• Jaką mam zdolność kredytową?

  Na takie pytanie starają się odpowiedzieć tysiące osób, wnioskujących o kredyty hipoteczne w bankach. Na ogółu, kredyt mieszkaniowy jest jedyną możliwością zrealizowania marzeń ludzi o własnym mieszkaniu.

  Posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej jest konieczne ku temu, aby otrzymać kredyt na mieszkanie, chociaż ma on zabezpieczenie w postaci hipoteki ustanowionej na nieruchomości, nie jest to wystarczające dla banku. Zdolność kredytowa jest utożsamiana ze zdolnością przyszłego kredytobiorcy do regulowania jego zobowiązań finansowych, które wynikają nie tylko z zaciągniętego kredytu hipotecznego, ale również z pozostałych pożyczek i kredytów, limitów na kartach kredytowych i w koncie osobistym, czy też z zobowiązań dotyczących utrzymania siebie, swojej rodziny i mieszkania.

  Często zdolność kredytowa uzależniona jest również od tego, na jak długi okres czasu kredytobiorca chce zaciągnąć kredyt mieszkaniowy. Aby odpowiedzieć samodzielnie na pytanie „jaką mam zdolność kredytową”, można posłużyć się kalkulatorem owej zdolności kredytowej, który można bez większych trudów znaleźć na stronach internetowych związanych z kredytami, czy ogólnie finansami.

  Kalkulator zdolności kredytowej będzie wymagał podania paru informacji, w tym kwota kredytu, o jaką chcemy się ubiegać w banku, oprocentowanie kredytu, pożądany okres spłaty w miesiącach, rodzaj rat spłaty kredytu mieszkaniowego, łączny dochód netto gospodarstwa domowego i liczba osób należąca do niego, jak również szeregu innych danych. Na ich podstawie aplikacja internetowa wylicza, czy dany klient ma zdolność kredytową, czy też nie. I ewentualnie ile ona szacunkowo wynosi.

  Opinie Skomentuj

  Kliknij tutaj, aby się zalogować