Jump to content
Mod

Bank BPH - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Mod

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w BPH? Jakie są aktualne warunki? Ile się czeka na decyzję? Zobacz opinie i doświadczenia użytkowników z bankiem BPH.

 

 

bph.gif

Waluta kredytu: PLN.

Okres kredytowania: do 30 lat.

Maksymalna wysokość: do 80% wartości nieruchomości.

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Banku BPH. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą
Zobacz szczegóły

 

 

 

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny Bank BPH? Przeczytaj zdania i opinie o banku BPH innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

 

Zaciągnąłeś kredyt mieszkaniowy w Bank BPH? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z Bankiem BPH.

Linki
Gas
Ja mam już u nich kredyt, może nawet nie najgorszy...ale...problemem jest to że w placówce ( w dość duzym mieście) nie ma teraz osób które byłyby w stanie odpowiedzieć na jakiekolwiek moje watpliwości lub dokonać ewentualnych zmian w kredycie - po prostu, sytuacja jest taka że zachodzę do banku w którym wziąłem kredyt na wiele lat i nie mam z kim rozmawiać , każą mi dzwonić na infolinię a tam pani "automat" ...

Do niedawna pracowałem w BPH jako doradca hipoteczny. Akcję kredytową wstrzymano więc stanowiska trzeba było zlikwidować. Teraz faktycznie nie ma tam z kim rozmawiać. I nie chodzi bynajmniej o koleżanki i kolegów z "detalu". Taka filozofia włodarzy.

Kiedyś zgłosił się do mnie klient, który zamierzał zmienić przedmiot zabezpieczenia kredytu - jedno mieszkanie o wartości np. 200TPLN zastąpić innym mieszkaniem o wartości np. 300TPLN. "Duże oczy" zrobił klient w momencie, gdy poinformowałem go o wymaganych dokumentach. Oprócz dok. związanych z nowym zabezpieczeniem konieczne były dok. "starego" zabezpieczenia + cała dokumentacja finansowa (działalność KPiR). Klient dostarczył dokumenty dwóch nieruchomości + dok. finansowe, ale okazało się, że z uwagi na brak zdolności Bank nie wyraża zgody na zmianę zabezpieczenia kredytu (na wyższe!). Sprawa zakończyła się po 3 m-cach pozytywnie, bo ktoś w końcu raczył zrozumieć, że transakcja taka jest korzystniejsza dla Banku z punktu widzenia ryzyka.

Gościu, musisz uzbroić się w meeega cierpliwość :)

Jeżeli chcesz to napisz na PW co zamierzasz zmienić w kredycie. Może uda mi się w czymś pomóc.

 

Pzdr.

G.

kasandra

czytając Wasze opinie o BPH chciałabym podzielić się swoją przygodą. Po takim traktowaniu moim zdaniem mają duży tupet podając swoje hasło "poprostu fair".

 

Miało to miejsce dawno ale do dziś rzutuje na moje podejście do banków.

 

Otóż miałam w BPH kredyt hipoteczny w EUR. Spłacałam go bez zakłóceń przez kilka lat. Któregoś roku zapragnęłam go przewalutować na PLN (kurs euro skakał jak sinusoida).

 

W rezultacie przewalutowania rata byłaby mniejsza. Bank przyjął kompletny wniosek o przewalutowanie w lutym. I od tego czasu zaczęła się moja udręka.

 

Co dwa tygodnie dzwoniłam do banku z pytaniem co się dzieje z wnioskiem. Za każdym razem mówiono mi, że wniosek jest w dziale prawnym, to ostatni etap i lada chwila będzie decyzja. Takie oczekiwanie trwało 7 miesięcy.

 

Na koniec otrzymałam pismo, że nie mam zdolności kredytowej na tę mniejszą ratę. próbowałam się odwoływać ale na odwołania nawet nie odpisano.

 

Fakt - od tego czasu mineło kilka lat, mogło się dużo zmienic. W rezultacie kredyt zrefinansowałam w innym banku, który bez zadnego problemu pozytywnie ocenił moją zdolność kredytową.

 

Na chwile obecna tego kredytu już nie mam, spłaciłam go przed terminem. Nikomu nie polecam tego banku.Do dziś do mnie dzwonią i prponują super warunki, konsolidacje, pozyczki itp. Ilekroć oglądam ich reklamy w TV podnosi mi się ciśnienie jaki "fair:" jest ten bank.

kangurka1

Najgorszy bank i przykre doświadczenia z kredytem hipotecznym BPH

 

Krew zalewa,poczytajcie:Razem z mężem daliśmy zaliczkę na mieszkanie w kwocie 30 tys. :oops: ponieważ sprzedająca miała zadłużenia,więc zgodziliśmy się.Spisaliśmy umowę przedwstępną kupna u notariusza,było to w marcu,a termin daliśmy,że do 15 czerwca 2010 spiszemy umowę kupna wpłacając resztę czyli 96 tys.

 

Doradca z BPH mówiła słodko i pięknie 8) ,mąż jest oddelegowany w polskiej firmie do Niemiec,zarabia 2000 euro brutto,był 7 miesięcy na bezpłatnym,a wniosek składaliśmy po trzech miesiącach pracy,a pani mówiła,że nie obchodzi ich bezpłatny,byle była ciągłość i,że przy takich zarobkach to lekko dostaniemy kredyt:D,no i umowa była ważna do 15 czerwca,więc miesiąc czasu:P

 

Rozpatrywali wniosek 4 tygodnie i dokładnie 14go,czyli dzień przed terminem ostatecznym,pani dzwoni i mówi,że nie ma najlepszych wiadomości,jakoby zarobki były niestabilne!!Ja nie mówię,że nie dali,ale widząc umowę,dlaczego po miesiącu???Teraz złożyliśmy jeszcze w Getin Banku i niestety Skoku,czekamy,umowę spisaliśmy do końca lipca,bo sprzedająca ma dobre serce;)

 

Dziękuję Ci BPH i życzę wielu naiwnych jak my!:D Zaznaczam,że kredyt miał być w euro,więc tak przypuszczamy,że euro wysoko stało i im się nie opłaciło,ale to nieludzkie,jak można było tyle rozpatrywać wniosek?? :shock:

jorimai

W marcu 2010 rozpocząłem starania o kredyt hipoteczny w BPH. Zostałem poinformowany, iż wraz z pozostałymi kredytobiorcami spełniam wszystkie wymagania formalne, by takowy kredyt otrzymać. Po zapoznaniu się z projektem budowlanym przez fachowca ? bankowca powiedziano mi, iż jedyną rzeczą wymagającą korekty z mojej strony jest zmiana w projekcie budowlanym, tak by stosunek części mieszkalnej do usługi, którą zamierzam prowadzić wyniósł 60/40%.

 

Po dokonaniu tych zmian przyznanie takowego kredytu miało być już tylko formalnością. Czas wyczekiwania na ostateczną decyzję miał wynieść około 4 tygodni. Po tym okresie przez 6 miesięcy wmawiano mi, iż podjęto już na szczeblu centralnym pozytywną decyzję o przyznaniu tego kredytu a jedyną rzeczą, jaką muszę jeszcze dostarczyć są: ksera dokumentów tożsamości, bo te, które były wysłane z wnioskiem zostały źle przez pracownika skserowane. Po naprawieniu tej nieścisłości, co kilka tygodni bank wymyślał podobne historie. Wielokrotnie dostarczaliśmy wciąż te same dokumenty, które niezbędne były dla fachowców ? analityków. Były to odpisy z wydziału ksiąg wieczystych dotycząch nabycia działki budowlanej (pomimo, tego iż działkę budowlaną kupiłem jeden raz i nic przecież nie miało prawa się tam zmienić), zaświadczenia o zatrudnieniu (bo te poprzednio dostarczone fachowcom były już nieaktualne). Tych bzdurnych powodów było naprawdę zbyt wiele by je tu opisywać. Mam świadomość, iż prawem każdego banku jest odmowa przyznania kredytu. Ale, czy nie można tego uczciwie powiedzieć potencjalnemu klientowi, nie mamiąc go i narażając na niepotrzebne koszty (w moim przypadku strata dotacji Unijnej, urlopu, pieniędzy na zmianą projektu budowlanego i załatwianie wciąż tych samych dokumentów). Bank inwestuje w relacje między ludźmi ? szkoda tylko, że na reklamie.

PlanFinance.pl

Dziwne zaświadczenia są ważne przez 2mc w tym banku,zresztą jak wszystkie inne dokumenty.Mam wrażenie że nawalił człowiek,który załatwiał Wam kredyt choć nie ukrywam procesowanie wniosków w tym banku to męka.

PlanFinance.pl

1.Warunki marżowe są w BPH przyzwoite.

 

 

3.Ze sporej liczy moich wniosków w ostatnim czasie tylko 2 uzyskały niższą wycenę niż wartość transakcyjna.Zawsze można zawnioskować o wycenę nie w formie foto inspekcji a w formie operatu.

