Jump to content
Pawel383

Przepisanie mieszkania - doświadczenia z bankami

Recommended Posts

Pawel383

Witam,

obecnie w związku z dużymi opóźniami z wprowadzeniem zmian w RNS chciałbym jeszcze się załapać i na starych zasadach przepisać mieszkanie na siostrę żeby spełnić warunek nieposiadania prawa własności do innego lokalu w momencie podpisywania umowy kredytu RNS. Mieszkanie jest obciążone hipoteką. Nadal chcę spłacać ten kredyt ale na chwilę muszę przepisać mieszkanie na siostrę.

 

W związku z tym mam pytanie o doświadczenia:

1. Czy w przypadku darowizny czy przepisania muszę uzyskać zgodę banku na taki ruch?

2. Czy bank ma prawo żądać dołączenia do kredytu osoby, na którą chcę przepisać mieszkanie? bądź też zmieniać warunki kredytu?

 

Jak to wygląda? Jak banki do tego podchodzą?

 

Będę wdzięczny za radę.

Linki
PlanFinance.pl

1.Tak

2.Tak

 

Reszta pytań zależy od banku w którym masz obecnie kredyt.Większość banków chce żeby właściciel był równocześnie kredytobiorcą lub współkredytobiorcą w tym przypadku.

Pawel383

Witam :)

Kontaktowałem się z bankiem. Nie będzie problemu ze zgodą darowiznę mieszkania, mam tylko napisać wniosek o zgodę i powiedzieli, ze nie będzie problemu.

Proszę tylko o pomoc a mianowicie weryfikację tego co chcę napisać.

 

"Szanowni Państwo,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie zgody na przekazanie mieszkania na podstawie umowy darowizny Pani .......................... Prośbę swą zgłaszam w związku z zapisami w umowie kredytowej, które wymaga ode mnie poinformowanie Państwa i uzyskanie zgody na podjęcie takich kroków. Jednocześnie kredytobiorcą spłacającym i widniejącym w umowie kredytowej pozostaję ja. Kredyt spłacany jest terminowo (często są nawet nadpłaty).

 

Jednocześnie posługując się obowiązującym prawem pragnę zaznaczyć, o czym Państwo

z pewnością wiedzą - Bank, jako wierzyciel hipoteczny jest bezpieczny także wówczas, gdy nieruchomość obciążona hipoteką przechodzi na własność innej osoby. Bowiem bank jako wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z nieruchomości bez względu na to, czyją stała się własnością (art. 65 ust. 1 ustawy z 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece - Dz. U. z 2001 r. Nr 124, poz. 1361 z późn. zm.).

 

W uzupełnieniu podaję dane osoby na rzecz której ma zostać dokonana darowizna:

.......................................

 

Załączniki: Skan dowodu osobistego

 

W związku z powyższym uprzejmie proszę o zgodę na podjęcie kroków w wyżej opisanej sprawie.

Chciałbym zaznaczyć również, że bardzo cenię sobie dotychczasowy poziom obsługi kredytu przez .................Bank SA i liczę na pozytywną odpowiedź.

 

Z poważaniem,"

 

 

Bardzo proszę o sugestie, czy tak będzie ok? Oczywiście moje dane i numer umowy będą we wniosku. Czy w takiej formie będzie ok?

Pawel383

B. proszę o pilną odpowiedź:) Muszę szybko podejmować właściwe kroki.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt hipoteczny 300 000 zł na zakup mieszkania w Krakowie

   Witam serdecznie. Razem z małżonką zaczęliśmy interesować się kredytem na mieszkanie. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie porady.    1.Waluta kredytu - PLN   2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300 miesięcy    3.Wysokość kredytu - 300 000   4.Wkład własny - 183 000   5.Wartość nieruchomości - 483 000   6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny (40 000 - wykończenie)    7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Przepisanie mieszkania a upadłość konsumencka

   Witam   Czy osoba będąca w upadłości konsumenckiej (realizowanie planu spłaty) może przepisać na siebie mieszkanie którego będzie jedynym właścicielem? czy taka sytuacja sprawi że momentalnie mieszkanie zostanie mi zabrane na poczet wierzycieli?

   in Forum prawne

  • Kredyt hipoteczny 360000 zł na zakup mieszkania w Gdyni

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 180 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 360 000 PLN 4.Wkład własny - 430 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 790 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 82 mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Pomorskie/Gdynia 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - 50%

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Opłaty notarialne przy zakupie mieszkania

   Witam,  Prosiłbym o informację czy dodatkowe koszty zakupu mieszkania można wliczyć w kredyt hipoteczny. Dokładnie chodzi mi czy można powiększyć kredyt o wszystkie dodatkowe opłaty (dla biura pośrednictwa, notarialne itp). Mam możliwość kupna mieszkania okazyjnie - kosztuje 100tys zł, mam 12 tys oszczędności. Teoretycznie mam dostatecznie dużo wkładu własnego do uzyskania kredytu jednak nie wystarczająco dużo żeby pokryć wszystkie dodatkowe opłaty. 

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Zakup wierzytelności połowy mieszkania od EOS.

   Witam. Jestem właścicielem połowy mieszkania. Druga połowa należy do dłużnika, który ma niespłacony kredyt hipoteczny. Okazało się, że jest szansa aby zakupić jego dług od EOS ale nie wiem jaka jest dalsza procedura , gdy stanę się właścicielem długu. O co powinienem zadbać podczas zakupu wierzytelności od EOSi? Czy mając dług wystarczy, że nakłonię dłużnika do oddania połowy mieszkania na poczet długów? Jak taka umowa sprzedaży wygląda? Jak wykreślić dług z księgi wieczystej? Jak wygląda proced

   in Komornik, windykacja

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.