Jump to content
Mod

Najlepszy leasing dla firm ?

Recommended Posts

Mod

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który leasing jest najlepszy? Jakie towarzystwo leasingowe ma najkorzystniejszą ofertę leasingu dla mojej firmy?"

 

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy firma jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od zdolności leasingowej Twojej firmy tzn. czy jej dochody są wystarczające, by pokryć koszty związane z jej bieżącą działalnością oraz regularną spłatę rat leasingowych i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to: forma prawna firmy, długość okresu istnienia firmy (prowadzenia działalności), majątek firmy itp. Ważny jest też rodzaj leasingu (leasing samochodów i środków transportu, leasing maszyn budowlanych, leasing maszyn rolniczych, leasing maszyn produkcyjnych, leasing nieruchomości itp.).

 

Dlatego też najszybszy sposób, aby przekonać się, czy możesz otrzymać finansowanie samochodu, maszyny, urządzenia, pojazdu dla Twojej firmy to bezpośredni z towarzystwami leasingowymi. Poniżej zostały przestawione oferty tych najbardziej znanych:

 

 

Doradca w ciągu kilku minut, oceni zdolność leasingową Twojej firmy. Dobierze najlepszą ofertę leasingu dopasowaną do profilu Twojej firmy i obliczy Ci wysokość rat leasingowych. Pomoże Ci także w kompletowaniu i wypełnianiu niezbędnych dokumentów.

 

 

 

PiotrKosiński

Wybierając leasing najlepiej jest samemu rozeznać się w temacie - dogłębnie i szczegółowo. Skontaktować się z doradcami leasingodawcy lub też pójść bezpośrednio do oddziału, ale najpierw sprecyzować swoje oczekiwania (co chcę wyleasingować, jak estymuję swoje możliwości finansowe, dobrać ofertę zapewniającą swobodę spłat, gdy nasze dochody są głównie sezonowe). Warto sprawdzić, czy leasingodawca może pochwalić się wyróżnieniami i nagrodami. No i przede wszystkim czytać, czytać i jeszcze raz czytać dokładnie umowę - a w razie niejasności pytać i wyjaśniać.

 

Pozdrawiam,

Piotr Kosiński,

EFL

Marcinszymanski

Oczywiście zgadzam się z tezą, że nie ma najlepszej firmy leasingowej dla wszystkich. Z drugiej strony doradca leasingowy posiadający jedną ofertę będzie przekonywał, że jego jest najlepsza. Daltego uważam, że warto skorzystać z usług firmy, która ma kilka ofert leasingowych i dopasuje ofertę do nas, a nie nas do oferty ;-).

 

MArcin

Doradca Leasingowy

Nie wymyślę prochu - wszystko zależy od doradcy jakiego szanowny klient będzie miał okazję spotkać na swojej drodze do sfinansowania zakupu wymarzonego przedmiotu leasingu. Dodałbym jeszcze jeden "plus" kontaktu z doradcą, który w swojej ofercie posiada kilka firma leasingowych. Znajomość zarówno Ogólnych Warunków Umowy Leasingu jak i proponowanego zakresu ubezpieczeń leasingowanego przedmiotu często pozwala na odpowiednie dopasowanie oferty pod oczekiwania klienta. Opłaty dodatkowe, które mogą się pojawić i funkcjonują w trakcie trwania umowy leasingu też mogą być ważnym elementem, który wyedukowany klient będzie brał pod uwagę przy wyborze firmy.

aureus

Zgadzam się z przedmówcą! Warto udać się do firmy doradztwa finansowego która w swej ofercie ma produkty kilku banków. A najlepeij zamówić sobie symulacje z kilku instytucji i je porównać.

darekwlodarski

Witam,

A ja osobiście nie do końca zgodzę się, że najlepiej jest odwiedzić "Niezależnego doradcę finansowego".

Jeśli doradca jest z polecenia zaufanej osoby to jak najbardziej ale jeśli przychodzisz do niego z ulicy to niekoniecznie taki doradca wybierze dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.

Jak wiadomo niezależni doradcy mają prowizję od każdej transakcji. Od jednego banku mniej od drugiego więcej i często jest tak, że nie sugerują się dobrem klienta tylko tym ile mogą zarobić.

Osobiście jestem zwolennikiem poszukiwania samemu najlepszej oferty bezpośrednio w bankach czy firmach leasingowych.

Często jest tak, że bezpośrednia oferta z banku jest korzystniejsza bo nie trzeba "zapinać" dodatkowej prowizji dla pośrednika :)

aureus

Doradcy finansowi czasem przedkładają swoje prywatne interesy nad dobro klienta. W zależności w jakim banku zostanie uruchomiony kredyt zaoferowany klientowi doradca może dostać mocno zróżnicowaną prowizje. Nieprawdą jest natomiast stwierdzenie, że u doradcy oferta będzie droższa niż bezpośrednio w banku. Duży pośrednicy na rynku usług finansowych mają wynegocjowane lepsze warunki niż proponowane w oddziale klientowi.

 

Reasumując, uważam, że wszystko jak zwykle zależy od człowieka na jakiego się trafi, a etyka w tym biznesie jest niezwykle istotna

 

Banki mają swoje koszty w postaci opłacenia lokali, pracowników, reklamy itd. Pracownicy w oddziałach banków mają swoje pensje uzależnione w dużej mierze od "ceny" za jaką sprzedadzą dany produkt. Firma pośrednicząca jest dla banku podmiotem bezkosztowym, gdyż bank nie ponosi żadnych kosztów związanych z funkcjonowaniem takiego przedsiębiorstwa. Oczywiscie zyski firmy pośredniczącej również biorą się z "ceny" za jaką dany produkt zostaje sprzedany. Reasumując pułap startowy dla klienta jest niższy u pośrednika niż w oddziale banku, gdyż koszty pośrednika są dużo niższe.

Gold Leasing

Najlepszy leasing jest wtedy kiedy oferta zaspokaja indywidualne potrzeby Klienta w zakresie finansowanego przedmiotu. Każdy Klient / Przedsiębiorca jest w innej szczególnej sytuacji. Nie można więc tutaj generalizować. Przypuśćmy, że Klientowi zależy na jak najniższej opłacie wstępnej - wtedy wybierze firmę leasingową która oferuje OW na najniższym poziomie. Zdecydował się wiec na ofertę i złożył wniosek. Okazuje się jednak, że analityk po sprawdzeniu bazy BIG wydał odmowną decyzję. Wszystko prysło. Klient musi więc teraz kierować się w wyszukiwaniu ofert już nie najniższa opłatą wstępną tylko musi znaleźć firmę która nie weryfikuje bazy BIG lub ją weryfikuje i przyznaje leasing mimo zlej historii w owej bazie. Tak też "najlepszy leasing" jest pojęciem względnym. Nie możemy wskazać firmy leasingowej/Banku która posiada najlepszą ofertę finansowania.

 

Pozdrawiamy

Gold Leasing

Bidleasing

Gdyby był miałby 90% udziałów w rynku. Udziały liderów rynku oscylują na poziomie 10-15% w zależności od segmentu rynku. Możemy mówić o najlepszym leasingu dla konkretnej inwestycji. Będzie to leasing, który sfinansuje inwestycję możliwie tanio i w krótkim czasie. Jak znaleźć taki najlepszy leasing? Prosta sposób, internetowa licytacja ofert leasingu. Logujesz się, opisujesz przedmiot leasingu, doradcy składają oferty, poprawiają oferty. Potem możesz podjąć dalsze rozmowy lub nie.

andrzejb

znalazłem opcje w internecie gdzie firma ogłasza się jako najlepsza na rynku właśnie w leasingach. Poszedłem razu pewnego i okazało się, że nie dość, że autko, które chciałem kupić mieli w ofercie o prawie 30 tys. zł taniej niż najtańsza oferta jaką wtedy miałem, to jeszcze mieli oferte autek poleasingowych w takich cenach, że nie wiedziałem, które pierwsze brać :). Tyle, że autka były w takich cenach, że tydzień później już nie było w czym wybierać bo prawie wszystko poszło. Żeby nie było, że reklama, jak ktoś ciekawy lub chętny się dowiedzieć gdzie takie cuda się dzieją to można pisać prywatną wiadomość to odpiszę.

DoradcaOla

Ja także zgadzam się z Panem odnośnie firm które mają klika lub kilkanaście ofert firm leasingowych .

To Klient ma wybór w tym momencie jaki leasing weźmie .

A z drugiej strony co to za doradca Klienta co przekłada swój zysk nad zadowolenie klienta .

jdfinance

Ostatnio z najlepszą (jeśli można odnieść ją do konkretnego przypadku) ofertą spotkałem się w BZ WBK leasing, firma transportowa, struktura przychodów >50% w EUR, leasing nowych zestawów, okres 36 msc, wpłata własna 5% suma opłat dla całego okresu 103%.

Kukurudzu

Jeśli chodzi o leasing to tak jak wspomniano wcześniej, musimy wiedzieć czego oczekujemy. Dobry doradca po przeanalizowaniu sytuacji w firmie podpowie nam czy korzystniejszy będzie leasing operacyjny czy finansowy - różnice są istotne i warto zwrócić na nie uwagę. Jeśli chodzi o prowizje itp. to moim zdaniem nie ma znaczenia czy zrobimy to u doradcy czy w bezpośrednio w firmie leasingowej. Oczywiście nie bez znaczenia jest przedmiot który leasingujemy.

gg83

Nam udało się najlepszą ofertę leasingową uzyskać od firmy wezleasing. Oni są z Warszawy, ale mają doradców w całej Polsce. Doradzą, pomogą, ewentualnie mogą zaproponować kredyt, jeśli leasing okaże się nieopłacalny.

Rims

Często zdarza się tak ze u dealera można znaleźć ofertę finansowania pod logiem RENAULT FINANCE, FORD LEASING, OPEL LEASING.

Tylko tak naprawdę my nie podpiszemy umowy z Reno, Fordem czy Oplem, bo dla Forda będzie to PEKAO Leasing, dla Opla Getin Leasing, a tutaj dla Renaulta będzie to RCI. Z mojego sporego doświadczenia te oferty w salonach są bardzo często jednymi z najkorzystniejszych o ile doradca pracujący w salonie wybierze dla nas dobrą ofertę.

Jullia

U mojego ojca w firmie doradca doradził ofertę w PKO Leasing. Tata ma jednoosobową działalność gospodarczą a w przyszłości chce wziąć też dostawczy samochód, tylko że używany, więc wszystko chciał załatwić za jednym razem, ofertę mieli dość korzystną.

MatS

Witam serdecznie. Nie wiem czy nie za późno piszę w tym wątku. Ale chciałem się dowiedzieć co sądzicie o leasingu w firmie Getin Leasing. Tak ogólnie. Czy to dobra firma i i czy ją polecacie czy raczej unikać?

mobilna1

Nie do końca....no właśnie nie do końca ma Pa rację. Owszem "niezależny doradca finansowy" zarabia na prowizji, ale często ma możliwośc negocjowania marży z bankami, firmami leasingowymi ponieważ zna oferty konkurencji. Natomiast doradca jednego banku/firmy leasingowej coraz rzadziej pracuje na etacie. Niestety coraz więcej doradców pracuje na własnej działalności i również jak to Pan określił "może zapiąć dodatkową prowizję" co zwiększy koszt dla przyszłego Leasingobiorcy. Poza tym doradcy w bankach muszą realizowac plany sprzedażowe a premie są uzależnione od stosowanych marży na umowach. Więc jak słusznie napisał aureus wszystko zależy od człowieka na jakiego się trafi. Im więcej będzie ukrywał tym więcej powinno to wzbudzić naszych wątpliwości. I najważzniejsze to czytać umowy i OWUL-e.Ile ludzi na świecie tyle opinii...

