Jump to content
boo

Deutsche Bank walutowy z depozytem + 2 transze jednocześnie

Recommended Posts

boo

Witam,

Mam następujący problem. Wziąłem kredyt walutowy w Deutche Banku z wypłatą całości kredytu na depozyt. W dniu podpisywania umowy złożyłem dyspozycję wypłaty 1 i 2 transzy kredytu (obie miały termin płatności w tym samym dniu). Wypłata 1 transzy zgodnie z umową oznacza uruchomienie całości kredytu i przelanie pełnej kwoty kredytu na rachunek depozytowy wg kursu obowiązującego w dniu wypłaty. Dyspozycja była na jednym druku, ale obie transze były tam wyodrębnione w osobnych pozycjach. Mimo zapewnień konsultantki że wszystko jest ok i kredyt zostanie uruchomiony w ciągu 2 dni, po kilku dniach dowiedziałem się że kredyt nie został uruchomiony ponieważ nie spełniłem warunków wypłaty drugiej transzy (inspekcja na budowie) i konieczne jest przeprowadzenie tej inspekcji. Moje pytanie brzmi - czy bank mógł odmówić wypłaty 1 transzy kredytu w sytuacji gdy nie spełniałem warunków wypłaty transzy nr 2 w sytuacji gdy wydałem jedną dyspozycję wypłaty obu transz? Decyzja o nieuruchomieniu kredytu zgodnie z dyspozycją w określonym terminie oznacza dużą stratę związaną ze spadkiem kursu waluty.

Czy są w tym przypadku podstawy do złożenia reklamacji i ubiegania się o zadośćuczynienie ze strony banku? Dodam że ani Umowa Kredytu ani Regulamin nie przewidują zaistniałej sytuacji, tj. wypłaty dwóch transz w ramach jednej dyspozycji.

prezesik24

Dyspozycja wypłaty transz była na jednym druku, stąd tez wynika problem. Proszę porozmawiać z Doradcą o zasadności złożenia reklamacji.

boo

Z doradcą już rozmawiałem i twierdzi, że nie ma podstaw do reklamacji, ja jednak nie jestem przekonany.

Jeśli kwestia ta nie jest uregulowana w regulaminie, to gdzie szukać odpowiedzi? Prawdopodobnie złożę tę reklamację i zobaczę co mi bank odpowie.

prezesik24

Proszę to zrobić z pomocą Doradcy, natomiast ja sam nie widzę podstaw ku temu. Jedna dyspozycja to główny powód problemu.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Mod
   By Mod
   Czy warto wziąć kredyt gotówkowy w Deutsche Bank (DB)? Jakie ma warunki ? Czy istnieje w DB kredyt bez zaświadczeń o dochodach? Zobacz opinie klientów.
    
    

    
   Pożyczka gotówkowa wysokość: do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń.
   Okres kredytowania: do 8 lat.
   Atuty oferty: bez zaświadczeń dla wybranych grup zawodowych (maksymalnie uproszczony szybki kredyt dla lekarzy, prawników, księgowych, architektów czy weterynarzy); środki zostaną wypłacone nawet w 1 dzień; możliwość zawieszenia spłaty rat nawet na 3 miesiące; możesz także skorzystać z konsolidacji i zamienić wszystkie płatności za kredyty i karty kredytowe w jedną niską ratę, bez zbędnych formalności.
    

   Czy warto wziąć pożyczkę w db Kredyt? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o db Kredyt . Zadaj pytanie. Przeczytaj zdania i opinie o kredycie w Deutsche Banku innych kredytobiorców i zdecyduj sam.
  • Piotrek
   By Piotrek
   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Deutsche Banku PBC.
    
    

    
   Waluty kredytu: PLN, EUR.
   Okres kredytowania: PLN: 40 lat; EUR: 30 lat.
   Maksymalna wysokość: do 100 % wartości nieruchomości.
    
   By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Deutsche Banku. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

    
    
   Czy warto wziąć w Deutsche Banku kredyt hipoteczny?
   Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o Deutsche Bank. Zadaj pytanie.
  • pitm3n
   By pitm3n
   Witam wszystkich,
    
   Wspólnie z żoną zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania, a co za tym idzie również wzięcie kredytu hipotecznego. Wybór padł na DB. Jako że na forum pojawia się kilku doradców wyżej wspomnianego, chciałbym uzyskać info "z pierwszej ręki". Na jakie warunki możemy obecnie liczyć?
    
   Cena nieruchomości (rynek pierwotny): 350000 PLN
   Wkład własny 20% (wnioskowany kredyt 280000 PLN)
   Zarobki netto: 9500 PLN, 2 osoby w gospodarstwie domowym
    
   Zakładamy przystąpienie do programu "Oszczędzaj w przyszłość" oraz założenie konta w DB (i comiesięczne wpływy wynagrodzenia).
    
   Pozdrawiam,
    
   Piotr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Najczęściej wybierane kredyty: