Jump to content
anigrodzik

Czy istnieje możliwość nie wypłacania transzy?

Recommended Posts

anigrodzik

Witam proszę o pomoc w następującej sytuacji: wzięliśmy kredyt w Millennium na kwotę 360 tys. (umowa podpisana 06.04.2012 - kredyt na 30 lat, marza 1,29%,rodzina na swoim). Ostatnio pojawiła się szansa zwiększenia wkładu własnego gdyż otrzymam w najbliższym czasie około 80000 zł po sprzedaży nieruchomości otrzymanej w spadku po babci.

Moje pytanie: czy można nie wykorzystać części kredytu jeżeli wystarczy mi własnych środków i jak bank Millennium podchodzi do takich sytuacji? Ostatnią wypłatę transzy mam 30.10.2012 i wówczas nie podpisywałabym tej dyspozycji.

Czy kredyt wówczas będzie mógł pozostać z dopłatami i kredyt na 30 lat tylko raty ulec zmniejszeniu? Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

PlanFinance.pl

Można. Zmienić się może marża w tym wypadku. Kredyt zostanie z dopłatami i pozostanie pierwotny okres kredytowania. Zastanów się czy to Ci się opłaca. W trakcie dopłat Twoje oprocentowanie jest realnie niższe od oprocentowanie produktów dostępnych na rynku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • boo
   By boo
   Witam,
   Mam następujący problem. Wziąłem kredyt walutowy w Deutche Banku z wypłatą całości kredytu na depozyt. W dniu podpisywania umowy złożyłem dyspozycję wypłaty 1 i 2 transzy kredytu (obie miały termin płatności w tym samym dniu). Wypłata 1 transzy zgodnie z umową oznacza uruchomienie całości kredytu i przelanie pełnej kwoty kredytu na rachunek depozytowy wg kursu obowiązującego w dniu wypłaty. Dyspozycja była na jednym druku, ale obie transze były tam wyodrębnione w osobnych pozycjach. Mimo zapewnień konsultantki że wszystko jest ok i kredyt zostanie uruchomiony w ciągu 2 dni, po kilku dniach dowiedziałem się że kredyt nie został uruchomiony ponieważ nie spełniłem warunków wypłaty drugiej transzy (inspekcja na budowie) i konieczne jest przeprowadzenie tej inspekcji. Moje pytanie brzmi - czy bank mógł odmówić wypłaty 1 transzy kredytu w sytuacji gdy nie spełniałem warunków wypłaty transzy nr 2 w sytuacji gdy wydałem jedną dyspozycję wypłaty obu transz? Decyzja o nieuruchomieniu kredytu zgodnie z dyspozycją w określonym terminie oznacza dużą stratę związaną ze spadkiem kursu waluty.
   Czy są w tym przypadku podstawy do złożenia reklamacji i ubiegania się o zadośćuczynienie ze strony banku? Dodam że ani Umowa Kredytu ani Regulamin nie przewidują zaistniałej sytuacji, tj. wypłaty dwóch transz w ramach jednej dyspozycji.
  • aga86
   By aga86
   Witam!
   Mam pytanie dotyczące wypłaty transz..a dokładnie ile to trwa u Was..?
   Mam kredyt hipot.w banku pocztowym, na marginesie dodam że od samego początku mam jakieś "ekscesy" z tym bankiem, nie wiem czy wy też tak macie i to są standardowe procedury czy po prostu ja trafiłam na tak nie kompetentnego pośrednika..
   Na samym początku już się zaczęło, wniosek złożyłam na sam koniec sierpnia 2011r. a umowę podpisywałam 28 listopada (więc się trochę naczekałam), teraz kolejny problem, ponieważ staram się o wypłatę II transzy i doczekać się jej nie mogę 8 marca miałam rzeczoznawcę na budowie i wszystko ok, odpowiedzi z banku nie mam do dnia dzisiejszego.. Powiedzcie mi o co tutaj chodzi? czy wszyscy co maja kredyt w tym banku tyle czekają? czy to jest standardowa procedura wszystkich banków? bo już naprawdę tracę cierpliwość i mam ochotę nawrzeszczeć na mojego pośrednika, bo mam wrażenie że to on tak sobie wszystko olewa?
   Bardzo proszę napiszcie jak to wygląda u Was..
   Z góry dziękuje..
  • piekario
   By piekario
   Witam!mam pytanie...wzięliśmy kredyt w ING Banku. Niestety skończyły nam sie pieniądze z pierwszej transzy, ponieważ hydraulika nas pogrążyła i nie skończymy pierwszego etapu robót. Zastanawiam się czy Bank wypłaci nam teraz szybciej drugą transzę? I ewentualnie jakie dokumenty będziemy musieli przedstawić żeby ją otrzymać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.