• Czy kredyty na dowód są rzeczywiście dostępne?

  kredyt na dowódProcedury kredytowe najczęściej są bardzo skomplikowane i trwają co najmniej kilka dni. Klient zmuszony jest do złożenia w banku wraz z wnioskiem kredytowym całą masę dokumentów, na podstawie których bank podejmuje decyzję o tym, czy udzielić mu kredytu czy też nie. Niektóre banki reklamują jednak oferty kredytów na dowód, które udzielane są w uproszczonej procedurze kredytowej. Dla kogo są one przeznaczone i czy rzeczywiście są one realnymi produktami bankowymi, a nie chwytem marketingowym?

  Zaświadczenie o zameldowaniu

  Z dniem 1 marca 2015 roku weszły w Polsce w życie nowe przepisy dotyczące dowodów osobistych. Obecnie nie ma już w nowych dowodach adresu zameldowania obywatela, dlatego też banki udzielające kredytów „na dowód” najczęściej wymagają dodatkowo zaprezentowania zaświadczenia o zameldowaniu albo też złożenia oświadczenia o miejscu zamieszkania przez potencjalnego kredytobiorcę. Bank musi mieć adres do komunikacji z klientem, bowiem jest on jednym z czynników decydujących o przyznaniu kredytu gotówkowego klientowi.

  Czy kredyt na dowód rzeczywiście istnieje?


  Niektóre banki deklarują, że są gotowe do udzielenia kredytu klientowi wyłącznie na podstawie okazanego dowodu osobistego. Kilka banków w Polsce udziela kredytów gotówkowych w uproszczonej procedurze kredytowej.
  Niemniej, żądają one nie tylko okazania dowodu osobistego, ale również np. wyciągu z konta z ostatniego miesiąca lub kilku miesięcy (Alior Bank i PKO BP), dokumentu potwierdzającego źródło i wysokość dochodu (BPH), zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodzie (BOŚ Bank).

  Specjalnych ułatwień w ubieganiu się o kredyty gotówkowe nie przewiduje Bank Pocztowy, BGŻ, BNP Paribas czy Citi Handlowy.

  Kredyt na dowód oferowany jest w bankach:


  • Alior Banku - do kwoty 3700 zł, konieczne oświadczenie o dochodach,
  • PKO BP - do 23 000 zł, niezbędne jest okazanie wyciągu bankowego potwierdzającego dochód,
  • BZ WBK - wyłącznie dla klientów tego banku, zapewniających stałe wpływy na konto,
  • Eurobank - bez dodatkowych wymagań,
  • Deutsche Bank - kredyt na dowód wyłącznie dla przedstawicieli tzw. wolnych zawodów,
  • Getin Bank - konieczne okazanie formularza PIT za poprzedni rok,
  • ING Bank Śląski - dla użytkowników konta w ING z regularnymi wpływami,
  • mBank - dla klientów z kontem w mBanku i regularnymi wpływami,
  • Millennium Bank - dla użytkowników konta w Millennium, zapewniających regularne wpływy.


  Pozabankowe oferty kredytów na dowód

  Instytucje finansowe udzielające tzw. chwilówek, czyli szybkich pożyczek gotówkowych, chętnie upraszczają procedurę wydawania decyzji pożyczkowej. W takich firmach bez trudu uzyskamy pożyczkę na dowód, ale musimy liczyć się z reguły z wyższym oprocentowaniem zobowiązania niż w banku.

  O szybkich kredytach na dowód można także poczytać na forum.
  Opinie Skomentuj

  Kliknij tutaj, aby się zalogować