Jump to content
Piotrek

DnB Nord - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Piotrek

PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Banku DnB Nord.

 

dnb_nord.gif

 

Waluty kredytu: PLN.

Okres kredytowania: do 45 lat.

Maksymlna wysokość: do 100 % wartości nieruchomości.

 

 

By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Banku DnB Nord. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą

 

 

Czy warto wziąć w tym banku kredyt mieszkaniowy? Przeczytaj zdania i opinie o DNBNord innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w DNB Nord? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z Bankiem.

maya

Mam pytanie jak liczony jest dochód z działalności gospodarczej? Mamy dwie umowy na czas określony + dodatkowo działalność z PKPiR.

 

A co do premii- czy to ma jakieś znaczenie, że nazywa się ona "nagroda", jeśli jest przyznawana co miesiąc?

 

I jeszcze co do tej lokalizacji, o której ktoś wspominał... czy jeśli nieruchomość znajduję się poza granicami dużego miasta to może nie zostać uznana do kredytowania?

 

Zaznaczę jeszcze, że chodzi o budowę domu na działce będącej wkładem własnym.

werwa
Dokładnie - promocja kusząca. W sumie to w porównaniu do kredytu złotówkowego, na Euro można przyoszczędzic i ze 300-400 zł miesięcznie, a jeśli dołączy do tego ta promocja 2.6% to już w ogóle uważam że kupa kasy zostaje w portfelu. Ryzykiem są tylko zmiany kursowe, ale...kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana :lol:

 

 

300-400 zł miesięcznie to bardzo dużo, a zmiany kursowe no cóż....trzeba być na to przygotowanym. Wczoraj oglądałam wypowiedź analityka finansowego wg którego kredyt w euro jest bardzo opłacalny jeżeli bierzemy go na 20-30-40-lat, gdyż nawet jeżeli euro pójdzie na jakis czas w górę to w perspektywie tych wszystkich lat i tak będziemy zarobieni :), co innego jak pożyczamy np. 50 tys na 2 lata .

Tak więc my juz się zdecydowaliśmy na dnb nord i jesteśmy w trakcie kompletowania materiałów, niezbędnych do udzielenia kredytu

aisha
Dostałem dziś fajnego maila informacyjnego od DnB NORD o spadających marżach i innych ciekawych promocjach. Można sobie taki newsletter na stałe zamówic?

 

kolega z wątku od DNB Nord pisał ze mają nie spadać bo i tak są niskie :p

 

btw. euro już chyba wyhamowało z umacnianiem się względem złotówki. uff

marcinkr
Odnośnie lokalizacji:

 

 

Nie, w DnB Nord jest zupełnie inaczej niż w DB.

W Deutsche Banku nie ma Pan gwarancji otrzymania określonej kwoty PLN na konto biorąc kredyt walutowy, ponieważ DB ma kredyt denominowany i przyznana kwota kredytu jest z góry określona i jest to kwota w EUR. Jeśli zatem wnioskuje Pan o 500.000zł i Bank przeliczy Panu kredyt po kursie 4,00zł, to otrzyma Pan od DB kredyt w wysokości 125.000 EUR. Jeśli w trakcie uruchamiania transz kurs EUR spadnie, to bank uruchamia transze po niższym kursie. Jeśli zatem od momentu podejmowania decyzji do uruchomienia kurs spadnie o 10gr, Pan na konto dostanie 125.000 EUR x 3,90zł = 487.500zł. Jeśli jest to kredyt na zakup nieruchomości u developera - to różnicę należy pokryć z własnych środków, jeśli jest to kredyt na budowę - to do dyspozycji mamy mniejszą kwotę.

 

W DnB Nord kredyt jest indeksowany do waluty EUR w momencie uruchamiania kredytu. Oznacza to, że zarówno na decyzji jak i na umowie kredytowej klient ma przyznaną kwotę w PLN w wysokości np. 500.000zł i dopiero w chwili uruchomienia kredyt jest przeliczany na walutę EUR i Bank uruchamia tyle EUR, aby uruchomiło się dokładnie 500.000zł. Jeśli kursy spadną - uruchomi się nieco więcej EUR i na konto trafia 500.000zł, jeśli kursy wzrosną - bank uruchamia mniej EUR (ostatecznie mniejszy kredyt do spłaty) - na konto trafia równe 500.000zl. Mówiąc krótko - nie ma ryzyka, że na konto trafi mniejsza kwota PLN niż wnioskowana przez klienta.