Witam,

A ja osobiście nie do końca zgodzę się, że najlepiej jest odwiedzić "Niezależnego doradcę finansowego".

Jeśli doradca jest z polecenia zaufanej osoby to jak najbardziej ale jeśli przychodzisz do niego z ulicy to niekoniecznie taki doradca wybierze dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.

Jak wiadomo niezależni doradcy mają prowizję od każdej transakcji. Od jednego banku mniej od drugiego więcej i często jest tak, że nie sugerują się dobrem klienta tylko tym ile mogą zarobić.

Osobiście jestem zwolennikiem poszukiwania samemu najlepszej oferty bezpośrednio w bankach czy firmach leasingowych.

Często jest tak, że bezpośrednia oferta z banku jest korzystniejsza bo nie trzeba "zapinać" dodatkowej prowizji dla pośrednika :)

 

- - - Uaktualniono - - -

 

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Czy dobra? Czy zła? Trudno napisać jednoznaczną opinię. Jak każda firma leasingowa ma swoje plusy i minusy. Współpracuję z GL, jestem doradcą leasingowym kilku firm, ale osobiście spłacam samochód dostawczy w Getin Leasing. Zatem szczerze plusy i minusy:

 

Plusy:

- uproszczona procedura(mam 1osobową firmę więc potrzebny był tylko dowód os)

- niskie wpłaty własne(kupowałam nowe auto 90 tys netto wpłacałam 1% czyli 900zł netto)

- długi okres leasingu(ja mam na 5 lat, najdłuższy jest na 7 lat)

- cała transakcja przebiegła szybko i sprawnie

- cena- na tle innych firm naprawdę atrakcyjna wbrew powszechnym opiniom, że Getin jest drogi

 

W tej chwili dla nowych umów nie obowiązuje "tabela opłat"- ja niestety auto spłacam od 4 lat więc mnie promocja nie dotyczy. Aktualnie podpisując nowa umowę na leasing pojazdu w Getin Leasing LB nie zapłaci na 1szą rejestrację, nie zapłaci za udostępnienie organom ścigania informacji o korzystającym(mandaty) i za inne opłaty...

 

Pora na minusy:

 

- utrudniona obsługa Klienta w trakcie spłaty leasingu(mówię głównie o infolinii bo jeśli chodzi o doradców to zależy z kim się współpracuje)aczkolwiek jest coraz lepiej, w tej chwili czas oczekiwania na połączenie z konsultantem jest znacznie niższy

- trudno jest uzyskać obniżenie oprocentowania kiedy stopy proc maleją, ale kiedy minimalnie rosną GL również nie podwyższa oprocentowania więc może też być to plus,

- w przypadku szkody częściowej- naprawa auta przez asystę szkodową GL to słabe rozwiązanie dla osób mieszkających poza duzymi miastami ponieważ GL współpracuje z autoryzowanymi serwisami/warsztatami w większych miejscowościach, naprawa w swoim warsztacie to opłata do leasingu w wys 400zł, ale można wnioskować o anulowanie

- słaby wybór towarzystw ubezpieczeniowych a w przypadku korzystania z ubezp we własnym zakresie trzeba liczyć się z opłatą 250zł netto

 

Ogólnie jestem zadowolona z GL, a najbardziej z tego,że w sierpniu kończę swój leasing:) Na koniec jeszcze dodam, że GL dużo mi pomógł kiedy miałam problemy z autem na gwarancji,a raczej z dealerem. Kiedy dealer nie chciał wykonać naprawy gwarancyjnej(długa historia...jeśli ktoś chce wiedzieć jaka marka i z jakimi problemami trzeba się borykać zapraszam na priv) GL wystawił ostateczne wezwanie do naprawy, które poskutkowało i ostatecznie wykonano naprawy jakich żądałam. Miłego wieczoru Wszystkim:)

