Jump to content
Piotrek

Bank BGŻ BNP Paribas - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Piotrek

PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny i budowlany w BGŻ BNP Paribas.

 

 

logo_bgz_bnp_paribas.jpg

Waluty kredytu: PLN

Max. okres kredytowania: do 30 lat

Max. wysokość: PLN: 90 %

Zobacz szczegóły

 

 

 

Czy warto wziąć w Banku BGŻ BNP kredyt hipoteczny? Przeczytaj zdania i opinie o Banku BGŻ innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

Zaciągnąłeś kredyt mieszkaniowy w BGŻ BNP Paribas? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z Bankiem.

Linki
Guest

Witam,

 

Jestem bliski wzięcia kredytu w BGŻ. Ogólnie warunki na tę chwilę chyba najlepsze na rynku, ale niepokoi mnie jedna rzecz.

Otóż w proponowanej umowie kredytowej nie ma zapisu wprost, że marża jest niezmienna w okresie kredytowania (jak ustanie zapewnia doradca w banku). Czy tak jest w istocie? Czy macie takie zapisy w umowach? Gdzieś wyczytałem, że marża w ogóle nie może być zmienna wg prawa, czy to prawda?

 

Pozdrawiam!

Guest

Zgadza się, nie ma zapisu o niezmienności marży ale jest zapis, że rata jest zmienna w zależności od 6m wiboru, więc co za tym idzie marża jest niezmienna. Tak mi to wytłumaczono i podpisałem umowę.

 

Opisze drogę do mojego kredytu, może to komuś pomoże.

Decyzja kredytowa b.szybko, bo po około 2,5 tygodnia od złożenia wniosku, ale umowę podpisywałem dopiero miesiąc później ponieważ czekałem na decyzję i warunki innych banków. Warunkiem niskiej marży było tylko konto z planem aktywnym, o wpływach na konto nic nie wspominano ale i tak sam to zmienię dla wygody.

Początkowo ustalonej marży mimo długiego okresu czasu który minął od decyzji banku do podpisania prze mnie umowy nie zmieniono mi jak niektórym osobom, a miałem ustaloną dość niską - nie ujawniając powiedzmy, że trochę poniżej 2 p.p. :)

Wniosek o założenie konta z planem aktywnym dano mi do podpisania w dniu podpisywania umowy kredytowej, więc wszystko ok, ale najbardziej zdziwiony byłem, kiedy przy drugiej wizycie w banku i co ważniejsze już po podpisaniu ostatnich dokumentów, tj. dyspozycji przelewu, otrzymałem informację od pracowników banku aby założyć kartę kredytową, która jest warunkiem niższej marży i dokumenty na kartę są już przygotowane.

Kartę kredytową podpisałem dla świętego spokoju, bo nigdzie nie było o tym mowy i nie było nigdzie takiego zapisu, po prostu mi ją wcisnęli. Na szczęście mam świadka i zastanawiam się nad złożeniem skargi.

Ktoś miał podobną sytuację?

anetak

hej, moja sytuacja przedstawia sie nastepująco...otóż wzięłam kredyt hipoteczny w banku BGŻ, w umowie jest napisane, że dopóki nie dostarcze do banku odpisu z ksiąg wieczystych to jestem zobligowana płacić ubezpieczenie tegoż kredytu co 3 miesiące. Ponieważ nie mogłam sie dodzwonić do sądu pojechałam tam osobiście dziś, okazało sie że księga została stworzona już 8 lipca ale szanowne panie miały za mało czasu aby mnie powiadomić (3 tygodnie jakby nie patrzeć to bardzo mało)!!! Zapłaciłam więc za odpis, zawiozłam natychmiast do banku a ten mi mówi, że sie spóźniłam pare dni, że powinnam im to dostarczyć co najwyżej ostatniego dnia lipca no i że musze zapłacić ubezpieczenie na kolejne 3 miesiące w wysokości prawie 700zł!!! Zastanawiam sie teraz czy mam jakieś szanse na to aby wywalczyć nie płacenie tego ubezpieczenia... 700 zł piechotą nie chodzi!!!?? Moje argumenty są takie: 1) na odpisie widnieje data założenia księgi czyli 8 lipca, 2)nie moja wina, że panie w sądzie cześciej chodzą na kawe niż pracują i powinny mnie poinformować jak najszybciej, 3) dostarczyłam odpis drugiego dnia roboczego a nie w drugim tygodniu sierpnia, 4) z jakiej okazji mam płacić ubezpieczenie na kolejne 3 miesiące skoro odpis już jest w ich rękach!!! jeżeli wiecie coś na ten temat proszę piszcie...

