Jump to content
kasa10

Czy opłaca się wcześniej spłacic kredyt?

Recommended Posts

kasa10

Czy opłaca się wcześniej spłacić kredyt budowlany? Raty malejące.

PracownikBanku

Zawsze się opłaca spłacić wcześniej kredyt jeżeli jest wolna gotówka. Przy wcześniejszej spłacie nie płaci się odsetek tylko sam kapitał. Ale ile się zaoszczędzi to już zależy ile rat zostało do końca bo jeżeli np 5 rat to tylko grosze można zaoszczędzić, ponieważ w rata jest już zawarty prawie sam kapitał a odsetek prawie niema. Jeżeli jest to kredyt hipoteczny i jest prowizja od wcześniejszej spłaty, to trzeba się nad tym zastanowić i przeliczyć czy się to opłaca.

Krzysztof1985

Zgadzam się z poprzednikiem, że się opłaca, ale trzeba dokładnie wszystko sobie sprawdzić i przeliczyć ile zyskamy na takiej wcześniejszej spłacie.

MJM
Czy opłaca się wcześniej spłacić kredyt budowlany? Raty malejące.

A jest to kredyt standardowy czy RnS?

w.wislocka

Opłaca się wcześniej spłacić kredyt. Jak masz taką możliwość to tak zrób. Sama z tego skorzystałam i zaoszczędziłam troszkę gorsza :-)

kasa10

To kredyt mieszkaniowy w PKO, raty malejące ok 10 tys. jeszcze do spłacenia na rok. Chcę wziąć drugi na inne cele, jeżeli będzie przeszkadzał to go spłacę, wcześniej. Bank pewnie za "taką operację prowizje też weźmie"?

tom22

Moim zdaniem, jak widzę innych też, kredyt zawsze warto spłacić wcześniej. Dopiero staram się rozumieć meandry banków i kredytów, ale jako młody człowiek, wychodzę z założenia, ze im szbciej pozbędę się długów, tym lepiej. bank pewnie prowizję weźmie - przy wszytskim chyba ją biorą ;) - jednam i tak uwazam, że bardziej się to opłaca.

goro193
Bank pewnie za "taką operację prowizje też weźmie"?

 

bank pewnie prowizję weźmie - przy wszytskim chyba ją biorą ;) - jednam i tak uwazam, że bardziej się to opłaca.

 

Prowizja za wcześniejszą spłatę przy kredytach hipotecznych najczęściej występuje tylko w pierwszych latach (np 3 lata) od momentu uruchomienia kredytu.

zielononóżka55

A to nie jest tak, że zanim się zacznie spłacać, trzeba ustalić z bankiem warunki wcześniejszej spłaty?

kasa10

Doczytałem, że warunki są w umowie.

Rafał873

Jeśli w umowie nie ma żadnych sankcji za wcześniejsze spłacenie kredytu, to oczywiście zawsze korzystniej jest dokonać wcześniejszej spłaty, jeśli masz na to środki.

HomeBroke

Opłaca się wcześniej spłacic, ale znam osoby, które wolałyby gotówkę wrzucić w jakiś fundusz i spokojnie płacić raty licząc na zyski z funduszu.

xxdrowenxx

Opłaca się. Ja spłaciłem wcześnie i miałem mniej problemów na głowie

bunka

Czy to samo dotyczy instytucji pozabankowych???? Zycie pokazuje , że jest inaczej.

 

Gdy chodzi o samopoczucie to fakt, z mojego doświadczenia wiem, że się opłaca, bowiem mam faktycznie spokojniejsze sny, ale jeśli chodzi o finanse, to krew we mnie kipi, bo w drugą stronę to już nie działa tak sprawnie.! Zwrot jakiejś części kredytu, którą trudno określić, czego dotyczy, brak reakcji na pisma z.p.o. , na infolinii mało kompetentne osoby, przekierowania rozmów do "osoby, która udzieli pani wszelkich informacji", a w rzeczywistości, zabawa w głuchy telefon....:) Dziś siedziałam godzinę i próbowałam się dodzwonić. Efekt... albo nikt nie odbiera, albo ciągle zajęte....

 

Prośba do Włodka 13

Czy możesz zdradzić, jeśli to nie tajemnica , :) jak Profi Credit faktycznie rozlicza się z wcześniejszej spłaty kredytu? Czy jeśli np. spłaciłam 20 rat wcześniej kredyt, to za ile rat powinni mi zwrócić koszty ubezpieczenia i wynagrodzenia umownego? Bo wyszło na to , że za połowę tego okresu....? Czuję się oszukana, bowiem spłacałam regularnie, bez potknięcia .....

FarmerSam

Bankom nie opłaca się wcześniejsze spłacanie kredytów... Na tym to niestety polega.

magdalena.tro

Wiadomo, że bankom to nie na rękę, ale kredytobiorcy jak najbardziej

MariuszT

oczywiście, że sie opłaca wcześniej spłacać kredyt niezależnie czy jest to kredyt z ratami malejącymi czy też stałymi.

Należy tylko odnaleźć w umowie inofmracje, czy nie ma jakiejś opłaty za wcześniejszą spłatę, np. w 3 pierwszych latach, w takim wypadku lepiej pieniądze przerzucić na konto, inwestycje, lokatę zeby pomnażac je troche i po upływie okresu płatne za wczesniejsza spłatę spłacić i już :)

magdalena.tro

Warto zwrócić uwagę na ten punkt jeszcze przed podpisaniem umowy

dinero-finanse

Zawsze warto wcześniej spłacić kredyt. Pamiętajcie jednak o poinformowaniu banku o chęci dokonania wcześniejszej spłaty.

magdalena.tro

No tak, należy oczywiście wcześniej o tym powiedzieć ;D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.