Skocz do zawartości

Nagrywanie rozmowy przy podpisywaniu umowy


jjjkkkjjjkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje pytanie jest takie jak w temacie:

 

Czy można nagrać rozmowę przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny??

Po co...??? Po to żeby jak będę czytać umowę i kwestie, które nie rozumie w umowie będzie mi tłumaczyć doradca, ale jak mi źle wytłumaczy albo z przekrętem żebym miał podstawę do "korygowania"

Czy jest to możliwe??? źeby nagrać oficjalnie taką umowę??

 

Dziękuje za odpowiedzi

ps. a może ktoś tak już zrobił?

Odnośnik do komentarza

Co do nagrywania rozmów to jeśli obie strony zgodzą sie na nagrywanie rozmowy to nie ma sprawy. Jeśli nie to nie wiem czy jest to legalne (zapytam kolegi prawnika i odpiszę).

 

Co do podpisywania umów. Sam pracowałem w banku, mam wielu znajomych wśród doradców bankowych i pośredników i muszę z przykrością przyznać, że znajomość treści umowy jest mizerna. Nie mówię tu o tej części opisującej ogólne warunki kredytu bo tu jest w miarę ok. ale jak wchodzimy głębiej w umowę to jest już kiepsko (raczej nikt Ci kompetentnie nie odpowie co to jest rzeczywista stopa procentowa albo czego dotyczą artykuły Prawa Bankowego do których odwołuje się umowa). Nikt tego nie uczy doradców.

 

Czy warto zatrudnić prawnika aby przejrzał umowę? Banki działają pod ścisłym nadzorem i nie mogą w umowie zawierać klauzul rażąco niekorzystnych dla klienta. Ale lepiej dokładnie wiedzieć czy i kiedy trzeba dostarczyć jakieś dokumenty do banku, albo o czym trzeba bank poinformować.

Jeśli zdecydują się Państwo zapytać prawnika, to dobrze aby miał doświadczenie z tego typu sprawami, bo wyjaśnienie niektórych suchych zapisów nie wystarczy. Ważne aby znał praktykę (stąd pomysł na naszą firmę, aby w jednym miejscy zebrać doradców finansowych i prawnych).

Koszt takiej usługi (oczywiście w zależności czy idziemy do adwokata, radcy, czy po prostu doradcy prawnego) wynosi 100 - 300 PLN nnetto. Więc może warto się nad tym zastanowić jeśli nasz doradca nie jest w stanie rozwiać naszych wątpliwości.

 

Ganesa Finance&Legal

doradztwo finansowo-prawne

Odnośnik do komentarza

Można się śmiać ale tak na prawdę jest to poważny problem. Jeśli zostałeś wprowadzony w błąd w trakcie podpisywania umowy to jest to podstawa do wypowiedzenia umowy. Jest tylko jeden problem to klient musi udowodnić, że został źle poinformowany. Najczęściej podpisywanie umowy odbywa się jeden na jeden co w rezultacie powoduje, że klient nie ma możliwości dochodzenia swoich racji. Moim zdaniem powinna to być normalna praktyka (tak jak jest na każdej infolinii).

 

Ganesa Finance&Legal

doradztwo finansowo-prawne

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...