expert

niestety ubezpieczenia Pani nie ominie, bo tak jest w umowie kredytowej oraz warunkach ubezpieczeń. Liczy się data "dostarczenia" odpisu z prawomocnym wpisem hipotek, a nie sam wpis :( jeżeli ma Pani do kogokolwiek pretensje to niestety powinna Pani mieć je tylko do siebie, bo na Pani miejscu zainteresowałbym się tym pod koniec okresu ubezpieczenia... czyli gdyby w sądzie wpisali hipoteki 18 lipca to było by wszystko OK i bez słowa zapłaciłaby Pani te 700 zł,a że nikt Panią o tym nie poinformował i wpisali wcześniej to teraz nie chce Pani płacić. OK, tylko kogo Pani będzie sądzić za te 700 zł? bank? sąd? pracowników sądu?

anetak

Ja nie chce nikogo sądzić, absolutnie! Ja poprostu nie rozumiem dlaczego oni chcą ściągnąć kase za coś co jest juz tak naprawde udokumentowane! Poza tym dostarczyłam im ten odpis przed dniem kiedy pobierają pieniążki z mojego konta! Nie chcę im oddać tej sumy za free no bo za co...?? Będę pisała odwołanie mimo wszystko i nieważne kto czy bank czy sąd ale ktoś mi zwróci tę kwotę! Jeszcze jedno mój wniosek o założenie księgi został złożony w sądzie końcem stycznia, ponoć sąd ma na to 4 miesiące, a że bawili sie z tym poł roku a potem jescze czekają miesiąc na to aby mnie poinformować to sorry.... Ja nie chce być niemiła, chcę żeby podeszli do tej sprawy jak ludzie, bo każdy mogł sie znależć na moim miejscu...

expert
Będę pisała odwołanie mimo wszystko i nieważne kto czy bank czy sąd ale ktoś mi zwróci tę kwotę!

 

Nie sądzę, ale powodzenia! chętnie dowiem się również kto zwróci Pani te pieniądze.... bank na pewno nie, bo zgodnie z prodecurami miała Pani czas do 31 lipca, czego Pani nie zrobiła, o czym świadczy data na odpisie KW (jest sierpniowa)... sąd (sąd sam siebie uzna winnym :lol: ) to chyba lepiej pracownika sądu, ale którego:sędziego (przecież wpisał wcześniej, ale może dał do wysłania później) czy osobę, która wysyła pisma... a może on wysłał albo był na urlopie i ktoś go zastępował - wówczas musi Pani zwrócić się do tego zastępcy, może zawiniła poczta (hmmm ile poczta ma na dostarczenie listu z potwierdzeniem odbioru?)

 

Naprawdę ciekawi mnie finał tej "walki z wiatrakami"... proszę jeszcze tylko o informację, gdzie chce Pani złozyć to odwołanie: w banku, w sądzie czy na poczcie?

anetak

no to już mówie Panu jak zakończyła sie walka z wiatrakami...otóż nie musiałam pisać żadnego odwołania, pani w banku była tak miła, że załatwiła tę sprawę sama telefonicznie. Przedstawiła moją sytuacje odpowiednim ludziom no i NIE MUSZE PŁACIĆ owego ubezpieczenia!!!

No cóż czasami wystarczy dobra wola drugiej osoby i troche szczescia :D

dziękuję za opinie...jakby nie było 8)

expert

no to gratuluję pozytywnego zakończenia sprawy, choć przyznam szczerze, że nie jest to zgodne z procedurami i naprawdę dużo Pani miała szczęścia, że bank zrezygnował z dodatkowej kasy... mógłby się niezgodzić (miał do tego pełne prawo). Ale morał z tego jest chyba trochę inny - trzeba myśleć.... myśleć .... i myśleć... o własnej sprawie. Dobrze że tak to się zakończyło, ale powiem szczerze, że rozbawił mnie Pani pierwszy post (z całym szacunkiem), ale to Pani "nawaliła" a zwala Pani winę na cały świat... o konczącym się okresie ubezpieczenia Pani wiedziała i nie zainteresowała się Pani SWOIM interesem, a potem wszyscy byli winni ale nie Pani...

StolarzS

Witam!

Właśnie przymierzamy się do podpisania umowy z bankiem, jednak martwi nas nieco brak zapisu o możliwości wstrzymania spłaty kredytu np. na 6 m-cy.

Wiadomo, różnie może być - da się uzyskać taki zapis w BGŻ?

elusia

Ja tez mam pytanie w sprawie BGŻ, jest to jeden z bankow ktore doradzila nam doradzca, oprocentowanie kredytu 7,55% 200 000 zl na 25 lat, z tym ze prowizja banku jest bardzo wysoka 4,5% co daje 9000 zl a np. PeKaO to tylko 3 tys, tak samo oplaty wstepne ponad 9000 a w innych bankach 3-4 tys, czy naprawde te oplaty sa takie wysokie?? doradzca napisal ze jest mozliwosc negocjowania wysokosci prowizji ale podejrzewam ze kwota nie spadnie nagle do 3 tys??

PlanFinance.pl

Czy mogłaby Pany wypełnić schemat [url2=http://www.forum-kredytowe.pl/f125/zdolnosc-kredytowa-kalkulator-obliczanie-zdolnosci-kredytowej-42722.html]badania zdolności kredytowej[/url2]?.

elusia

Wysokość kredytu. 220 000

Wartość nieruchomości / wkład własny. 302 000/ 82 000

Rynek pierwotny/rynek wtórny. pierwotny

Stan zaawansowania inwestycji. oddanie do uzytku styczen 2010

Waluta kredytu. PLN

Pożądana długość okresu kredytowania. 25-30 lat

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym. 2

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc. 3mc: 4526,38 GBP + 1970,11 GBP (1/2 etatu) / 6mc: 8119,34 GBP + 4158,14 GBP (1/2 etatu)

Źródło uzyskiwania dochodów. Maz caly etat, ja pol etatu (studiuje dziennie), dwie na czas nieokreślony

Okres trwania umowy w tył/okres trwania umowy w przód. Maz, 4 lata w tej samej firmie, ja 20 miesiecy

Aktualne obciążenia kredytowe.0

Historia w BIK. Brak historii

 

chodzi oczywiscie o kredyt na dochody z zagranicy :)

expert

BGŻ jest OK, gdy chodzi o czas lub specyficzną sytuację - w Pani przypadku jednak wydaje się być kiepskim rozwiązaniem (cenowo).

elusia

a jaki bank bylby lepszy?? cenowo to znaczy ze oprocentowanie jest za wysokie, czy wlasnie te wszystkie dodatkowe oplaty??

Pitagoras

Ile wstępnie czeka się za decyzją w BGŹ ? Ja juz oczekuje 3 tydzień....

Pozdrawiam !

damon83

Składałem wniosek kredytowy do 2 banków (ING i BGŻ). Wybrałem ofertę tego pierwszego. W BGŻ wszystko przebiegało bardzo miło i uprzejmie do czasu, gdy Pani konsultant dowiedziała się, iż czekam jeszcze na odpowiedź innego banku. Wspomnę tylko, że na tę nowinę zrugała mnie, że tak się nie robi, bo oni ciężko pracują przy wniosku nie po to bym grał na zwłokę. Słowa, że to chyba ich praca jako bankowców rozjuszyła "byka". Pani wskazała, że mam się decydować bo nie będzie czekała w nieskończoność. Wybrałem ofertę konkurencji. To nie był koniec komedii. Odwiedziłem BGŻ by anulować wniosek (jak się potem okazało niepotrzebnie). Wbrew temu co oświadczały Panie przy podpisaniu rezygnacji musiałem jeszcze uiścić opłatę za prowadzenie konta. Wyglądało to tak że podpisałem druk założenia konta na rzecz obniżenia prowizji, po chwili wniosek o zamknięcie rachunku i.... opłata 15 zł :] Jasne że istnieje tabela opłat i prowizji ale jak człowiek spieszy się, ponieważ urwał się z pracy, by ułatwić pracownikom banku procedurę anulowania wniosku naprawdę często pomija pewne kwestie (mój BŁĄD!!!). Oświadczyłem że to dośc zabawnym jest fakt, że gdybym tu nie przyjechał i nic nie podpisal to nie miałbym żadnych zobowiązań (naprawdę nie boli mnie te 15 zł, tylko jawne naciąganie) Pani z obsługi kredytów hipotecznych wsparła koleżankę z BOK "Pan ma jeszcze jakieś obiekcje?! Bo dla mnie to zabawne że Pan składał wnioski w kilku bankach". Jasne, wrogiem zostałem kiedy nie wybrałem opcji kredytu dużo droższego. Prowizja Pani przepadła? Dziwne, jak osoba z miłej i uprzejmej z powodu "paru groszy" może zatracić resztki czlowieczeństwa :/ Dla nich to kolejny wniosek, dla mnie pół życia na kredycie więc nie sądze by błędem było szukać w miarę możliwości najtańszej opcji. Co wnosi ten post? Sam nie wiem... Ostrzeżenie? Być może... Żal? hmm..

Erni

Witam. Otrzymałem z banku BGŻ następującą ofertę kredytu mieszkaniowego "Rodzina na Swoim".

 

Kwota kredytu: 168 tyś zł

Wartość mieszkania: 210 tyś zł

Wkład własny: 42 tyś zł

LTV: 80%

 

WIBOR: 4%

Marża: 2,2%

Prowizja: 2,5%

Ubezpieczenie przejściowe: 361,2 zł/ 3 miesiące (do wpisu hipoteki do Księgi Wieczystej)

Ubezpieczenie lokalu: 0,1% ~ 210 zł/rok

Inspekcja: 150 zł

KW: 400 zł

Prowizja za nadpłatę: ?

Przewalutowanie: ?

Suma odsetek: 161 180,37 zł

 

Nie otrzymałem tylko informacji ile wyniesie prowizja za nadpłatę oraz przewalutowanie.

 

To co napewno nie podoba mi się przy tym kredycie to wysoka prowizja: 2,5%

 

Co sądzicie o tej ofercie?

anio98

Witam!

Co do moich doświadczeń z Bankiem BGŻ to nie życzę tego nikomu, zero kompetencji ze strony pracowników. Opiszę w skrócie moją sytuację.

Robimy dobudowe do domu teściów, działka musiała byc podzielona i przepisana na nas- tego wymagaly inne banki natomiast te procedury trwaja nawet do pól roku wiec szukalismy banku ktory tego nie wymaga. Poszlismy do BGZ i tam sie okazalo ze nie wymagaja tego, wiec od razu zaświadczenie o zarobkach dostarczylismy i wniosek wypełnialismy przy dwóch pracownicach banku. Ja obecnie jestem na urlopie wych wiec nie mam dochodu, kazaly wypaelnic wniosek tylko na meza. Po tygodniu dzwonia ze ja tez musze byc na wniosku bo to kredty z doplatami. Po kolejnych 2 tyg okazyje sie ze dziennik budowy ktory tez zalatwia sie 3 dni( musi byc prawomocny) po kolejnych 3 dniach akt urodzenia dziecka nastepnie czekamy kolejne 2 tyg i okazuje sie dzialka jednak musi byc na nas!!!!! No to do geodety dzwonimy zeby zrobila podzial potem u notariusza przepisujemy dzialke na meza bo ja nie moglam jechac do notariusza i czekamy na wpisy do ksiag wieczystych, po dostarczeniu juz chyba wszystkiego (trwalo to 2 miesiace) okazuje sie dzialka musi byc tez na mnie ( podkresle ze nie mamy rodzielnosci majatkowej). To my na to ooooo nie!!!! To oni to byc moze przejdzie tylko to, iż działka jest na meża. I co na koncu sie okazuje???? Że od nowa wszystkie dokumenty wypisy, wyrysy, wnioski, kosztorysy, zaswiadczenia i znowu czekanie????

Koniec z Bankiem BGZ nie polecam ich nikomu, sa niekompetentni i pociagne ich do wiekszej odpowiedzialnosci za to, nie na darmo poszlo tyle moich nerow... :x

kris84

witam,

 

Udziela BGŻ kredytów dla pracujących zagranicą??

PWFinanse

tak, udziela dla pracujących za granicą

dominikaj1988

Szukamy z zona kredytu na nieruchomosc o wartosci 328 tys zloty mamy na 10% pierwszej wplaty - KREDYT W EURO na 25 LAT. Pracujemy w Dublinie zarabiamy ponad 15 tys zloty przeliczajac na zlotowki nie mamy nikogo na utrzymaniu, co do zobowiazan finansowych to kredyt na samochod to 1100 zl i karta kredytowa z limitem 2100 zl. Czy mamy szanse na uzyskanie kredytu w BGZ. Prosimy o pomoc.

PlanFinance.pl

BGŻ nie oferuje kredytów w EUR. Załóż temat w odpowiednim dziale i wypełnij schemat do zdolności kredytowej. Postaramy się pomóc.

Janusz.C

Witam

 

Mam pytanie.

Chcę kupić mieszkanie z rynku wtórnego.

Mieszkanie 42 metry kw. wielka płyta w Warszawie.

Wartość mieszkania 214 000 zł.

Dodatkowo potrzebuje 29 000 zł na remont.

Mieszkanie w stanie do generalnego remontu.

Mój wkład własny 10 000 zł.

Średni miesięczny dochód 3500 zł.

Jestem pracownikiem w branży energetycznej.

Brak innych zobowiązań kredytowych.

Chcę powalczyć o kredyt w programie "singiel na swoim".

 

Jakie są realne szanse na uzyskanie takiego kredytu i jakie koszty dodatkowe muszę ponieść?

Jak długo trwa procedura uzyskania kredytu?

 

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

michal_sz

Januszu, utwórz nowy post w dziale kredyty mieszkaniowe i wypełnij stosowny schemat.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Porównanie ofert hipoteki ING vs BGŻ BNP

   Dzień dobry, Jako, że jesteście bardziej doświadczeni, chciałem poprosić was o pomoc w celu wybrania korzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Z obu banków dostałem decyzje ostateczną pozytywną. Teraz tylko kwestia wyboru banku. Zależy mi na regularnych nadpłatach kredytu. -Mieszkanie z rynku wtórnego 57m2 -Wartość inwestycji 270tyś zł -Wartość kredytu 216tyś zł -Wkład własny 54tyś zł -Okres kredytowania 22lata    Jakbyście to widzieli? Która oferta kor

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Windykacja BGŻ, kancelaria Lebek i Wspólnicy.

   Witam, czy ktoś też ma wypowiedziany kredyt w obecnym BGŻ BNP i sprawa jest w kancelarii Lebek ? Mam tam sprawę BGZ nie chce gadać, a ludzie z kancelarii chcą kolosalnych wpłat. Straszą przez telefon i myślą, że się ktoś ich boi. Co robić ? Czekać aż sobie dadzą spokój czy pisać do BGŻ ? Czy płacić ile mogę i sam jestem w stanie ?  Nie chce mi się słuchać tej kobiety, a chce to spłacić jak najszybciej. Pozdrawiam 😀

   in Komornik, windykacja

  • Kredyt hipoteczny w BGŻ sprzed 5 lat 3,64% co dalej po MDM

   Witam, 5 lat temu wziąłem kredyt na 30 lat. Kwota początkowa 244 699 zł(pozostało 230 352 zł), obecne oprocentowanie 3,64, rata 1170 zł. Minęło 5 lat uwolniłem się więc od warunków MDM, a z zapisów w umowie mogę teraz nadpłacić kredyt bez dodatkowych opłat, lub dokonać zmian w warunkach umowy - opłata 250 zł(skrócenie czasu trwania kredytu). Do tego posiadam wolną gotówkę w wysokości 30 000 zł. Pytanie zatem do was, co robić? Zmienić kredyt na coś w innym banku? Renegocjować warunki w

   in Kredyty mieszkaniowe

  • BGŻ BNP Paribas - Kredyt Samochodowy - Opinie

   PYTANIA i OPINIE: Kredyt samochodowy - BGŻ BNP Paribas       Wysokość kredytu: do 125% wartości samochodu. Maks. okres kredytowania: do 8 lat. Atuty oferty: Bardzo niskie oprocentowanie już od 6,9% - jeden z najtańszych kredytów samochodowych na rynku.     Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym BGŻ BNP Paribas. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:       Czy warto zaci

   in Kredyty samochodowe - Opinie

  • Bgz Paribas - czas oczekiwania na decyzje?

   Witam Ile sie teraz czeka na decyzje z tego banku? Wniosek zlozony mam 28marca 2019 i na ta chwile cisza

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.