Jump to content
roberto01

Alimenty , co może zrobić komornik .

Recommended Posts

roberto01

Witam ,

Mam przyznane alimenty , które są w egzekucji komorniczej . Od trzech miesięcy nie było żadnej wpłaty . Komornik twierdzi , że odwiedza pozwanego ale bezskutecznie . Jakie kroki mam dalej podjąć ?

Pozdrawiam

Linki
PFCG_Bydgoszcz

Możesz w takim przypadku złożyć wniosek do urzędu gminu lub działającego z jego upoważnienia ośrodka pomocy społecznej wniosek o zaliczkę alimentacyjną z FA (fundusz alimentacyjny). Do wniosku załącz zaświadcznie od komornika o bezskuteczności prowadzonej egzekucji. Jeśli masz informację, że dłużnik alimentacyjny posiada środki do spłaty zobowiązania a mimo tego faktu nie wywiązuje się ze swojego obowiązku pamiętaj, że w takim przypadku cuhyla się od płacenia świadczenia, co jest karane zgodnie z przepisami Kodeksu karnego.

roberto01

Czy alimenty z FA będą w normalnej kwocie ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • kredyt a alimenty

   Czy osobie która ma przydzielone przez sąd alimenty w wysokości 1200zl zwiększa się dochód wyliczany do zdolnosći kredytowej? Jeśli tak to który bank bierze to pod uwagę ?

   in Kredyty gotówkowe

  • Zajęcie wynagrodzenia a alimenty.

   Witam. Mam zasądzone alimenty na dwójkę dzieci, które płacę regularnie. W chwili obecnej wynagrodzenie jest zajęte przez komornika. Po otrzymaniu pozostałej części o przekazaniu alimentów zostanie mi około 200 pln. Czy jest szansa, że komornik po uzyskaniu informacji o alimentach uwzględni je przy egzekucji, tzn. będzie potrącał mniej z wynagrodzenia?   pozdrawiam Marcin

   in Komornik, windykacja

  • Długi a alimenty.

   Witam mam pytanie dotyczące alimentów, sprawa wygląda następująco żona ma dziecko za panny i jej były płaci alimenty, ale nie płaci to tak jak powinien czyli nie regularnie i nie w terminie, i chce iść do Komornika bo ma już tego dość, tylko pytanie jest takie jest na koncie bankowym komornik i czy jak będą wpływały alimenty na konto to komornik na poczet długu tego nie przejmie, jak to są dziecka pieniądze? Dziękuję za pomoc. 

   in Forum prawne

  • Komornik a alimenty

   Witam mam pytanie,nie dotyczy to mnie, chodzi o alimenty, mam takie pytanie po jakim czasie można oddać sprawę do Komornika bo ojciec dziecka spóźnia się z płacenie alimentów, kiedyś było że po 3 miesiącach, ale przepisy się zmieniły i słyszałem że po kilku dniach spóźnienia?

   in Dla zadłużonych

  • Nakaz zapłaty, komornik, alimenty.

   Witam ! W czerwcu dostałem pozew o zapłate kwoty 47 000 termin wymagalności roszczenia : 2018-01-18 co mogę teraz zrobić , wiem że od czerwca miło już sporo czasu. Pozdrawiam !

   in Komornik, windykacja

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.