Jump to content
Asik200

zajęcie konta - komornik a skarbówka

Recommended Posts

Asik200

Mam pytanie, czy art. bodajże 54 czy tam 56 prawa bankowego (mówiący o kwocie wolnej od zajęcia w wysokości trzykrotnej średniej pensji) dotyczy również tytułów wykonawczych bezpośrednio np. z US, ZUS itp.?

W tym przepisie jest mowa min. o administracyjnym tytule wykonawczym, a jak rozumiem zajęcie przez urząd typu skarbówka czy ZUS, oznacza tytuł administracyjny właśnie?

Będę wdzięczna za rozwianie wątpliwości, z góry dzięki.

Linki
goguś

tak jest jak myślisz

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zajęcie komornicze.

   Cześć.  Sytuacja następująca : jest niestety komornik. Kwota egzekucji to 7800. Oczywiście konta już zajęte. I teraz moje pytanie. Zgodnie z ustawą kwota wolna od zajęcia to 1663 z groszami - a co w przypadku kiedy moje opłaty za mieszkanie, plus kredyt w banku wynoszą 1800? Mam oczywiście na to cała dokumentację. Iść z tym do komornika i przedstawić mu to wszystko? Z góry dzięki za podpowiedź. 

   in Komornik, windykacja

  • Przeniesienie konta z wbk (santander) z debetem

   Dzień dobry. Mam konto w Santander (kiedyś bz wbk) I chciałabym zmienić bank. Mam konto z limitem odnawialnym. Czy istnieje możliwość przeniesienia takiego konta do innego banku np mbank?

   in Konta bankowe

  • Zajęcie komornicze na wniosek Nobiles 2.

   Witam  Dzisiaj pojawiło się u mnie na koncie bankowym zajęcie komornicze . Pisałem maila do komornika . Sprawa dotyczy P.U.H. "Nobiles 2" S.C. Grzegorz Czebotar, Adam Zawisza, Anna Gorzawska.    Sprawdzałem e-sad i nie ma tam takiej sprawy  Co mogę zrobić w takiej sytuacji

   in Komornik, windykacja

  • Blokada konta, zlecenia stałe, brak informacji o egzekucji.

   Witam!  Nastała ta chwilą, moje konto zostało obciążone. Proszę o poradę gdyż nie wiem jak to wygląda prawnie a wiec: w piątek dostałem wypłatę 3 tys. dziś wchodzę na konto a tam 0. W piątek bank zaksiegowal zaległą ratę kredytu 1200 zł a w czwartek robiłem przelew na 400 zł co daje kwotę wolna reszta środków zablokowana. Czy bank może spłatę kredytu brać  z kwoty wolnej ( ogólnie rat bankowych mam koło 2000 tysięcy złotych co w takim przypadku?) Niedostalem żadnego

   in Komornik, windykacja

  • Przeniesienie konta firmowego do innego banku

   Typ kredytu: gotówkowy/obrotowy/inwestycyjny/limit w koncie  - Obecnie posiadany limit w koncie 50 000 zl Wysokość kredytu: 80 000 zl  Czy kredyt będzie zabezpieczony: tak/nie (kredyt bez zabezpieczenia) NIE Rodzaj zabezpieczenia kredytu: nieruchomość mieszkalna/komercja/samochód pow. 3,5 t   N/A Wartość zabezpieczenia: ... Województwo: Wielkopolskie Waluta kredytu: PLN Pożądana długość okresu kredytowania: Jak najdluzej, 144 miesiace?    Przychód 201

   in Kredyty dla firm

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.