Skocz do zawartości

Polski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o. o.


wika123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałabym się zapytać , czy ktoś korzystał z oferty tej firmy w zakresie pożyczki pod zastaw domu? Czy jest to firma godna zaufania? Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Proponują pożyczkę na przewłaszczenie z jednoczesnym wpisem działu III KW , które ma być zabezpieczeniem przed utratą domu w trakcie spłacania pożyczki.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że można a nawet trzeba napisać kilka kwestii w tytule rodzaju zabezpieczenia na nieruchomości, stosowanego przez inwestorów prywatnych. Wiele się słyszy o tym, że tzw. przewłaszczenie, czyli przeniesienie własności na zabezpieczenie jest złe i grozi klientowi utratą domu czy mieszkania, które niejednokrotnie są całym dorobkiem jego życia. Zacznijmy od tego, kto bierze pożyczki prywatne pod zabezpieczenie hipoteczne. W 90% przypadków nie są to przedsiębiorcy, szukający krótkoterminowego finansowania pomostowego i mający tak plan, jak i perspektywiczne środki na spłatę zobowiązania. Lwia część portfela klientów to osoby, które z wiadomych wszystkim względów nie mogą zaciągnąć kredytu bankowego, często mają negatywne wpisy w bazach i nie rzadko czynną egzekucję komorniczą. Popatrzmy zatem na drugą stronę medalu, czyli na inwestora, który trafia na takiego klienta i ma dla niego wyłożyć własne pieniądze zamrażając je na określony czas. Czy ktoś, kto nie jest w stanie udokumentować dochodu, ma złą historię kredytową, wiele zobowiązań, zablokowane rachunki bankowe, etc. jest rzetelnym kontrahentem, któremu można bezpiecznie powierzyć środki finansowe? Okoliczności, które prowadzą do poszukiwania alternatywnych źródeł finansowania są różne. Niemniej w 90% ten rodzaj finansowania jest konsekwencją niewywiązywania się klientów z wcześniejszych zobowiązań. Gdyby było inaczej nikt o zdrowych zmysłach nie przepłacałby i nie wybierał prywatnego, tylko bankowe finansowanie.

Przeniesienie własności na zabezpieczenie znacznie bardziej zabezpiecza inwestora. Niemniej nie jest to demon, którym należy straszyć potencjalnych pożyczkobiorców! Zapisy umów pożyczki, sporządzanych w formie Aktów notarialnych (oczywiście mówimy o rzetelnych inwestorach) dostatecznie zabezpieczają pożyczkobiorcę. Dodatkowo, w dziale III Księgi wieczystej może on żądać ujawnienia wpisu o roszczeniu o ponowne przeniesienie własności po całkowitej spłacie. Pozostaje w nieruchomości, często bez konieczności wymeldowania się, może czerpać z niej korzyści ale również jest zobligowany do ponoszenia kosztów. Do czasu, kiedy terminowo spłaca zobowiązanie kompletnie nic mu nie grozi. Podobnie - jeśli spłaci je w terminie i w całości własność do nieruchomości zostanie na niego ponownie przeniesiona. Wpis do działu II jest równie często stosowanym (jeśli nie częściej) rozwiązaniem niż ustanowienie hipoteki umownej poprze dokonanie wpisu do działu IV KW. Przeciwników stosowania przewłaszczenia proszę o jasne napisanie o tym, co dzieje się kiedy klient nie spłaca zobowiązania, mija termin, umowa zostaje wypowiedziana a zabezpieczeniem jest hipoteka. Zwyczajowo obok funkcjonuje również poddanie się egzekucji w trybie "żelaznych siódemek", więc z uzyskaniem nakazu zapłaty i klauzuli wykonalności nie ma najmniejszego problemu. Następnie sprawa trafia do komornika, zwiększa się zobowiązanie klienta związane z kosztami egzekucji, następnie są licytacje za zaniżoną cenę względem faktycznej wartości rynkowej i sprzedaż nieruchomości. DRODZY, POTENCJALNI KLIENCI. Uświadomcie sobie, że jeśli nie spłacicie zobowiązania to w każdym przypadku, w konsekwencji stracicie nieruchomość. Nie ważne, czy będzie to wpis do działu II czy IV KW. Zadbajcie więc o zapis, iż w przypadku braku spłaty będziecie mogli poszukać kupca na nieruchomość we własnym zakresie i gwarancję, iż pożyczkobiorca przystąpi do Aktu sprzedaży i wzajemnie się rozliczycie. Wówczas spokojnie można podpisać umowę na przewłaszczenie. Nie demonizujmy tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...