Jump to content
piekario

czy Bank wypłaci nam szybciej drugą transzę?

Recommended Posts

piekario

Witam!mam pytanie...wzięliśmy kredyt w ING Banku. Niestety skończyły nam sie pieniądze z pierwszej transzy, ponieważ hydraulika nas pogrążyła i nie skończymy pierwszego etapu robót. Zastanawiam się czy Bank wypłaci nam teraz szybciej drugą transzę? I ewentualnie jakie dokumenty będziemy musieli przedstawić żeby ją otrzymać?

PlanFinance.pl

Nie miałem takiego przypadku w ING BSK. Idź do banku dokładnie opisz sytuację na papierze i czekaj na decyzję. Generalnie banki mają pewien bufor jeśli chodzi o wykonywanie/niewykonanie prac budowlanych.

piekario

A jak sytuacja wygląda w innych bankach?jest opcja że dostaniemy pieniądze?

dziękuje za odpowiedź!

MJM

A jak bardzo się nie wyrobiliście czyli jakie są różnice między przedstawionym harmonogramem prac do ING a stanem faktycznym

piekario

Już wszystko wyjasniłam w swoim banku. dziękuje za zainteresowanie!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • 19mati942
   By 19mati942
   Witam.
   Jestem tutaj nowy i potrzebuje pilnej pomocy. 
   Mam 24 lata i nie radze sobie ze spłatą kredytu.
   Jeden kredyt mam w "starym WBK" na kwotę 47000 złotych z ratą +-830 złotych, lecz go spłacam bez problemu (zostało około 24400 złotych). 
   Problem pojawia się z kredytem w ING.. W 2016 roku zaciągnąłem kredyt gotówkowy na kwotę 12958 złotych z ratą +-250 złotych i zaczęły się schody. Urodziło mi się dziecko, płaciłem jak miałem od nich telefony, później przestałem odbierać i spłacać (tak, wiem- można pomyśleć "debil"). Dostałem ostatnio list z "Kaczmarski Inkasso" oraz "Sądu rejonowego w Lublinie", że mam do spłacenia całość w ciągu 7 dni od odebrania listu (list odebrał mój brat, gdzie już nie mieszkam).  Do spłacenia zostało 9166 złotych, lecz nie mam z czego.. Wypłatę jaką dostaje na poczet umowy o prace na czas nieokreślony to 2400 złotych. Nie mam żadnych nieruchomości. Jest jakaś szansa lub opcja, żeby ogarnąć mój problem?  Góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 
    
  • Mod
   By Mod
   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim.
    
    

    
   Waluta kredytu: PLN.
   Okres kredytowania: do 35 lat.
   Wysokość: do 80% wartości nieruchomości.
    
    
   Wypełnij formularz kontaktowy. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

    
    
    
   Czy warto wziąć kredyt hipoteczny ING? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o ING. Zadaj pytanie odnośnie oferty banku.
    
   Zobacz też ing konto direct opinie
  • boo
   By boo
   Witam,
   Mam następujący problem. Wziąłem kredyt walutowy w Deutche Banku z wypłatą całości kredytu na depozyt. W dniu podpisywania umowy złożyłem dyspozycję wypłaty 1 i 2 transzy kredytu (obie miały termin płatności w tym samym dniu). Wypłata 1 transzy zgodnie z umową oznacza uruchomienie całości kredytu i przelanie pełnej kwoty kredytu na rachunek depozytowy wg kursu obowiązującego w dniu wypłaty. Dyspozycja była na jednym druku, ale obie transze były tam wyodrębnione w osobnych pozycjach. Mimo zapewnień konsultantki że wszystko jest ok i kredyt zostanie uruchomiony w ciągu 2 dni, po kilku dniach dowiedziałem się że kredyt nie został uruchomiony ponieważ nie spełniłem warunków wypłaty drugiej transzy (inspekcja na budowie) i konieczne jest przeprowadzenie tej inspekcji. Moje pytanie brzmi - czy bank mógł odmówić wypłaty 1 transzy kredytu w sytuacji gdy nie spełniałem warunków wypłaty transzy nr 2 w sytuacji gdy wydałem jedną dyspozycję wypłaty obu transz? Decyzja o nieuruchomieniu kredytu zgodnie z dyspozycją w określonym terminie oznacza dużą stratę związaną ze spadkiem kursu waluty.
   Czy są w tym przypadku podstawy do złożenia reklamacji i ubiegania się o zadośćuczynienie ze strony banku? Dodam że ani Umowa Kredytu ani Regulamin nie przewidują zaistniałej sytuacji, tj. wypłaty dwóch transz w ramach jednej dyspozycji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Najczęściej wybierane kredyty: