Jump to content
goguś

PUP: Pracy Udawane Poszukiwanie

Recommended Posts

goguś

O tym, że bezrobotni nie są bezrobotni, a urzędy pracy nie służą poszukiwaniu pracy - mówi Kordian Kolbiarz, dyrektor powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

 

Juliusz Ćwieluch: ? Co by się stało, gdyby jutro zastrajkowały wszystkie urzędy pracy w Polsce?

Kordian Kolbiarz: ? Nic by się nie stało. Nasz wpływ na rynek pracy jest żaden. Z mojej bowiem perspektywy na linii bezrobotny?urząd pracy?rynek pracy z biegiem lat wykształcił się świetnie funkcjonujący system. System udawania. Bezrobotni udają, że są bezrobotni. Pracodawcy udają, że wszystko u nich jest w porządku (oczywiście wielu jest takich, u których rzeczywiście wszystko jest w porządku). Natomiast generalnie wygląda to tak, że ten system degeneruje poszukujących pracy, dających pracę, nawet pośredniczących, czyli urzędników.

 

 

 

http://www.polityka.pl/rynek/1516536,1, ... pracy.read

Kulczycka

Urzad Pracy walczy z bezrobociem.....bo zatrudnia rzesze pracownikow!!!Jest ich coraz wiecej oprócz tego nic się nie zmienia to bank dla wyłudzaczy pseudo pracodawcow którzy biora kase na ustanowienie miejsca pracy nic nie płacąc pracownikowi bo przeciez Urzad płaci czysty zysk i to jest za 0 prosze przyjzec sie obecnym Zakładom Pracy Chronionej jaka kasa tam płynie szerokim strumieniem!!!Jak kwitną własciciele jak za 1030zl zapychają niepełnosprawni a stanowiska są dla pełnosprawnych bo praca jest ciężka krociowe zyski za nic bez kontroli bez jakichkolwiek standartów nikt tym sie nie zajmuje dostają krociowe dopłaty z Pfron a dla pracownika nic próbowałam sie dodzwonic graniczy z cudem nic nikogo nie interesuje firmy przejmuja szpitale wygrywaja przetargi na sprzatanie a zapewniam to ciężka praca i za grosze cóż u nas 1000zł w Unii 1000euro ale cóż to niewielka różnica.....nikt przeciez jej niezauważa ceny wyższe niż w Unii zarobki zaś z CCCP!!!!!I wszystko jest OK wobec prawa tylko czyjego????

DanieMarczak

w końcu ktoś zdecydował się rzucić w twarz prawdę o tym zdegenerowanym systemie. ale gość, który ma 2,9 tyś od państwa to nieźle nakombinował :D

josephine

w Polsce nie ma bezrobocia tylko lenistwo

dwa miesiące temu robiliśmy rekrutację w firmie na kilka stanowisk w branży finansowej (od przedstawicieli przez agentów po kierowników) - cv ogrom, ale na rozmowy kwalifikacyjne nie przyszło ok 70% umówionych, a po rozmowie 1 (słownie jeden) zainteresowany podjęciem pracy

sebacaad

może macie kiepskie warunki i zamiast Wynagrodzenia proponowaliście pracownikom satysfakcję z posiadanej pracy? :)

kasa10

Nie chce mi się wierzyć w te rekrutację. Może wymagania były za duże?

Maciek86
w Polsce nie ma bezrobocia tylko lenistwo

dwa miesiące temu robiliśmy rekrutację w firmie na kilka stanowisk w branży finansowej (od przedstawicieli przez agentów po kierowników) - cv ogrom, ale na rozmowy kwalifikacyjne nie przyszło ok 70% umówionych, a po rozmowie 1 (słownie jeden) zainteresowany podjęciem pracy

Skoro CVek było ogrom a na rozmowe przyszły garstki to proszę najpierw sprawdzić opienie na temat waszej firmy w internecie. Każdy szukający pracy zbiera informacje o potencjalnym pracodawcy.. Zaróno te ze strony jak i z róznych forów..

Do tego kolejna sprawa.. Jakie warunki oferowaliście? Założenie własnej DG? 90% oferta na doradcę finansowego to własna DG. Nie każdy chce iść na DG..

