Jump to content
Guest

Alior Bank - Kredyt - Wasze Opinie i doświadczenia

Recommended Posts

Guest

PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny MegaHipoteka w Alior Banku.

 

 

alior.gif

 

Waluty kredytu: PLN, EUR.

Okres kredytowania: do 30 lat.

Maksymalna wysokość: do 95% wartości nieruchomości.

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Alior Banku. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą
Zobacz szczegóły

 

 

 

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny Alior Bank? Przeczytaj zdania i opinie o banku Alior innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

 

Wątek zostaje zamknięty. Jego dalsza kontynuacja znajduje się w części II:

http://www.forum-kredytowe.pl/f133/alior-bank-kredyt-hipoteczny-opinie-czesc-ii-93917.html

Ganesa

Witam!

Z tego co wiem nie uruchomili jeszcze sprzedaży kredytów hipotecznych Nawet jeśli uruchomią to patrząc na ich marże (dostępne na stronie Aliora) to nie wyglądają zachęcająco (marża 4,7% dla franka to gruba przesada)

Jeśli chodzi o kredyt mógłbym zaproponować kredyt w złotówkach:

Marża 0,7%

Prowizja 1,2%

ubezpieczenia standardowe

 

 

Pozdrawiam

 

Ganesa Finance&Legal

doradztwo finansowo-prawne

kagom

ALIOR BANK - REKLAMA A RZECZYWISTOŚĆ Niestety zmuszony jestem opisać jak reklama nowo powstałego Alior Banku ma się w rzeczywistości. Otóż sprawdzając ofertę tego banku stwierdziłem, że ma całkiem korzystną dla mnie ofertę kredytu konsolidacyjnego nawet do 150.000 zł. Sprawdzając na infolinii jego dostępność, szacunkową wysokość raty i warunków ubiegania się o taki kredyt, stwierdziłem, że najkorzystniej byłoby odwiedzić taką placówkę i być może założyć konto w tym banku. Po wizycie w placówce w Mińsku Mazowieckim bardzo miła i sympatyczna obsługa przekonała mnie do założenia konta, po czym przystąpiłem do ubiegania się o kredyt konsolidacyjny. Wydawało mi się, że przy dochodach prawie 9000 netto na 4-osobowe gospodarstwo domowe, oraz zaznaczeniu w ofercie banku, że konsolidowane zobowiązania nie wpływają na badaną zdolność jako dodatkowe obciążenie, uzyskanie takiego kredytu nie powinno być trudne. Niestety było. Fakt, że kiedyś spóźniłem się z ratą około 180 zł i z tego tytułu widnieje ten zapis w BIK-u, ale w tym wypadku moje dochody wpływają na rachunek aliorowski, środki ściągane byłyby automatycznie, a ponadto koronnym argumentem jak usłyszałem było to, iż TEN BANK NIE KONSOLIDUJE TAK WYSOKICH KWOT!

Czyli jeśli jest oferta na konsolidację do 150.000., a ja ubiegam się o niższą niż owa, to i tak chce skonsolidować za dużo. Gdzie logika i rzetelność informacji przekazywana klientom????

I tak kończy się z pewnością moja przygoda z nowopowstałym nastawionym na zdobycie klienta bankiem. Dobrze, że nie zamknąłem starego konta w BZWBK, gdzie mogę posypawszy głowę popiołem wrócić ze swoimi dochodami, skruszony, że jak wielu ufam nadto reklamom i pięknym słowom.

