Jump to content
ryniu

Pekao SA i ubezpieczenie na życie

Recommended Posts

ryniu

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie ubezpieczenia na życie . W Pekao SA dostałem pozytywną decyzję na kredyt w RnS na kwote 240 tyś. na 30 lat. Z uwagi na to że jestem jedynym zarabiającym w rodzinie muszę wykupić ubezpieczenie na życie na 1/4 kwoty kredytu tj. 60000 zł. W związku z tym potrzebuję porady gdzie uzyskam takie ubezppieczenie najtaniej. W Hestii wyliczyli mi prawie 70 zł. miesięcznie !!! Mam 38 lat jestem i nie choruję . Pozdrawiam

MJM

Ostatnio mój klient robił w Allianz i było w miarę tani w porównaniu do innych można to sprawdzić.

Nie polecam wykupywania ubezpieczenia na cały okres kredytowania ponieważ będzie droższe, a może też tak się zdarzyć że druga osoba będzie generowała dochody i w tedy w PEKAO wystarczy aneks do umowy i ubezpieczenie zostanie zdjęte. Również można za trzy lata przenieść kredyt do innego banku (o ile będą leprze marże) i wtedy polisa może nie być wymagana.

PlanFinance.pl

Ubezpieczenia najtaniej wychodzą w TUW Macif.Dwóch moich klientów musiało się ubezpieczyć na podobną kwotę i zapłacili 120 PLN/rok.U Ciebie może być drożej gdyż Ci ludzie byli poniżej 30 roku życia.

WMichal

Witam,

 

przy kredytach w PeKaO SA zawsze ubezpieczenia robię w T.U.W. Macif. Taniej się nie znajdzie. W tym przypadku polisa na 60.000 zł dla 38 letniego mężczyzny będzie kosztowała 301 zł/rok. (25 zł/mc)

 

W przeciągu tygodnia od złożenia wniosku i opłacenia składki, są oni w stanie wygenerować polisę wraz z cesją praw na bank.

 

W razie pytań jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam

Michał Wójtowicz

Salomon Finance

premo1422

witam właśnie załatwiam kredyt |RNS w banku pekao sa i ze jestem jedynym żywicielem rodziny musze sie ubezpieczyć na 25% sumy kredytuczyli 22500 tyś ale chce na 30 tyś moż ktoś polecić jaskies tanie ubezp. pozdrawiam

WMichal

Witam,

 

polecam TUW Macif. Nie mają oni za wiele oddziałów, więc jeżeli będziesz miał problem ze zorganizowaniem dokumentów, moge je przesłać na maila.

 

Pozdrawiam

Michał Wójtowicz

Salomon Finance

premo1422

hej możesz podesłać a jeżeli mozesz to podaj miile będzie wynosiła składka na rok przy 30 tyś. i 40 tyś.

WMichal

Witam,

 

w jakim wieku jesteś?

 

Pozdrawiam

Michał Wójtowicz

Salomon Finance

house

W jaki sposób się to załatwia? Telefonicznie, przez internet?

women17

witam,

tez potrzebuje ubezpieczenie na zycie bo tylko ja pracuje, do pekao sa na 25% kedytu 153tys mam 27 lat. zona jeszcze studiuje gdzie najlepiej zrobic ubezpieczenie i na ile lat?

WMichal

Witam,

 

Polisy na życie w MACIF są jednoroczne i co roku należy ją odnawiać.

 

Pozdrawiam

Michał Wójtowicz

Salomon Finance

goguś

Michał polecasz macif przy ubezpieczeniu na życie a co polecisz przy ubezpieczeniu nieruchomości ?

WMichal

Witam,

 

Macif nie jest ubezpieczycielem majątkowym, więc tylko życiówki.

Ubezpieczenie nieruchomości najlepiej wychodzi w ERGO HESTIA albo PZU przy maksymalnej zniżce jaką ja daję (posiadam uprawnienia PZU).

 

Pozdrawiam

Michał Wójtowicz

Salomon Finance

Guest Tritem

goguś, to ja polece AEGON. Powiedz co chcesz ubezpieczyc i na ile, a ja Ci składke wylicze:) Mozesz i na pw pisac;) Troszke w tym siedze i warunki ubezpieczenia sa bardzo przyzwoite:)

janusz_wawa

Witam

 

A ja mam takie pytanie. Posiadając ubezpieczenie na życie w kwocie pokrywającej te wymagane 25% wartości przedmiotu kredytu to ile procent z tej kwoty ubezpieczenia muszę zapisać w ramach cesji dla banku PeKaO SA ?

 

janusz

MJM

Ja nie bardzo rozumiem pytanie.

 

Musisz się ubezpieczyć na życie z uposażeniem (cesją) Bank na 25% kwoty kredytu, jeżeli masz ubezpieczenie na większą kwotę to uposaż tylko na 25% Bank a resztę możesz uposażyć kogoś innego.

janusz_wawa

Witam

 

Czyli rozumiem, że jeśli mam ubezpieczenie na życie na kwotę 100 000 zł i te 25% kwoty kredytu to też 100 000 zł to znaczy, że uposażam bank na całą tę kwotę, tak ?

