Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39
Like Tree2Przydatne Posty

Najlepszy leasing dla firm ?

 1. #1
  Mod
  Mod jest nieaktywny
  Moderatorzy globalni
  Dołączył
  23-07-2009
  Posty
  2
  Pomógł
  17 razy

  Najlepszy leasing dla firm ?

  Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który leasing jest najlepszy? Jakie towarzystwo leasingowe ma najkorzystniejszą ofertę leasingu dla mojej firmy?"

  Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy firma jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od zdolności leasingowej Twojej firmy tzn. czy jej dochody są wystarczające, by pokryć koszty związane z jej bieżącą działalnością oraz regularną spłatę rat leasingowych i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to: forma prawna firmy, długość okresu istnienia firmy (prowadzenia działalności), majątek firmy itp. Ważny jest też rodzaj leasingu (leasing samochodów i środków transportu, leasing maszyn budowlanych, leasing maszyn rolniczych, leasing maszyn produkcyjnych, leasing nieruchomości itp.).

  Dlatego też najszybszy sposób, aby przekonać się, czy możesz otrzymać finansowanie maszyny, urządzenia, pojazdu czy nieruchomości dla Twojej firmy to kontakt z Niezależnym Doradcą Leasingowym:


  Doradca w ciągu kilku minut, oceni zdolność leasingową Twojej firmy. Dobierze najlepszą ofertę leasingu dopasowaną do profilu Twojej firmy i obliczy Ci wysokość rat leasingowych. Pomoże Ci także w kompletowaniu i wypełnianiu niezbędnych dokumentów.  Możesz także spróbować skontaktować się bezpośrednio z towarzystwami leasingowymi. Poniżej zostały przestawione oferty tych najbardziej znanych:

  Autor tego postu otrzymał podziękowania od: KomBrat.

 2. #1.5
  Zarejestrowani użytkownicy Awatar Doradca - reklama
  Dołączył
  15-10-2011
  Lokalizacja
  Polska
  Wiek
  24
  Posty
  359
  Pomógł
  17 razy

  Najlepszy leasing dla firm ?


 3. #2
  PiotrKosiński
  PiotrKosiński jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  28-05-2013
  Posty
  3
  Pomógł
  0 razy
  Wybierając leasing najlepiej jest samemu rozeznać się w temacie - dogłębnie i szczegółowo. Skontaktować się z doradcami leasingodawcy lub też pójść bezpośrednio do oddziału, ale najpierw sprecyzować swoje oczekiwania (co chcę wyleasingować, jak estymuję swoje możliwości finansowe, dobrać ofertę zapewniającą swobodę spłat, gdy nasze dochody są głównie sezonowe). Warto sprawdzić, czy leasingodawca może pochwalić się wyróżnieniami i nagrodami. No i przede wszystkim czytać, czytać i jeszcze raz czytać dokładnie umowę - a w razie niejasności pytać i wyjaśniać.

  Pozdrawiam,
  Piotr Kosiński,
  EFL

 4. #3
  Marcinszymanski
  Marcinszymanski jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  12-09-2010
  Lokalizacja
  Cała Polska
  Posty
  16
  Pomógł
  2 razy
  Oczywiście zgadzam się z tezą, że nie ma najlepszej firmy leasingowej dla wszystkich. Z drugiej strony doradca leasingowy posiadający jedną ofertę będzie przekonywał, że jego jest najlepsza. Daltego uważam, że warto skorzystać z usług firmy, która ma kilka ofert leasingowych i dopasuje ofertę do nas, a nie nas do oferty ;-).

  MArcin

 5. #4
  Doradca Leasingowy
  Doradca Leasingowy jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  10-02-2012
  Posty
  25
  Pomógł
  0 razy
  Nie wymyślę prochu - wszystko zależy od doradcy jakiego szanowny klient będzie miał okazję spotkać na swojej drodze do sfinansowania zakupu wymarzonego przedmiotu leasingu. Dodałbym jeszcze jeden "plus" kontaktu z doradcą, który w swojej ofercie posiada kilka firma leasingowych. Znajomość zarówno Ogólnych Warunków Umowy Leasingu jak i proponowanego zakresu ubezpieczeń leasingowanego przedmiotu często pozwala na odpowiednie dopasowanie oferty pod oczekiwania klienta. Opłaty dodatkowe, które mogą się pojawić i funkcjonują w trakcie trwania umowy leasingu też mogą być ważnym elementem, który wyedukowany klient będzie brał pod uwagę przy wyborze firmy.

 6. #5
  aureus
  aureus jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  18-01-2011
  Posty
  60
  Pomógł
  1 razy
  Zgadzam się z przedmówcą! Warto udać się do firmy doradztwa finansowego która w swej ofercie ma produkty kilku banków. A najlepeij zamówić sobie symulacje z kilku instytucji i je porównać.

 7. #6
  darekwlodarski
  darekwlodarski jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  09-11-2010
  Posty
  3
  Pomógł
  0 razy

  Nie do końca

  Witam,
  A ja osobiście nie do końca zgodzę się, że najlepiej jest odwiedzić "Niezależnego doradcę finansowego".
  Jeśli doradca jest z polecenia zaufanej osoby to jak najbardziej ale jeśli przychodzisz do niego z ulicy to niekoniecznie taki doradca wybierze dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.
  Jak wiadomo niezależni doradcy mają prowizję od każdej transakcji. Od jednego banku mniej od drugiego więcej i często jest tak, że nie sugerują się dobrem klienta tylko tym ile mogą zarobić.
  Osobiście jestem zwolennikiem poszukiwania samemu najlepszej oferty bezpośrednio w bankach czy firmach leasingowych.
  Często jest tak, że bezpośrednia oferta z banku jest korzystniejsza bo nie trzeba "zapinać" dodatkowej prowizji dla pośrednika

 8. #7
  aureus
  aureus jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  18-01-2011
  Posty
  60
  Pomógł
  1 razy
  Doradcy finansowi czasem przedkładają swoje prywatne interesy nad dobro klienta. W zależności w jakim banku zostanie uruchomiony kredyt zaoferowany klientowi doradca może dostać mocno zróżnicowaną prowizje. Nieprawdą jest natomiast stwierdzenie, że u doradcy oferta będzie droższa niż bezpośrednio w banku. Duży pośrednicy na rynku usług finansowych mają wynegocjowane lepsze warunki niż proponowane w oddziale klientowi.

  Reasumując, uważam, że wszystko jak zwykle zależy od człowieka na jakiego się trafi, a etyka w tym biznesie jest niezwykle istotna

  Banki mają swoje koszty w postaci opłacenia lokali, pracowników, reklamy itd. Pracownicy w oddziałach banków mają swoje pensje uzależnione w dużej mierze od "ceny" za jaką sprzedadzą dany produkt. Firma pośrednicząca jest dla banku podmiotem bezkosztowym, gdyż bank nie ponosi żadnych kosztów związanych z funkcjonowaniem takiego przedsiębiorstwa. Oczywiscie zyski firmy pośredniczącej również biorą się z "ceny" za jaką dany produkt zostaje sprzedany. Reasumując pułap startowy dla klienta jest niższy u pośrednika niż w oddziale banku, gdyż koszty pośrednika są dużo niższe.

 9. #8
  Gold Leasing
  Gold Leasing jest teraz aktywny
  Moderator Awatar Gold Leasing
  Dołączył
  25-10-2011
  Lokalizacja
  Cała Polska - mobilni doradcy
  Posty
  1,736
  Pomógł
  80 razy
  Najlepszy leasing jest wtedy kiedy oferta zaspokaja indywidualne potrzeby Klienta w zakresie finansowanego przedmiotu. Każdy Klient / Przedsiębiorca jest w innej szczególnej sytuacji. Nie można więc tutaj generalizować. Przypuśćmy, że Klientowi zależy na jak najniższej opłacie wstępnej - wtedy wybierze firmę leasingową która oferuje OW na najniższym poziomie. Zdecydował się wiec na ofertę i złożył wniosek. Okazuje się jednak, że analityk po sprawdzeniu bazy BIG wydał odmowną decyzję. Wszystko prysło. Klient musi więc teraz kierować się w wyszukiwaniu ofert już nie najniższa opłatą wstępną tylko musi znaleźć firmę która nie weryfikuje bazy BIG lub ją weryfikuje i przyznaje leasing mimo zlej historii w owej bazie. Tak też "najlepszy leasing" jest pojęciem względnym. Nie możemy wskazać firmy leasingowej/Banku która posiada najlepszą ofertę finansowania.

  Pozdrawiamy
  Gold Leasing

 10. #9
  Bidleasing
  Bidleasing jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  19-12-2011
  Posty
  7
  Pomógł
  0 razy

  Czy jest jeden najlepszy leasing???

  Gdyby był miałby 90% udziałów w rynku. Udziały liderów rynku oscylują na poziomie 10-15% w zależności od segmentu rynku. Możemy mówić o najlepszym leasingu dla konkretnej inwestycji. Będzie to leasing, który sfinansuje inwestycję możliwie tanio i w krótkim czasie. Jak znaleźć taki najlepszy leasing? Prosta sposób, internetowa licytacja ofert leasingu. Logujesz się, opisujesz przedmiot leasingu, doradcy składają oferty, poprawiają oferty. Potem możesz podjąć dalsze rozmowy lub nie.

 11. #10
  andrzejb
  andrzejb jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  20-03-2013
  Posty
  4
  Pomógł
  0 razy
  znalazłem opcje w internecie gdzie firma ogłasza się jako najlepsza na rynku właśnie w leasingach. Poszedłem razu pewnego i okazało się, że nie dość, że autko, które chciałem kupić mieli w ofercie o prawie 30 tys. zł taniej niż najtańsza oferta jaką wtedy miałem, to jeszcze mieli oferte autek poleasingowych w takich cenach, że nie wiedziałem, które pierwsze brać . Tyle, że autka były w takich cenach, że tydzień później już nie było w czym wybierać bo prawie wszystko poszło. Żeby nie było, że reklama, jak ktoś ciekawy lub chętny się dowiedzieć gdzie takie cuda się dzieją to można pisać prywatną wiadomość to odpiszę.

 12. #11
  DoradcaOla
  DoradcaOla jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  27-10-2011
  Lokalizacja
  Wielkopolska/Cała Polska
  Posty
  26
  Pomógł
  1 razy
  Ja także zgadzam się z Panem odnośnie firm które mają klika lub kilkanaście ofert firm leasingowych .
  To Klient ma wybór w tym momencie jaki leasing weźmie .
  A z drugiej strony co to za doradca Klienta co przekłada swój zysk nad zadowolenie klienta .

 13. #12
  jdfinance
  jdfinance jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  15-01-2014
  Lokalizacja
  cała polska
  Posty
  2
  Pomógł
  0 razy
  Ostatnio z najlepszą (jeśli można odnieść ją do konkretnego przypadku) ofertą spotkałem się w BZ WBK leasing, firma transportowa, struktura przychodów >50% w EUR, leasing nowych zestawów, okres 36 msc, wpłata własna 5% suma opłat dla całego okresu 103%.

 14. #13
  Kukurudzu
  Kukurudzu jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  18-02-2014
  Lokalizacja
  śląsk
  Posty
  14
  Pomógł
  2 razy
  Jeśli chodzi o leasing to tak jak wspomniano wcześniej, musimy wiedzieć czego oczekujemy. Dobry doradca po przeanalizowaniu sytuacji w firmie podpowie nam czy korzystniejszy będzie leasing operacyjny czy finansowy - różnice są istotne i warto zwrócić na nie uwagę. Jeśli chodzi o prowizje itp. to moim zdaniem nie ma znaczenia czy zrobimy to u doradcy czy w bezpośrednio w firmie leasingowej. Oczywiście nie bez znaczenia jest przedmiot który leasingujemy.

 15. #14
  gg83
  gg83 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  13-03-2014
  Posty
  9
  Pomógł
  1 razy
  Nam udało się najlepszą ofertę leasingową uzyskać od firmy wezleasing. Oni są z Warszawy, ale mają doradców w całej Polsce. Doradzą, pomogą, ewentualnie mogą zaproponować kredyt, jeśli leasing okaże się nieopłacalny.

 16. #15
  Rims
  Rims jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  09-07-2014
  Lokalizacja
  Katowice + Cała Polska
  Posty
  12
  Pomógł
  1 razy
  leasing
  Często zdarza się tak ze u dealera można znaleźć ofertę finansowania pod logiem RENAULT FINANCE, FORD LEASING, OPEL LEASING.
  Tylko tak naprawdę my nie podpiszemy umowy z Reno, Fordem czy Oplem, bo dla Forda będzie to PEKAO Leasing, dla Opla Getin Leasing, a tutaj dla Renaulta będzie to RCI. Z mojego sporego doświadczenia te oferty w salonach są bardzo często jednymi z najkorzystniejszych o ile doradca pracujący w salonie wybierze dla nas dobrą ofertę.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. NAJLEPSZY KREDYT DLA FIRM - Jaki bank wybrać ?
  Autor Mod / Forum Kredyty dla firm
  Odpowiedzi: 40
  Ostatni post / autor: Wczoraj, 10:47
 2. Leasing dla nowych firm.
  Autor Bartlomiej.Roch / Forum Kredyty - reklama i ogłoszenia
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 31-07-2014, 11:36
 3. gdzie najlepszy/najtańszy kredyt dla firm bez BIK ?
  Autor MaciejM / Forum Kredyty dla firm
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 11-02-2014, 22:49
 4. Leasing dla firm start-up
  Autor Agnieszka R / Forum Kredyty - reklama i ogłoszenia
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 26-06-2012, 09:35
 5. Leasing dla nowych firm
  Autor opalowicz / Forum Kredyty - reklama i ogłoszenia
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 02-11-2011, 09:05