Krzysztof G

Szymusi3

Drodzy Państwo moja historia z Alior Bankiem zaczęła się w Kwietniu 2009.Wykonywałem usługę kilku miesięczną dla firmy, która posiadała konto w Alior banku.Zależało mi na szybkim przelewie więc przeniosłem konto.Pewnego dnia została przelana mi spora kwota.W tym samym dniu zrobiłem kilka przelewów oraz kilka wypłat z bankomatu (euronet).Zostało mi na koncie ok 1000zł.Wszystko było ok.Za ok 3 dni robocze zadzwonił do mnie konsultant, który twierdził ze stan mojego salda na koncie wynosi -1030zł.Tłumaczyłem się że to nie możliwe bo kiedy kończyłem prace na moim koncie stan salda wynosił +1000zł.Co się okazało mieli awarię systemu i bankomaty w których wybierałem pieniążki nie zrobiły blokad!!!!!Więc automatycznie naliczyły się odsetki oraz 20zł za przesłanie monitu. Proszę Państw mówimy o kulturze?!Próbowałem sprawę wyjaśnić oczywiście zajęło mi to ok 3 tygodnie po czym zadzwonił do mnie Pan z kancelarii prawnej i zażądał natychmiastowej spłaty.Między czasie przyszedł do mnie kolejny monit, gdzie grożono mi, że zostanę wpisany na czarną listę w BIKU.

Gas
W symulacji spłacania kredytu, jaki przedstawili mi w Alior Banku, jest taki zapis:

"... wysokość raty kredytu w przypadku niekorzystnych dla klienta zmian rynkowych - wzrost stopy procentowej o 4 pp. ..."

Czy to znaczy, że oprocentowanie mojego kredytu może wzrosnąć o 4%, bo kichnie mucha?

Potrafi ktoś to roztłumaczyć? :-)

poziomka

Przedstawiono Tobie symulację teoretycznie możliwego wzrostu oprocentowania kredytu ze względu na wzrost wskaźnika bazowego np. WIOBOR. Chcą w ten sposób uświadomić klientom jak wyglądać będzie rata jeżeli np. WIBOR wzrośnie o 4 pp. - słuszne!!!

Erni

Witam. Otrzymałem z Alior banku następującą ofertę kredytu mieszkaniowego "Rodzina na Swoim".

 

Kwota kredytu: 170 tyś zł

Wartość mieszkania: 210 tyś zł

Wkład własny: 40 tyś zł

 

WIBOR: 3,89%

Marża: 2,10%

Prowizja: 3400 zł

Ubezpieczenie od utraty pracy: 24 zł/miesiąc

Inspekcja: 160 zł

KW: ok 500 zł

Nadpłata przez okres 3 lat: prowizja 1,5%

Przewalutowanie: 1%

Suma odsetek: 158 985,00 zł

 

Nie otrzymałem tylko informacji ile wyniesie dodatkowo oprocentowanie kredytu do momentu wpisu hipoteki do księgi wieczystej.

 

To co napewno nie podoba mi się przy tym kredycie to wysoka prowizja: 2% oraz prowizja za przewalutowanie.

 

Co sądzicie o tej ofercie?

koziol

witam! Moja przygoda z aliorem zaczęła się jakieś 3 miesiące temu.Chciałem z zoną uzyskać kredyt hipoteczny RODZINA NA SWOIM.Złożyliśmy wszystkie potrzebne papiery i uznano nam zdolność kredytową.Mieliśmy czekać 2 tygodnie na weryfikację papierów.Po miesiącu musiałem uaktualnić zaświadczenia o nie zaleganiu ze składkami ZUS i podatkami(prowadzę własną działalność gosp.).Mijały tygodnie i żadnej odpowiedzi.Cały czas wydzwaniałem, niestety pracownik nie był mi wstanie odpowiedzieć czemu to tyle trwa.Po jakimś czasie musiałem donieść pieczątki bo ponoć były niewyraźnie odbite i podpisy nieczytelne.Po tygodniu chcieli jeszcze kopie okładki książki przychodów i rozchodów (głupota).Mówili,że kredyt jest przyznany na 99%.Po 3 miesiącach telefon i odpowiedz ,że jednak nie dostaniemy kredytu.STANOWCZO DDRADZAM ALIOR BANK

gosc83

Witam . Czy ktoś oglądał reklamę - kredyt z małą ratą ? 68 zł za 4000,a jak się zapisało do programu W grupie taniej to rata malała do 63 zł.Zapisałam sie do grupy, ide do banku i co ? rata 96 zł !!!!buhahaha , podobno od czasu emisji reklamy zmieniło się oprocentowanie , a reklamy cały czas kuszą , paranoja

USAGI

Erni napisal : Nadpłata przez okres 3 lat: prowizja 1,5%

 

Co to jest ta nadplata ? :o

jadorek85

Czy ktoś orientuje się, czy brak historii w BIK (czyli żadnych kredytów, KK, limitów itp.) jest dużym problemem w Aliorze? Sama zdolność wychodzi dużo wyższa niż wnioskowana kwota.

BartoszMajewski

Prawie nigdzie nie jest to problem.

 

Pozdrawiam.

lolek000

Złożyłem jakiś czas temu wniosek o kredyt hipoteczny w euro, w aliorze. Analityk wystawił pozytywną oceną scoringową (aczkolwiek jest to chyba dosyć niska ocena - 4c), czy istnieje możliwość negocjacji marży w takim wypadku i na ile realne jest wynegocjowanie niższej?

jadorek85

Po 2 tyg nadeszła odpowiedź negatywna, powód: brak historii kredytowej:-(

ar2rt

Od niedawna posiadam ofertę tego banku i powiem szczerze na razie nie wygląda to ciekawie. Po pierwsze kalkulator kredytowy do obliczania zdolności kredytowej obniża o 25% przelicznik z brutto na netto. Po drugie kalkulator, którymi posługuje się analityk w centrali liczy jeszcze inaczej i jeszcze obniża dochód mocno w dół. Wg kalkulatora, otrzymanego z banku zdolność klientów jest na 150 tys. a kalkulator analityka daje max. 88 tys. kredytu. tak więc należy mocno uważać na ten bank jeśli będziecie chcieli składać tam wniosek kredytowy.

Druga sprawa jaką zauważyłem to ich zaświadczenie o dochodach. Jeśli macie pożyczkę w zakładzie pracy to zakład powinien w zaświadczeniu ją wpisać. Problem polega na tym, że treść rubryki mówi o całkowitym zadłużeniu a nie miesięcznym więc nie wiem jak analityk odnosi się do tego zobowiązania.

agus
Po 2 tyg nadeszła odpowiedź negatywna, powód: brak historii kredytowej:-(

o co chodzi z takim powodem odmowy, jakim jest brak historii kredytowej. Tak na chłopski rozum, skoro nie brało się nigdy wcześniej żadnego kredytu to wiadomo, że nie ma historii kredytowej. Tylko, czy tu o to właśnie chodzi, bo ja nie rozumiem. Moi rodzice żyją z tego, co zarobią, boją się kredytów, jak diabli, mnie też uczyli zarabiania i gospodarowania pieniędzmi, które już się ma, a nie takimi pożyczanymi. To jest sprzedawanie przyszłości, bo każdy kredyt trzeba spłacić(zakładając, że jest się uczciwym człowiekiem), więc moja rodzina nie ma żadnej historii kredytowej i to miałby być powód, żeby bank odmówił kredytu?

aleksander

Niestety bank boją się uczciwych ludzi, którzy nie brali wcześniej kredytów :(

agus

tak, obsługa klienta na medal. Jednak po kredyt bez dochodów minimum 3tyś/osobę oraz chęci zaciągnięcia kredytu na więcej niż 30 lat w wysokości od 300tyś.zł. nie ma po co zaglądać.

maka

Złożyliśmy wniosek w Aliorze, a teraz naczytałam się w necie, że procedury bardzo długo trwają, wszystko na nie. a nam bardzo zależy na czasie. Jest może ktoś kto ma pozytywne opinie o tym bank?

kizi

Zlozylam wniosek 4 tygodnie temu. 31 grudnia wygasa mi umowa przed wstepna i moge stracic 120000tys zl wplaty wlasnej. W zeszlym tygodniu dzwonilam zapytac sie jaka jest decyzja nikt nie potrafil mi udzielic odpowiedzi. Prawda jest taka, ze bank wogole nie interesuje sie swoimi klientami. Wszystko trwa tygodniami i nie mozna sie nic od nikogo dowiedziec. DZis rowniez zadzwonilam sie zapytac, ale Pani ktorej dostarczylam papiery wyjechala na urlop. No i wroci po nowym roku. A ja nawet nie zostalam zawiadomiona o decyzji. I zaliczka z dniem 31 grudnia by mi przepadla!!!!!!!!!!!!

