Jump to content
alicja15

Konsolidacja w ALIOR Banku - rozbieżne informacje w Banku, proszę o POMOC

Recommended Posts

alicja15

Witam,

Moja sytuacja polegająca na pomyłce mBanku, w którym mam 3 kredyty (dwa gotówkowe i jeden odnawialny, wszystkie od marca br.) skutkowała tym, że postanowiłam wziąć kredyt konsolidacyjny w ALIOR.

Przedstawiłam w Placówce wymagane dokumenty, zbadano mi zdolność i było ok. Ale nie wiadomo z jakiego powodu nagle dostałam odpowiedź, że nie ma dla mnie przygotowanej oferty kredytowej.

Zadzwoniłam wobec tego do Krakowa na Centralę, gdzie wyliczono mi zdolność na 18.700 zł (w tym na konsolidację i kwotę dodatkową). Centrala przesłała w tej sprawie maila, ale już nie do Placówki, lecz do Oddziału, ponieważ w Centrali powiedziano mi, że Oddział ma inny system, niż Placówka partnerska (na franczyzie). Mało tego, w Krakowie powiedziano mi, że w razie potrzeby mogę prosić o indywidualne podejście do mojej sytuacji spowodowanej błędem mBanku oraz prosić o wcześniejsze przyznanie mi k. konsolidacyjnego (a więc bez potrzeby oczekiwania przez 3 miesiące od daty zawarcia przeze mnie umów w mBanku).

Na drugi dzień miałam tel. z Oddziału i znowu powtórka z rozrywki - zdolność kredytowa ok, ale brak przygotowanej oferty kredytowej. Pani z Oddziału powiedziała mi to samo co pani z Placówki, a więc, że pracownycy Alior nie wiedzą z jakiego powodu nie ma dla mnie oferty przygotowanej i dodała, że nie mogę złożyć wniosku o indywidualne rozpatrzenie mojego wniosku kredytowego do dyrektora Oddziału.

Zadzwoniłam ponownie do Krakowa na Centralę, gdzie przez cały czas rozmawiałam z tym samym pracownikiem, znając jego nazwisko i on był tak miły, że obiecał w całości zająć się moją osobą, konsultował się z przełożonym i też znał moje nazwisko i wszelkie dane. Człowiek ten był niemile zaskoczony, gdy mu opowiedziałam o wszystkim i powiedział mi, że to nie jest prawda, że Oddział ma ten sam system, co Placówka i że nie jest prawdą, iż nie mogę wnioskować o indywidualne potraktowanie sprawy przez dyrektora Oddziału.

Pan ten (z Krakowa) zbadał ponownie moją zdolność kredytową, ponownie ok i powiedział, że on osobiście woli się zająć moją sprawą w całości (czyli żebym złożyła wniosek w Centrali, a tylko podpisanie wniosku nastąpiłoby w Oddziale lub w Placówce).

Gdy wszystko wydawało się iść dobrze, nagle od tego pana usłyszałam to samo, co w Oddziale i Placówce, a mianowicie, że nie ma dla mnie przygotowanej oferty i że nie wiadomo z jakiego powodu jej nie mam.... może dlatego, że nie minęły jeszcze 3 miesiące od daty zawarcia umów kredytowych w mBanku... a gdy wspomniałam temu panu, że sam mi mówił, że nie musi wcale minąć 3 miesiące, lecz mogę składać wniosek o konsolidację już teraz, a ponadto przypomniałam mu, że sam wspominał - po rozmowie z przełożonym - że mogłabym złożyć wniosek o indywidualne rozparzenie mojej sytuacji spowodowanej błędem mBanku przez dyrektora Oddziału.

Pan jednak powiedział, że nie ma takiej możliwości. I żebym najwyżej za jakiś czas do innego Oddziału Alior zwróciła się z ponownym wnioskiem o konsolidację, to może już będzie dobrze.

Dziś z kolei, gdy rozmawiałam z inną osobą telefonicznie pod numerem Centrali w Krakowie usłyszałam, żebym ponownie zadzwoniła do Oddziału i poprosiła o odpowiedź z jakiego powodu nie ma przygotowanej oferty dla mnie. Gdy powiedziałam, że w Oddziale wprost mi powiedziano, że pracownicy banku nie wiedzą jaka jest przyczyna, to pani z Krakowa powiedziała ponownie, żebym zadzwoniła do Oddziału.

Czyli po prawie miesiącu super obietnic w Alior Banku wróciłam do punktu wyjścia i jestem załamana kompletnie!

Bardzo proszę o informację jaka może być przyczyna braku oferty kredytowej w Alior Banku dla mnie i w jaki sposób mogę z nimi działać, aby konsolidację jednak dostać? (a mam niski dochód, 850 zł netto, więc u nich tylko spełniam warunki).

Co robić...:dispirited:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • MarcinUK
   By MarcinUK
   Witam. 
   Moja sytuacja wygląda następująco.
   Pod koniec października dogadałem się z Alior Bankiem że mój dług zostanie rozłożony na 50 równych rat po 1500 zł miesięcznie.
   Zacząłem spłacać regularnie od ponad dwóch lat. Co jakiś czas prosząc się o warunki ugody na piśmie do dnia dzisiejszego ich nie otrzymałem.
   Dziś dowiedziałem się że ugoda została do mnie wysłana 16 października ale jeszcze nie dotarła.
   Ale zgodnie z tym co powiedział mi Pan z windykacji prawnej ugoda weszła w życie dopiero w listopadzie 2018 i kończy się 5 października 2022.
   Czy wychodzi nie 50 a 60 rat. Co mogę w takiej sytuacji zrobić ?
   Warunków ugody nie mam.
   Kredyt wziąłem z BPH 50 tyś przed ugodą spłaciłem jakieś 10 tyś plus te 60 miesięcy to wyjdzie mi 100 tyś.
    
   Z góry dziękuje osobą które napiszą trzeba była spłacać regularnie.
  • Dawid1979
   By Dawid1979
   Witajcie. 
   Razem z żoną obecnie pracujemy... jeszcze, ale w obecnej sytuacji nie wiadomo jak to wszystko się potoczy. Mieliśmy kilka kredytów gotówkowych na remont domu po dziadkach. Dom nie jest nasza własnością tylko mojego taty. 
   Spłacaliśmy zobowiązania przez ok 2 lata i przenieśliśmy kilka kredytów do Alior Banku. Max 12 lat żeby rata była niższa. Kredyt łącznie 150tys. Ja obecnie mam najniższa krajowa a resztę do ręki pracodawca mi płaci. Żona z widmem zwolnienia. 
   Mamy dziecko. I teraz zasadnicze pytanie:
   Co jeśli nie będziemy spłacać rat ? 
   W najczarniejszym scenariuszu windykator ? Tylko co może nam zabrać jak dom nie jest nasz ? A w remoncie też pomagał finansowo tata.
   Więzienie ?
  • Pogubiony28
   By Pogubiony28
   Witam,
    
   Dziś dostałem informacje o wypowiedzeniu przez Alior mojego kredytu, dzwoniłem do banku żeby zorientować się w sytuacji i kobieta zapytała jedynie czy do jutra spłace 40 tysięcy, polowe sumy. Niestety nie jestem w stanie tego zrobić, mam zaległości w spłacie 100 dni na sumę 4 tysięcy, wpłaty robiłem co miesiąc dopiero po informacji o windykacji o wypowiedzeniu zaprzestalem. 
    
   Co dalej?
   Wiem, że sprawa trafi do sądu, czy to będzie epu czy ida od razu do rejonu?
    
   Panie Łukaszu, jakie kroki polecilby Pan podjąć?
   Zdaje sobie sprawę, że sam się z tym nie uporam, czekać aż sprawa będzie w sądzie i wtedy działać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: