• Refinansowanie

  przez
  Piotrek
  Opublikowany 20-09-2012 14:36
  porady/zalaczniki/990-dom_oprocentowanie.jpg/

  Teoretycznie marża kredytu hipotecznego jest stała w całym okresie spłaty. Cieszy to klientów, którzy zaciągnęli kredyt z niską marżą. Ale co z tymi, którzy zadłużali się drogo? ...
  Opublikowany 06-12-2011 22:58
  porady/zalaczniki/103-porownanie_kredytow.jpg/

  Ci, którzy zaciągnęli kredyt złotówkowy w niekorzystnym 2009 roku powinni zdecydowanie rozważyć opcję refinansowania. Po zmianie banku rata kredytu sprzed dwóch lat może być niższa o co najmniej 100 zł na każde 100 tys. zł kredytu.

  Marże kredytów ...

  Refinansowanie kredytu pozwala na uzyskanie niższej raty kredytowej. Zaciągając kredyty wybieramy zawsze najlepszą, aktualnie obecną na rynku opcję kredytową, ale z czasem warunki spłaty tychże kredytów stają się coraz mniej atrakcyjne. W takim momencie warto jest rozważyć możliwość refinansowania kredytu.

  Jeśli nie potrafimy samodzielnie ocenić, czy taka operacja bankowa rzeczywiście jest w naszym przypadku opłacalna, to powinniśmy skorzystać z kalkulatora opłacalności refinansowania kredytów.

  Kalkulator kredytu refinansowego szybko określi nam, czy refinansowanie ma jakikolwiek sens w naszym przypadku czy też nie. Należy przy tym podać w kalkulatorze kilka informacji, na podstawie których program ten dokona swoich obliczeń. Przede wszystkim, kalkulator wymaga podania aktualnej wysokości zadłużenia w złotówkach. ...
  Opublikowany 10-10-2011 22:37
  porady/zalaczniki/72-fotolia_951796_xs.jpg/

  Chyba każdemu, kto spłaca kredyt hipoteczny przyszła choć raz do głowy myśl, czy nie zastąpić go innym – czyli, czy nie refinansować swojego zobowiązania. Jednak w obecnej chwili nad ewentualnym refinansowaniem mogliby się zastanawiać wyłącznie ci, którzy zaciągnęli kredyty dekadę wcześniej. Ale zapewne już to zrobili – w złotym okresie 2006-2007, gdy w korzystnych ofertach kredytów można było przebierać jak w ulęgałkach.
  ...