lukaszb

Getin Bank wypowiedział umowę kredytu hipotecznego. Co zrobić?

Ocena: 3 głosów, 5.00 średnio.
przez
lukaszb
w dniu 06-08-2014 o 09:33 (5735 Odsłon)

Problem:
Przez kilka miesięcy nie miałam pieniędzy na opłacenie miesięcznych rat kredytu hipotecznego w Getin Noble Bank. Chciałabym porozumieć się z bankiem i wynegocjować warunki spłaty zobowiązania. Nie chce stracić dachu nad głową. Co robić?

Podpowiedź: W przypadku wypowiedzenia umowy kredytu hipotecznego bezwzględnie należy dążyć do podpisania porozumienia z Bankiem. Możliwości działania w takich przypadkach jest bardzo wiele, od wynegocjowania przywrócenia spłat w miesięcznych rat, przez sprzedaż nieruchomości lub przejęcie jej przez Bank. Istnieje także możliwość zmiany dłużnika, albo przystąpienie do spłaty dodatkowego kredytobiorcy. Na samym końcu, gdy wszystkie sposoby zawiodą dłużnik ma jeszcze możliwość skonsolidowania zobowiązania pożyczką prywatną, a po czasie przeniesienia długu do innego banku. W bardzo trudnych przypadkach istnieje możliwość odkupienia nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.

Ugoda z wierzycielem w przypadku wypowiedzenia umowy kredytu hipotecznego to zawsze najlepsze wyjście z takiej sytuacji i od razu powiem, że w 99% procentach przypadków udaje się z Getin Noble Bank podpisać bardzo dobre warunki z pełnym umorzeniem odsetek karnych, kosztów i innych opłat, a ponadto z obniżoną marżą banku. Wielokrotnie takie ugody kończą się także skróceniem okresu spłaty, a i przy okazji obniżeniem miesięcznej raty. Spłacie w zdecydowanej większości przypadków podlega tylko kapitał pozostały do spłaty.

Oto kilka przykładów takich porozumień wraz z umorzeniami:
blogi/lukaszb/attachments/5450-getin-bank-wypowiedzial-umowe-kredytu-hipotecznego-co-zrobic-1b.jpg blogi/lukaszb/attachments/5451-getin-bank-wypowiedzial-umowe-kredytu-hipotecznego-co-zrobic-2.jpg blogi/lukaszb/attachments/5452-getin-bank-wypowiedzial-umowe-kredytu-hipotecznego-co-zrobic-4.jpg blogi/lukaszb/attachments/5453-getin-bank-wypowiedzial-umowe-kredytu-hipotecznego-co-zrobic-5.jpg blogi/lukaszb/attachments/5454-getin-bank-wypowiedzial-umowe-kredytu-hipotecznego-co-zrobic-7.jpg

Czytaj inne moje blogi:

-> Na czym polega restrukturyzacja umowy kredytowej?
-> Jak obniżyć koszty egzekucji komorniczej?
-> Przedawnione długi. Co z nimi zrobić?
-> Bank wypowiedział kredyt hipoteczny? Sprawę można uratować.
-> Masz długi? Dowiedz się jak szybko stanąć na nogi.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam.

Łukasz Białkowski
lukasz.bialkowski@gmail.com


Komentarze

  1. Awatar junka
    też mam kredyty w getin prosiła aby wszystkie konsolidowali i mniejsza rata wtedy tak pięknie piszą tylko przeciesz powinni pomóc bo to w ich banku mam też konto u nich wolą monity pisać powinni iść na rękę sami dawali mi kredyty a teraz nie mam zdolności przeciesz chcę spłacić