 

4.opłaty manipulacyjnej od różnicy między kwotą zadłużenia a 80%(!!) wartości nieruchomości!!

 

Co to znaczy?.O co chodzi?.

 

BPH oprócz prowizji/ubezpieczeń i czasu w którym weryfikuje wnioski jest bardzo dobrą opcją kredytową.W mojej pierwszej trójce na rynku mieści się swobodnie.

marlo

Czy ktoś się orientuje, jak wyglądają formalności w tym banku przy załatwianiu kredytu hipotecznego?

Polo1980

Formalności kredyt hipoteczny w BPH takie, że ręce opadają...

 

Miałem umowę o pracę na czas nieokreślony zawartą 11 miesięcy temu, ciągłość zatrudnienia od 8 lat bez ani jednego dnia przerwy a bank wziął pod uwagę tylko część mojego wynagrodzenia i wyliczył, że nie mam zdolności powołując się na wewnętrzne procedury nakazujące mu wziąć pod uwagę tylko część dochodów bo nie mam rocznego zatrudnienia, dodam jeszcze, że kredyt i tak uruchamiany byłby po upływie 12 miesięcy zatrudnienia i umowa też mogłaby być podpisana po tym czasie więc dla mnie kompletna bezmyślność banku...

Kasia_BPH

co konkretnie Cie interesuje? postaram sie odpowiedzieć na wszystkie pytania.

pozdrawiam

 

---------- Post dodany o 09:36 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 09:31 ----------

 

Polo1980 bank wylicza Ci zdolność kredytową na dany dzień. Przy kredycie hipotecznym wymogiem jest zatrudnienie 12 miesięcy, jeśli nie spełniasz takiego wymogu bank może iść na odstępstwo. Może nie zostało Ci to przedstawione właściwie przez doradcę w Banku stąd Twoje niezadowolenie

 

pozdrawiam

Polo1980

została mi przedstawiona lista dokumentów do kredytu hipotecznego BPH i wskazane zostało, że jeżeli umowa o pracę trwa krócej niż 12 miesięcy należy przedłożyć świadectwo pracy co też uczyniłem.

Kasia_BPH

dokładnie jest tak jak piszesz mi natomiast chodzi o to że mimo tego żę umowa miała być podpisana po upływie 12 miesięcy zatrudnienia to wniosek kredytowy został złożony wcześniej więc bank wyliczał zdolność kredytową wcześniej

Polo1980

Ok, tylko nie rozumiem jaki jest sens obniżania zdolności kredytowej z racji tego że umowa nie trwa 12 miesięcy skoro: 1) jest ciągłość zatrudnienia od 8 lat, 2) można wydać decyzję kredytową np. z warunkiem przedłożenia aktualnego zaświadczenia w dniu podpisania umowy.

Kasia_BPH

każdy przypadek jest inny i tutaj po stronie doradcy jest aby starał sie u analityków uzyskać odstępstwo od danego warunku. Nie mówię że zawsze się to udaje ale coraz częściej. Jak sprawa się zakończyła?? Otrzymał Pan kredyt w BPH?

Polo1980

sprawa jest w toku, doradca próbuje coś negocjować, ale rzekomo kontakt z bankiem jest kiepski..

bunka

Witam. nie do końca może będzie to opinia o banku, ale co nieco naświetlę.

Najogólniej - był to dla mnie trudny kredyt od początku, ale nie z racji uchybień banku, nie.

Obecnie wypowiedziany, pomimo spłat a termin zapadalności mam na 21r. (!). Pomijam formę kontaktu - najczęściej telefoniczna, bank , pomimo wielu moich starań nie przystał na ugodę , nie odpowiedział mi również na to pisemnie - dlaczego się nie zgadza, i kilka dni temu w jednej rozmowie telefonicznej PANI z banku oznajmiła, iż mam spłacić w ciągu miesiąca pozostałość kredytu albo... i tu zostawiła mi furtkę -czyli sprzedaż na wolnym rynku i zwrot kasy do banku.

 

Nie wiem, czy to ten dział, ale czy ktoś miał podobnie?

Chodzi mi o to , czy w sytuacji, kiedy nie mija termin spłaty kredytu (2021r) a "tylko" są z nim problemy różnego kalibru, kredyt jest uregulowany na bieżąco, płatny miesięcznie, - i czy w tym wypadku bank miał prawo tak postąpić? i co najważniejsze, czy bank nie powinien "dać" mi tego postanowienia na piśmie?