ziut19
Zlozylam wniosek 4 tygodnie temu. 31 grudnia wygasa mi umowa przed wstepna i moge stracic 120000tys zl wplaty wlasnej. W zeszlym tygodniu dzwonilam zapytac sie jaka jest decyzja nikt nie potrafil mi udzielic odpowiedzi. Prawda jest taka, ze bank wogole nie interesuje sie swoimi klientami. Wszystko trwa tygodniami i nie mozna sie nic od nikogo dowiedziec. DZis rowniez zadzwonilam sie zapytac, ale Pani ktorej dostarczylam papiery wyjechala na urlop. No i wroci po nowym roku. A ja nawet nie zostalam zawiadomiona o decyzji. I zaliczka z dniem 31 grudnia by mi przepadla!!!!!!!!!!!!

 

Postaraj sie pogadac ze sprzedajacym, przedluz umowe i zloz wniosek jeszcze w innym banku.

cezcez

Witam,

Chcemy wziac kredyt w tym banku na kwote 150k ale po przeczytaniu tego tematu mam watpliwosci i kilka dodatkowych pytan jesli mozna.

Po pierwsze i najwazniejsze mialam kiedys kredys i mialam problem ze splata.Wiem ze juz firma zlecona przez bank ciagle dzwonila do mnie a ja ile mogla splacalam.To bylo raptem 8000zl z odsetkami 13k zaciagniety w PKOBP na okres 3 lat w 2009r.Dzisiaj zostalo mi do splaty 1600zl (karnych odsetek zaplacilam chyba 2000) Teraz moje pytanie czy jesli splace moge wziac kredyt ?? Czytalam ze w KRD nie bedzie widniec moich danych po splacie o 14 dni od zaksiegowania tylko co to jest ten BIK ?? to jest to samo co KRD ??? BEDZIE TAM JAKIS SLAD ???

 

Drugie ptanie.

Pracuje od 2 lat zagranica i mam kontrakt managerski na kwote nie duza bo to maly sklep 21k euro rocznie i po telefonie na infolinie alior banku wczoraj dowiedziala sie ze przy takiej kwocie mam zdolnosc kredytowa w wysokosci 170,000 zl. Czy ktos moze mi powiedziec jaka bedzie cala kwota do splaty bo dziwnie ten jegomosc z ktorym rozmawialam powiedzial ze biorac na 72 miesiace kwota (tak sobie pododawalam) ktora musze doplacic do tych 170k to niecale 12k zl

Cos malo chyba ??

Czy beda mi zaliczac wynajem mieszkania zagranica ? bo nic nie mowione bylo o tym

Jak dlugo trwa wydanie zgody na przyznanie kredytu bo lece w kwietniu do pl ale tylko na 3 dni i nie wiem czy mi to starczy.

 

Najwazniejsze pytanie na koniec: w jakim banku wziac kredyt jesli potrzebne mi sa 150k-170kzl na okres 72miesiace.Jestem sama z dzieckiem 2 letnim moje dochody j/w

 

Jesli mozna prosic o odpowiedz na moje pytania :)

pozdrawiam!!!

jaskolka2031

a ja mam zle doswiadczenie oni tylko opolaty potrafia pobierac za 5 zł za konto po 2-dniach niewplacenia dzwonia prawie codziennie a jak nieodbierasz bo czekasz na wpływ to sie z konta pobierze przysylaja pisma za 40 zł do dupy z tym bankiem zrezygnowałam i sie ciesze :wink:

PlanFinance.pl

Przepraszam,ale to co piszesz to jest jakiś absurd.Każdy bank ma swoją TOiP w której wszelkie opłaty są jasno określone.Skoro spóźniasz się ze spłata swoich zobowiązań to jednocześnie godzisz się na karę.

jaskolka2031

jaki absurd nigdzie niebyło podane ze za jakies pismo pobieraja 40 zł :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.