Jump to content
michal28

Wzór pisma o cofnięcie przetwarzania danych osobowych przez BIK.

Recommended Posts

michal28

wiatm.

czy ktos z was jest w posiadaniu takiego wzoru,lub wie jak to zrobic.prosze o pomoc.dziekuje

Linki
pomocwkredycie
wiatm.

czy ktos z was jest w posiadaniu takiego wzoru,lub wie jak to zrobic.prosze o pomoc.dziekuje

 

To może być trudne aby od tak cofnąć przetwarzanie danych osobowych. Ogólnie jak wiem maja czas 5 lat na przechowywanie tych że informacji. Chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Cordul

Banki mogą przetwarzać informacje stanowiące tajemnicę bankową w zakresie dotyczącym osób fizycznych po wygaśnięciu zobowiązania wynikającego z umowy, pod warunkiem pisemnej zgody osoby, której informacje te dotyczą. Zgoda ta może być w każdym czasie odwołana (art. 105a ust 2 ustawy o prawie bankowym)

 

Taką pisemną zgodę na ogół podpisujemy razem z umową. Możemy ją odwołać pisemnie (pismo do banku, coś w stylu: "Niniejszym pismem cofam zgodę wyrażoną w dniu ... na przetwarzanie moich danych po wygaśnięciu zobowiązania wobec banku z tytułu...w oparciu art. 105 a ust. 2 Ustawy o prawie bankowym z dnia 16 czerwca 2005 roku (Dz.U.2002.72.665) i proszę o sporządzenie stosownego wniosku do Biura Informacji Kredytowej w powyższej sprawie). Wtedy dane o spłaconym kredycie nadal będą widniały w BIK, ale udostępniane będą tylko w celach statystycznych (przez 12 lat), a nie kredytowych, znaczy, że nie będą widoczne w raportach sporządzanych dla banków. Warto oczywiście sprawdzić w BIK za miesiąc czy dwa czy Bank dokonał modyfikacji.

 

Dopóki natomiast kredytobiorca nie spłaci kredytu lub miał opóźnienia powyżej 60 dni w spłacie rat i upłynęło co najmniej 30 dni od poinformowania go przez bank o zamiarze przetwarzania dotyczących jej informacji stanowiących tajemnicę bankową, bez jej zgody (art. 105a. ust 2 ustawy o prawie bankowym), to cofnięcie zgody nic nie da, dane te mogą być dalej udostępniane. Nie dłużej niż przez 5 lat co prawda, ale licząc dopiero od daty wygaśnięcia zobowiązania.

 

Tak to wygląda z prawnego punktu widzenia, ale w praktyce pewnie bywa różnie. Ja w każdym razie wyczyściłam sobie w ten sposób po spłacie stare wpisy kredytowe z zaległościami (do 30 dni) z GE Money i Sygma Banku.

aneczka1980

Dziękuje za wzór bo właśnie zastanawiałam się jak to zrobić :)

Luklis21

Czyszczenie BIK jest banalnie proste i bezpłatne, wystarczy opłacić list polecony :) Ale wcześniej najlpeiej sprawdzić na raporcie z BIK-u czy dane zadłużenie da się usunąć czy niestety musi minąć pięć lat.

Nika 2129

witam jak to zrobić żeby wyczyśćić z bik

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wzór sprzeciwu do E-sądu.

   …………., dnia …………………….   Sąd Rejonowy Lublin-Zachód VI Wydział Cywilny (e-Sąd) ul. Boczna Lubomelskiej 13 20-070 Lublin   Sygn. akt …………………….   Powód: …………………………………………………. (imię i nazwisko/nazwa, adres, PESEL/NIP)   Pozwany: ……………………………………………… (imię i nazwisko/nazwa, adres, PESEL/NIP)       SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY W ELEKTRONICZNYM POSTĘPOWANIU UPOMINAWCZYM       Wnoszę sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Rejo

   in Komornik, windykacja

  • Odbiór pisma z sądu przez osobę trzecią.

   Ultimo złoży sprawę do sądu rejonowego dotyczącą monedonow, nakaz zapłaty przyszedł na adres zameldowania oczywiście inny niż mój korespondencyjny. Kwota jest absurdalna zwłaszcza że tyle ile pożyczyłem to praktycznie zwróciłem a żądają jeszcze ponad drugie tyle, oczywiście od razu jak przeczytałem to oczywiste dla mnie było że się odwołam i tu pojawił się problem list z sądu odebrała babcia ponad 2 tyg. temu. Czy w związku z tym że odebrała go osoba trzecia, list został wysłany na adres za

   in Dla zadłużonych

  • Złożenie pisma przygotowawczego.

   Odebrałam wczoraj z poczty zawiadomienie o rozprawie, ktora odbedzie się 22 lipca 2019 r. Jednoczesnie Sąd zobowiazuje mnie do zlozenia pisma przygotowawczego w terminie 14 dni. Czyli już po terminie rozprawy. Co w takim wypadku dzieje się podczas rozprawy, której termin jest już wyznaczony a nie wpłynie do Sądu przed rozprawą moje pismo przygotowawcze?  

   in Komornik, windykacja

  • Kruk przegrał sprawę i wysyła pisma o ugodę.

   Kruk kupił zadłużenie od Lendona i w toku postępowania przegrał sprawę w sądzie. Ale ponownie wysyła pisma o podpisanie ugody i rozłożenie zadłużenia na raty? Wiadomo mając wyrok sądowy oddalający zadłużenie można wezwać ich do zaprzestania wysyłania takich pism ?  Czy to jest nękanie/wyłudzenie ? Czy oni liczą ze dłużnik podpisze ugodę uzna dług i pójdą ponownie do sądu ?  

   in Komornik, windykacja

  • Wzór wniosku do firmy telekomunikacyjnej.

   Witam, Potrzebuję jakiegoś wzoru wniosku o przetwarzaniu danych przed big do firmy telekomunikacyjnej tj. t-mobile. Około 3 lat temu t-mobile wypowiedział mi umowę w powodu zadłużenia wynikającego z umowy abonament.  Zadłużenie zostało spłacone natomiast za późno, zostałem wpisany w big stąd moja prośba o wzór pisma.  

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.