Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

pożyczka oddłużeniowa 17.000

 1. #1
  balboa84
  balboa84 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  07-02-2011
  Posty
  3
  Pomógł
  0 razy

  pożyczka oddłużeniowa 17.000

  Witam.
  Potrzebuje pożyczki na kwotę około 17 tyś na spłatę przeterminowanych i wypowiedzianych kredytów oraz limitu na karcie kredytowej. Mam stałą pracę na pełnym etacie. średnie zarobki około 2500 netto z ostatnich 3 miesięcy. Niestety mam komornika na wypłacie jeszcze przez 2 miesiące;/
  czy jest coś oprócz Amber Gold?????
  bartekwantola@op.pl

 2. #1.5
  Zarejestrowani użytkownicy Awatar Doradca - reklama
  Dołączył
  15-10-2011
  Lokalizacja
  Polska
  Wiek
  24
  Posty
  359
  Pomógł
  0 razy

  pożyczka oddłużeniowa 17.000


 3. #2
  Edyta1
  Edyta1 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  16-08-2009
  Posty
  959
  Pomógł
  89 razy
  Polska Korporacja Finansowa "Skarbiec" nadal kusi łatwowiernych

  Co takiego kusi klientów w "Skarbcu"? Przede wszystkim dogodna, szybka, nisko oprocentowana pożyczka z długim okresem spłaty. Na takich warunkach, jak podaje się w reklamowej ulotce - bez hipoteki i gwarancji, nie otrzymaliby kredytu w żadnym banku. Dokładniejsza lektura umowy pokazuje, że oferta przypomina lep na muchy.


  Warunki wstępne

  Pan Jerzy z Rudy Śląskiej pamiętał o ostrzeżeniach przed konsorcjami udzielającymi pożyczek w systemie argentyńskim. Jednak "Skarbiec" wcale na takie nie wyglądał.

  - O warunkach udzielenia pożyczki dowiadywałem się najpierw telefonicznie, a później osobiście w biurze "Skarbca" w Gliwicach - relacjonuje Czytelnik. - Polecono mi przygotować dokumenty jak do zwykłego kredytu. Pracownica powiedziała, że w ciągu dwóch dni będzie decyzja o przyznaniu pożyczki lub jej odmowie, więc dwa dni później pojechaliśmy z żoną do biura ponownie. Warunkiem podpisania umowy było wpłacenie opłaty przygotowawczej w wysokości 5 procent kwoty pożyczki - w naszym przypadku 2.750 złotych. Nie otrzymaliśmy do wglądu żadnego regulaminu. Poinformowano nas tylko, że pożyczkę dostaniemy w ciągu dwóch tygodni od podpisania wszystkich dokumentów.

  Puste obietnice

  Klient wysłał przelew i po raz kolejny zjawił się w biurze. Dopiero wówczas podpisał umowę przedwstępną pożyczki. W domu, po dokładnym przestudiowaniu ogólnych warunków umowy, odkrył, że decyzję i pozostałą dokumentację otrzyma nie w ciągu dwóch tygodni lecz dwóch miesięcy. Jeżeli zrezygnuje z oferty, straci już wpłacone pieniądze. Co więcej, potrzebną pożyczkę w wysokości 50 tysięcy złotych otrzyma w transzach po 5 tysięcy złotych, przy czym każda kolejna będzie wypłacana dopiero po spłacie poprzedniej. Utwierdziły go w tym telefony do centrali firmy w Gdańsku. - Dotarło do mnie, że pieniądze dostanę nie wiadomo kiedy i na zupełnie innych zasadach niż mnie zapewniano - oburza się pan Jerzy. - Zwróciłem się o pomoc do rzecznika konsumentów.

  - Już wpłynęły do nas cztery podobne skargi przeciwko "Skarbcowi" - mówi Tomasz Kowalczyk, miejski rzecznik konsumentów w Rudzie Śląskiej.

  Znany mechanizm

  - Za każdym razem mechanizm był ten sam - wyjaśnia Tomasz Kowalczyk. - Teraz pomagamy klientom zredagować pisma - chodzi o to, jak uniknąć skutków prawnych oświadczenia woli podpisanego pod wpływem błędu, a następnie na tej podstawie będziemy się domagać zwrotu wpłaconych przez nich pieniędzy. Wiem również, że w Sądzie Antymonopolowym w Gdańsku toczy się postępowanie przeciwko spółce o stosowanie w umowach niedozwolonych klauzul.

