Jump to content
RODODENDRON7

Decyzja z millenium - problemy

Recommended Posts

RODODENDRON7

Wczoraj otrzyamałam decyzję pozytywną na kredyt hipoteczny RnS w kwocie 190 000 zł. I tutaj zaczynają się problemy. Wg.kosztorysu który dołączyliśmy do banku wynika, że całość budowy ma wynosić 306 000 zł, wnioskowana kwota kredytu to 190 000 zł, a na obecny stan budowy wydane jest 48 000 (na dzień składnia wniosku, teraz jest więcej). I po obliczeniu tego kazali nam wykazać 58 000 zł jak tą różnicę!!!

Ja jestem w stanie wykazać ok. 40 000 zł ale reszty nie.

Proszę o pomoc - czy da się skorygować kosztorys, żeby zaniżyć ogólny koszt budowy, żeby tej rożnicy nie było?

 

W międzyczasie mamy dostać decyzję z Pekao S.A. (jest w centrali) i nie wiem co mamy robić? Bo kosztorys oddany do Pekao S.A. jest też na taką kwotę sporządzony więc czy tam też porzy decyzji pozytywnej będą mi kazali wykazywać tą brakującą różnicę?

 

Ja najchętniej bym na nowo skorygowała kosztorys ale czy tak się da??

Doradźcie bo jestem w kropce

Linki
MJM

A jaka jest różnica w stanie budowy między składaniem wniosku a obecnie?

RODODENDRON7

Na dzień składnia wniosku zaczęte zostały dopiero mury a teraz jest juz szałowany strop (kominy, ściany działowe). Rzeczoznawca z Millenium był w tamtym tygodniu i widział co jest zrobione.

 

Ja kosztorys do banku robiłam sama (pierwszy raz) a nasz doradca mi to sprawdził i powiedział, że ok. A teraz jak wyszło, że rzeczoznawca z baku powiedział, że przy takim metrażu domu całościowy koszt kredytu jest dosyć wysoki (306 000) to powiedział mi, że mogłam zrobić na niższy koszt całościowy!!!!!!!!Tylko szkoda, że nie powiedział mi tego na etapie składania dokumentów

MJM

A ściany działowe miały być robione za środków Bankowych czw własnych?

RODODENDRON7

Z własnych środków

MJM

A nie masz możliwości pożyczyć kasy od kogoś na "10 minut" wrzucić je na jeden rachunek i pokazać środki?

RODODENDRON7

No jedynie tak można zrobić aljestem zła na siebie i na doradcę bo jakbyśmy razem przeanalizowali ten kosztorys to nie byłoby takich problemów.

 

Powiedział, że jak będzie decyzja pozytywna z Pekao to oni jako jedyni się tego nie czepiają i nie będą kazali tego wykazywać. Czy tak jest?

 

I jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie - czy jeśli mam wnioskowaną kwotę kredytu 190 000 a wezmę 160 000 (bo w tej kwocie się zmieszczę) to tyle będę spłacać czy będą mi kazali wybrać całość??

Abukei125

będziesz spłacać tyle ile weźmiesz faktycznie, czyli 160 tys.

RODODENDRON7

A czy jak będzie decyzja negatywna w Peako (mamy zdolność na styk i poszło do centarli) a mąż ma mieć od lipca ok. 250 zł podwyżki stałej to składać wniosek raz jeszcze czy dogadać się z analitykiem z banku, że tak sprawa wygląda?

 

Wydaje mi się też, że w Pekao decyzja poszła do centarli bo mamy linie debetowe na rachunkach łącznie na 3000 zł.Nasz doradca oczywiście przekazał informację do baku, że te limity możemy zlikwidować.

 

My tak naprawdę kredyt potrzebujemy na wrzesień więc trochę czasu na załatwienie kredytu jeszcze mamy.

Co doradzacie?

PlanFinance.pl

Możecie rozejrzeć się za innym bankiem jeśli nie jesteście pewni. PKO BP ma teraz fajna promocję.

RODODENDRON7

Już się orientowałam w PKO BP ale tam trzeba mieć trochę na sam początek kredytu - ubezpieczenia nie są korzystne.

 

Ale nadal nikt mi nie podpowiedział czy można robić korekty kosztorysu na etapie już złożonego wniosku? Czy proponowalibyście składać jeszcze raz kredyt?

PlanFinance.pl

O jakich ubezpieczeniach piszesz?.(marża 1,15%, prowizja 1,25% a może nawet niższa).

 

Możesz dołączyć nowy kosztorys niemal na każdym etapie. Jeśli będzie kompatybilny ze starym wnioskiem/wyceną to będzie jedyna zmiana, jeśli nie to trzeba resztę dokumentacji(wniosek, wycena) poprawić.

RODODENDRON7

Mówię o ubezpieczeniu w razie utraty pracy na 3 lata

PlanFinance.pl

Nie musisz tego brać. Możesz skorzystać z warunków jakie wymieniłem powyżej.

RODODENDRON7

Właśnie przed chwileczką dostałam decyzję pozytywną w Pekao S.A. Hurrrra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Bank Millenium - Kredyt Hipoteczny - Opinie

   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Millenium Banku.       Waluta kredytu: PLN. Okres kredytowania: do 35 lat. Maksymalna wysokość: do 90 % wartości nieruchomości.   By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą Banku Millenium. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:     Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w Millenium? Opisz swoj

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Wycena mieszkania a decyzja kredytowa

   Witam.  Mam pytanie natury technicznej.  Maz złożył min. do mBanku wniosek o kredyt hipoteczny.  Wczoraj dostaliśmy tel od babki że chce zrobić wycenę a decyzji dalej nie ma...  Czy to jest normalna procedura że przed decyzja "finansowa" robiona jest wycena?     

   in Kredyty mieszkaniowe

  • ING byla decyzja wstepna i rzeczoznawca?

   Dzień Dobry Czekamy z malzonką na decyzje w ING, decyzja wstepna juz byla, rzeczoznawca tez juz byl (dzis mial zlozyc wycene w banku), za ile czasu mozemy sie spodziewac decyzji koncowej czyli udzielenia kredytu? 

   in Kredyty mieszkaniowe

  • mBank decyzja wstępna

   Staram się w Mbanku o kredyt 179100 dostałem taką wiadomość  Dostarczenie przez Kredytobiorców podpisanego Wniosku o zawarcie umowy na kwotę kredytu 179100 zł. Co to oznacza ?  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Decyzja na poziomie oddziału

   Witam,    Jak wygląda sprawa decyzji udzielenia kredytu na poziomie oddziału?    Czy wtedy dyrektor banku decyduje o przyznaniu kredytu?   Czy wniosek przechodzi przez wewnętrzny scoring banku?    Jeden z doradców proponuje mi załatwienie kredytu na poziomie oddziału i kie wiem jak to się odbywa.    Pozdrawiam 

   in Kredyty firmowe - Opinie

 • Similar Content

  • Mod
   By Mod
   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Millenium Banku.
    
    

    
   Waluta kredytu: PLN.
   Okres kredytowania: do 35 lat.
   Maksymalna wysokość: do 90 % wartości nieruchomości.
    
   By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą Banku Millenium. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:
    
    
   Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w Millenium? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o banku Millenium. Zadaj pytanie odnośnie oferty banku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.