Skocz do zawartości

Karta Kredytowa - Dług. WBK


MarekPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na początku opisze swoją sytuację. Mam 22 lat, dwa lata temu gdy zacząłem pracować zapożyczyłem się od Banku WBK na debet (2000zł), kredyt (4000zł) i kartę kredytową(4000zł). Życie tak się potoczyło, że rok temu straciłem pracę i w międzyczasie rozpocząłem studia - co znacznie utrudniło mi spłatę zobowiązań po przez trudność w znalezieniu ewentualnej pracy i połączeniu studiów. Z Debetem i Kredytem sobie poradziłem i spłaciłem te zobowiązania. Największy problem miałem z kartą kredytową - to co spłaciłem od razu wypłacałem. Niestety od jakiś czterech miesięcy nie zapłaciłem żadnej kwoty minimalnej z braku środków. Dziś przyszło mi pismo o tytule "Wypowiedzenie Umowy o Udzielenie Kredytu i Wydanie Płatniczej Karty Kredytowej". Do zapłaty mam 4555,40 zł. Według pisma wywnioskowałem, iż mam na to 62 dni (brak spłaty ww. należności Banku w wyznaczonym terminie spowoduje wystawienie bankowego tytułu egzekucyjnego) - obawiam się, że przy aktualnej mojej sytuacji będzie to bardzo trudne, aczkolwiek podjąłem już pierwsze kroki i sprzedaże niepotrzebnego sprzętu. Pytania, które chciałbym skierować do specjalistów są takie, co się stanie po tych 62 dniach jeżeli nie zdążę wpłacić całości kwoty (brak spłaty ww. należności Banku w wyznaczonym terminie spowoduje wystawienie bankowego tytułu egzekucyjnego - co to znaczy)? Drugie pytanie, czy mam szansę udać się do banku i prosić o rozbicie tego na raty i dłuższy termin na spłatę należności? Trzecie pytanie, jak bardzo zepsułem sobie papiery i wiarygodność, czy jeżeli bym chciał uzyskać za 10 lat kredyt, będzie to niewykonalne?

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, za kilka dni będę w Centrum Kredytowym w Poznaniu (czyli tam, gdzie monitorowane są sprawy kredytów). Jeśli chcesz, to mogę przy okazji "pomediować" w Twojej sprawie - jeśli uda Ci się potwierdzić notarialnie pełnomocnictwo do tego czasu

BZWBK jest aktualnie w trakcie przekształceń (fuzja) i generalnie trochę u nich bałaganu, ale myślę, że w tej kwestii niewiele się zmieniło i na dzień dobry dostaniesz jakiegoś CASUS-a na kark, a na BTE przyjdzie czas.

Niemniej jednak póki jest duża szansa na ugodę, to proponuję od tego zacząć. W sprawie pełnomocnictwa proponuję na PW

Odnośnik do komentarza

MarekPL -

 

1. Co się stanie po tych 62 dniach jeżeli nie zdążę wpłacić całości kwoty (brak spłaty ww. należności Banku w wyznaczonym terminie spowoduje wystawienie bankowego tytułu egzekucyjnego - co to znaczy)?

 

Przede wszystkim zalecamy jak najszybszy kontakt z Centrum Zarządzania Przeterminowaniami i ustalenie sposobu oraz terminów spłaty zadłużenia: pracownicy CZP są dostępni od poniedziałku do piątku pod numerem 61 850 2204 lub 0 61 850 22 05 od godz. 9.00 do 18.00.

 

Jeżeli posiadacz karty nie dokona spłaty w wyznaczonym przez Bank terminie, zadłużenie zostanie postawione w stan natychmiastowej wymagalności i przeksięgowane na konta windykacyjne. Dla klienta związane jest to z naliczaniem dodatkowych odsetek windykacyjnych, które liczone są zarówno od kapitału (czterokrotność stopy lombardowej) jak i od odsetek (13%). W przypadku braku spłaty Bank na dalszym etapie postępowania zachowuje również prawo windykacji należności w przewidziany prawem sposób, a w szczególności ma możliwość sprzedaży, lub zlecenia prowadzenia postępowania mającego na celu odzyskanie wierzytelności wyspecjalizowanym podmiotom.

 

2. Czy mam szansę udać się do banku i prosić o rozbicie tego na raty i dłuższy termin na spłatę należności

 

Oczywiście, szczegóły należy ustalić z Centrum Zarządzania Przeterminowaniami.

 

3. Jak bardzo zepsułem sobie papiery i wiarygodność, czy jeżeli bym chciał uzyskać za 10 lat kredyt, będzie to niewykonalne?

 

Zgodnie z art. 105 ust. 4 Prawo Bankowe, Bank jest zobowiązany do przesyłania oraz aktualizacji informacji w Biurze Informacji Kredytowej na temat wszystkich swoich klientów. W Biurze Informacji Kredytowej znajdują się wszystkie rachunki bankowe, obsługiwane zarówno pozytywnie jak i negatywnie, a obecność w bazie nie jest uzależniona od czasu w jakim utrzymuje się zadłużenie, czy od jego wysokości.

 

Jeśli zadłużenie utrzymuje się powyżej 90 dni, Bank nabywa prawa do przetwarzania danych i - mimo spłaty zobowiązania przez klienta - informacja w BIK widoczna jest przez 5 lat od momentu spłaty długu. Obecność w BIK może wpłynąć na zdolność kredytową klienta. Po dokonaniu całkowitej spłaty zobowiązania, klient może zwrócić się do Banku o usunięcie jego danych z BIK.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Banku Zachodniego WBK S.A.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...