  Wydaje się, że to jedyny ratunek dla osób, które nie otrzymały oczekiwanych i obiecanych pożyczek. W kwietniu Prokuratura Rejonowa w Gdańsku Oliwie po raz drugi umorzyła śledztwo w sprawie Polskiej Korporacji Finansowej "Skarbiec" podejrzanej o prowadzenie zakazanej prawem działalności w systemie konsorcyjnym. Prokuratura badała, czy spółka organizuje samofinansujące się grupy, w których zgromadzone środki są później przeznaczane na pożyczki dla jej członków. Zdaniem pracowników Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, działo się tak wbrew deklaracjom zawartym w umowie, że pożyczki będą udzielane ze środków własnych spółki.

  Do 1 sierpnia 2006 roku spółka miała zgromadzić potrzebny na to fundusz. Mimo że go nie miała, do września 2004 r. podpisano już 95 umów przedwstępnych. Na ich podstawie klienci, wobec których nie określono ostatecznego i rzeczywistego terminu uzyskania pożyczki, wpłacali tzw. opłaty przygotowawcze. Według UOKiK, właśnie te kwoty miały umożliwić udzielenie przyszłych pożyczek.

  Nowe szaty

  Zdaniem prokuratury, operacje finansowe "Skarbca" były znacznie bardziej skomplikowane, ale pod paragraf o konsorcjach nie można ich podciągnąć. Od sierpnia 2004 roku, kiedy weszła w życie nowelizacja ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, firma zaprzestała działalności w systemie konsorcyjnym na dotychczasowych zasadach, ale zawarła nowe umowy przedwstępne pożyczek na łączną kwotę 30 milionów złotych. Tylko sierpniu 2004 roku zawarto 117 umów na kwotę 2 mln zł. Dla porównania, w ciągu trzech miesięcy (od grudnia 2004 r. do lutego 2005 r.) firma wypłaciła klientom łącznie tylko około 60 tys. zł. Na ośmiu kontach spółki znajdowało się w tym czasie łącznie ok. 800 tys. zł. Dochód z opłat przygotowawczych wyniósł ok. 1,3 mln zł, a z innych opłat i prowizji 3,4 mln zł. Konta, z których udzielane są pożyczki, nie pokrywają się z tymi, na które wpływają raty i opłaty przygotowawcze.

  Bez odpowiedzi

  Właściciele spółki tłumaczyli prokuraturze, że zestawienie tych liczb jeszcze niczego nie oznacza, bo o faktycznej kwocie pożyczki decyduje klient dokonując "kompensaty", czyli deklarowanego udziału własnego. Pierwsi pieniądze otrzymują ci, którzy deklarują najwięcej. Pozostali muszą czekać nawet kilka miesięcy.

  Z jednym twierdzeniem prokuratury poszkodowani nie mogą się zgodzić. Przyjęła ona, że skomplikowane procedury przyznawania pożyczek nie były działaniem celowym, mającym prowadzić do niekorzystnego rozporządzenia przez klientów swoimi pieniędzmi. Jej zdaniem, każdy z pożyczkobiorców miał możliwość dokładnie zapoznać się z warunkami umowy przedwstępnej i podjąć samodzielną decyzję. Zaciemniony obraz - To nieprawda - mówi pan Jerzy. - Umowa jest tak zawiła, że nie rozumieją jej nawet prawnicy. Sposób, w jaki klienci są obsługiwani, prowadzi do tego, żeby zaciemnić obraz sytuacji. Zanim podpiszą umowy, nie dostają ich do przeczytania, a pracownicy udzielają nieprawdziwych wyjaśnień.

  Nie wiemy, jakie jest stanowisko "Skarbca" wobec tych zarzutów, ponieważ centrala firmy w Gdańsku nie udzieliła DZ odpowiedzi na skierowane do niej pytania.

  Bronimy konsumentów

  Dariusz Łomowski z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie Prokuratura nie dopatrzyła się w działalności PKF "Skarbiec" znamion czynu zabronionego. Nie oznacza to jednak, że prawa konsumentów nie zostały naruszone w inny sposób. Będziemy nadal sprawdzać przedsiębiorstwo. Zabiegamy również o nowelizację ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która pozwoliłaby od razu nakładać kary pieniężne na przedsiębiorców, którzy naruszają zbiorowe interesy konsumentów, a nie jak do tej pory - dopiero wówczas, gdy nie zastosują się do nakazu prezesa UOKIK zaprzestania niedozwolonych praktyk.


