Jump to content
misiekkrakow

Rejestr bankowy i wyczyszczenie TYLKO na papierze!

Recommended Posts

misiekkrakow

Witam

 

Jakiś czas temu starając się o kredyt hipoteczny w banku dostałem negatywną odpowiedz -powod wpis mojej osoby do Rejestru Bankowego

Po dłuższej "walce" z PKO BP o. głównym w Warszawie otrzymalem Decyzje

 

"W odpowiedzi na Pana pismo z dnia .... Powszechna Kasa oszczędności Bank Polski SA Oddział -Centrum Restrukturyzacji i Windykacji Biuro w Warszawie informuję że uwzględniając Pana wniosek, skrócono okres przetwarzania Pana danych osobowych w Centralnej Bazie Danych "Bankowy Rejestr"

W Pana przypadku, Bank podjął decyzję o usunięciu danych osobowych z Centralnej Bazy Danych "Bankowy Rejestru" z dniem 14-06-2012"

 

Z takim pismem rozpocząłem chodzenie po bankach żeby wreszcie dostać upragniony kredyt (dziwnie to brzmi:))

 

W 4 bankach otrzymałem negatywne odpowiedzi (a kultura pracowników banku zmieniła się w chwili negatywnej odpowiedzi -przed podpisaniem wniosków proponowali kawę, a przy prośbie o wyjasnienie dlaczego neggatywna to olewająco odpowiadali że przez złą historie

 

W 5 banku jedynie kobieta postarała się bardziej ..-- poinformowała mnie że wciąż moje dane widnieją w Rejestrze Bankowym - mimo pisma jakie otrzymałem z gł. centrali PKO BP!.

 

Wychodzi na to że pismo od PKO pozostało pismem -a działanie czyli usunięcie mnie z RB pozostało tylko na papierze

 

Czy moge obecnie starać się o jakieś odszkodowanie z PKO BP? -przez 4 banki mój sccoring spadł -pomijam koszty, czas itp ... jak to faktycznie wyglada ?

 

Prosze o pomoc i doradzenie w w/w sprawie

lzalewski

Odszkodowanie z tego tytułu raczej Ci nie będzie przysługiwać.

Czy naprawdę dołączałeś pismo z PKO BP do wniosku? Był to niewątpliwie błąd, bo analitycy choćby stąd wiedzieli, że były problemy. Nie musieli nawet zaglądać do BR.

goguś

@ miałem właśnie napisać to co napisał Izalewski

 

kto Ci takie działanie doradził ? wpisy w BR czy bik usuwa się po to żeby kolejny bank nie wiedział że były

 

to tak jakbyś dziś spłacił trzech komorników na trzech rachunkach, wpisy dałoby się usunąć a za dwa miesiące byś poszedł do banku i pokazał im raport że miałeś trzy egzekucje ale udało się usunąć wpisy więc kredyt mi się należy ponieważ w biku jest czysto :)

 

sprawdź br bo do końca sam nie wiesz jak jest, może jakaś pomyłka, niedopatrzenie, wpis powinien zniknąć z dniem 14-06-2012 godzina 00:00

PlanFinance.pl

Zgłoś się do PKO BP. MIG BR usuwa się w przeciwieństwie do BIK "od ręki".

misiekkrakow
... wpis powinien zniknąć z dniem 14-06-2012 godzina 00:00
Właśnie w piśmie pisze że z dniem 14.06... tylko że teraz mamy juz wrzesień 2012 .. Wpis RB sprawdzałem w 5 banku -jako jedyny bank ma moge powiedziec pracowników którzy starają się pomóc klientowi.. (W raporcie BIK jest wpis do RB -jako klient problemowy -zadłużenie spłacone)

Cudowne w naszym kraju jest to że banki mogą wysyłać pisma potwierdzające np. wypis z RB .. a nie stosować sie do tego

Napisałem również do GIODO -w tygodniu również będe chciał zadzwonić bezposrednio do centrali PKO BP -zobczymy co mi odpowiedzą -fakt zostaje że przez ich nie zastowosanie się do pisma które sami napisali, obciążony zostałem kosztami oraz czasem chodzenia po innych bankach .. i do tej pory nie mam jeszcze kredytu

lukasz83zloc

Cześć Misiek mam taki sam problem jak Twój, uzyskałeś gdzieś pomoc?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Marcin313
   By Marcin313
   Witam czy istnieje jakiś sposób by sprawdzic bankowy rejestr jakoś online? Albo w jakiś inny sposób niż tradycyjnie? Troszkę czas mnie nagli,a nie wiem czemu czekam już 4tyg na zamówiony raport go  niema 
  • prosba1
   By prosba1
   Spłaciłam całe zadłużenie 2015 roku w PKO BP ale zostałam wpisana do BR. Chciałam kredyt w tym samym banku na zakup mieszkania. Czy będzie problem wcześniej poprosić bank o wykreślenie mnie z BR mój BIK to 92/100. Wiem że bank pko bp jest bardzo ciężki w usuwaniu BR. Minęło już 4 lata. Nie wiem czy wysyłać pismo z prośbą?
  • turysta
   By turysta
   Witajcie,
    
   trafiło się i mnie i nie bardzo wiem jak wybrnąć z tej sytuacji. Dawno temu, jeszcze za czasów małżeńskich, założyłem w ING konto z debetem. Gdy się rozwodziłem w 2008 r uregulowałem wszystkie zaległości ale zapomniałem to konto zamknąć (miałem niestety inne sprawy na głowie). Po rozwodzie wyjechałem zagranicę do pracy. W międzyczasie dzwoniłem na infolinię do banku czy mogę pisemnie zamknąć konto. Odpowiedziano mi że muszę to zrobić osobiście i tyle. Nie poinformowano mnie wtedy że debet zaczął się powiększać ze względu na brak wpływów. Zostawiłem sprawę. Gdy wróciłem do Polski w 2010 r od razu poszedłem do banku żeby zamknąć konto. Poinformowano mnie jedynie o zaległości w wys. około 2 tys zł i tyle. Od razu je spłaciłem i zamknąłem konto. Myślałem że sprawa jest czysta. Teraz chcę sobie ułożyć życie od nowa i staram się o kredyt na mieszkanie. Jakie było moje zdziwienie gdy w banku dowiedziałem się że figuruje w Bankowym Rejestrze Niesolidnych Klientów więc o kredycie mogę zapomnieć. Wpisu dokonało ING więc poszedłem do banku z pytaniem jak to wyszło. Dowiedziałem się że kierowane były do mnie pisma, najpierw z groźbą wpisu a wobec braku dalszej spłaty, o wpisie do Rejestru. Wszytsko pięknie ładnie, tylko że je takich pism nie otrzymałem, nawet nie wiedziałem że taka sprawa się toczy. Pisma albo wracały do banku nieodebrane albo odbierała je moja była żona i mnie o tym nie informowała. Z niej tego nie wyciągnę bo odmawia mi odpowiedzi na takie pytanie, cóż.... Napisałem więc pismo do działu windykacji ING opisując całą sytuację i oczywiście z prośbą o wykreślenie mnie z Rejestru jakoże że zobowiązanie spłąciłem i nie do końca byłem świadomy sytuacji. Dziś otrzymałem negatywną odpowiedź z ING i info że te dane będą wisieć w rejstrze przez 5 lat.
   To znaczy że już koniec? Nie mam żadnej szansy żeby dostać kredyt???
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK