Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Idea Bank - Leasing - Opinie, Warunki

 1. #1
  Piotrek
  Piotrek jest nieaktywny
  Administrator
  Dołączył
  08-12-2005
  Lokalizacja
  Polska
  Posty
  679
  Pomógł
  217 razy

  Post Idea Bank - Leasing - Opinie, Warunki  Leasing w Idea Banku - podstawowe warunki:  Wysokość finansowania: od 15 000 zł netto.
  Okres finansowania: od 24 do 84 miesięcy dla pojazdów; od 24 do 60 miesięcy dla maszyn i urządzeń
  Wysokość wpłaty własnej: od 5% leasing środków trwałych; od 0% w przypadku leasingu pojazdów

  Atuty oferty: Uproszczona procedura - do zawarcia umowy wystarczą jedynie wypełniony wniosek leasingowy i dokumenty rejestrowe firmy; Dla nowych firm - już od pierwszego dnia działalności firmy; Krótki czas oczekiwania na decyzję;
  Kontakt z doradcą
  Zobacz szczegóły

  Czy warto skorzystać z leasingu w Idea Banku? Opisz swoje doświadczenia z tym bankiem i wyraź swoją opinie o leasingu Idea Bank. Pomóż innym osobom którzy właśnie rozpoczęli działalność gospodarczą lub prowadzą firmę od niedawna i szukają wsparcia finansowego.

  Oferta leasingu Idea Banku jest dla Ciebie niejasna? Masz szczegółowe pytania o zdolność kredytową, warunki, oprocentowanie, czas oczekiwania na decyzję itp.? Zadaj je w tym wątku, a doradcy kredytowi Idea Banku, udzielający się na forum z pewnością na nie odpowiedzą.

 2. #1.5
  Zarejestrowani użytkownicy Awatar Doradca - reklama
  Dołączył
  15-10-2011
  Lokalizacja
  Polska
  Wiek
  24
  Posty
  359
  Pomógł
  217 razy

  Post Idea Bank - Leasing - Opinie, Warunki


 3. #2
  nie
  Gość
  Jestem klientem Idea Leasing i zdecydowanie odradzam. Pracownicy są bezczelni i niekompetentni, opłaty bardzo wysokie. Następny samochód na pewno będę brać w innej firmie. Oferta była bardzo droga, nie wszystko do końca wyjaśnione. Naprawdę odradzam.

 4. #3
  bart007
  Gość

  odradzam Idea Leasing

  Potwierdzam co napisał przedmówca - pracownicy niekompetentni - przyjmowani na zasadzie mam głowe i ręce to się nadają, opłaty z kosmosu dodatkowego - ostatnio dostałem opłatę za wydanie upoważnienia wypłaty odszkodowania - 200 zł netto - właścicielowi pojazdu powinno zależeć że dbam o samochód, ŻADNA INNA FIRMA NIE POBIERA ZA TO OPŁATY.

 5. #4
  Gość007
  Gość

  odradzam

  BARDZO WYSOKIE OPŁATY DODATKOWE, FAKTRUJĄ NAWET ZA WYDANIE UPOWAŻNIENIA DO NAPRAWY SAMOCHODU 200 ZŁ NETTO.
  Nigdy wcześniej faktury za wydanie upoważnienie nie otrzymałem (DNB, Toyota leasing, |WBK). Poza tym Idea leasing tak jak i Idea Bank, Getting Bank to jeden wielki bałagan.

 6. #5
  Idealeasing
  Gość

  Brak możliwości wypowiedzenia umowy przez korzystającego

  Przestrzegam wszystkim przed podpisaniem umowy leasingowej w tej firmie. Umowa leasingu jest tak stworzona, że korzystający nie ma żadnej możliwości wypowiedzenia umowy. Nawet jeśli powodem wypowiedzenia umowy byłoby niewywiązanie się z umowy przez leasingodawcę.
  Podpisałem umowę leasingu 5 pojazdów w tej firmie. Protokół zdawczo odbiorczy pojazdów został podpisany dnia 8 lutego. Dokumenty wysłane zostały dopiero 19 lutego w nocy, a odebrałem je dopiero 20 lutego! 12 dni zwłoki (powinienem otrzymać pojazdy gotowe do pobierania pożytku z ich użytkowania od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego). 14 marca skończyła się ważność dowodów rejestracyjnych pojazdów (pojazdy były nowe, więc dostały tymczasowe dowody na okres jednego miesiąca). I od 14 marca rozpoczęło się moje bieganie do Idea Banku, do placówki Idea Leasing w Warszawie i kontakt z nimi telefoniczny. Wysyłałem również wezwania do wydania tych dowodów. W placówce otrzymywałem informację, że zajmuję się takimi sprawami "rejestrator" i oni nie mogą przyjąć ode mnie dowodów miękkich i przekazać ich rejestratorowi, aczkolwiek przekażą mu moją prośbę o kontakt. Oczywiście wszystko na nic. Przez prawie 3 miesiące próbowałem wydębić te dokumenty, a pojazdy stały nieużywane! W tym czasie najpierw walczyłem o to, aby w ogóle wydali mi umowy leasingu (podpisuje się dwie wersje umowy leasingu na miejscu i czeka, aż Idea Leasing jedną odeśle do użytkującego). Wiele pism, wezwań, telefonów i w końcu dotarły. Ale jak się okazało jednej z umów nie ma w ogóle, a w reszcie są braki (tu podpisu nie ma, tam nie ma faktury, tam protokołów, a w jednej upoważnienia do użytkowania). W końcu 6 maja wypowiedziałem umowy leasingu z winy nie wywiązania się z umowy ze strony Idea Leasing. Dnia 16 maja dostałem odpowiedź, w której Idea Leasing informuje mnie, że nie uznaje mojego wypowiedzenia za skuteczne. Dnia 20 maja Idea Leasing wypowiada mi umowy Leasingu z mojej winy, bo nie płaciłem rat leasingowych pojazdów, których nie mogłem użytkować! Sprawa wylądowała w sądzie, a Idea Leasing ani myśli polubownie załatwić sprawy. Dlatego właśnie nie polecam wiązania się jakimikolwiek umowami z tą firmą!
  W razie czego pozostawiam kontakt, gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i chciał w jakiś sposób połączyć siły, lub gdyby jakiś jeszcze dziennikarz chciał, abym udzielił mu wywiadu w tej sprawie. mailto: leasingidea@wp.pl

 7. #6
  emka999
  emka999 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  04-11-2014
  Posty
  1
  Pomógł
  0 razy

  Odradzam wszystkim !!!!

  Instytucja zwana IDEA BANKIEM jest gorsza niż połączenie ZUS i US w jedno.
  Brak kontaktu.
  Spychologia - załatwiają sprawę przez infolinie i dział obsługi klienta - czyli brak jakiejkolwiek odpowiedzialności
  Za każdą najdrobniejszą formalność wystawiają faktury na konkretne sumy
  Osoby oferujące leasing w tym przypadku Pani z Częstochowy - kłamią i nie mówią prawdy co do umowy. Ostateczną wersję podsuwają pod nos chwilę przed jej podpisaniem, gdy wszystko już jest zapięty na ostatni guzik i nie ma możliwości wycofania się.
  Jakieś ukryte ubezpieczenia, których istnienie wychodzi już po podpisaniu umowy.
  Koszmar
  Pierwszy i ostatni raz korzystam z ich usług.

Podobne wątki

 1. Idea Bank - Kredyt na Start - Opinie, Warunki
  Autor Piotrek / Forum Kredyty firmowe - Opinie
  Odpowiedzi: 12
  Ostatni post / autor: 12-02-2017, 20:13
 2. Idea Leasing - prosze o opinie
  Autor kredycik22 / Forum Leasing
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 16-11-2015, 12:58
 3. Idea Bank - Obrotomierz - opinie
  Autor lukasz kraków / Forum Kredyty dla firm
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 21-09-2015, 15:06
 4. Idea Bank - Kredyt Obrotowy - Opinie, Warunki
  Autor Piotrek / Forum Kredyty firmowe - Opinie
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 20-11-2014, 13:59
 5. Idea Bank - Pożyczka Bezzwrotna - Opinie, Warunki
  Autor Piotrek / Forum Kredyty firmowe - Opinie
  Odpowiedzi: 11
  Ostatni post / autor: 15-10-2013, 08:29
 6. Idea Bank - Kredyt Inwestycyjny - Warunki, Opinie
  Autor Piotrek / Forum Kredyty firmowe - Opinie
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 16-05-2013, 20:28

Tagi dla tego wątku