Coś chyba jest nie tak, bo nie jest to kredyt przeterminowany - tylko był nie zawsze regularnie płacony- a to duża różnica.

Dodam, iż niestety mam na nim współkredytobiorcę, z którym nie mam żadnych kontaktów.

Proszę o jakąś tego ocenę.

zdrowa

Czy ktoś ma jakieś aktualnie opinie o tym banku? Ile czeka się na decyzję?

Doradca Lubuskie

Na decyzję do dwóch tygodni. Całość zamyka nawet powyżej miesiąca.

Wszystko, tak jak i w każdym banku, zależy do kompletności dokumentacji

PlanFinance.pl

W przypadku BPH dobrze jest dostarczyć zdjęcia do wniosku. Będzie szybciej o kilka dni ze względu na rak inspekcji nieruchomości.

patryk1

Dochody jakie wylicza konsulant nijak się mają do tego jak wylicza je analityk z Gdańska.

Oddział ma inną procedurę a analityk inną. To tylko jedna taka mała parodia.

Ps do osoby z zarobkiem 3000 jak dostaniesz kredyt to będziesz chyba bohaterem narodowym.

By dostać zwykły kredyt gotówkowy dla singla trzeba zarabiać 2100 netto. Na premie również dziwnie patrzą.

Mieliśmy pisemne poparcie dyrektora oddziału i dyrektora od ryzyka ale analityk to swego rodzaju "góru" i tylko jego zdanie się liczy.

Ogólnie nie kompetencja na wielu szczeblach.

O aktualnym statusie wniosku dowiadywaliśmy się dzowniąc do konsultanta.

Bo przecież ciężko zadzwonić, że wniosek jest np nieruszony ponieważ brakuję np wyciągu z karty kredytowej.

Albo, że coś tam coś tam.

Do złożenia wniosku nakłoniło nas to, że nie mogliśmy wcześniej powiedzieć złego słowa o tym banku. Aktywnie korzystamy z usług dla firmy.

Ale przy kredycie hipotecznym czar prysł...bank masakra.

A hitem była propozycja by złożyć wniosek od nowa- jeden mały szczegół muszą Państwo skompletować od nowa dokumenty!!! I nie ważne, że te dokumenty są już w banku...nowy wniosek=nowe dokumenty.

Jedyne co to warunki były dobre oprocentowanie ok 3%. Ale na tym koniec zalet.

Ogólne wrażenie nie polecamy nawet wrogom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodam jeszcze, że pod zabezpiecznie kredytu miały iść dwie nieruchomośći. Kredytowana i dodatkowa. Wartość obu ok 150-170% wartości kredytu.

PS na początku oczywiście łądnie pięknie. Ale polecam Wam od razu składać w kilku bankach jednocześnie.

PS tylko w BPH żądają oryginałów dokumentów np odpis KW, zaświadczenia z US, ZUS itp, w innych bankach sobie robią xero co umozliwa złożenie wniosku w wielu bankach.

Jak już chcecie składać wniosek w tym banku to na samym końcu!!

Jeszcze ta propozycja prowizji jedyne 2,7% jak na aktualne warunki na rynku to troche dużo za dużo.

Rims

Ostrzegam przed tym bankiem, a raczej ich dziwnymi procedurami.

We wrześniu tego roku finansowałem dom przez ten bank. Oferta była najkorzystniejsza w oczekiwanych przeze mnie parametrach. Jedyne do czego mam zastrzeżenie to że są niesłowni i nie dotrzymywali żadnych terminów, a przez ich opieszałość straciłbym kontakt na kupno domu, nie mówiąc o wpłaconym zadatku. Obiecywali że finansowanie zamknie się w terminie 30 dni (3 dni wstępna analiza, kolejnych 7 dni na promesę finalną, 5 dni na rzeczoznawcę, 7 dni czas oczekiwania na umowę i kolejne 3 dni na wypłatę po akcie notarialnym - 5 dni zapasu na ewentualne poślizgi)

W rzeczywistości trwało to ponad 3 miesiące.

Paradoksy z którymi się spotkałem:

1. analitycy z klapkami na oczach - przedstawiamy analitykowi wypis z rejestru gruntów + mape zasadniczą i mape ewidencyjną, a on je odrzuca prosząc o wypis z rejestru gruntów wraz z wyrysem. Czyli dostał dokumenty o wyższej "randze" ale nie pasowały pewnie do wytycznych których się slepo trzymał.

2. na prośbę o udokumentowanie kwoty niezbędnej na wkład własny wpłacany do sprzedającego przedstawione zostały: wyduk z ROR, wydruki z lokat. Odrzucone z powodu rozdzielenia środków w różnych bankach, zarzucili ze kwoty mogą być z jednego banku wpłacane do drugiego. Musiałem scalić cały "kesz" w jedno miejsce.

3. analityk nie akceptował elektronicznych potwierdzeń przelewów - tylko i wyłącznie wyciągi (co ciekawe również elektroniczne - generowane raz w miesiącu)

4. na umowę czekałem 3 tygodnie !!!

5. obiecywanie - będzie jutro - następnego dnia słyszałem to samo- będzie jutro - i tak prawie przez 3 miesiące:)

 

Na koniec mi dorzucili ze oni wracają do kredytów hipotecznych po przerwie i żeby im wybaczyć ale analitycy nie mają jeszcze "wprawy" :congratulatory:

Co do warunków samego finansowania raty dużo niższe i bardzo korzystne warunki wcześniejszej spłaty kredytu. Wszystkie koszty przedstawili na samym początku, bez ukrywania niczego. W ING czy PKO o tym ze dojdzie po 100zł do raty tytułem obowiązkowego ubezpieczenia na życie nawet nie wspomnieli - trzeba było się bardzo dopytywać.

PlanFinance.pl

2. Miałem podobny przypadek. Niestety analityk musi dostać wszystko tak by nie było wątpliwości.

 

3. Nie rozumiem?. BPH akceptuje bez problemu wyciągi generowanie elektronicznie. Nie może to być zrzut z ekranu, musi to być historia lub wyciąg z odpowiednią adnotacją o dokumencie wygenerowanym elektronicznie spełniającym wymogi ustawy o prawie bankowym.

 

Wraca do kredytów hipotecznych to dział sprzedaży a dział analiz jest jednym z najlepszych na rynku. Ci sami analitycy od kilku lat.

Rims

ad 3. Zlikwidowałem lokaty w innych bankach, wpłaciłem na ror i z ror przelałem środki na lokatę którą miałem powiązaną z ROR. W ten sposób na lokacie była cała kwota, którą bank wymagał aby mu przedstawić.

Niestety z lokaty wydruki generują się ostatniego miesiąca, wiec przesłałem w PDF potwierdzenie elektroniczne przelewu na lokatę z ROR - i to zostało odrzucone:) Dokument spełniał wszystkie wymogi.

 

Co do działu analiz to ja mam własny pogląd, który przedstawiłem.

 

Taki jeszcze bonusik, a może ciekawostka - zakwestionowali zaświadczenie o zarobkach, gdzie przedstawiliśmy jasno informację, iż nie ma możliwości podpisania zaświadczenia przez inna osobę niż sam kredytobiorca (główny księgowy - brak prezesa, brak działu kadr - właścicielem firmy jest związek gmin). Wiec do zaświadczenia przedstawione zostały wydruki z konta z potwierdzeniem wpłat wynagrodzenia i PIT roczny. Pomimo wstępnej akceptacji w warunkach promesy, dostaliśmy warunek:

- musieliśmy przedstawić zaświadczenie o wynagrodzeniu podpisane przez reprezentantów gmin (czyli prezydentów miast). Przedstawiliśmy, aczkolwiek to wg mnie była czysta złośliwość analityka. Gdybym miał w tej chwili rozpoczynać procedurę załatwiania jeszcze raz kredytu, to bym skusił się na bank w którym mamy konto, ze względu na brak konieczności dokumentowania dochodów.

PlanFinance.pl
ad 3. Zlikwidowałem lokaty w innych bankach, wpłaciłem na ror i z ror przelałem środki na lokatę którą miałem powiązaną z ROR. W ten sposób na lokacie była cała kwota, którą bank wymagał aby mu przedstawić.

Niestety z lokaty wydruki generują się ostatniego miesiąca, wiec przesłałem w PDF potwierdzenie elektroniczne przelewu na lokatę z ROR - i to zostało odrzucone:) Dokument spełniał wszystkie wymogi.

 

Wszystko się zgadza. Dostarczyłeś potwierdzenie dokonania przelewu. Bank wymagał dokumentu potwierdzającego saldo - 3-krotność średnio-miesięcznych dochodów brutto. To że Twój bank generuje saldo elektronicznie ostatniego dnia miesiąca to nie wina BPH. Mogłeś iść do banku i poprosić o zaświadczenie.

 

Co do działu analiz to ja mam własny pogląd, który przedstawiłem.

 

Pewnie masz prawo do opinii tylko opierasz ją na swoim przypadku.

 

Doradca siłą rzeczy trochę więcej ma do powiedzenia. Uwierz mi w innych bankach dzieją się ciekawsze rzeczy. BPH jest mimo wszystko bardzo przewidywalnym bankiem choć nie przeczę mają sztywne zasady. Ktoś kto zrobi tam x kredytów będzie to rozumiał i wiedział czego się spodziewać w danej sytuacji a czego nie.

 

Przedstawiliśmy, aczkolwiek to wg mnie była czysta złośliwość analityka. Gdybym miał w tej chwili rozpoczynać procedurę załatwiania jeszcze raz kredytu, to bym skusił się na bank w którym mamy konto, ze względu na brak konieczności dokumentowania dochodów.

 

Dla zwykłego kredytobiorcy może to tak wyglądać na złośliwość. Analityk ma swoją strefę uznaniową, być może była to decyzja podjęta wyżej. Analityk jak ma 1% wątpliwości to będzie drążył bo jest analitykiem i szacuje ryzyko banku.

Kinga540

Ja mam hipotekę w BPH. Wszytsko byłoby ok, ale podczas podpisywania umowy musieliśmy się dopytywać, bo pan był tak małomówny, zę właściwie nic nam nie wyjaśnił. I tak o wileu rzeczach zapomnieliśmy. I jeszcze te franki....

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • BPH sprzedał dług do Hoist.

   Witam   Otrzymałem niedawno pismo a kilka dni pózniej telefon z firmy Hoist o przelewie wierzytelności i możliwej ugodzie,komornik pobiera mi z pensji do tej pory na BPH Po tym wszystkim 23.08 byłem u komornika gdzie okazało się że komornik z banku nie otrzymał żadnego pisma. U komornika mam do zapłaty 22 467,55 a u Hoist 15 000 co zrobić czy podpisać z nimi ugodę czy czekać na sprawę w sądzie?   Pozdrawiam Holtus

   in Komornik, windykacja

  • Przejęty dług BPH przez Alior Bank.

   Otóż miałem dług w banku BPH który ściągał już komornik. Po przejęciu długu przez Alior Bank bank ten wystąpił o nowy nakaz zapłaty. Bank BPH nie poinformował komornika o przejęciu długu przez Alior wiec ten dalej wpłaca na rzecz BPH. Pieniadze wiszą w depozycie bo bank BPH nie chce tych pieniedzy. Komornik wysyłał nawet pismo do banku BPH z prośbą o nowy numer konta gdyż pieniądze do niego wracają. Bank nie odpisał nic. Teraz jest tak że jest jeden dług sciągany dwa razy. Dalej dla banku BPH i

   in Komornik, windykacja

  • Bank BPH, potem Alior Bank a teraz Get Back.

   Witam   Proszę o radę co z tym zrobić   Kredyt gotówkowy wzięty w banku BPH. Bank wypowiedział umowę kredytową 02.09.2015 Bank uzyskał BTW w dniu 12.10.2016 i od maja 2017 komornik co miesiąc potrąca z wynagrodzenia połowę jego wysokości na poczet zadłużenia ( umowa zlecenie ) Potrącą tą kwotę do dziś i pobrał już 10 tyś zł z kwoty całego zadłużenia które wynosi 16 tyś. 27.07.2017 firma GetBack przysłała pismo że kupiła dług w wysokości 16 tyś i to ona test teraz wierzycielem ( nie pod

   in Komornik, windykacja

  • Przeniesienie konta z BPH do Aliora

   Po przeniesieniu konta z BPH do Aliora z dniem 27.03.2017 zaczęły się same problemy.W BPH miałam limit debetowy na koncie w kwocie 3100 zł gdzie miesięcznie bank naliczał od tego odsetki, po przejściu do Alior Banku całe wynagrodzenie mi zabrał na poczet debetu i nie mogę z niczego korzystać.Pozostaliśmy bez środków do życia.Bank Alior mowi iż taki jest regulamin ale mogli wcześniej mnie uprzedzić o zaistniałej sytuacji a teraz nie mam pieniędzy i wszystko co wpłynie zalicza na poczet debetu.Jak

   in Konta bankowe

  • Konto bankowe w BPH a komornik.

   Czy to prawda że jeśli założy się konto w BPH to komornikowi będzie trudniej je znaleźć i zająć?

   in Komornik, windykacja

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.