Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

bezprawna egzekucja komornicza

 1. #1
  nieznajomy
  nieznajomy jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  29-11-2011
  Posty
  1
  Pomógł
  0 razy

  Post bezprawna egzekucja komornicza

  Witam,

  Chciałem przedstawić swoją sytuację i zapytać o Waszą opinie i rady.
  Posiadałem kartę kredytową w Mbanku. Niestety przez pewien czas miałem problemy finansowe i nie byłem w stanie jej spłacać. Umowa została mi wypowiedziana w lipcu 2010 - zadłużenie ok 6.5tys + odsetki.
  Od końca lutego 2011 na podstawie bankowego tytulu wykonawczego 50% mojej pensji zajął komornik - z wszystkimi kosztami i odsetkami wyszlo ok 10k.
  W maju dostałem pismo od "Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty", w którym nadawca stwierdza że na podstawie umowy z dnia 26.04.2011 zakupił mój dług od banku. Żadnej informacji z banku nie otrzymałem.
  Przez kilka kolejnych miesięcy komornik w dalszym ciągu pobierał cześć mojego wynagrodzenia - logując się do banku widziałem że w istocie dług maleje - widziałem też jego aktualne saldo.
  W miedzyczasie dostałem tez 2 pisma od Prokury, ale zignorowałem je - przecież skoro komornik pobiera już wynagrodzenie i jest to odnotowane w banku to musiała to być jakaś pomyłka - oczywiście zadzwoniłem tam z taką informacją i "mieli wszystko wyjaśnić z bankiem".
  Dokładnie 29 lipca, komornik przefaksowal mojemu pracodawcy pismo o zaprzestaniu egzekucji na wniosek wierzyciela (w tym momencie zostało mi do spłaty jeszcze ok 2400zl). W banku w dalszym ciągu kwota ta była przedstawiona (w szczegółach karty kwota do natychmiastowej spłaty, oraz otwarte konto techniczne do wpłat) - znikneła dopiero pod koniec października.
  W momencie gdy egzekucja została zaprzestana wiedziałem już że bank prawdopodobnie rzeczywiście sprzedał ten dług - nie miałem ciągle jednak informacji komu i kiedy.
  Wydaje mi się że prawo nakazuje w takich przypadkach zawiadomić dłużnika.
  Prosiłem Kruka (bo oni dzwonili w imieniu Prokury) o przesłanie mi dokumentu potwierdzającego taką operację - jednak żadnej informacji oprócz listowej informacji o umowie z 26.04.2011 nie dostałem. Bez dokumentu zdecydowałem się jednak nie płacić , wszak każdy może podać się za nowego wierzyciela - a bank żadnej informacji mi nie przekazał.
  Po wielu telefonach ze strony Kruka, w październiku podjąłem decyzję że jednak wpłacę pieniądze - zadłuzenie znikneło na stronie banku, to był już dla mnie przekonujący dowód że dług został sprzedany - nikt oprócz Kruka się nie odzywał. Wpłaty chciałem dokonąć 30 listopada, po wypłacie. Niestety.. kilka dni temu dostałem z e-sądu z Lublina nakaz sądowy w postępowaniu upominawczym na kwote 2621 + 633zł tytułem zwrotu kosztów procesu (prokura reprezentowana jest przez kancelarie Raven).

  W związku z powyższym mam parę pytań, będę wdzięczny osobom zorientowanym za udzielenie odpowiedzi:

  1.Czy to co zrobił bank było zgodne z prawem? Egzekucja wykonywana była przez kilka miesięcy po fakcie zbycia się prawa do wierzytelności na inną jednostkę -> Prokurę (czyli jeśli dobrze rozumiem w kwietniu 2011, wlaścicielem tego długu była już prokura). Przez kilka miesięcy byłem windykowany przez obie strony co miało duży wpływ na moje samopoczucie oraz innych współlokatorów - tym bardziej że sytuacja nie była wyjaśniona.
  Gdybym od poczatku wiedzial że bank nie jest już wierzycielem, dogadał bym się z Krukiem i spłacił wszystko ratalnie. Do dzisiaj nie otrzymałem od banku żadnej informacji w tej sprawie.

  2. W tej chwili muszę zapłacić dodatkowo ponad 600zl kosztów sądowych. Mogę oczywiście złożyć sprzeciw, co spowoduje przeprowadzenie rozprawy, nad czym się w istocie zastanawiam. Rzecz jasna, zdaję sobię sprawę że wyrok będzie na moją niekorzyść, w istocie dług przecież istnieje. Chciałbym tylko ubiegać się o anulowanie lub zmniejszenie kosztów zastępstwa procesowego strony pozywającej, ze względu na okoliczności opisane powyżej , a w szczególności zaniedbanie ze strony banku. Czy opisanie, oczywiście z załączeniem pełnej dokumentacji całej sytuacji ma rację bytu? czy lepiej dać sobie spokój.

  3. Zauważyłem że koszty zastępstwa wyniosły 600zl tj minimalna kwota zastępstwa w sprawie o takiej wartości (1500-5000zl). Czy ta kwota może dużo wzrosnąć w przypadku gdy złoże sprzeciw do nakazu i będę ubiegał się o przeprowadzenie postępowania? Szczerze mówiąc jestem zły że nie dostałem żadnego dowodu zakupu wierzytelności, a Prokura w szybkim tempie złożyła wniosek do sądu. Jestem gotów na dodatkowe koszty, jeśli jest szansa aby sąd obniżył kwotę za zastępstwo powoda.

  4. Czy mogę ubiegać się od banku odszkodowania, tudzież zapłaty wyżej wymienionych kosztów sądowych z tytułu tego że zaniedbali swoje obowiązki?

  Może znajdzie się ktoś mający podobne doświadczenia, lub wiedzę w tym zakresie? Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

 2. #1.5
  Zarejestrowani użytkownicy Awatar Doradca - reklama
  Dołączył
  15-10-2011
  Lokalizacja
  Polska
  Wiek
  24
  Posty
  359
  Pomógł
  0 razy

  Post bezprawna egzekucja komornicza


 3. #2
  kokolino
  kokolino jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  18-11-2011
  Posty
  6
  Pomógł
  0 razy
  Witam,a czytales dokladnie wypowiedzenie umowy?Powinna byc informacja ze jesli nie uregulujesz naleznosci w podanym terminie bank podejmie dalsze kroki w celu odzyskania naleznosci .W moim przypadku bylo tak ,ze tez bank nie napisal mi komu moj dlug sprzedaje a potem otrzymalam pismo z intrum justitia,ze kupili moj dlug.W tym pismie byly wszystkie szczegoly dotyczace umowy z bankiem data jej zawarcia kwota do splaty.Dziwne jest tylko to ze, chca sciagac dlug ktory ty juz splaciles.Na Twoim miejscu poszlabym do komornika po zaswiadczenie ze dlug zostal uregulowany i komornik zakonczyl egzekucje.Z tym udalabym sie do banku a potem do firmy ktora ten dlug kupila

 4. #3
  duzyW
  duzyW jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  20-01-2011
  Posty
  5
  Pomógł
  0 razy

  Tutaj znajdziecie dużo informacjii

  h t t p : // gustlik222.nowyekran.pl/post/72695,dluzniku-niektorych-dlugow-nie-musisz-splacac-bo-sa-przedawnione

  h t t p : // gustlik222.nowyekran.pl/post/74366,pisz-na-berdyczow-a-potem-przyslij-komornika-nowa-metoda-wyludzania-dlugow

Podobne wątki

 1. Egzekucja komornicza.
  Autor kwinto / Forum Komornik, windykacja
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 07-04-2016, 18:11
 2. Egzekucja komornicza.
  Autor sylwka311 / Forum Komornik, windykacja
  Odpowiedzi: 23
  Ostatni post / autor: 14-02-2016, 12:39
 3. Egzekucja komornicza.
  Autor mmagda-88 / Forum Komornik, windykacja
  Odpowiedzi: 29
  Ostatni post / autor: 13-11-2015, 16:43
 4. Egzekucja komornicza.
  Autor boba / Forum Komornik, windykacja
  Odpowiedzi: 23
  Ostatni post / autor: 09-10-2015, 21:26
 5. Egzekucja Komornicza w BIK
  Autor Michał25 / Forum Kredyty mieszkaniowe
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 31-03-2015, 07:09
 6. egzekucja komornicza
  Autor pazi4 / Forum Dla zadłużonych
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 01-10-2013, 20:09

Tagi dla tego wątku