MJM

Dokładnie tak, a to jest ubezpieczenie pracownicze grupowe? czy zwykłe

janusz_wawa

tzn. jest to pracownicze grupowe (w mojej firmie). W/w kwoty podałem jako przykładowe, aby zrozumieć mechanizm działania banku. Problem jest tego typu, ze moje ubezpieczenie (pracownicze grupowe) jest niższe niż te wymagane 25% kwoty kredytu i teraz muszę dokupić drugie ubezpieczenie. Dla mnie to niewygodne rozwiązanie pod kilkoma względami (głównie finansowymi) dlatego szukam jak najtańszego ubezpieczenia.

MJM

PEKAO S.A. nie zawsze a raczej rzadko akceptuje ubezpieczenia grupowe, a mechanizm pojąłeś dobrze:)

 

A dlaczego PEKAO S.A. jakie tam warunki uzyskałeś?

janusz_wawa

to i tak teraz nie ma znaczenia czy akceptuje grupowe czy nie, bo jak napisałem wcześniej, nie pokrywa ono (ubezpieczenie) tych wymaganych minimum 25% wartości kredytu.

 

Narazie rozważam tylko PeKaO (jak i inne) i zastanowiła mnie ta opcja z ubezpieczeniem, bo to podraża mi ew. ratę kredytu.

 

Dzięki za pomoc :)

MJM

Jeżeli dopiero rozważasz kredyt a nie masz już decyzji to PEKAO będzie droższą opcją niż możesz uzyskać w innych Bankach,

 

Jak chcesz to wypełnij schemat to podpowiemy coś :)

 

Zaznacz czy chodzi o kredyt standardowy czy kredyt z dopłatami "Rodzina na Swoim".

 

Wysokość kredytu.

Wartość nieruchomości / wkład własny.

Rynek pierwotny/rynek wtórny.

Rodzaj nieruchomości.

Metraż nieruchomości.

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto).

Stan zaawansowania inwestycji.

Waluta kredytu.

Pożądana długość okresu kredytowania.

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym.

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc.

Źródło uzyskiwania dochodów.

Okres trwania umowy w tył/okres trwania umowy w przód.

Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców.

Aktualne obciążenia kredytowe.

Historia w BIK.

janusz_wawa
MJM

 

Jeżeli dopiero rozważasz kredyt a nie masz już decyzji to PEKAO będzie droższą opcją niż możesz uzyskać w innych Bankach,

 

A dlaczego tak twierdzisz ? Tzn. rozumiem, że w każdym przypadku (wg ciebie) zawsze PEKAO nie będzie tak atrakcyjne jak inni , tak ? Pytam, bo wydaje mi się, zę ostateczna oferta banku jest indywidualna względem każdego klienta, jego sytuacji i wielu innych czynników, które stanowią końcową cenę kredytu.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • towly23
   By towly23
   Cześć,
    
   Mam pytanie do bardziej rozeznanych użytkowników:
   Mam wypowiedzianą umowę kredytową w PEKAO S.A. kwota długu wynosi około 14500. Mam też drugi kredyt w tym banku spłacany terminowo (zostało około 1000zł). Napisałem do banku pismo z prośbą o restrukturyzację i możliwość spłacenia zadłużenia w ratach 800zł a od lutego 1100zł. Dostałem w odpowiedzi informację, że sprawa aktualnie jest w sądzie i zależnie od decyzji bank podejmie swoją. Sprawdziłem - rzeczywiście sprawa była w E-sądzie. Po jakimś czasie dostałem nakaz zapłaty. Warto podejmować akcję (dwa tygodnie mija we wtorek 03.12) i liczyć, że bank odpiszę mi, że się zgadzają na restrukturyzacje czy pisać sprzeciw? Czy po sprzeciwie, bank może uznać, że nie chce współpracować i odrzucą moją prośbę? Będę bardzo wdzięczny za informację. 
    
   Będę bardzo wdzięczny za informację.
   Pozdrawiam!
    
  • Mod
   By Mod
   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w banku Pekao SA.
    
    

    
   Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w banku Pekao SA ? Przeczytaj zdania i opinie o Pekao innych kredytobiorców i zdecyduj sam. Zadaj pytanie odnośnie oferty PKO SA
   Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w Pekao? Opisz swoje doświadczenia kredytowe.
  • Piotrek
   By Piotrek
   PYTANIA i OPINIE: Kredyt hipoteczny - Pekao Bank Hipoteczny SA
    

   Kredyt Twój Dom:
   Waluta: PLN.
   Okres kredytowania: do 30 roku.
   Max wysokość: do 90% LTV
    
   Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w banku Pekao Bank Hipoteczny SA ? Przeczytaj zdania i opinie o Pekao innych kredytobiorców i zdecyduj sam. Zadaj pytanie odnośnie oferty banku.
    
   Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w Pekao Banku Hipotecznym SA? Opisz swoje doświadczenia kredytowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.