Skocz do zawartości

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank produkty obniżające marżę - Opinie


krowa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto przy kredycie w deutche banku korzystać z produktów obniżających marże?

 

Chodzi o ubezpieczenie i Program Systematycznego Oszczędzania. Jakie macie doświadczenie w tym zakresie, czy z uwagi na wysokość obniżonej marży i koszty które trzeba ponieść te produkty rzeczywiście są opłacalne dla klienta, czy w tym przypadku tylko bank zyskuje

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • krowa

    16

  • RobertS

    14

  • prezesik24

    10

  • lzalewski

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Produkt regularnego oszczedzania to bardzo ciekawa alternatywa wzgledem zwyklej lokaty. Jesli jest mozliwosc obnizki w kredycie to z pewnoscia jest to OK i sie oplaca. Kwestia jest tylko jedna - warto wydluzyc okres kredytowania i w ten sposob uwolnione srodki przeznaczyc na taka wlasnie forme oszczedzania. Trzeba tylko zwrocic uwage jakiej firmy jest to produkt regularnego oszczedzania i ogolnie wiedziec czy chce sie zarobic wiecej ale z wiekszym ryzykiem czy tez mniej ale spokojniej. Jest to jednak jak mowilem i tak lepsza inwestycja niz zwykla lokata - korzysci sa roznego rodzaju w zaleznosci od tego czy jest to tez produkt na firme czy na osobe fizyczna.

Odnośnik do komentarza

Jakie produkt polecacie? Open My Life, czy Skandia ? O ile takie produkty mogą obniżyć marżę?

Czy pieniądze można później odzyskać? Wypłacić całość wpłaconą w złotówkach np. po 2 latach?

Czy środki zostaną zaliczone automatycznie na wcześniejszą spłatę i przeliczone po kursie banku na euro ?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jest kilka opcji jesli chodzi o produkct strukturyzowany , zwany takze regsem lub regularnym oszczedzaniem. Dla moich klientow dziala on bardzo fajnie i ogolnie jest ciekawa opcja do wczesniejszej splaty kredytu lub raty kredytu po pewnym czasie

Odnośnik do komentarza

produkt strukturyzowany NIE jest regsem, mylisz pojęcia, to dwa zupełnie innego rodzaju produkty!

 

NIE można wypłacić sobie odkładanych pieniędzy po 2 latach, opłaty likwidacyjne są b.wysokie, czas oszczędzania to min. 15 lat; zgromadzona kwota nie jest automatycznie przeksięgowywana na konto kredytu, klient może zdecydować co chce z tymi pieniędzmi zrobić, zanim zdecydujecie się na tego rodzaju produkt dokładnie przeczytajcie OWU!!!

Odnośnik do komentarza

Osobiście polecam tego typu prdukty w DB. Opłaty za zarzadzanie nie są wysokie, jest takze możliwosc zawieszenia oplacania skladki po 5 lub 7 latach w zaleznosci od tego w jaki produkt zdecydujecie sie wejsc. Oprocz Skandii i My Life jest jeszcze Generali, ktorego okres trwania wynosi 10 lat. Macie mozliwosc alokacji skladki, jednostek kilkanascie razy w ciagu roku.

Odnośnik do komentarza

warto mieć produkt regularnego oszczędzania (taki lub inny), jeżeli bierzesz kredyt w banku X to jeżeli również w nim zdecydujesz się oszczędzać to możesz liczyć na zgrzewkę czyli obniżkę marży ze względu na PSO

Odnośnik do komentarza

Jaki produkt polecacie ? open my life, skandia, generali? Wiem, że trzeba go opłacać przez 2 lata ale co potem? Po jakim czasie można odzyskać pieniądze?

 

Czy ubezpieczenie które oferuje DB jest warte uwagi ze względu na zakres oraz wysokość składki?

 

---------- Post dodany o 11:00 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 10:57 ----------

 

Rozumiem, że produkt trzeba opłacać przez 2 lata ale można, go wypłacić po min. 15 latach?

Odnośnik do komentarza

dlaczego więc w DB uzyskałam informację, że open my life trzeba opłacać przez 2 lata?

 

Który produkt jest bezpieczniejszy i gwarantuje lepszą stopę zwrotu?

 

---------- Post dodany o 11:16 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 11:07 ----------

 

No co zwrócić szczególną uwagę? Ile wynosi minimalna wysokość składek?

Odnośnik do komentarza

Skandia, program trwa min. 15 lat, ale po 7 roku można przejść na umowę bezskładkową.

OpenLife trwa 15 lat i zawiera gwarancję zainwestowanego (nie mylić z wpłaconym) kapitału.