 

W okresie, gdy kursy potrafią się w 3 dni zmienić o ponad 10gr co widzimy dobitnie właśnie w tym momencie (akurat teraz kurs rośnie bardzo szybko) - kredyt denominowany uważam za kompletną pomyłkę. Kredyt taki był stosunkowo bezpieczny 3 lata temu, gdy wahania kursowe były minimalne, natomiast teraz osobiście bym się na taki kredyt nie zdecydował.

 

Witam , jestem zainteresowany kredytem w Euro w DnB nord mam tylko kilka pytań co do kredytu indeksowanego. Mianowicie jak się ma do tego spread walutowy. Biorąc przykladowo jak tu było wyliczane 500.000pln kredytu w euro , na umowie mam kwote w PLN , bo taka dostaje ode mnie developer. Kurs Euro skupu w banku jest 3,9zl a kurs sprzedaży 4,0 ( podaje wartości przykładowe , nie wiem czy ten spread jest tak duży ). To czy w takim przypadku Bank pożycza mi pieniądze po kursie skupu , a płaci developerowi po kursie sprzedaży? ( wychodziła by całkiem niezła ukryta prowizja dla Banku) Jak to się ma do pożniej spłacanych rat? Czy mogę podpisać umowe że spłacam raty w Euro (kupowane w kantorze) i wtedy nie trace na spredzie przy póżniejszych ratach?

DnB-NORD-24

Nie jest do końca tak jak Pan pisze. Dokładnie wygląda to tak, że Bank pożycza Panu i uruchamia kredyt po kursie KUPNA (niższym), natomiast Pan spłaca kredyt albo po kursie sprzedaży (wyższym) - i pokrywa Pan wtedy cały koszt spreadu jaki jest w danym banku, albo wybiera Pan opcję nr 2 czyli spłatę w walucie. Harmonogram wygenerowany jest w EUR więc może Pan spłacać kredyt bezpośrednio w EUR walutą kupioną np. w kantorze. Dzięki temu można częściowo uniknąć spreadu i spłacać kredyt po kursie, po jakim udało się zdobyć EUR. Jest to szczególnie opłacalne gdy kurs zaczyna rosnąć - można kupić EUR "na zapas" na kilka rat, a także przy większych nadpłatach gdzie różnica w kursach będzie już bardziej odczuwalna i można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Mimo, iż jest to nieco uciążliwe dla niektórych - polecam właśnie tę formę spłaty.

aisha

co do spreadu z dzisiaj

 

nordea sprzedaż / kupno

 

4,14710 3,88600

 

bzwbk sprzedaz / kupno

 

4.1285 3.9115

 

multibank sprzedaż / kupno

 

4,1153 3,9147

 

dnb nord sprzedaż / kupno

4.1278 3.7909

marcinkr

Witam ponownie. Jak wygląd sprawa wyceny nieruchomości w DnB nord? Czy moge zrobic ja za pomoca licencjonowanego rzeczoznawcy czy musi to być osoba wysłana przez bank? Czy jak sam to załatwie przyspieszy to proces realizacji kredytu?

DnB-NORD-24

Wycenę można zlecić firmie zewnętrznej która ma z Bankiem umowę lub zlecić samemu wykonanie operatu szacunkowego rzeczoznawcy znajdującemu się na naszej sprawdzonej liście. Obie formy są podobne, częściej korzystam z opcji nr 2 gdyż wtedy klient sam decyduje o wyborze osoby, ter,inie realizacji i kosztach wyceny. Można ją zlecić nawet przed złożeniem wniosku lub w trakcie procesowania co na pewno nieco przyspieszy proces decyzyjny, niżeli wycena miałaby byś zamawiana dopiero po wstępnej decyzji bo po 1 - trzeba na nią poczekać 3-4 dni co najmniej, po 2 - przed przekazaniem wniosku do decyzji ostatecznej wycena musi zostać najpierw zweryfikowana przez Zespół Wycen - czyli kolejne 1-2 dni. Jeśli dostarczy się operat przed decyzją wstępną - zawsze można zaoszczędzić kilka dni.