Witam serdecznie. Nie wiem czy nie za późno piszę w tym wątku. Ale chciałem się dowiedzieć co sądzicie o leasingu w firmie Getin Leasing. Tak ogólnie. Czy to dobra firma i i czy ją polecacie czy raczej unikać?
Karol_W

Masz rację, jednak jak wspominali inni, najlepiej jest odwiedzić kilka źródeł. Ja jakiś czas temu trafiłem z polecenia do firmy, ktora wspolpracowala z wieloma firmami leasingowymi, dzieki czemu moglem wybrac to co dla mnie najlepsze. Firmę wyłapałem w Olsztynie, jednak działa ona na terenie całego kraju, co wzbudzilo moje zaufanie. Nie wiem czy mogę podać nazwę, bo możliwe, że od razu zostanę zablokowany, ale jak wpiszecie "leasing olsztyn" to na pewno ich znajdziecie - fioletowe logo. ;p

magi23

Na jaki okres brał Twój ojciec w PKO Leasing ten samochód? Mój brat się nad tą ofertą na osobówkę zastanawia, na 5 lat chce wziąć.

skoonka

Na 3 lata się chyba opłaca najbardziej. U nas kiedyś były wymieniane auta w korporacji po 300 tysiącach przebiegu, ale potem zdecydowali się, że wszystkie będą po 3 latach.

labomak

A czy ktoś z Was korzystał z usług RCI Banque Polska? Działają przy koncernie produkującym samochody Renault i Dacia i finansują tylko te auta. Jakieś doświadczenia?

Łukasz82

A znacie Państwo jakieś inne firmy leasingowe oprócz wymienionych? Chciałbym porównać ceny, bo zauważyłem że firmy podają mi czasem bardzo różne kwoty, mimo że moja firma się nie zmieina

Ania Starek

Zastanawiam się nad wzięciem w leasing kilku samochodów osobowych. Niestety w zależności od tego ile mamy projektów, czasem jest to 2 a czasem 4 ta liczba się zmienia. Chciałabym zapytać jak firmy leasingowe podchodzą do zmiennego zapotrzebowania. Czy zawsze trzeba wiązać się umową na długi okres czasu? Może w takiej sytuacji leasing nie jest dobrą opcją i lepiej poczekać na bardziej stabilne czasy, kiedy będzie można określić ilość zleceń.

Gold Leasing
Witajcie :) Widzę, że w tym temacie było ostatnio cicho, ale może pomożecie nowemu forumowiczowi, który pilnie potrzebuje zasięgnąć języka:) Chodzi mi po głowie nowe auto i zastanawiam się nad leasingiem (a może jednak kredyt?) Samochód do 60 tys. Nie chcę płacić wygórowanej raty. Zależy mi też, żeby nie było jakichś dodatkowych ukrytych opłat, prowizji, które ratę bardzo podrażają. Znajomy tak miał kiedyś, że z raty 700 zł po dodatkowych opłatach musiał płacić co miesiąc 200 zl więcej! Niezbyt mila to niespodzianka:(

 

Witaj

Proponuję założyć nowy wątek w tym dziale. W treści wklej wypełniony poniższy schemat zapytania ofertowego. Otrzymasz kilka ofert leasingowych i odpowiedzi na pytania.

 

Od kiedy istnieje firma:

Wiek przedsiębiorcy:

Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model):

Rok produkcji:

Wartość netto przedmiotu leasingu:

Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża:

Preferowany okres leasingu:

Preferowana wielkość opłaty wstępnej:

Preferowana wielkość wykupu:

Przeterminowane zobowiązania (czyli sytuacja w bazach BIK, BIG,KRD):krótki opis, jak duże zaległości, jakie są opóźnienia itp...

 

Dodatkowo do wyliczenia ubezpieczenia:

- kod pocztowy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X TOP3 Najczęściej wybierane kredyty: