Jump to content
Piotrek

Getin Bank - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Piotrek

PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny Stokrotka w Getin Bank.

 

 

getinbank.gif

 

Waluta kredytu: PLN.

Okres kredytowania: do 35 lat.

Max. wysokość: PLN: 90 %.

Honorowanie wszystkich regularnie uzyskiwanych dochodów, także z działalności gospodarczej, umów zlecenia i o dzieło, kontraktów menadżerskich, uzyskiwanych za granicą i innych. Możliwość zabezpieczenia kredytu nawet na kilku nieruchomościach, także należących do osób trzecich.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Getin Banku. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą
Zobacz szczegóły

 

 

 

Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w Getin Banku? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o Getin Banku. Zadaj pytanie odnośnie oferty banku.

Linki
Natalia06

Odradzam kredyt hipoteczny w Getin Banku Kredytobiorcom, ktorzy maja taka sytuacje, jak ja

 

Jedyna historia kredytowa to karta kredytowa Millenium Bank, na ktorej zupelnie przez przypadek opoznilam raz splate o 30dni ...

 

Kredyt na dokonczenie budowy domu 140tys zl przy wkladzie 330tys zl

 

Na poczatku wszystko fajnie rata miala byc ok 700zl, 0zl za wycene, bardzo szybka decyzja wstepna, pozniej ostateczna decyzja pozytywna...

Tylko rata wzrosla do 1050zl przez niska ocene w BIK !!

 

polecam Kredytobiorcom z opoznieniami w splacie Lukas Bank

w moim przypadku decyzja pozytywna, umowa podpisana 20dni po zlozeniu wniosku, bardzo mila obsluga i rata 800zl - dokladnie taka, o jakiej mowa byla przy skladaniu wniosku.

udalo sie rowniez uzyskac zwrot za wycene 300zl :)

 

Jak narazie jestem zadowolona i mam nadzieje, ze tak zostanie ;)

AndrzejKra

Witam

Chciałbym podpytać Tych co mają kredyt hipoteczny w Getinie w programie RNS - jak to wygląda?

Oczytałem się opinii o lichwiarskich praktykach banku, ale większość z nich dotyczyła niekorzystnego przeliczania kursu przy kredytach walutowych.

Szukam na szybkości kredytu, tak by załapać się na obecne warunki RNS i obawiam się że tylko w Getin uda mi się złapać zdolność kredytową, bo okres "premiowy" w pracy zaczyna mi się dopiero od kwietnia, a z gołej podstawy brakuje mi w pozostałych bankach po 10-20 tys do zdolności na wnioskowaną kwotę.

A szczerze, to po oczytaniu się opinii na necie, obawiam się czy nie wpakujemy się w maliny wchodząc we współpracę z tym bankiem.......

 

Moje pytanie do posiadaczy kredytów w Getin i Specjalistów z forum:

Czy są podstawy by obawiać się zaciągania kredytu złotówkowego, w ramach RNS w banku Getin?

Jak wygląda współpraca z Bankiem? Obsługa kredytu w trakcie spłaty? Koszty (dodatkowe/ukryte) obsługi kredytu w trakcie spłaty?

 

Za wszelkie info będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam, Andrzej

wycienty

duża część wątpliwych moralnie praktyk getin opiera się na walucie: spread, propozycje "nie do odrzucenia" oparte na LTV rosnącym przy wzroście kursu. W przypadku złotówkowego myślę, że są spokojniejsi.

Zostają te ich nieszczęsne ubezpieczenia - ale to już musisz wpisać sobie w koszty kredytu, przynajmniej te, od których nie da się potem wykręcić lub zmienic na tańsze.

Nie wiem czy dla RNS mają jakieś dodatkowe haczyki, jeśli tak to znajdziesz je w umowie. Słyszałem o tym, że niektóre banki zapisują w niej podniesienie oprocentowania po zakończeniu okresu dopłat - nie wiem jednak czy Getin tak robi

PlanFinance.pl

Getin obecnie ma całkiem ciekawe warunki kredytowania.Nie najgorsza marża,liberalizm, wysoka zdolność, ubezpieczenie na życie za free, bardzo szybka weryfikacja.Wydaje mi się że na chwilę obecną prezentuje się lepiej niż PKO BP.Jak będziesz spłacała kredyt sumiennie i nie będziesz przyjmowała "super" pomysłów ze strony getinowców ołpenfinansowców to będzie w porządku.

marderkowa

Witam,

 

jest to mój pierwszy post i w zasadzie podyktowany problemem z Bankiem Getin.

Otóż podpisaliśmy z nim umowę na kredyt o wartości 550 000 PLN, z tym, że pierwsza transza w wysokości 440 000 PLN (na zakup nieruchomości) została już uruchomiona. Pozostała kwota ma być uruchomiona w dwóch kolejnych transzach zgodnie z harmonogramem (na wykończenie nieruchomości).

Doradca, który zorganizował nam kredyt (nie był to open finance), zapewniał, że kwota rat po uruchomieniu kredytu (w kwocie 440 000 PLN- przeznaczonej tylko na zakup) miała wynosić około 1500 PLN (same odsetki). Jakież było nasze zdziwienie, gdy w otrzymanym harmonogramie widniała kwota...650 EUR, czyli około 2600 zł samych odsetek!!!

Może zaznaczę jeszcze, że kolejne transze mają być wypłacone dopiero w lipcu i we wrześniu, a kredyt jest w EUR (po dwóch latach przewalutowanie na PLN lub pozostanie w EUR na kolejne dwa- za odpowiednią opłatą).

Oczywiście doradca wyjaśnia zaistniałą sytuację...Wygląda na to, że oni każą nam płacić odsetki od całej kwoty kredytu (550 000 PLN)- mimo, że nie została jeszcze wypłacona...

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? jak z tym walczyć/ rozwiązać?

W umowie jak na moje oko nie ma nic podejrzanego, co mogłoby świadczyć o takim obrocie spraw.

Z góry dzięki za uwagi.

Pozdrawiam,

A.

wycienty

Raczej dziwne. Rozsądek nakazywałby, że do czasu wypłaty ostatniej transzy płacisz same odsetki od wypłaconych transz, po wypłacie ostatniej zaczynasz spłacać kredyt+odsetki. Nie mam dobrego zdania o getinie ale zdziwiłbym się, żeby posuwał się do takich szachrajstw jak pobieranie odsetek od niewypłaconej części kredytu. Może jakiś błąd mają. Swoją drogą 1500 PLN od 440000 4,09% rocznie, a 2600 od 550000 to 5,67% rocznie. Pytanie czy gdzieś was w innym miejscu w tej umowie nie skubnęli i ta dziwna rata nie wynika z czego innego.

PlanFinance.pl

Jakie masz oprocentowanie kredytu?.

 

440 000 PLN,rata odsetkowa 1500 PLN jak zauważył przedmówca 4,09% w skali roku.Takiego oprocentowania jeszcze podwyższonego o pomostowe w Getinie nie ma.

 

Swoją drogą co Was skłoniło do kredytu walutowego w tym banku,jeszcze w takiej kwocie?.

zakrecona

Witam

Chcielibysmy dowiedziec sie na jakiej podstawie analitycy w getin banku przyznaja literki A B C D przy kredycie hipotecznym?

czy jest jakis schemat i jak to jest oceniane?

PlanFinance.pl

Na podstawie punktów lub ich braki z BIK.

 

Scoring BIK (punkty)

520 i wyżej grupa (A)

480 - 519 grupa (B)

440 - 479 grupa ©

390 - 439 grupa (D)

0 - 389 grupa (E) - poza normą

i/lub wpis w MIG-BR

brak score BIK grupa "brak score BIK"

masterwit

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy dostałbym kredyt w PLN na budowę domu

Zarobki to 3900 netto

Spłacane kredyty - 590 zł / miesiąc

Kwota jaka by mnie interesowała to 230 tyś

Wkład własny to działka pod budowę domu 903 m2

Okres spłaty - 30 lat

 

Czy jest szansa na kredyt?

Pozdrawiam!

Marteczka85

Witam,

razem z mężem złożyliśmy właśnie wniosek o kredyt hipoteczny w Getin Banku na kwote 250 tys ( 207 nieruchomość plus 43 tys. remont). Załatwiamy kredyt poprzez doradce open finance i getin jest jedną z 3 opcji. Zdolność jest, zarabiamy ok. 4000zł netto na dwie osoby, karta kredytowa na 1200zł i kredyt gpotowkowy z rata 450zł. Pojawił się jednak problem, choc nie wiem czy w Getinie az tak restryjcyjnie do tego podchodzą. Chodzi mianowicie o historię w BIK. Ja swoją włąśnie wyciągnęłam i ocenę punktową mam na 528 pk i 4*, więc po lekturze wątku wiem, że to jest raczej na pewno grupa A. Ewentualny problem pojawia się przy historii mojego męże, bo okazało się, że dwa lata temu miał opóźnienia w spłacie kredytu gotówkowego w PEKAO SA w okolicach 60 dni. Kredyt ten jest juz prawie 2 lata temu spłacony. Czy możemy przez to otrzymac negatywną decyzję kredytową w GetInie?

dodo34

Witam,

 

Może opiszę swoje wątpliwości: mam do podpisania umowę o kredyt hipoteczny na kwotę 170 000 przy wartości nieruchomości 290 tys. Warunki to marża 1,64 (do czasu wpisu do hipoteki 3,64) i WIBOR 4,09. Bank - oczywiscie Getin...Okres spłaty 30 lat. Do kredytu zostały doliczone: ubezpieczenie od wad prawnych i ubezpieczenie nieruchomosci (1,9 i 1.3 %).

 

Co może mnie złego spotkać? Dodam, że doradca zachęca mnie również do planu oszczędnościowego (polisa ubezpieczeniowa - 300 zł/miesiąc).

 

Co sądzicie o ofercie i na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

 

Dodam, że jestem osobą młodą i mam nadzieję spłacić ten kredyt szybciej niż 30 lat...

 

Z góry dziękuje za pomoc!

PlanFinance.pl

Do tego dostaniesz jeszcze darmowe ubezpieczenie na życie na 10 lat.Wcześniejsza spłata:

5% w pierwszym roku

4% w drugim roku

3% w 3 roku

2% w czwartym roku

1 w piątym roku.

 

Tak czy siak ta oferta jest taka sobie.Załóż temat w odpowiednim dziale.Jeśli nie masz problemów ze zdolnością to jest cała masa banków, które wypadną lepiej niż Getin.

Marteczka85

Dostaliśmy wstępną pozytywną decyzję kredytową z GNB na całą wnioskowaną przez nas kwotę 250 tys., wydaną przez analityka finansowego,ale musi to jeszcze zatwierdzić kierownik działu analiz finansowych. Czy zdarzyło się wam, doradcom i klientom, aby po wstępnej pozytywnej analityka, jego kierownik jednak zmienił decyzję?

Ppaawweell

Nigdy sie tak nie zdarzylo, tzn nie spotkalem sie z tym :)

znak

Szczerze odradzam Getin Noble Dombank SA. Duży negatyw. Najwyższy spread walutowy w Polce = 13.9% + marża 3% + Libor = 19%. Granica lichwy w Polsce wynosi 20%, czyli wiecej juz klienta skroic nie mozna.

 

Dodatkowo opłata za aneks walutowy :idea: , w zaleznosci od kwoty kredytu od kilku do kilkunastu tysięcy PLN. W innych bankach 200 - 300 PLN.

 

Na infolinii mam wrażenie ze smieją mi sie teraz w twarz ze glupka znalezli i nic im nie moge zrobic przez 30 lat ..... naprawde smutne.

 

Jezeli ktos ma inne wyjscie oprocz Providenta czy Getin Banku to niech je zastosuje by potem nie żalował. :idea: :!:

 

pozdrawiam

Ppaawweell

Ja osobiście polecam RNS w tym Banku, ofeerta standardowa tez nie jest najgorsza, spreed mozna ominac majac konto walutowe + kantor internetowy, sa na to sposoby :)

wasil110

Wiec warto zaciagnac u nich kredyt hipoteczny czy nie aktualnie czekamy na decyzje z banku .Na co zwrócic uwage w tresci umowy ,napewno w umowie ma byc zapis o mozliwosci wczesniejszej spłaty ,kredyt bedzie z dopłata (rodzina na swoim).

talgo

my tez jesteśmy prawie przekonani do GNB

chcą nam wcisnąć dodatkowo ten ich plan oszczędnościowy

który niby obniża marże koszt 136zł miesięcznie i po 15 latach można spłacić więcej kredytu

możecie powiedzieć czy warto wchodzić w ten plan czy sobie darować

Ppaawweell
my tez jesteśmy prawie przekonani do GNB

chcą nam wcisnąć dodatkowo ten ich plan oszczędnościowy

który niby obniża marże koszt 136zł miesięcznie i po 15 latach można spłacić więcej kredytu

możecie powiedzieć czy warto wchodzić w ten plan czy sobie darować

Plan oszczędnościowy jest dobry pare plusów:

Gwarancja wpłaconego kapitału.

Na początku wpłacasz 20% a pracuje CI 100%

Historyczne dobre wyniki indeksu.