 

Jaka jest różnica: w Skandii klient ma do wyboru kilkadziesiąt funduszy i może nimi aktywnie zarządzać. Składka może być indeksowana, można również dokonywać częściowych wypłat (zysków) w trakcie trwania programu. Minimum program trwa 15 lat, ale można oszczędzać znacznie dłużej. Natomiast OpenLife (np. Gemini) to usługa automatyczna czyli wpłacamy kwotę inicjującą (kredytowana) i na 15 lat zlecamy wpłatę składki miesięcznej, która w każdym miesiącu jest taka sama - nie można nadpłacać ani dokonywać częściowych wypłat. Po 15 latach program się kończy i środki z rachunku przelewane są na konto klienta.

 

Jeżeli ktoś ma chociaż nikłe pojęcie nt. inwestowania i nie chce na 15 lat stracić kontaktu ze swoimi pieniędzmi powinien wybrać Skandię, Axę, Aegona itp...natomiast ktoś kto chce wpłacać i zapomnieć decyduje się na OpenLife...

Odnośnik do komentarza

Dobrze dobrany portfel funduszy, może w długim okresie czasu przynieść całkiem spore zyski, jednakże trzeba poświęcić faktycznie trochę czasu. W Skandii lub Generali , bo tylko te ma swojej ofercie DB, jest możliwość wielokrotnych zmian funduszy w ciagu roku, co daje nam większe możliwości niż w przypadku Open Life, pytanie tylko czy chcą Państwo się tym interesować, czy poprostu spłacać kredyt plus składkę.

Odnośnik do komentarza

Zakładając, że kredyt będę się starała spłacić po 10-15 latach opłaca się inwestować w PSO tak aby uzyskać mniejszą marżę?

PSO wszystko fajnie ale różnie w życiu bywa (tfu, tfu) i może nie będzie mnie stać (tfu, tfu) aby opłacać składkę

Czy lepiej kupić euro gdy kurs będzie korzystny i spłacać kapitał?

Odnośnik do komentarza

Opłaca się skorzystać z PSO. I nie martwiłbym się składką na program, ale o to czy będziesz w stanie spłacać ratę kredytu! Tak to już z klientami jest nie martwię się czy będą w stanie np. spłacać po 2000 zł przez 30 lat tylko obawiają się czy dadzą radę płacić 200 zł przez lat 10...

Zwykle pada pytanie "a co będzie jak stracę pracę i nie będę w stanie płacić rat". Odp. jest dość brutalna - bank zabierze wam mieszkanie.

 

Nadpłacanie kredytu po kawałku (moim zdaniem) nie ma sensu. Lepiej odkładać sobie pieniądze gdzieś obok i spłacić kredyt w całości jak kwota oszczędności dorówna kapitałowi pozostałemu do spłaty.

Odnośnik do komentarza
Pewnie

 

Czy opłaca się zapłacić prowizje 2% za udzielenie kredytu aby uzyskać obniżke marży o dodatkowe 0,2 pp

Z wyliczeń wynika, że kwota za odsetek kredytu była niższa około 10 tyś.

 

jeżeli chcesz spłacać kredyt przez cały okres kredytowania to jest szansa, że się opłaci, ale pamiętaj też o tym, że pieniądze na prowizję musisz wydać już teraz natomiast zysk dot. niższych odsetek jest rozłożony na wiele lat

Odnośnik do komentarza
Czyli lepiej zostawić sobie pieniądze, ponieważ stopa zwrotu jest długa.

Lepie odłożyć na lokatę

 

długi jest horyzont inwestycyjny, ale jeżeli planujesz z tej inwestycji spłacić kredyt to lokata bankowa jest bez sensu - ona może zapewnić środki na jakiś nieodległy w czasie cel

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z powyższym, o wiele bardziej oplaca się wybrać opcję bez prowizji, a marżę obniżyć sobie produktem regularnego oszczędzania, po 10/15 latach środki zaoszczędzone w ten sposób Klient może przeznaczyć na nadpłacenie kapitału/spłacenie kredytu..

Odnośnik do komentarza

Jak to jest naprawdę ze Skandią

 

Obniżka marży wskazuje, że defakto produkt będzie kosztował klienta od 40 do 80 pln.

Opłaty miesięczne mamy na poziomie 11 pln + ??? + ???

Czy stałe opłaty są przez cały okres umowy tzn. 15 lat jak są liczone?

 

Padła się wątpliwość czy open mylife nie jest bezpieczniejszy

 

W internecie są bardzo negatywne opinie na temat funduszu skandia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...