Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16
Like Tree1Przydatne Posty

Zajęte konto przez komornika a kwota wolna od zajęcia

  1. #1
    diablito
    diablito jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    29-01-2013
    Posty
    34
    Pomógł
    0 razy

    Post Zajęte konto przez komornika a kwota wolna od zajęcia

    Witam Was mam nadzieję ze otrzymam pomoc bo osiwieję

    Mam zajęcie komornicze u jednego komornika tzn jest ich kilka, oraz w wawie z intrum justita komornik zablokował mi konto, w okienku wypłacili mi wypłate bo wiem że jest kwota wolna chyba 3 średnich krajowych moje pytanie brzmi czy co miesia mogę wypłacać z tego konta do tej kwoty wolnej?? (Bank WBK) czy mogę np w przyszłym misiącu nie wypłacić nic.... konto mam zajęte od stycznia tego roku i wupłaciłem 1100zł

    liczę na pomoc

  2. #1.5
    Zarejestrowani użytkownicy Awatar Doradca - reklama
    Dołączył
    15-10-2011
    Lokalizacja
    Polska
    Wiek
    24
    Posty
    359
    Pomógł
    0 razy

    Post Zajęte konto przez komornika a kwota wolna od zajęcia


  3. #2
    andrekost
    andrekost jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy Awatar andrekost
    Dołączył
    22-12-2012
    Lokalizacja
    Lublin, Warszawa
    Posty
    192
    Pomógł
    45 razy
    Tak, możesz wypłacać co miesiąc każdą kwotę z konta dopóki nie przekroczysz 11.308,41. PLN. Po przekroczeniu tej kwoty wszystkie wpływy na twoje konto zostaną przekazane do komornika. Możesz próbować poprzez negocjacje z wierzycielem zdjąć to zajęcie
    Ostatnio edytowane przez andrekost ; 30-01-2013 o 08:53

  4. #3
    OptimaProtection
    OptimaProtection jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    18-01-2013
    Posty
    19
    Pomógł
    3 razy
    Skontaktuj się ze mną na priv, może będę mógł pomóc w kwestii przekierowania wynagrodzenia, uwolnienia od zajęcia.

  5. #4
    rk-24
    rk-24 jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    28-01-2013
    Posty
    43
    Pomógł
    7 razy
    chyba, że wpływają np. alimenty z których nie można prowadzić egzekucji.
    ... albo będąc blisko limitu zmienić ror i próbować jak najszybciej dogadać się z komornikiem lub bankiem (wpłata jakiejś kwoty + rozłożenie na raty w zamian za wstrzymanie egzekucji.

  6. #5
    goguś
    goguś jest nieaktywny
    Przyjaciele Forum Awatar goguś
    Dołączył
    05-03-2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Mazowieckie/Polska
    Posty
    2,774
    Pomógł
    340 razy
    Cytat Zamieszczone przez rk-24 Zobacz posta
    chyba, że wpływają np. alimenty z których nie można prowadzić egzekucji.
    ...
    mogą wpływać nawet alimenty i konto może być zajęte, nie ma art. który by mówił że nie można

  7. #6
    rk-24
    rk-24 jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    28-01-2013
    Posty
    43
    Pomógł
    7 razy
    Ok, Ok.

    Dobrze, może niezbyt dokładnie sformułowałem myśl, rachunek będzie mógł być oczywiście zajęty ale kasa wpływająca np. z alimentów co do zasady jest wolna od zajęć komorniczych art. 833 § 6 kpc

    "Nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe i dla sierot zupełnych."

  8. #7
    goguś
    goguś jest nieaktywny
    Przyjaciele Forum Awatar goguś
    Dołączył
    05-03-2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Mazowieckie/Polska
    Posty
    2,774
    Pomógł
    340 razy
    dalej nie tak, ten art nie ma zastosowania w tym przypadku

    obciążone konto

    § Bezprawne zajęcie alimentów

  9. #8
    Maniek218
    Maniek218 jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    09-11-2008
    Posty
    26
    Pomógł
    0 razy
    nie tam wplywa tylko moje pensja najnizsza krajowa bo jest już zajęta przez innego komornika, wiec czy w lutym j wypłace?

  10. #9
    rk-24
    rk-24 jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    28-01-2013
    Posty
    43
    Pomógł
    7 razy
    -----

    W temacie polemiki z gogusiem, który jest małym OT /dzięki za linka/ ... sam wątek zaczął się od podobnego do mojego stwierdzenia i nie było pełnej zgodności i jednomyślności w temacie zwolnienia z zajęcia np. alimentów.

    Osobiście spotkałem się z praktyką gdzie stosowano 831.1, 836.6; 890.2 i środki wpływające na rachunek z tego tytułu nie podlegały egzekucji. Zresztą wątek zajęć jako "chodliwy często" znajdywał się na wskazanym przez Ciebie forum i nie było pełnej zgodności w żadnym z wątków.

    To może jeszcze z innej strony. Jeżeli komornik posiada wiedzę (napisaliśmy do niego stosowne pisemko z załączoną dokumentacją), że na zajęty ROR wpływają także środki z alimentów to czy może odstąpi od ich zajęcia, czy może musi albo czy może mieć to gdzieś i ściągać do oporu ?
    Ostatnio edytowane przez rk-24 ; 04-02-2013 o 13:00

  11. #10
    goguś
    goguś jest nieaktywny
    Przyjaciele Forum Awatar goguś
    Dołączył
    05-03-2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Mazowieckie/Polska
    Posty
    2,774
    Pomógł
    340 razy
    Cytat Zamieszczone przez rk-24 Zobacz posta

    To może jeszcze z innej strony. Jeżeli komornik posiada wiedzę (napisaliśmy do niego stosowne pisemko z załączoną dokumentacją), że na zajęty ROR wpływają także środki z alimentów to czy może odstąpi od ich zajęcia, czy może musi albo czy może mieć to gdzieś i ściągać do oporu ?
    nie pisałem nigdzie że nie zwolni, pisałem że nie musi tego robić, moim zdaniem jego dobra wola, jeden zwolni, inny nie, jeszcze inny wyśle do wierzyciela, przecież nie ma obowiązku posiadania konta, wszystkie świadczenia można odbierać w inny sposób

  12. #11
    diablito
    diablito jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    29-01-2013
    Posty
    34
    Pomógł
    0 razy
    miśki czy w lutym wyplace pieniądze w okienku tak jak w styczniu bo dyskutujecie o zasilkach a ja takich nie mam... mam tylko najnizsza pensje w zeszlym misiacu zajal mi konto ale w okienku wyplacilem i chcialbym wiedziec czy 10 tego lutego tez wyplace bez problemu? wazne to dla mnie bo nie mialbym za co zyc

  13. #12
    lukaszb
    lukaszb jest nieaktywny
    Rekomendowani Doradcy Awatar lukaszb
    Dołączył
    23-08-2008
    Lokalizacja
    Warszawa, Łódź, cała Polska
    Posty
    21,127
    Pomógł
    2888 razy
    Wpisy w blogu
    21
    Cytat Zamieszczone przez diablito Zobacz posta
    miśki czy w lutym wyplace pieniądze w okienku tak jak w styczniu bo dyskutujecie o zasilkach a ja takich nie mam... mam tylko najnizsza pensje w zeszlym misiacu zajal mi konto ale w okienku wyplacilem i chcialbym wiedziec czy 10 tego lutego tez wyplace bez problemu? wazne to dla mnie bo nie mialbym za co zyc
    Tak. Łącznie możesz wypłacić trzy średnie krajowe. Pewnie w 2013 roku ponad 12 000 zł.
    Ostatnio edytowane przez lukaszb ; 04-02-2013 o 20:36
    Autor tego postu otrzymał podziękowania od: diablito.

  14. #13
    diablito
    diablito jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    29-01-2013
    Posty
    34
    Pomógł
    0 razy
    netto czy brutto i co radzisz na pozniej ?

  15. #14
    lukaszb
    lukaszb jest nieaktywny
    Rekomendowani Doradcy Awatar lukaszb
    Dołączył
    23-08-2008
    Lokalizacja
    Warszawa, Łódź, cała Polska
    Posty
    21,127
    Pomógł
    2888 razy
    Wpisy w blogu
    21
    Cytat Zamieszczone przez diablito Zobacz posta
    netto czy brutto i co radzisz na pozniej ?
    Wypłacasz kwotę netto. Jeśli zajęcie konta nastapiło w grudniu to wtedy średnia krajowa wynosiła nieco ponad 3500 zł, czyli w Twoim konkretnym przypadku ok. 11 000 zł będziesz miał do wypłaty.

    Tu masz przepis prawa:

    Art.54 środki pieniężne wolne od zajęcia

    1. Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościoworozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego do wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.
    2. Środki pieniężne zgromadzone na rachunku oszczędnościowym, rachunku oszczędnościoworozliczeniowym oraz na rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej prowadzonym dla kilku osób fizycznych są wolne od zajęcia do wysokości określonej w ust. 1, niezależnie od liczby współposiadaczy takiego rachunku.

  16. #15
    tanieoddłużanie
    tanieoddłużanie jest nieaktywny
    Zarejestrowani użytkownicy
    Dołączył
    09-06-2012
    Lokalizacja
    Katowice
    Posty
    19
    Pomógł
    1 razy
    Cytat Zamieszczone przez goguś Zobacz posta
    nie pisałem nigdzie że nie zwolni, pisałem że nie musi tego robić, moim zdaniem jego dobra wola, jeden zwolni, inny nie, jeszcze inny wyśle do wierzyciela, przecież nie ma obowiązku posiadania konta, wszystkie świadczenia można odbierać w inny sposób
    W mojej praktyki zawodowej wynika, że jest dokładnie tak jak pisze goguś. Opinie prawne, które zamawiałem w tej sprawie, mówiły zgrubsza coś takiego: co prawda alimanty są "chronione" przed zajęciem, ale po wpłynięciu na rachunek osobisty dłużnika już nie są chronione
    zatem wszystko zależy od dobrej woli i interpretacji komornika lub sądu nadzorującego komornika (w razie skargi na czynności komornicze)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kwota wolna od zajęcia.
    Autor Łukasz Te / Forum Komornik, windykacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 19:00
  2. Kwota wolna od zajęcia.
    Autor mike8118 / Forum Komornik, windykacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 12:11
  3. Kwota wolna od zajęcia.
    Autor mona40 / Forum Komornik, windykacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 06:04
  4. Kwota wolna od zajęcia komorniczego.
    Autor problem2014 / Forum Komornik, windykacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 07:11
  5. wspólne konto zajęte przez komornika
    Autor ewus72 / Forum Komornik, windykacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 21:16
  6. Saldo bieżące a zajęte konto przez komornika
    Autor martusia1253 / Forum Dla zadłużonych
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 21:33

Tagi dla tego wątku