 

Moim zdaniem warto oszczędzać gdy ma się kredyt Hipoteczny.

talgo

no gwarancji to nie ma bo wpłaty zostają potrącone o opłaty

a 9% średniorocznie to też bez inflacji podają jak wszystko się obliczy to pozostaje 2,8% ponad inflacje

ale co tam składam jeszcze w polbanku także zobaczymy albo wybiorę getin albo polbank

pansulek

W Getinie można kredytować koszty ubezpieczeń, a także koszty wpłaty początkowej do planu oszczędnościowego, o którym mowa powyżej. Pytanie do tych, którzy wybrali taką opcję - czy te koszty kredytowane są na tych samych warunkach, co cały kredyt, czy jest to swego rodzaju "pożyczka" oprocentowana na gorszych warunkach, niż sam kredyt hipoteczny?

KarinaK

Witam! Czy ktoś słyszał może o przypadku, gdy Getin nie chciał wypłacić kolejnej transzy kredytu na budowę? U nas transze mają być wypłacane co 25% inwestycji - mamy dostarczać zdjęcia i dziennik budowy, ale czym faktycznie jest 25% inwestycji przy budowie domu? Pozdrawiam.

rmnieruchomosci

To 25% kosztów poniesionych z kosztorysu, który przedstawiliście w banku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Czy Getin Bank próbuje ode mnie wyłudzić pieniądze?

   Witam Co o tym sadzic? Moga doliczyc jakies koszta czy probuje ode mnie wyludzic pieniadze?

   in Komornik, windykacja

  • Getin Bank nie chce zawrzeć ugody na spłatę wypowiedzianego kredytu hipotecznego - pomocy.

   Dzień dobry, Może ktoś jest mi w stanie pomóc w porozumieniu się z Getin Bankiem. Dokładnie rok temu wypowiedziano mi kredyt hipoteczny oraz pożyczkę (udzieloną na wykończenie mieszkania) - razem ok. 300.000,00 zł. Miałam pewne chwilowe kłopoty ze spłatą, ale one były naprawde niewielkie ( o ile pamietam nie wpłaciłam termonowo chyba max 2 albo 2,5 raty), ale potem wpłacałam co miesiąc więcej niż wynikało z harmonogramu, tyle, że nie doczytałam w umowie, że w przypadku opóźnień nie ma dopł

   in Dla zadłużonych

  • Pozew Getin Bank.

   Witam. Otrzymałam sądowe wezwanie do zapłaty kredytu na wysokość  30 Tysięcy. Czytałam że można negocjować odsetki itp.   Proszę o pomoc 

   in Dla zadłużonych

  • Fundusz open life w getin bank - proszę o pomoc

   Witam wszystkich bardzo serdzecznie i prosze o pomoc. zalozylem prawie rok temu jakis fundusz oszczedzajacy na 15 lat. pierwsza wplata to 4500 zl i raty po 136 zl miesiecznie. i wyjechalem z granice i zapomnialem ze na koncie ze zleceniem stalym nie zostawilem pieniedzy po nie zaplaceniu raty za miesiac marzec no i teraz kwiecien bank poinformowal mnie ze zlikwidowal wszystko i na konto przeleje mi 300 zl z 6000 tys to jakas paranoja. czy orientuje sie ktos czy jest mozliwe odzyskanie tych pieni

   in Forum inwestycyjne

  • Fundusz open life w Getin Bank

   Czy ktoś może napisać czy udało mu się zakończyć 15- to letnią lokatę. Płacę już 7 lat i nie wiem czy warto płacić dalej, czy się wycofać. Mam podpisaną umowę z Getin Bank na Open Life Szmaragd. Byłam w Getin Banku, powiedzieli mi ze jeżeli teraz się wycofam to stracę bardzo dużo pieniędzy. Proszę o pomoc.

   in Forum inwestycyjne

 • Similar Content

  • michalciapek
   By michalciapek
   Witam
   Co o tym sadzic? Moga doliczyc jakies koszta czy probuje ode mnie wyludzic pieniadze?

  • moniaaa.s
   By moniaaa.s
   Witam.
   Otrzymałam sądowe wezwanie do zapłaty kredytu na wysokość  30 Tysięcy.
   Czytałam że można negocjować odsetki itp.
    
   Proszę o pomoc 
  • Monika87
   By Monika87
   12.04.2019 odebrałam wezwanie na sprawę z Getin Noble Bank.
   Sprawa ma się odbyć 8 maja 2019.
   W ciągu 14 dni trzeba wysłać odpowiedź na pozew pod rygorem pominięcia wniosków i dowodów...
   Szczerze nic nie rozumiem. Moje pytania
   1)Co się pisze w takiej odpowiedzi na pozew 
   2)Co jeśli takiej odpowiedzi się nie wyśle 
   3) Czy pisać taką odpowiedź sama czy udać się do fachowcy po pomoc 
   4)Jeśli nie pójdę na sprawę, a zapewne nie pójdę to skąd będę wiedziała jaki zapadł wyrok?
   Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.