Jump to content
robt

DB rezygnacja z ostatniej transzy

Recommended Posts

robt

Witam

 

wnioskowałem kredyt w DB w czerwcu dostałem go w ostatich dniach września, dom byl kupiony w stanie surowym otwartym a harmonogram zaczynał się w czerwcu. Teraz po przedstawieniu przeniesienia pozwolenia na budowe bank chce mi wcisnać transze na wykonczenie. Zgodnie z harmonogramem powiniem miec podlogi i drzwi - tego nie mam (mam na parterze ale nie w całym domu )a nie chce klasc wykladziny zeby tylko bylo, reszta ogrzewanie ocieplenie jest zakonczona. Jak moge zrezygnowac z tej transzy i czy bank bedzie sie czepiał o te szczegóły. Bank nie dodał harmonogramu do umowy kredytowe i w tej chwili nie chce mi go przedstawić - co mam zrobic zeby z tego wybrnąć. Nie powime ze mnie to nie wq... już

 

czy opoźnienie w uzyskaniu kredytu przeklada sie jakoś na przesuniecie terminów realizacji prac w harmonogramie ?

 

dzieki

rt

PlanFinance.pl

Z tego co pamiętam DB rezygnację z transzy traktuje jak wcześniejszą spłatę.

kruk.db

Składając wniosek kredytowy rozpisane są poszczególne transze, jeżeli nie do napewno sa w umowie kredytowej w indywidualnych warunkach cenowych. We wniosku dołącza sie kosztorys który służy do wyceny nieruchomości uwzględniając przyszłą wartość nieruchomości oblicza się warunki cenowe, marże kredytu,ubezpieczenie niskiego wkładu. Wiec jeśli się nie spełni warunków z umowy bank ma prawo tą umowe wypowiedzieć. Można nie skorzystać z ostatniej transzy w momencie kiedy wszystko było by wykonane.

prezesik24

Nie ma co straszyć wypowiedzeniem umowy. Kosztorys jest jak najbardziej dla Pana dostępny, proszę poprosić w oddziale o jego udostepnienie. Jeżeli były wpisane podlogi, to dotyczą one calej nieruchomosci nie tylko częsci, co oznacza, że musi Pan wykonać 100 % wykończenia zgodnego z harmonogramem rzeczowo- finansowym.

Czy ma Pan w umowię opłatę za wcześniejszą spłate ??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Mod
   By Mod
   Czy warto wziąć kredyt gotówkowy w Deutsche Bank (DB)? Jakie ma warunki ? Czy istnieje w DB kredyt bez zaświadczeń o dochodach? Zobacz opinie klientów.
    
    

    
   Pożyczka gotówkowa wysokość: do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń.
   Okres kredytowania: do 8 lat.
   Atuty oferty: bez zaświadczeń dla wybranych grup zawodowych (maksymalnie uproszczony szybki kredyt dla lekarzy, prawników, księgowych, architektów czy weterynarzy); środki zostaną wypłacone nawet w 1 dzień; możliwość zawieszenia spłaty rat nawet na 3 miesiące; możesz także skorzystać z konsolidacji i zamienić wszystkie płatności za kredyty i karty kredytowe w jedną niską ratę, bez zbędnych formalności.
    

   Czy warto wziąć pożyczkę w db Kredyt? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o db Kredyt . Zadaj pytanie. Przeczytaj zdania i opinie o kredycie w Deutsche Banku innych kredytobiorców i zdecyduj sam.
  • Piotrek
   By Piotrek
   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Deutsche Banku PBC.
    
    

    
   Waluty kredytu: PLN, EUR.
   Okres kredytowania: PLN: 40 lat; EUR: 30 lat.
   Maksymalna wysokość: do 100 % wartości nieruchomości.
    
   By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Deutsche Banku. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

    
    
   Czy warto wziąć w Deutsche Banku kredyt hipoteczny?
   Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o Deutsche Bank. Zadaj pytanie.
  • pitm3n
   By pitm3n
   Witam wszystkich,
    
   Wspólnie z żoną zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania, a co za tym idzie również wzięcie kredytu hipotecznego. Wybór padł na DB. Jako że na forum pojawia się kilku doradców wyżej wspomnianego, chciałbym uzyskać info "z pierwszej ręki". Na jakie warunki możemy obecnie liczyć?
    
   Cena nieruchomości (rynek pierwotny): 350000 PLN
   Wkład własny 20% (wnioskowany kredyt 280000 PLN)
   Zarobki netto: 9500 PLN, 2 osoby w gospodarstwie domowym
    
   Zakładamy przystąpienie do programu "Oszczędzaj w przyszłość" oraz założenie konta w DB (i comiesięczne wpływy wynagrodzenia).
    
   Pozdrawiam,
    
   Piotr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Najczęściej wybierane kredyty: