Jump to content
Piotrek

BOŚ - Bank Ochrony Środowiska - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Piotrek

PYTANIA i OPINIE: Kredyt hipoteczny w Banku Ochrony Środowiska

 

 

bos.gif

 

Waluty kredytu: PLN, EUR, USD

Max. okres kredytowania: do 35 lat

Max. wysokość: PLN: 95 %, waluty: 90% LTV

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą
Zobacz szczegóły

 

 

 

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny Bank Ochrony Środowiska? Przeczytaj zdania i opinie o banku BOŚ innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

Zaciągnąłeś kredyt mieszkaniowy w BOŚ-u? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z Bankiem.

Linki
katiii

Dziś podpisuję umowę kredytową. Dłuuuugo czekałam na rozpatrzenie wniosku. Zbyt długo, bo na dzien dzisiejszy będzie to już marża 5,5% :( Niestety nie można jej już obniżyć, wiec będę myśleć nad tym później jak tu obniżyć ratę kredytu. Najważniejsze, że jest już ten kredyt :lol:

mlyn

1. Czy może ktoś już wie jakie marże teraz oferuje BOŚ dla kredytów w EURO? Czytałem że obniżą o 0,5 pp?

2. Interesują mnie też warunki wypłacania transz - co do ilości i wysokości :?:

agaj1975

Witam,

jestem w przededniu składania wniosków w bankach. CHcę uzyskać kredyt na rozbudowę/modernizację domu.

 

Mam dwa pytania:

- nieruchomość, którą chcę rozbudować, jest już kredytowana przez inny bank (Millenium). Czy w BOŚ-iu istnieje możliwość refinansowania "starego" kredytu, negocjując jego warunki (poprzedni kredyt mam w CHF na rewelacyjnych warunkach) i "dobrania" nowego na ową modernizację? Czy ktoś z Was może próbował z nimi coś mocno negocjować?

 

- drugie i najwazniejsze: modernizacja, którą planuję przewiduje kilka inwestycji "termomodernizacyjnych", tj. ocieplenie budynku, solary, rekuperacja z GWC (gruntowy wymiennik ciepła). CZY W BOŚ ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ubiegania się o refinansowanie tego typu inwestycji? Ile to trwa i jak to wyglada?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

BOŚ nie jest bankiem, do którego chciałam się zwrócić o kredyt i jedynie mozliwość refinansowania częsci kredytu czy odsetek mogłaby mnie to tego zachęcić. Pytanie, jak to wyglada w praktyce...:-))

michal_sz

Mlyn:

1) marże od 3 do 4 % przy kredycie pow. 50.000 zł

2) jak Ci wygodnie :) (pamiętaj jednak, że to kredyt denominowany, więc ryzyko kursowe)

 

agaj1975:

nie wiem/nie sądzę czy coś ugrasz na negocjacji marż w BOSiu; a pytałaś w Millennium o podwyższenie kredytu (właściwie to osobny wniosek), ale w PLN? Oczywiście sama operacja "refinansowanie i modernizacja" jest możliwa. Jeśli przedstawisz stosowny kosztorys na wymienione elementy, to ok. Jednak trzeba się rozliczyć fakturami na większą część prac.

Nie rozumiem dlaczego piszesz tu o refinansowaniu wymienionych prac. Napisałaś przecież, że owe prace planujesz.

Pozdrawiam

mlyn

Dzięki za odpowiedź, właśnie byłem w BOŚu i marże dla LTV powyżej 80% - 4% a dla przedziału poniżej 80% chyba do 50% - 3,5%. Prowizja - 1,5%, ubezpieczenia niskiego wkładu nie ma gdy LTV

 

A-ha jakby kogoś interesowało to min. okres prowadzenia działalności gospodarczej to 12 mies. To dobra oferta. Zdolność kredytową liczą liberalnie bardzo - byłem zaskoczony a nawet się zastanawiałem czy to jakaś pomyłka.

 

A co do transz to każdy bank ma jakieś ograniczenia i jednak BOŚ też: z transzy trzeba się rozliczyć max do 2 miesięcy, innych ograniczeń nie ma.

 

Kredyt jest denominowany więc owszem ryzyko kursowe ma duże znaczenie przy wypłatach, gdy kurs spada to transza też - nie dopytałem jeszcze czy te brakujące wówczas środki trzeba pokryć z własnych pieniędzy czy można podwyższyć kredyt...

agaj1975
Mlyn:

1) marże od 3 do 4 % przy kredycie pow. 50.000 zł

2) jak Ci wygodnie :) (pamiętaj jednak, że to kredyt denominowany, więc ryzyko kursowe)

 

agaj1975:

nie wiem/nie sądzę czy coś ugrasz na negocjacji marż w BOSiu; a pytałaś w Millennium o podwyższenie kredytu (właściwie to osobny wniosek), ale w PLN? Oczywiście sama operacja "refinansowanie i modernizacja" jest możliwa. Jeśli przedstawisz stosowny kosztorys na wymienione elementy, to ok. Jednak trzeba się rozliczyć fakturami na większą część prac.

Nie rozumiem dlaczego piszesz tu o refinansowaniu wymienionych prac. Napisałaś przecież, że owe prace planujesz.

Pozdrawiam

 

Witam:-)

Dobry pomysł z tym podwyższeniem kredytu w Millenium, musze sprawdzić:-)

Z BoŚ-iem jest taka sytuacja, bo juz trochę "doczytałam" że chcę się ubiegac o tzw. premię termomodernizacyjną. To jest refinansowanie kosztów kredytu poniesionego na cele związane z modernizacją domu gwarantujacego oszczędność energii cieplnej. Z tego co wiem, PRZED rozpoczęciem budowy nalezy sporzadzić audyt energetyczny, wyliczajacy, na jakim poziomi ebedzie oszczędność i na tej podstawie dopiero ubiega się o zwort poniesionych kosztów w BGK (poprzez bank kredytujący, czyli BOŚ). Najpierw jednak trzeba uzyskac kredyt na warunkach banku, a potem PO zakończeniu inwestycji, sporzadza się właściwa dokumentację i wniosek do BGK o wypłtę premii modernizacyjnej, która wpływa na konto BOŚ zminiejszając zadłuzenie. Uff! Tak przynajmniej to rozumiem, dlatego pytałam, czy ktoś się o taką premię termomodernizacyjną już ubiegał i czy ma jakies doświadczenia. Głównie chodzi mi o to, jak w "realu" wygląda wypłata tych premii. Bo jestem gotowa wziąć "gorszy" kredyt w BOŚ, ale z gwarancją ze premia będzie, tak aby suma summarum wyjść na tym lepiej, niz w "tradycyjnym banku".

 

A co do samego BOŚ, to w szoku jestem: zgłosiłam formularz na ich storonie, konktat bezzwłoczny i jeszcze miły Pan.. umówił się ze mną tak jak mi wygodnie, tzn.... u mnie w domu!!! Oddziałów mamy tu kilka, a on przyjedzie... Fajnie... To mi się akurat podoba.:-)

 

Pozdrawiam

sseb

Polityka banku jest mniej wiecej taka:

1. Wabią wyliczając kredyt za pomoca kalkulatora na swojej stronie.

2. Następnie będąc pewnym(-pewną) korzystnej raty decydujesz sie na ten bank

3. Przy podpisaniu umowy wychodzi o wiele wyższa rata, czego pracownik nie potrafi wytłumaczyć. Na tym etapie jesteś już lekko w dupie, a bank nie chce zmienic nawet punktu w umowie, wiedząc, ze jestes niejako przyparty do muru.

 

W moim przypadku obiecywano mi ratę ok 1650 zl (wg kalkulatora BOŚ) a wyszła 2100 zł.

michal_sz

Niektóre kalkulatory "bankowe" podają nieco inną ratę niż wynika to z harmonogramu rzetelnie przygotowanej symulacji (błędy pojawiają się najczęściej przy walucie obcej; nie wiedzieć czemu jest tak m.in. w BOSiu).

Pozdrawiam

sseb

Raczej nie wygląda to na błąd tylko na celowe działanie. Wg moich obliczen kalkulator ten nie uwzględnia spreadu.

sumi

Niedawno znalazłam kilka rtykułów o ekologicznym kredycie w BOŚ.

 

http://www.finanse.egospodarka.pl/51518,Ekologiczny-kredyt-hipoteczny-w-BOS,1,48,1.html

 

Cytuję:

Bank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty ekologiczny kredyt hipoteczny. Na preferencyjne warunki mogą liczyć osoby dbające o środowisko. Cechą charakterystyczną kredytu jest jego niska cena - marża pobierana przez Bank może wynosić 1 punkt procentowy.

Nowy kredyt BOŚ Banku można przeznaczyć na finansowanie zakupu, budowy lub remontu domu czy mieszkania w budynku, w którym zostaną zastosowane rozwiązania pozwalające oszczędzać energię. O ekologiczny kredyt hipoteczny może ubiegać się każdy, kto planuje zainwestować w Odnawialne Źródła Energii, czyli kolektory słoneczne, pompę ciepła, ogniwa fotowoltaiczne (ogniwa słoneczne) albo instalacją odzysku ciepła z wykorzystaniem rekuperatorów (filtracja powietrza wywiewanego z budynku).

 

Mamy zamiar zastosowac wentylację mechaniczną z rekuperatorem, więc bardzo nas ta oferta interesuje.

 

Niestety - obdzwoniliśmy kilka oddziałów banku i kilku ekologów z marnym efektem. Podawano nam różne informacje: różne wartości obniżki marzy, warunki, potrzebne dokumenty. Co gorsza, wiele osób odsyłało nas do kolejnych "specjalistów" (oddziały do ekologów, ekologowie do oddziałów) tłumaczac, że to niech "działka" lub - dziękuję temu rozmówcy za szczerośc - że nie posiadają na ten temat wiedzy .

 

Czyżby w BOŚ nie było kompetentnych pracowników?

 

Czy ktoś z forumowiczów ma widzę na temat powyższej oferty?

ads

Niestety musze potwierdzic to co napisal sseb. Przy podpisywaniu umowy rata nagle staje sie wyzsza. W moim przypadku wzrosla z 770zl do 825zl. Pani przygotowujaca umowe nie potrfi tego wyjasnic, a ty juz nie masz czasu zeby zalatwic kredyt w innym banku. Nie chce juz miec nic wspolnego z BOS-iem i nie dlugo przeniose od nich rachunek maklerski i IKE.

chuda

Termin rozpatrzenia wniosku to jakaś tragedia!!! Od czterech tygodni czekamy na decyzję, przy czym miła pani poinformowała nas, że będzie to trwało góra dwa tygodnie... Żal pl. Nie polecam tego banku...

bazylosss

a ja słyszałem od Pani w oddziale w banku w Warszawie że mają bardzo mało wniosków i że 5 analityków siedzi w banku i się nudzi strasznie nie mają co robić i wniosek będzie rozpatrzony bardzo sprawnie.

popo11

witam,

 

czy ma kto

popo11

witam,

 

czy ma ktos moze wniosek do banku o kredyt hipoteczny, w pliku pdf ?

 

na stronie go nie ma....

 

prosze o informacje na PW...

 

dziekuje

 

Milena

mlyn

A jednak BOŚ. Podpisałem umowę kredytową. Nie jest to najlepsza oferta na rynku, nie oszukujmy się. Bank spóźnia się w stosunku do konkurencji i tak np. mój kredyt z maja 2010 w EUR:

- Prowizja przygotowawcza - 1% (w styczniu było 1,5%) możliwa do skredytowania.

- Marża - 3% bez przymusowych dodatkowych produktów banku (choć rachunek techniczny do spłaty kredytu wcale nie bezpłatny - 9 zł / mies.)

- Euribor 6M - z dnia umowy 0,9790%

- Zatem oprocentowanie - 3,9790%

- Ubezpieczenie pomostowe do czasu wpisu hipoteki pobierane kwartalnie ale:

a) pierwszy okres ubezpieczenia liczony jest od dnia wypłaty kredytu do końca kwartału kalendarzowego 0,07% x kwota kredytu x liczba miesięcy do końca kwartału

b) kolejna składka za cały kwartał 0,21% kwoty kredytu.

- Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - gdy wkład

- Pieniądze na te składki ubezpieczeń muszą być na koncie przed uruchomieniem kredytu.

 

Dodatkowe koszty:

za inspekcję nieruchomości

za ubezpieczenie spłaty kredytu

podatek PCC od ustanowienia hipoteki

ubezpieczenie przedmiotu zabezpieczenia

opłata sądowa od wniosku o wpis/wykreślenie hipoteki

operat szacunkowy

 

Rzeczywista roczna stopa procentowa 4,63%

 

Karencja - 24 mies.

Rozliczenie transzy - 2 miesiące - dokumentami i oświadczeniami o poniesionych wydatkach.

 

Czas rozpatrywania wniosku - :?: Robiłem to przez pośrednika, który zawalił sprawę i mój wniosek był rozpatrywany od stycznia 2010 do maja 2010. Sam pewnie bym uzyskał umowę w max 2 miesiące.

Problemów miałem sporo ale nie wiem kto zawinił przy kompletowaniu dokumentów, gdyż podobno analityk chciał coraz to nowych rzeczy ale ja widzę dużą olewczość mojego pośrednika. Podobno analityk metodę miał taką, że napisał co mu nie pasuje, dostał to ode mnie, potem tydzień czekania i znów czegoś brakuje, dostał to, i znów parę dni zwłoki w informacji czy już wszystko ok itd. 5 razy załatwiałem zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu gdyż się one po miesiącu przedawniały. Kuriozalne życzenie - proszę bardzo, dostarczyć dziennik budowy, podczas gdy budowa jeszcze nie rozpoczęta. (był przecież robiony operat szacunkowy gdzie pokazano zdjęcia i obecny stan zaawansowania zatem nie wiem o co chodziło).

 

Zdolność kredytowa liczona raczej liberalnie. Na DnB Nord i inne podobne oferty nie było mnie stać z racji "niejednakowych" dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej krócej niż 24 miesiące.

 

Jakość obsługi klienta w BOŚ po podpisaniu umowy:

Bardzo dobra jak do tej pory. Trafiłem na dobrego doradcę.

Wypłata transzy:

Po złożeniu wniosku w ciągu 3 dni roboczych byli gotowi, czyli jak dla mnie jest na razie OK.

PlanFinance.pl

Nie ma tego złego co by7 na dobre nie wyszło.Sporo ojro mniej do spłaty.

bazylosss

no i podpisałem razem z narzeczoną umowę z BOŚ w Warszawie.

 

Kredyt na 30 lat

 

mieszkanie rynek pierwotny kwota kredytu 380 tyś brak wkładu własnego .

 

wibor 6 mieś , oprocentowanie 2,00%

 

rata kredytu ok 2300 zł trochę duża ale ważne że mieszkanko już nasze :))

 

wszystko przebiegło koncertowo od momentu złożenia wszystkich dokumentów decyzja w 7 dni roboczych , pewnie przez dobrego doradcę jakiego mieliśmy.

 

 

pozdrawiam

mucha1404

Zastanawiam się właśnie nad wzięciem kredytu w BOŚ.

 

Expander mi proponuje marżę 2% natomiast wg tabeli na stronie banku dla moich parametrów (75k i LTV mniejsze niż 50%) marża powinna wynosić 1,50% - skąd ta różnica? Expander chce zarobić?

 

Doradca w Expanderze twierdzi że za rachunek techniczny trzeba płacić 8zł, natomiast na stronie banku nic o tym nie ma. Więc jaka jest prawda? Wystarczy mieć bezpłatne e-konto wyjątkowe i darmowy rachunek techniczny kredytu?

popo11

witam,

 

wlasnie BOŚ bank zaproponowal mi taki kredyt- czy jest on konkurencyjny?

 

biorę 80 tys pln ( w euro) na zakup dzialki za 115tys. ( 35 tys pln wklad wlasny)

 

kredyt na 10 lat.

 

Kwota kredytu: 21 319.86 EUR

Ilość rat miesięcznych: 120

Wysokość stopy bazowej i mar?y dla PLN: 3.99 % + 1.70 %

Wysokość stopy bazowej i mar?y dla EUR: 1.145 % + 3.20 %

Wysokość prowizji: 1.50 %

Kredyt hipoteczny: TAK

Rzeczywista stopa procentowa: 4.79 %

 

zarabiam w euro.

 

dziekuje za porade i pozdrawiam tom.

gyoo

Starałam się o kredyt w BOŚ, wyliczyli - ekstra na pewno dostanę. Okres oczekiwania osobiście Pan kierownik banku mnie zapewnił, że maksymalnie 2 do 3 tygodni, tak podpisałam umowę przedwstępną. Jak się okazało, że nie mam żadnej informacji zaczęłam tam dzwonić i się pytać, ale po trzech rozmowach nie odbierali telefonów, Wizyty osobiste co drugi dzień i co drugi dzień informacja, że na pewno za dwa dni się coś wyjaśni. Oczywiście nic się nie wyjaśniło. Niczego konkretnego nigdy się nie dowiedziałam, czekałam na decyzję ponad dwa miesiące, myślałam, że jak będę natrętna to ich zmęczę, ale tylko sama się bardziej denerwowałam. A moja koleżanka złożyła w tym samym oddziale wniosek, w zasadzie na tych samych warunkach później o 3 tyg i dostała decyzję w 10 dni - sama twierdzi że dzięki znajomościom jedynie. To jest jakaś pomyłka. Odradzam współpracę z tym bankiem - przynajmniej w Szczecinie.

mucha1404

Dostałem odpowiedź z BOŚ już po 2 dniach od złożenia wniosku. Niestety, negatywną. Wyliczyli mi zdolność dwukrotnie niższą niż ING!

header1

witam

 

czy to prawda ze BOS udziela kredytow osobom ktore maja niska ocene w BIK?

 

Mialem kiedys jedno (jedyne) opoznienie na karcie kredytowej i to spowowdowalo spadek oceny do 402 pkt.

 

Czy przy takiej sytuacji jest szansa na kredyt? (reszta aspektow - pozytywna)

mariuszbierdzio

Jak najbardziej mozna z taką punktacja uzyskać kredyt , nie tylko w BOS Banku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • BOŚ - Kredyt Gotówkowy - Opinie

   PYTANIA i OPINIE: Kredyt gotówkowy EKOPożyczka - BOŚ (Bank Ochrony Środowiska)     Pożyczka gotówkowa. Wysokość: od 1 000 do 150 000 zł w wybranej walucie. Okres kredytowania: do 10 lat. Atuty oferty: bez zbędnych formalności; bez zabezpieczeń i poręczycieli;   Czy warto wziąć pożyczkę w BOŚ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o Banku Ochrony Środowiska. Zadaj pytanie. Przeczytaj zdania i opinie o BOŚ innych kredytobiorców i zdecyduj sam Strona bank

   in Kredyty gotówkowe - Opinie

  • Gotówkowy na mieszkanie BOŚ ekologiczny

   Witam,  zbierałem dziś oferty w bankach, akurat okazało się, że w BOŚ banku mam "znajomą" zaproponowała mi MEGA korzystny kredyt "ekologiczny", z tym, że trzeba załatwić dokumenty o odbiorze okien, pieca itp na kwotę stanowiącą bodajże połowę kredytu... no i moje pytanie brzmi czy ktoś to później kontroluje lub sprawdza, czy to tylko sztuka dla sztuki? W mieszkaniu jak można się domyślić, nie ma tylu okien, nie wspominając o piecu.

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Opinie o eko pożyczce Boś Bank

   Witam! jakie są Wasze doświadczenia z eko pożyczka w boś banku? Czy jesteście zadowoleni z warunków kredytu? Jak przebiegało uzyskanie pożyczki? Czy ze średnim bikiem ciezko uzyskać? (Chwilówki, niewielkie opóźnienia w spłacie)

   in Pożyczki - Opinie

  • BOŚ Bank - Ekopożyczka.

   Witam wszystkich.Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu.Do rzeczy,mam pytanie odnośnie Boś banku.Wczoraj zlozyłam na ich stronie wniosek o ekopożyczke w kwocie 20000,dziś dostałam maila o przesłanie potwierdzenia wynagrodzenia z 3 miesięcy,wysłałam...po chwili dostałam alert z Biku z info ze bank wysłał zapytanie w sprawie kredytu,pomyślałam ok zaraz pewnie dostanę maila z odmową gdyż moj Bik ma wpisy z zaległościami tzn.jeszcze wskażnik pomarańczowy ale wiadomo dla banku to sygnał negatywny,poza t

   in Dla zadłużonych

  • pożyczka hipoteczna BOŚ Bank

   Witam, chciałam zgłosić nowy temat. Pożyczka hipoteczna w BOŚ Banku. Trochę się zastanawiałam, ale zdecydowałam się kupić nowy samochód tacie, a kredytowanie do 30 lat przyciągn ęło. Woiem, że na samochód nie dostanę takiego okresu, ale warto brać, na wypasione wakacje też!

   in Pożyczki - Opinie

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.