Skocz do zawartości

Przepisanie mieszkania - doświadczenia z bankami


Pawel383

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie w związku z dużymi opóźniami z wprowadzeniem zmian w RNS chciałbym jeszcze się załapać i na starych zasadach przepisać mieszkanie na siostrę żeby spełnić warunek nieposiadania prawa własności do innego lokalu w momencie podpisywania umowy kredytu RNS. Mieszkanie jest obciążone hipoteką. Nadal chcę spłacać ten kredyt ale na chwilę muszę przepisać mieszkanie na siostrę.

 

W związku z tym mam pytanie o doświadczenia:

1. Czy w przypadku darowizny czy przepisania muszę uzyskać zgodę banku na taki ruch?

2. Czy bank ma prawo żądać dołączenia do kredytu osoby, na którą chcę przepisać mieszkanie? bądź też zmieniać warunki kredytu?

 

Jak to wygląda? Jak banki do tego podchodzą?

 

Będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza

1.Tak

2.Tak

 

Reszta pytań zależy od banku w którym masz obecnie kredyt.Większość banków chce żeby właściciel był równocześnie kredytobiorcą lub współkredytobiorcą w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Kontaktowałem się z bankiem. Nie będzie problemu ze zgodą darowiznę mieszkania, mam tylko napisać wniosek o zgodę i powiedzieli, ze nie będzie problemu.

Proszę tylko o pomoc a mianowicie weryfikację tego co chcę napisać.

 

"Szanowni Państwo,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie zgody na przekazanie mieszkania na podstawie umowy darowizny Pani .......................... Prośbę swą zgłaszam w związku z zapisami w umowie kredytowej, które wymaga ode mnie poinformowanie Państwa i uzyskanie zgody na podjęcie takich kroków. Jednocześnie kredytobiorcą spłacającym i widniejącym w umowie kredytowej pozostaję ja. Kredyt spłacany jest terminowo (często są nawet nadpłaty).

 

Jednocześnie posługując się obowiązującym prawem pragnę zaznaczyć, o czym Państwo

z pewnością wiedzą - Bank, jako wierzyciel hipoteczny jest bezpieczny także wówczas, gdy nieruchomość obciążona hipoteką przechodzi na własność innej osoby. Bowiem bank jako wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z nieruchomości bez względu na to, czyją stała się własnością (art. 65 ust. 1 ustawy z 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece - Dz. U. z 2001 r. Nr 124, poz. 1361 z późn. zm.).

 

W uzupełnieniu podaję dane osoby na rzecz której ma zostać dokonana darowizna:

.......................................

 

Załączniki: Skan dowodu osobistego

 

W związku z powyższym uprzejmie proszę o zgodę na podjęcie kroków w wyżej opisanej sprawie.

Chciałbym zaznaczyć również, że bardzo cenię sobie dotychczasowy poziom obsługi kredytu przez .................Bank SA i liczę na pozytywną odpowiedź.

 

Z poważaniem,"

 

 

Bardzo proszę o sugestie, czy tak będzie ok? Oczywiście moje dane i numer umowy będą we wniosku. Czy w takiej formie będzie ok?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Podobne

    • Przepisanie mieszkania a upadłość konsumencka.

      Witam   Czy osoba będąca w upadłości konsumenckiej (realizowanie planu spłaty) może przepisać na siebie mieszkanie którego będzie jedynym właścicielem? czy taka sytuacja sprawi że momentalnie mieszkanie zostanie mi zabrane na poczet wierzycieli?

      w Forum prawne

    • Przepisanie mieszkania z MDM

      Witam,   Sytuacja wygląda tak, że wzięliśmy z mężem kredyt hipoteczny z MDM 2 lata temu. Teraz chcemy się rozwieść i mieszkanie ma być na mnie. Jak to zrobić, żeby nie było potrzeby oddawania MDMu? Nasz pomysł to rozdzielność majatkowa i przepisanie mieszkania na mnie

      w Bezpieczny Kredyt 2%

×
×
  • Dodaj nową pozycję...