• Kalkulator kredytu refinansowego - ocena opłacalności refinansowania

  Refinansowanie kredytu pozwala na uzyskanie niższej raty kredytowej. Zaciągając kredyty wybieramy zawsze najlepszą, aktualnie obecną na rynku opcję kredytową, ale z czasem warunki spłaty tychże kredytów stają się coraz mniej atrakcyjne. W takim momencie warto jest rozważyć możliwość refinansowania kredytu.

  Jeśli nie potrafimy samodzielnie ocenić, czy taka operacja bankowa rzeczywiście jest w naszym przypadku opłacalna, to powinniśmy skorzystać z kalkulatora opłacalności refinansowania kredytów.

  Kalkulator kredytu refinansowego szybko określi nam, czy refinansowanie ma jakikolwiek sens w naszym przypadku czy też nie. Należy przy tym podać w kalkulatorze kilka informacji, na podstawie których program ten dokona swoich obliczeń. Przede wszystkim, kalkulator wymaga podania aktualnej wysokości zadłużenia w złotówkach. Następnie, należy określić parametry obecnie spłacanego kredytu, a więc jego oprocentowanie nominalne w skali roku w procentach, okres spłaty, rodzaj kapitalizacji oraz rodzaj spłacanych rat – albo raty równe albo malejące w okresie kredytowania. Kolejne pola kalkulatora kredytu refinansowego dotyczą nowego kredytu. Należy podać tam dokładnie te same informacje o nowym kredycie, co w sekcji dotyczącej obecnie spłacanego kredytu.

  Kalkulator zapyta użytkownika o wysokość opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, prowizję za udzielenie nowego kredytu oraz o inne koszty związane ze zmianą kredytu. Korzystając z tych wszystkich informacji, kalkulator przeprowadza swoje obliczenia.

  Opinie Skomentuj

  Kliknij tutaj, aby się zalogować