 

Wracając do artykułu..

UP w Nysie wygrał ogólnopolską nagrodę dla jakiegoś tam programu przywracania bezrobotnych do pracy.. Wymyślili, że bezrobotni zaczną budować bloki. Cena wybudowania 1m2 mieszkania wyszła na poziomie ok 1000-1500zł. Czemu inne UP nie poszły w ślady UP z Nysy? Chyba rzeczywiście nie ma bezrobotnych :)

kasa10

Niezły pomysł, ale jakoś słabo o nim słychać w mediach.

magi23

Rynek pracy niby jest bogaty, ale jak już się szuka, to ciężko coś znaleźć, bo większość ofert faktycznie to głównie "akwizycja". Często też już jest za późno, bo jak ktoś ma etat i chce zmienić, to nie może sobie całe dnie szukac w necie. Mój znajomy zarejestrował sie na serwisie alerter.pl, i na bieżąco monitoruje aktualne oferty pracy. Najciężej jest młodym, a UP mają pozapychane korytarze i pustki na tablicach ogłoszeń.

Maciek86

mówiąc o akwizycji masz na myśli "sprzedaż" .. Osoby, które do sprzedaży się nadają.. Nie mają problemu z tego typu pracą.. Jakby nie patrzeć jest to najbardziej dochodowa forma zatrudnienia... Bo zarobki są adekwatne do poświęcenia.. Większość osób wolałoby mieć pracę za biurkiem.. 0 stresu.. 8 godzin.. Kawusia i do domu.. aha.. no i marudzenie "za moją pracę tak mało płacą".. Ale kto jest dla firmy przychodem a kto kosztem?.. Każdy przedsiębiorca szuka przychodu i dlatego tak dużo jest ogłoszeń na sprzedawców/przedstawicieli handlowych itd itp.. Jeżeli komuś taka praca nie odpowiada, to tak jak piszesz magi23.. nie jest lekko znaleźć inną pracę..

grabik

Też myślę, że to nie jest tak, że się nie da znaleźć pracy. Jak komuś zależy i będzie szukał wytrwale, to prędzej czy później znajdzie. Ze mną tak było

magdalena.tro

Ludziom teraz często brak determinacji i od razu się zniechęcają. Zresztą na czas szukania pracy można "łapać" się mniej płatnej ale pewnej roboty

przedstawiciel-bank

A ja Wam powiem tak:

Po skończeniu studiów miałam tyyyyyyyyyyyyle chęci i zapału w szukaniu pracy, że głowa mała. Wiedziałam w czym chcę się rozwijać, jak dojść do celu itp., nie ważne było, czy będę pracować za 1680zł, czy 1200zł, czy za przysłowiowe "dziękuję" - chciałam pracować. Jedna, druga, dziesiąta, dwudziesta rozmowa i odpowiedzi typu: "jest Pani za młoda", "brak doświadczenia", "szukamy na te stanowisko mężczyzny", "język angielski tylko na poziom B2?" i te sławne "oddzwonimy do Pani". Normanie nic, jak tylko dyplom i obecne doświadczenie o kant...stołu rozbić.

Udałam się do Pośredniaka, Pani w okienku "rzuciła" kilkoma ofertami, które nie były nawet związane z moim kierunkiem, mówiąc "nie jesteśmy od szukania pracy...". Po jakimś czasie otworzyłam z dofinansowania DG, znalazłam sama pracę i jakoś leci.

Także uważam, że PUP-y, MUP-y i inne, pracy nie znajdą, chyba, że trafisz na człowieka, a nie URZĘDNIKA, który traktuje Cię gorzej, bo siedzisz po drugiej stronie biurka.

Beren132

Moim zdaniem niektórzy faktycznie tą metodą szukają pracy i to z dużą skutecznością :)

Suzana

To jakiś fajny pośredniak musiał być. Zazwyczaj mówią "nie mamy ofert w Pana zawodzie". :)

klinik

Polacy niestety mają skłonność do udawania, bo jednak wolą niczego nie robić i mieć cokolowiek

Filozof

Znajomy bujał się do nich przez rok... pracy oczywiście mu nie znaleźli, tłumaczyli że taka branża etc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.