Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25
Like Tree1Przydatne Posty

Getin Bank- Kredyt samochodowy - Opinie

 1. #1
  Mod
  Mod jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  23-07-2009
  Posty
  4
  Pomógł
  21 razy

  Getin Bank- Kredyt samochodowy - Opinie

  PYTANIA i OPINIE: Kredyt samochodowy - Getin Bank  Wysokość kredytu: 110% wartości samochodu (200 tys. zł).
  Maks. okres kredytowania: do 10 lat.

  Zobacz szczegóły
  Kontakt z doradcą  Czy warto zaciągnąć kredyt na samochód w Getin Banku? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z tym bankiem i wyraź swoją opinie.
  Zadaj pytanie odnośnie oferty kredytu samochodowego Getin Banku.
  Autor tego postu otrzymał podziękowania od: Krzysiek.

 2. #16
  edyta81
  edyta81 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  21-09-2009
  Posty
  19
  Pomógł
  0 razy

  Tenia -kredyt samochodowy

  Teniu
  POzwolę się z Tobą nie zgodzić

  Getin Bank w przypadku kredytu samochodowego jest jak najbardziej trafnym wyborem

  Wasze problemy wynikają z faktu ,iż osoba sporządzająca Wasz wniosek zrobiła go " na siłę".Bank uruchamia kredyt po przedstawieniu kompletu dokumentów (po przerejstrowaniu) .Wasz doradca zastosował procedurę uproszczoną i powodem braku uruchomienia jest legitymacja (plastikowa) .Jeśli jej nie ma trzeba zastosować pełną -udokumentować dochód-decyzja ,wyciąg z wpływem.
  Najmniejsze znaczenie ma to ,ze podawaliście stan majatkowy itp.
  Decyzja zajmuje analitykowi z wyceną pojazdu max 20 min -pozostały czas to droga ...zanim do niego trafi (zależy od wypracowania systemu przekazu ) .
  Przykro mi ,że u Was poszło tak pod górę ,ale zapewniam ,żadna to wina banku .
  pozdrawiam
  edyta

 3. #1.5
  Zarejestrowani użytkownicy Awatar Doradca - reklama
  Dołączył
  15-10-2011
  Lokalizacja
  Polska
  Wiek
  24
  Posty
  359
  Pomógł
  0 razy

  Tenia -kredyt samochodowy


 4. #17
  Mew
  Gość

  jak dla mnie ok

  mam kredyt samochodowy w getinie i jest ok, raty płacę w teminie i nie mam problemów. kredyt dostałem bez problemów, pracuję na umowe o pracę. oświadczyłem gdzie pracuje ile zarabiam i dostałęm zgodę w ciągu godziny. nie wiem jaki jest standard w innych bankach bo kredyt załatwiałem w salonie samochodowym ale osobiście nie wnoszę zastrzeżeń

 5. #18
  Gość

  o kredytach w GB i SCB

  Ludzie podstawą wszystkich kredytów jest czytanie umów - banki nic nie dopisują później wszystko jest od razu w umowie. Getin ma umowy z Krukiem firma windykacyjną i z niczym sie nie bawia w wyjasnianie a dlaczego tak albo tak - nie placisz windykacja i już.
  Santader z kolei jest bankiem przyjaźniejszym klientowi - wiele rzeczy mozna załatwić.

  Ja sam skorzystałem z usług pośrednika, który dostaje prowizje od banku a nie dolicza sobie coś tam na górke - zażyczyłem sobie umowę wcześniej do przestudiowania - dostalem ją meilem i po zapoznaniu się dopiero podpisałem a jak czegoś nie zrozumiałem to mi wyjasnili. Robiąc kredyt bezpośrednio w banku trafiasz na panienkę której wisi to czy weżmiesz kredyt czy nie bo nie ma z tego prowizji.
  Skorzystałem z usług portalu kredytujemysamochody.pl - bez żadnej ściemy nie musiałem co chwila dowozic papierów (jak było to wcześniej przy innym kredycie)
  1 telefon
  1 wniosek przez internet
  1 e-mail z umową
  1 człowiek przyjechał do mnie podpisac umowy i po 3 dniach latałem już swoim VW
  Więc jesli szukacie kredytu zaufajcie pośrednikom ( nie wszystkim oczywiście) - ten portal mogę polecić bo na pewno tam wrócę.

 6. #19
  Arturo63
  Arturo63 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  15-04-2013
  Posty
  1
  Pomógł
  0 razy

  Ostrzegam przed pazernością Getin Banku !

