Jump to content
Maniek218

Zajęcie konta przez komornika moja sytuacja

Recommended Posts

Maniek218

Witam wczoraj spędziłem tutaj chyba z 4 godziny i powiem Wam ze zgupiałem do reszty, więc tak

mam zajęcie na pensji w pracy otrzymuje na konto najnizsza krajowa reszta szla do komornika od 80 do 500zl roznie to bylo. Teraz oddala mnie sygma i komornik i wyslal do pracy tylko napisal o zajeciu konta. Mieszkam sam choruje na sm i jak to teraz bedzie wygladac jutro chce jechac do komornika ale nie wiem jak i na co sie przygotowac :( pomozcie bo z tamtych tematow to juz sam nie wiem czy ta najnizsza bede mogl wyplacac czy nie, konto wbk, bo jesli to nie to lepiej aby mnie zwolnili i zebym poszedl na kuronia na to wychodzi

 

przepraszam za pomylke działu

Linki
Maniek218

czytalem tez to :) ale nadal ledwo sie trzymam co jutro mu mowic bo on jest nowym komornikiem ze starym bylo wszystko ok do dogadania, czy bede mogl wyplacac najnizsza w kasie banku? nie mam innych wplywow

Edyta1

Napisane przez;

 

"" goguś ""

 

 

o tym ile można pracownikowi potrącić z wynagrodzenia powinien wiedzieć pracodawca, komornikowi nic nie musisz uzasadniać i komornik nic nie zabiera, zajęcie realizuje pracodawca i on za to odpowiada zgodnie z przepisami Kodeksu pracy - art. 84-90

 

http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/k0000003.pdf

 

Art. 871. § 1. Wolna od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości:

1) minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów,

przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu

składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych

- przy potrącaniu sum egzekwowanych na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie

należności innych niż świadczenia alimentacyjne,

 

§ 2. Jeżeli pracownik jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwoty określone

w § 1 ulegają zmniejszeniu proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy.

 

w obowiązującym stanie prawnym można mieć i pięciu komorników, ograniczenia w egzekucji pozostają bez zmian, jeśli nastąpi zbieg egzekucji sprawy trafią do jednego komornika

 

Przepis prawny:

art. 7731

§ 1. W wypadku zbiegu egzekucji do tych samych rzeczy, wierzytelności lub praw, dalszą egzekucję prowadzi komornik właściwy według przepisów niniejszego kodeksu.

 

§ 2. Jeżeli żaden z komorników nie jest właściwy według przepisów niniejszego kodeksu lub właściwych jest kilku komorników, komornik, który później wszczął egzekucję, niezwłocznie przekazuje sprawę komornikowi, który pierwszy wszczął egzekucję, o czym zawiadamia wierzyciela.

 

§ 3. Przekazując sprawę, komornik obowiązany jest rozliczyć koszty egzekucji.

 

§ 4. Komornik, który stwierdzi swą niewłaściwość, w postanowieniu o przekazaniu sprawy zgodnie z właściwością wskazuje komornika rewiru, do którego sprawa zostaje przekazana. Jeżeli w rewirze, do którego sprawa zostaje przekazana, działa więcej niż jeden komornik, doręczając odpis postanowienia stwierdzającego niewłaściwość, komornik jednocześnie wzywa wierzyciela, aby w terminie 7 dni od doręczenia wezwania wskazał komornika, któremu sprawa ma zostać przekazana. Jeżeli wierzyciel w powyższym terminie nie dokona wyboru lub wskaże komornika, który nie jest właściwy, komornik przekazuje sprawę według własnego wyboru. Na wybór komornika z właściwego rewiru dłużnikowi skarga nie przysługuje.

Maniek218

ale to jest ten sam komornik ten chce pobierac i z pensji i z konta naprawde gubie sie w tych przepisach

PFCG_Bydgoszcz

Twoja pensja wpływa na rachunek bankowy i jest tam przelewana co miesiąc przez pracodawcę? Jeśli tak to jak pisał Goguś pracodawca odpowiada za wysokość wynagrodzenia i zgodnie z obowiązującymi przepisami ma obowiązek potrącać z Twojego wynagrodzenia wszystko powyżej najniższej krajowej, która zgodnie z przepisami Kodeksu pracy jest wolna od zajęć komorniczych.

Z rachunku bankowego powinieneś móc wypłacić pieniądze, które są Twoim wynagrodzeniem w określonej wysokości.

Nie ma możliwości aby komornik (nie ważne czy stary, czy nowy) zabierał środki do życia poniżej kwoty wolnej od zajęć komorniczych.

Czym innym jest zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego. Tam można Ci zabrać w zasadzie i teoretycznie każdą złotówkę (w końcu wynagrodzenie możesz odbierać gotówką), ale jeśli wynagrodzenie wpływan na konto i zapewne w tytule przelewu widnieje nazwa: "wynagrodzenie za pracę za miesiąc..." to tą kwotę musisz wypłacić bez najmniejszego problemu.

PFCG_Bydgoszcz

Od 24.08.05 obowiązują nowe przepisy k.p.c. dotyczące egzekucji z rachunku bankowego.

W myśl tych przepisów, wynikający z zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego zakaz wypłat, nie dotyczy bieżących wypłat na wynagrodzenie za pracę wraz z podatkami i innymi ciężarami ustawowymi oraz na zasądzone alimenty i renty o charakterze alimentacyjnym zasądzone tytułem odszkodowania - do wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Bank może dokonać wypłat na podstawie zezwolenia komornika.

Maniek218

dokladnie chodzi mi oto ze mialem juz go na pensji a teraz zajal mi konto bankowe jakby myslal ze nie wiadomo co tam mam :(, czyli z tego moral jest taki o ile dobrze zrozumialem, wszystko co wplynie na konto i nie bedzie wynagorodzeniem za prace bedzie szlo do komornika, a wynagrodzenie z zakladu pracy te minimum teraz 1111zl bede mogl wyplacic w okienku w banku tak bez problemu?

lukaszb
dokladnie chodzi mi oto ze mialem juz go na pensji a teraz zajal mi konto bankowe jakby myslal ze nie wiadomo co tam mam :(, czyli z tego moral jest taki o ile dobrze zrozumialem, wszystko co wplynie na konto i nie bedzie wynagorodzeniem za prace bedzie szlo do komornika, a wynagrodzenie z zakladu pracy te minimum teraz 1111zl bede mogl wyplacic w okienku w banku tak bez problemu?

Po wykorzystaniu kwoty wolnej na rachunku bankowym wszystko będzie przekazywane do komornika. W przypadku wynagrodzenia musisz złożyć stosowny wniosek o zwolnienie rachunku do tej wysokości.

Maniek218

czy musze wziąć jutro cos do komornika jak to jutro zalatwic u niego???

lukaszb
czy musze wziąć jutro cos do komornika jak to jutro zalatwic u niego???

Tak.

Maniek218

i na sto procent bede ta najnizsza mogl wyplacic bo bez srodkow do zycia po co zyc :(

axel

...ile potrącac pracownikowi to oczywiście że wie pracodawca ale z nakazu na ogół bezdusznych , bezwzględnych i czasem chamskich komorników - wiem coś o tym, też mam problem :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zajęcie komornicze.

   Cześć.  Sytuacja następująca : jest niestety komornik. Kwota egzekucji to 7800. Oczywiście konta już zajęte. I teraz moje pytanie. Zgodnie z ustawą kwota wolna od zajęcia to 1663 z groszami - a co w przypadku kiedy moje opłaty za mieszkanie, plus kredyt w banku wynoszą 1800? Mam oczywiście na to cała dokumentację. Iść z tym do komornika i przedstawić mu to wszystko? Z góry dzięki za podpowiedź. 

   in Komornik, windykacja

  • Przeniesienie konta z wbk (santander) z debetem

   Dzień dobry. Mam konto w Santander (kiedyś bz wbk) I chciałabym zmienić bank. Mam konto z limitem odnawialnym. Czy istnieje możliwość przeniesienia takiego konta do innego banku np mbank?

   in Konta bankowe

  • Zajęcie komornicze na wniosek Nobiles 2.

   Witam  Dzisiaj pojawiło się u mnie na koncie bankowym zajęcie komornicze . Pisałem maila do komornika . Sprawa dotyczy P.U.H. "Nobiles 2" S.C. Grzegorz Czebotar, Adam Zawisza, Anna Gorzawska.    Sprawdzałem e-sad i nie ma tam takiej sprawy  Co mogę zrobić w takiej sytuacji

   in Komornik, windykacja

  • Blokada konta, zlecenia stałe, brak informacji o egzekucji.

   Witam!  Nastała ta chwilą, moje konto zostało obciążone. Proszę o poradę gdyż nie wiem jak to wygląda prawnie a wiec: w piątek dostałem wypłatę 3 tys. dziś wchodzę na konto a tam 0. W piątek bank zaksiegowal zaległą ratę kredytu 1200 zł a w czwartek robiłem przelew na 400 zł co daje kwotę wolna reszta środków zablokowana. Czy bank może spłatę kredytu brać  z kwoty wolnej ( ogólnie rat bankowych mam koło 2000 tysięcy złotych co w takim przypadku?) Niedostalem żadnego

   in Komornik, windykacja

  • Przeniesienie konta firmowego do innego banku

   Typ kredytu: gotówkowy/obrotowy/inwestycyjny/limit w koncie  - Obecnie posiadany limit w koncie 50 000 zl Wysokość kredytu: 80 000 zl  Czy kredyt będzie zabezpieczony: tak/nie (kredyt bez zabezpieczenia) NIE Rodzaj zabezpieczenia kredytu: nieruchomość mieszkalna/komercja/samochód pow. 3,5 t   N/A Wartość zabezpieczenia: ... Województwo: Wielkopolskie Waluta kredytu: PLN Pożądana długość okresu kredytowania: Jak najdluzej, 144 miesiace?    Przychód 201

   in Kredyty dla firm

 • Similar Content

  • Hurrem_
   By Hurrem_
   Dzień dobry, 
   moja sąsiadka dostała dziś nakaz zapłaty od komornika. Cała w strachu przybiegła do mnie. Starsza kobieta, wzięła jakiś czas temu chwilówkę i nie spłaciła. Chce jej pomoc w spłacie tego ale proszę o podpowiedzi czy dobrze rozumiem. Przelew mogę wykonać z samego rana 17 lipca wiec te koszty, które zostały podane na piśmie należy zsumować (1775,96 wraz z odsetkami od 9 lipca do 17 lipca) i przelać na konto komornika, które podał nizej, tak?
   Jeśli kobieta to zapłaci przy mojej pomocy 17 lipca , to będzie finał czy coś jeszcze musi zrobić? 
   Dziękuje za każda rade.
    

  • hookah
   By hookah
   Tak krótko: spłata długu przez dłużnika pokryła się w czasie (ten sam dzień) z wniesieniem sprawy przez wierzyciela do rejonowego. Rejonowy zasądził zwrot + koszty.
   Po sprzeciwie dłużnika, rejonowy umorzył sprawę z postanowieniem pokrycia kosztów przez dłużnika.
   Dłużnik nie otrzymuje postanowienia pocztą (moje pierwsze pytanie: czy powinien otrzymać?)
   Dłużnik dowiaduje się o postanowieniu dopiero, gdy widzi komornika siedzącego okrakiem na jego koncie.
   Dłużnik spłaca wszystko u komornika, czyli dochodzi kosztów jakieś +60% .
    
   Pytanie główne: co i w jaki sposób może teraz zrobić dłużnik, aby odzyskać wtopione pieniądze wobec nieotrzymania postanowienia pocztą? (napiszę jeszcze, że po zalogowaniu się na portal informacyjny rejonowego, w zakładce sprawy nie ma Czynności wysyłki postanowienia do pozwanego. Czy nie powinien takiego postanowienia otrzymać?)
    
   Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź!
  • RocoFilleone
   By RocoFilleone
   Cześć moi drodzy!
    
   Mam następującą sytuację. Od rodziców w poniedziałek 1.07 otrzymałem informację, że na poczcie czeka na mnie przesyłka od komornika. Ojciec spisał dane kancelarii wraz z syng. akt. 
    
   Z mojej strony nastąpił kontakt z kancelarią. Dowiedziałem się o prowadzonej przeciwko mnie egzekucji na relatywnie wysoką, skrajnie zaskakującą kwotę. Otrzymałem sygn. akt sprawy cywilnej w SR. Poinformowałem kancelarię komorniczą o dostarczeniu nakazu na zły adres i o moim braku wiedzy na temat sporu.
    
   W SR umówiłem się na czytanie akt sprawy - okazało się, że sprawa początek swój miała w eSądzie. eSąd przekazał ją do SR ponieważ nie widział podstaw do wydania nakazu. SR klepnął nakaz, dostarczając go na adres, pod którym nie mieszkam od prawie dwóch lat. Nakaz uznano za doręczony a wierzyciel klepnął klauzulę i udał się do komornika.
    
   Spór oraz kwota roszczenia są dla mnie podejrzane. Rzeczywiście kilka lat temu była jedna sprawa między mną a pewnym operatorem telefonicznym. Dług chodził pomiędzy masą (3-4 firmy) firm windykacyjnych a potem szczerze mówiąc, zapomniałem o tym Jako ciekawostkę dodam, iż kwota egzekucji jest prawie trzykrotnie wyższa niż kwota z nakazu zapłaty - kancelaria komornicza już przyznała się do błędu.
    
   Kilka dni po dowiedzeniu się o sytuacji oraz po zapoznaniu wstępnym (jest tego 200 stron, nawet nie wiedziałem co mam czytać a co nie) z aktami (dane potrzebne mi do pisma procesowego - nazwa strony, pełnomocnik)  wysłałem do SR pismo spełniające wymogi pisma procesowego, w ktorym informuje o innym adresie zamieszkania, wnosze o przeslanie ponowne wyroku wraz z odpisem w celu podjecia obrony, wnosze o uchylenie rygoru natychmiastowej wykonalnosci wobec wyroku nakazowego z dnia XX oraz wnoszę o wystawienie zaswiadczenia dla komornika, iz doreczenie nakazu odbylo sie w trybie fikcji doreczenia. Dołączylem do tego oczywiscie dowod w postaci umowy najmu (inny adres). 
    
   Czy coś mogę jeszcze zrobić na tą chwilę czy to już wszystko i pozostaje czekać ? Wiem, ze zmienily sie w tym roku przepisy i teraz obrona przed taką sytuacją jest łatwiejsza. Czy wszystko zrobiłem dobrze? 
    
   Dziękuję i pozdrawiam! 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.