  Nie płać na nic!

  Tomasz Kowalczyk, miejski rzecznik konsumentów w Rudzie Śląskiej

  Konsumenci powinni być ostrożni zwłaszcza w sprawach finansowych. Przede wszystkim powinni bardzo dokładnie czytać wszelkie umowy przed ich podpisaniem, a jeśli czegoś nie rozumieją poprosić o wyjaśnienia rzecznika konsumentów. Muszą pamiętać, że wiążące są tylko zapisy umowy, to, co podpisują, a nie reklama lub ustne wyjaśnienia sprzedawcy. Jeśli firma nie chce udostępnić wzoru umowy, jest to podejrzane. Nie należy wpłacać żadnych pieniędzy przed podpisaniem umowy. Warto też zwrócić uwagę na dokładny termin wypłaty pożyczki. W tym przypadku był on określony na 14 dni, ale nie od podpisania umowy przedwstępnej, lecz umowy pożyczki po jej przyznaniu przez specjalną komisję. Następuje to w bliżej nieokreślonym czasie, po spełnieniu wielu wymagań, nawet za kilka miesięcy. Jeśli już ktoś podpisze niekorzystną dla siebie umowę, można również szukać pomocy u rzecznika konsumentów, który ma swoje biuro w każdym większym mieście.

  Firmy pożyczkowe na które trzeba uważać !!!

  Wymienione podmioty nie posiadają zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych


  1. Finroyal FRL Capital Limited
  2. Flexworld Inc.
  3. Perfect Money Finance Corp. z siedzibą w Panamie
  4. Weksel Bank, Aida System Sp. z o.o. z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim


  5. Amber Gold Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku  6. GoGo20 Poland
  7. Usługi Konsultingowe Artur Swendrak - Swendrak.pl
  8. Carwash Investment Sp. z o.o.
  9. DOBRALOKATA Sp. z o.o.
  10. Pozabankowe Centrum Finansowe sp. z o.o.
  11. P.H.U. PROMOTOR z siedzibą we Wrocławiu
  12. Care&Cash Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu
  13. POŚREDNICTWO FINANSOWE "KREDYTY-Chwilówki" Sp. z o.o., Tychy

 4. #3
  balboa84
  balboa84 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  07-02-2011
  Posty
  3
  Pomógł
  0 razy
  Posty kolega nabija?

 5. #4
  Sebek
  Sebek jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  09-10-2010
  Posty
  287
  Pomógł
  14 razy
  Cytat Zamieszczone przez balboa84
  Witam.
  Potrzebuje pożyczki na kwotę około 17 tyś na spłatę przeterminowanych i wypowiedzianych kredytów oraz limitu na karcie kredytowej. Mam stałą pracę na pełnym etacie. średnie zarobki około 2500 netto z ostatnich 3 miesięcy. Niestety mam komornika na wypłacie jeszcze przez 2 miesiące;/
  czy jest coś oprócz Amber Gold?????
  bartekwantola@op.pl
  Jeśli jest komornik,musisz mieć poręczyciela/li bądź hipotekę.Skok Centrum i Skok Jowisz robią takie kredyty.

Podobne wątki

 1. Kredyt lub pożyczka oddłużeniowa.
  Autor WINDYKOWANY / Forum Dla zadłużonych
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 24-04-2017, 20:00
 2. Pożyczka oddłużeniowa 20 000 zły bik
  Autor Bezszans / Forum Kredyty gotówkowe
  Odpowiedzi: 19
  Ostatni post / autor: 29-01-2014, 18:45
 3. Pożyczka oddłużeniowa prywatnie.
  Autor PFCG_Bydgoszcz / Forum Kredyty - reklama i ogłoszenia
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 07-05-2012, 16:12
 4. Pożyczka oddłużeniowa - KTO POMOŻE !
  Autor sergitta / Forum Dla zadłużonych
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 15-05-2011, 07:19
 5. Pożyczka oddłużeniowa bez bik pod nieruchomość
  Autor okpl / Forum Kredyty - reklama i ogłoszenia
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 16-09-2010, 08:38