Jump to content
kameleo_n

hipoteka

Recommended Posts

kameleo_n

czy osoba biorąca kredyt w banku musi podać KW nieruchomości (w tym przypadku jest na niej egzekucja) i czy od tego zależy czy bank da kredyt czy nie?

Np. nieruchomość warta 500 tys z tego mam 100 tys. więc biorę na 400 tys kredyt... mam zdolność, bik itp.. ale dom który mam kupić ma wpisaną egzekucję komorniczą.... i co dalej? Bank może mi odmówić? Dzieki

Linki
lukaszb

Nikt nie da kredytu na nieruchomość w której KW wpisany jest komornik. Komornik musi najpierw zwolnić KW.

PFCG_Bydgoszcz

Dokładnie, jak pisze lukaszb. Chyba, że pożyczka prywatna, Akt warunkowy ustanowienia hipoteki, spłacenie komornika przez Inwestora, wpisanie się Inwestora w dział IV KW i później spłata inwestora z kredytu hipotecznego udzielonego przez SKOK.

kameleo_n

czyli wpierw z wierycielem się dogadać czy od razu do komornika? jak radzicie?

 

---------- Post dodany o 10:27 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 10:23 ----------

 

chcę żeby mi zwolnił hipotekę abym otrzymał kredyt i go spłacił... a jak bank zobaczy w IV KW wpisanego inwestora.... jak to jest z nimi?

lukaszb
czyli wpierw z wierycielem się dogadać czy od razu do komornika? jak radzicie?

 

---------- Post dodany o 10:27 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 10:23 ----------

 

chcę żeby mi zwolnił hipotekę abym otrzymał kredyt i go spłacił... a jak bank zobaczy w IV KW wpisanego inwestora.... jak to jest z nimi?

Kim jesteś? Dłużnikiem który chce spłacić swoją nieruchomość kredytem? Czy zupełnie postronną osobą?

Nie bardzo rozumiem.

 

Bank lub każdy inny może sporawdzić KW chociażby przez internet - na pewno zrobią to w Banku i uwierz na słowo że kredytu nie dostaniesz jeśli wpisany będzie komornik.

ziut19

Moment, moment panowie.

Czy aby sie troche nie rozpedziliscie?

 

.. ale dom który mam kupić ma wpisaną egzekucję komorniczą.... i co dalej?

 

Jesli ktos chce kupic zadluzony dom, to taka procedure da sie przeprowadzic. Troche jak przy zakupie domu z wpisana hipoteka.

lukaszb

Oczywiście, że się da ale komornik musi zwolnić hipotekę.

kameleo_n

a zwolnienie hipoteki z kim lepiej załatwić? z komornikiem czy wierzycielem? czy wtedy jak zwolni czy komornik czy wierzyciel są jakies umowy itp?

ziut19
Oczywiście, że się da ale komornik musi zwolnić hipotekę.

 

Ale po kredycie, po zaspokojeniu? Bo jak czytam Twoj post to mam wrazenie, ze najpierw zwolnienie hipoteki, a pozniej dopiero staranie sie o kredyt.

To przeciez absurd.

lukaszb

Po zaposkojeniu wierzyciela. To mam na myśli. Nie znam przypadku aby kolejność była inna.

 

Chodzi o umorzenie egzekucji.

ziut19
Po zaposkojeniu wierzyciela. To mam na myśli. Nie znam przypadku aby kolejność była inna.

 

No, to rozumiem.

W takim razie uwazam, ze Twoj pierwszy post jest mylacy. Mam wrazenie, kameleon tez zrozumial, ze najpierw musi usunac komornika z KW a nastepnie szukac kredytu.

lukaszb

OK. Chodzi mi o umorzenie egzekucji na skutek np. spłaty wierzyciela. Nie można natomiast zaciągnąć krtedytu na mieszkanie z KW w której jest komornik na ostatnim miejscu bez spłaty wierzyciela.

 

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne :)

kameleo_n

rozumiem i dzięki za informacje. Mam w takim układzie inne pytanie ale to na osobny temat dziękuję ;-))

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zakup nieruchomości obciążonej hipoteką

   Witam. Jestem zainteresowana kupnem nieruchomości, która obciążona jest hipoteką, z tym, że właściciele nieruchomości zaciągnęli pożyczkę od osoby prywatnej pod zastaw owej nieruchomości. Właściciele zobowiązują się do spłaty tej pożyczki w momencie sprzedaży domu. Jak wygląda procedura kupna takiej nieruchomości (gdy kredyt zaciągnięty został przez właścicieli pod hipotekę domu od osoby prywatnej a nie od banku)? Dodam, że właściciele chcą podpisać umowę przedwstępną i uzyskać ode mnie zadatek.

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Hipoteka na Dom, Syców Dolnośląskie

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 360 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 330 000 PLN 4.Wkład własny - 50 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 380 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom jednorodzinny/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 220 mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Dolnośląskie/Syców 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - nie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • wydzielenie działki obciążonej hipoteką pod trafo

   witam, proszę o poradę: kupujemy nieruchomość w stanie surowym zamkniętym z dość dużą działką, jesteśmy po podpisaniu umowy kredytowej w banku, akt notarialny z deweloperem mamy podpisać w pierwszym tygodniu lipca; w czasie trwania procedury kredytowej enea rozwiązała umowę z deweloperem o przyłączenie prądu do działki, tłumacząc się brakiem miejsca na stacje trafo; w porozumieniu z deweloperem, żeby zyskać na czasie, wyraziliśmy zgodę na postawienie małej stacji trafo na naszej działce w formie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Hipoteka w stefczyku a przeniesienie

   Witam   Posiadałam hipoteke w stefczyku  Rata 900 zł zostało jeszcze 22 lata kredytu    Czy jest możliwość przeniesienia tego kredytu do innego banku mój dochód  Na konto to 1790 zł ???

   in Hipoteczne kredyty konsolidacyjne i refinansowe

  • Hipoteka pod dom jednorodzinny pilne

   Witam, bardzo chce zamienić kwadracik w bloku na dom jednorodzinny więc planuję zakupić gotowy do zamieszkania dom w cenie 610000   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 420 msc 3.Wysokość kredytu - 550000 4.Wkład własny - 60 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 610000 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości -190 m2 9.

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.