  W 2010 roku zawarłem umowę kredytową na zakup samochodu. Nie dano mi możliwości zapoznania się wcześniej ze szczegółowymi warunkami tej umowy, Poinformowano mnie przed podpisaniem ogólnie, że oprocentowanie jest uzależnione od stawki WIBOR 3M. W chwili podpisania umowy okazało się, że w §7 p.5 istnieje zapis, że w przypadku obniżenia stopy WIBOR 3M obniżenie stawki oprocentowania następuje na podstawie wniosku kredytobiorcy. Odstąpienie w tym momencie przeze mnie od podpisania umowy kredytowej było niemożliwe, gdyż pozostałe formalności związane z zakupem samochodu zostały dokonane.
  Uważam, że:
  1. §7 p.5 umowy stanowi istotny zapis wpływający na koszt kredytu i powinien być wcześniej dostępny do zapoznania się wraz z ogólnymi warunkami kredytu,
  2. przerzucanie na kredytobiorcę ciężaru śledzenia zmiany stop procentowych i składania wniosku o obniżenie oprocentowania, w przypadku automatycznego podwyższania przez Getin Bank oprocentowania kredytu przy podwyższeniu stóp WIBOR 3M jest nieuczciwe i obliczone na dodatkowe, nieuzasadnione dla Banku zyski, gdyż wiele osób nie śledzi zmian takich wskaźników.
  3. w umowie nie ma podanych szczegółowych informacji, w jaki sposób, w jakiej wysokości i w jakim terminie od zmiany stóp WIBOR 3M można wnioskować o obniżenie oprocentowania kredytu.
  4. telefonicznie udzielono mi informację, że to Bank ustala wysokość obniżenia stopy oprocentowania kredytu niezależnie od wartości wnioskowanej przez kredytobiorcę i nie musi to być proporcjonalne do obniżenia wartości WIBOR 3 M, do której odwołuje się umowa kredytowa – w związku z tym uczciwe byłoby automatyczne przesyłanie informacji o możliwej obniżce stopy oprocentowania kredytu.

  W mojej ocenie to nie uczciwa praktyka i jest obliczona na dodatkowe zyski Getin Banku związane z nieświadomością kredytobiorców, którzy nie złożą odpowiednich wniosków o obniżenie oprocentowania zaraz po obniżeniu stóp procentowych NBP.

  Uczulam Kredytobiorców, którzy nie śledzą zmian oprocentowania, by to zaczęli robić.

  Artur

 7. #20
  sly
  sly jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  18-01-2011
  Posty
  19
  Pomógł
  0 razy
  Niekompetentni analitycy. Nie znają się na działaniu spółek. Staram się o kredyt w Oplu. Jestem komandytariuszem w spółce komandytowej. Dochody otrzymuję tytułem podziału zysków spółki, a potwierdzeniem tego, że tam pracuje jest akt notarialny. Analityk pyta mnie o umowę o prace, co świadczy o tym, że nie wie jak działają spółki. Kolejnym tłumaczeniem odmowy udzielenia kredytu jest to, iż nie wiadomo jaki zysk spółka przyniesie w kolejnym roku (spółka założona w 2006 roku i ma się świetnie). Pracując na umowę o prace w jakiejś firmie też nie jest pewne czy w następnym roku dana firma nie będzie miała problemów i nie zredukuje kilku etatów. Mam wrażenie, że analityk nie znając tematu spółek woli odmówić kredytu. Amatorzy i niedouki!!!

 8. #21
  perez4
  Gość

  nieee

  witam serdecznie,
  2 lata temu potrzebowałem 50000 na zakup salonu kosmetycznego. zgłosiłem się do pośrednika, który wskazał mi getin jako najszybciej udzielający pożyczki. Nie dość, że trud był taki jak przy hipotece ( milion telefonów w ciągu dnia i potwierdzeń na maila itd) kobieta zaproponowała, że 25 zastawimy samochodem a reszte w gotówkowym. OK -mówie kobiecie która znała świetnie moje dokumenty i sytuację.
  Zastawiłem auto warte 25000 na 31000 z czego 4000 zgarnełą pośredniczka i 2000 bank jako prowizja. - masakra
  na wysokie oprocentowanie się zgodziłem sam bo potrzebowałem to bardzo szybko załatwić.
  jak już wbiłem bank do dowodu rejestracyjnego okazało się, że drugiej części już nie otrzymam.
  Nie dość, że nie zgromadziłem odpowiedniej sumy na salon to zostałem z ch...wym kredytem.
  przez 2 lata już 3 raz dostałem pismo że podnoszą mi wysokość raty, mało tego to sami mi ac podpisali tak, że płace za ac jak bez zniżek a mam 60%.
  Utrudniony kontakt, za każdym razem jak się dodzwonie do jastrzebia to mówią co innego.
  Ze sprzedaża auta ciężko bo trzeba wpłacić całość wcześniej. Jeżeli chodzi o zamiane przedmiotu zabezpieczenia to walka z wiatrakami. Zawsze im coś nie odpowiada w nowym aucie.
  Słuchajcie. Mam doświadczenie z bankami ponieważ w życiu brałem już chyba z 15 różnych kredytów gotówkowych i samochodowych, na firme i na osobę prywatną.

  PRZESTRZEGAM WAS PRZED TYM BANKIEM.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Teraz szykuję się do nowej inwestycji i wybieram się do radcy z tą umową. Potrzebuje się raz na zawsze pozbyć tego kredytu albo "auta" ;-)

  Jeżeli będę w czymś pomocny lub ktoś ma jakiś złoty środek na podobną bolączkę to mój mail:
  gruby_perez4@wp.pl

  POZDRAWIAM

 9. #22
  Przem
  Gość

  Getin bank - opinia kredyt samochodowy

  Witam. Też miałem przygodę z tym bankiem. Dwa lata temu kredyt na samochód. Potrzebowałem 35 tyś ale doszła prowizja + ubezpieczenie + inne koszty i wyszło 42 tyś. Oprocentowania 11,9% i 8 lat szczęścia. Ale ... Po 6 miesiącach wzrost oprocentowania do 13,4% i po kolejnych kilku miesiącach wzrost do 14.9%... GETIN jak już ma kogoś w garści to zaczyna pokazywać jaki jest naprawdę... Szczerze odradzam tych oszustów... Poszukajcie innych banków, ja już jestem umoczony ale gdybym mógł cofnąć czas ....

 10. #23
  JAGA32
  JAGA32 jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  05-08-2011
  Posty
  85
  Pomógł
  3 razy
  leasing -nie polecam
  jeden dzien spoznienia i monit za 100 + 23 % vat
  a im blizej konca umowy to nawet dzwonia 2 dni przed data wplywu srodkow na konto i przypominaja o wplacie. oczywiscie za 10 zloty za telefon.
  dziadostwo!!!!!!!!!!!!

 11. #24
  Poszkodowany
  Gość

  Nie bierzcie tu kredytu

  kuszą tanim kredytem po czym podwyszają go co 2-3 miesiące aż dojdzie do rynkowej wartości albo wyżej, ja już nigdy tam nic nie wezme teraz mam kredyt na wysokości 25% i nic nie moge zrobic

 12. #25
  wycienty
  wycienty jest nieaktywny
  Zarejestrowani użytkownicy
  Dołączył
  08-12-2010
  Posty
  80
  Pomógł
  4 razy
  Odnośne tych podwyżek to prawdopodobnie można się od nich odwołać. Nie wiem jak to jest akurat w getin skonstruowane, ale możliwości są dwie:
  1. albo mają zapisane kilka warunków przy jakich mogą podnieść (a w zasadzie, jak to ładnie piszą "zmienić") np zmiana stóp procentowych, inflacji itp. Ale nie jest tak, ze mogą sobie jak drgnie który kolwiek z zapisanych w umowie wskaźników podnosić dowolnie. Musza się trzymać widełek wskaźnika o czym pisał KNF i wyroki sądów pewnie jakieś też by się znalazły.

  2. albo (i to Getin ostatnio stosuje przy kredytach gotówkowych) dają w umowie zapis w stylu: "jak WIBOR się zmieni to bank lub kredytobiorca ma prawo dostosować oprocentowanie stosownie do tej zmiany powiadomić drugą stronę na piśmie". No i bank z tego oczywiście skwapliwie korzysta a kredytobiorca rzadko, zazwyczaj nawet o nim nie wie. Taki sprytny, krętacki, getinowy wybieg.
  Należy przeczytać umowę i zareagować odpowiednio w celu obniżenia marży, jeśli sa podstawy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

 1. Getin Bank spłacany regularnie kredyt samochodowy a sprzedaż auta
  Autor Robert_X / Forum Kredyty samochodowe
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 10-05-2017, 14:35
 2. Getin bank - kredyt samochodowy
  Autor mlodaka / Forum Kredyty samochodowe
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 08-07-2014, 07:11
 3. Kredyt samochodowy Getin bank a kradzież samochodu-proszę o pomoc!
  Autor Kamilfree / Forum Kredyty samochodowe
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 26-11-2012, 17:07
 4. Dominet Bank- Kredyt samochodowy - Opinie
  Autor Mod / Forum Kredyty samochodowe - Opinie
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 18-11-2009, 11:11
 5. Bank Pocztowy- Kredyt samochodowy - Opinie
  Autor Mod / Forum Kredyty samochodowe - Opinie
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 30-07-2009, 20:51
 6. Deutsche Bank- Kredyt samochodowy - Opinie
  Autor Mod / Forum Kredyty samochodowe - Opinie
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 30-07-2009, 20:17