prezesik24

Co do kredytow denominowanych i indeksowanych. Niedlugo DB wprowdza oferte wyplaty kredytu na depozyt co oznacza iz klient przy wyplacie transz nie bedzie musial sie martwic ze waluta spada. Pozdrawiam.

werwa

Dokumenty juz złożone w dnb teraz i czekamy na decyzję :), choć ludzie narzekają w necie to my jesteśmy dobrej myśli, agent który nas obsługuje jest bardzo pomocny, mamy stały kontakt telefoniczny, na bierząco ma nas informować na jakim etapie jesteśmy... no i czy mamy pić tego szampana czy nie ;)

Dostaliśmy informację ,że max do trzech miesięcy możemy czekać na decyzję, głównie ze względu na kryzys - banki są teraz bardziej ostrożne, ale Pan MAarek Z DNB powiedział ,zę według jego opinii w ciągu jednego miesiąca sprawa się zamknie :)

belweder

Zrobiłem to samo. Mam nadzieję, że pomyślnie przejdę weryfikację i wszystkie te formalności, a potem to już tylko wszystko potoczy się z korzyścią dla mnie, czego również i Tobie werwa życzę:) Dzięki za pomoc wszystkim. Szczególnie konsultantowi DnB który nas tu cennymi informacjami uraczał:)

aisha
Co do kredytow denominowanych i indeksowanych. Niedlugo DB wprowdza oferte wyplaty kredytu na depozyt co oznacza iz klient przy wyplacie transz nie bedzie musial sie martwic ze waluta spada. Pozdrawiam.

a skąd to info?

 

niedługo czyli kiedy?

prezesik24

Info bezposrednio z banku :) raczej poczatek kwietnia.

zielska

cdn...

 

A więc historii ciąg dalszy...tak jak obiecywałam...15-go lutego złożyłam ponownie dokumenty do DnB z nowym zaświadczeniem i nowymi nadziejami, postanowiłam skorzystać z tak zwanej szybkiej ścieżki (pytanie czy w dokumentach można to jakoś zaznaczyć) i wygląda to tak, że na bramce dokumenty mają spędzić 1 dzień, no niestety doradczyni z banku zadzwoniła w piątek tj. 19.02 o godz. 16:30, że przyszła informacja z bramki, iż brakuje wyciągów z konta za 2 miesiące (niemożliwe, bo sama dokumenty kopiowałam, aby dać Pani komplet), nie będziemy szukać winnego, szybko dosyłam dokumenty, bo mam je pod ręką, a nie chce czekać. Pani mówi, że dokumenty prześle do centrali w poniedziałek, pytam dlaczego nie jeszcze w piątek, tak aby komplet był na poniedziałek..w sumie słuszna myśl, Pani postanowiła skorzystać z mojej rady. Dziś tj. 22.02 donosiłam zaświadczenie ze spółdzielni, wprawdzie nikt nie miał do niego na bramce zastrzeżeń, ale niedługo straci ważność. Otrzymałam informację, że wniosek jest w analizie i może jutro się ktoś nim zajmie....hmmm...i, że niby od tego właśnie czasu liczy się czas szybkiej ścieżki...

 

Proszę o informację jak to właściwie jest z tą szybką ścieżką. Czy istnieje w banku jakaś procedura, na którą można się powołać i w związku z tym wyegzekwować coś innego od wypowiedzi....no wprawdzie to jest szybka ścieżka, ale wie Pani zapchaliśmy się....

DnB-NORD-24

zielska - dokładna odpowiedź na Pani pytanie znajduje się na moim blogu pod linkiem: http://dnbnord-blog.pl/szybka-sciezka-co-to-takiego/

 

Może tego wpisu moderator nie usunie jak ostatniej opinii mojego klienta - wątek z opiniami o DnB a kasowane są opinie klientów - nie bardzo rozumiem :) Co najmniej jakbym sam sobie tą opinię napisał :D

zielska

Zdążyłam przeczytać, że ma się Pan oszczędzać :)

Na Pana stronie już byłam i przeczytałam...tylko, że moja doradczyni twierdzi, że proces szybkiej ścieżki zaczyna się od przekazania dokumentów przez bramkę do analizy...na podstawie zapisów na Pana stronie i znalezionych informacji w internecie nie za bardzo w to wierzę, ale też nie mam podstaw (obowiązujący w procedurze dokument) by udowodnić, że jest inaczej....ehh....szósty dzień mija, a decyzji ni widu ni słychu...

Jana

Kurcze zalogowałam się na to forum, bo widzę, że dużo ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć na temat kredytu w DnB NOrd. Z mężem również złożyliśmy wniosek w tym banku ale na jesień ubiegłego roku. Na szczęście u nas wszystko dobrze się skończyło, bo kredyt nam przyznano. Dość długo trzeba było czekać na decyzję kredytową, to prawda. Tylko z drugiej strony przy tak dużych kwotach, na jakie udziela kredytu ten bank, nie ma się co dziwić, że są tacy skrupulatni. My na szczęście trafiliśmy na bardzo miłego i cierpliwego przedstawiciela tego Banku :)

maya

Cieszę się, że piszecie o pozytywnych doświadczeniach z kredytem w DnB, to podbudowuje :)

Na forum rzeczywiście sporo się dzieje, po powrocie z urlopu zdziwiłam się ile postów przybyło...

 

My z mężem też złożyliśmy wniosek i na razie czekamy, starając się być dobrej myśli :wink:

aniolek

generalnie podzcas skladania wniosku wierzylem ze szybko uzyskam kredyt na 200 tys.zl przy zarobkach ok. 12 000 tys. zl. ale z czasem bank zaczal wymagac coraz wiecej zaswiadczen i finalnie podpisalem umowe w banku slaskim ( 2 tyg.czekania).

mimo ze wzialem kredyt w plz na troche gorszych warunkach niz w dnb nord.

pozdrawiam wszystkich

Lina125

Witam wszystkich

 

Opowiem wam moją historię z Bankiem DnB Nord.

W listopadzie 2009 udałam się do banku, gdzie pracownik wyliczył mi zdolność na 350 tys. (prowadzę własną działalność gospodarczą i w 2008 roku miałam stratę blisko 200 tys.) Poinformowano mnie abym złozyła wniosek w styczniu, bo wtedy wezmą pod uwagę tylko 2009 rok. Tak więc zrobiła, czekałam 2 miesiace i udałam się do Banku z dokumentami. Pracownik banku przejrzał je i wyliczył ponownie zdolność na 2 mln pln. 20 stycznia 2010 złożyłam kompletny wniosek wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami. Przez miesiąc czasu non stop wzywano nas do dostarczenia nowych "papierków" . 11 marca otrzymałam decyzję odmowną ze względu na brak zdolności kredytowej (wnioskowana kwota 1 mln pln). Niezłe co? Po co te matoły w tym banku siedzą. Narazili mnie na koszty i to wielkie - planowałam wziąć kredyt w EUR, w styczniu było po 4 pln a dziś po 3,70. Przy takiej kwocie to róznica spora. Nie wspomne już o wykonaniu operatu szacunkowego za który zapłaciłam też kasę. Gdyby powiedziano mi w banku że nie mam zdolności to oczywiście bym nie składała wniosku o kredyt. Dla podkreslenia - przy dochodach męża na pozimie 13.000 brutto oraz moich 37.000 pln brutto nie posiadamy w mniemaniu tego banku zdolności na 1 mln złotych. Brak słów.

agagali

Witam. My czekamy już 6 tygodni i nic nie słychać ze strony banku a kredyt bierzemy na 30% wartości nieruchomości. Zniechęcające

mateuszs

Czy ktoś wie jaki jest termin rezygnacji z umowy kredytowej od dnia jej podpisania?

 

Co do oczekiwania to my już czekamy od 3 lutego i niby jest ok ale jednak co chwilę coś - a euro w miesiąc o 20gr w dół.

 

Mam już dość tego banku ale te warunki...:-)

DnB-NORD-24

Od umowy można odstąpić w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Lina125

Nordea ma "te same warunki" co DnB Nord. Różnica taka że Nordea ma mniejszy spread, ale za to ma prowizję od udzielenia kredytu. Po przeliczeniu wychodzi na to samo.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.