Jump to content
dori19851

Ubezpieczenie nieruchomości, gdzie najtaniej?

Recommended Posts

dori19851

Proszę o informację gdzie najtaniej wyjdzie mi ubezpieczenie nieruchomości o wartości 129.000 zł

PlanFinance.pl

Przede wszystkim musisz od swojego banku dowiedzieć się jakie TU akceptują.

 

Moi klienci najczęściej wybierają Uniqa, Hestia TUW TUZ. Standard rynkowy to 0,08% wartości ubezpieczanej.

 

Dodatkowo sprawdź ofertę banku. Przy tej kwocie 10-15 PLN/rok nie powinno grac roli. Ubezpieczenie bankowe będzie się odnawiało automatycznie a z ubezpieczeniem zewnętrznym trzeba będzie biegać rok w rok.

dori19851

PKO BP - 103 zł rocznie w PZU

Bazylia

Najniższa składka wg rankingu na bankierze to Alianz. Ale niska składka równa się minimalny zakres ubezpieczenia. Dla porównania Ergo hestia ma nieco wyższa składkę, w jej zakresie jest home assistance a za inne opcje trzeba dopłacać.

korzystnie wychodzi Liberty Direct, gdyż ma w pakiecie dużo rozszerzeń ubezpieczenia, choć składka troszkę wyższa. Natomiast te najdroższe opcje jak warta mają właściwie mniej do zaoferowania niż Liberty.

Polecam spojrzeć na ten ranking ubezpieczeń na bankier. pl. Tam jest cała tabela z ubezpieczeniami.

Retro

W Generali można przez internet bez wychodzenia z domu. Zresztą tam się ostatnio nowe pakiety pojawiły - można m.in. ubezpieczyć rzeczy poza miejscem zamieszkania czy potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej.

PlanFinance.pl
W Generali można przez internet bez wychodzenia z domu. Zresztą tam się ostatnio nowe pakiety pojawiły - można m.in. ubezpieczyć rzeczy poza miejscem zamieszkania czy potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Niestety nie wszystkie banki akceptują ubezpieczenia direct więc rada mało trafiona.

Daria86

Polecam PZU zniżki dla nowym klientów do -30% każdy bank honoruje.

Daria86

Mieszkania bez OC się nie ubezpiecza, bo to właśnie OC jest od zalania.

agathaB

najlepiej wybrac jakis pakiet wraz z assistancem. A co do samego ubezpieczenia to ja sama dzwonilam do doradcy z generali, zeby wybral mi najatrakcyjniejsza oferte.

Pab86

Ja się zdecydowałem na ten pakiet OC puls mieszkanie z CUK- u.Był tylko wymóg że musi być rok jazdy bezszkodowej ale się zmieściłem:)

Finansolog

Akurat przy ubezpieczeniu nieruchomości nie należy szukać najtańszej opcji. Wynika to z tego, że najtańsze ubezpieczenia mogą mieć bardzo nieciekawe zapisy w OWU i dużo wyłączeń odpowiedzialności. Należy także zwracać uwagę na to jaki % sumy ubezpieczenia przypada na każdy element domu.

Przykładowa sytuacja:

Ubezpieczyliśmy dom na 200 tys. zł, podczas burzy zerwało nam dach, którego koszt naprawy wyniesie 35 tys. Zadowoleni, że mamy ubezpieczony domek oczekujemy, że bez problemu dostaniemy nasze 35 tys. Jednak po wizycie rzeczoznawcy okazuje się, że w naszej opcji ubezpieczenia możemy uzyskać na naprawę dachu maksymalnie 10% sumy ubezpieczenia, czyli w naszym przykładzie będzie to 20 tys. W tej sytuacji jesteśmy do tyłu 15 tys. i w 90% przypadków od tej pory uważamy ubezpieczyciela za z*******a ;)

Morał z historii jest taki, że trzeba bardzo dokładnie przeczytać OWU i kupić takie ubezpieczenie (niekiedy 2 razy droższe), które w całości pokryłoby ewentualne szkody.

 

Mam nadzieję, że pomogłem swoim przydługawym postem :)

Pozdrawiam

Mark-us

My nie mamy ubezpieczonego mieszkania, ale chyba pora to zrobić.

Katarzynna

Podbijam temat -jeśli są tu na forum "zwyczajni" ludzie nie ubezpieczyciele to chciałabym się dowiedzieć czy jak ubezpieczaliście mieszkanie,to w przypadku np. zalania czy nie było jakiś problemów.

GWARANT
Podbijam temat -jeśli są tu na forum "zwyczajni" ludzie nie ubezpieczyciele to chciałabym się dowiedzieć czy jak ubezpieczaliście mieszkanie,to w przypadku np. zalania czy nie było jakiś problemów.

 

PZU oferuje do 40% zniżki na ubezpieczenie mieszkania. zakres ubezpieczenia:

- mury - od zdarzeń losowych

- wyposażenie mieszkania

- OC w życiu prywatnym (np od zalania)

Finansolog
Podbijam temat -jeśli są tu na forum "zwyczajni" ludzie nie ubezpieczyciele to chciałabym się dowiedzieć czy jak ubezpieczaliście mieszkanie,to w przypadku np. zalania czy nie było jakiś problemów.

 

Ubezpieczenia domu/mieszkania to bardzo śliski temat. Ubezpieczyciele mają ogromne pole do popisu przy wymigiwaniu się od wypłaty odszkodowania. Kilka rad:

- bardzo, ale to bardzo dokładnie przeczytaj OWU zanim wykupisz ubezpieczenie (zwróć uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, jaka część sumy ubezpieczenia przypada na dany element domu itp)

- nie sugeruj się zbytnio ceną,

- w razie jakiejkolwiek szkody dokumentuj wszystko na zdjęciach,

- miej nadzieję, że nigdy do szkody nie dojdzie :)

Ruda_Sfora

Nie zawsze oszczędność kilku zł jest tego warta, kiedy przyjdzie do likwidacji szkody okazuje się ile tak naprawdę warte było ubezpieczenie ...

GWARANT

To zależy gdzie jest nieruchomość i jakim zakresem ubezpieczenia ma być objęta nieruchomość. W PZU mają teraz zniżkę do 40%.

kswiderski

Witam

Przy ubezpieczeniu nieruchomości , najważniejszą kwestią jest , co polisa ma zabezpieczać . Pod tym względem należy wybrać odpowiednie ubezpieczenie.Wyczerpujące informacje na ten temat są zamieszczone na stronie mfind.pl w ""ABC zakupu."" Dodatkowo nasza strona udostępnia porównanie ofert z rożnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

W razie niejasności jestem do dyspozycji

Pozdrawiam Kamil Świderski - Mfind

dudus

Jestem tego samego zdania, że nie ważne za ile ważne jakie są warunki. Wychodząc z takiego założenia, że ma być tanio, potem pojawia się w sieci mnóstwo komentarzy na temat jaki to ubezpieczyciel jest zły. Jasne czasem jest zły i jego decyzje budzą wątpliwośći, jednak częściej wina leży po naszej stronie, bo nie wiemy co podpisujemy. Wychodzimy z założenia, ubezpieczenie jest no to na pewno jestem ubezpieczony od wszystkiego. A tu tak kolorowo nie jest ;)

 

---------- Post dodany o 11:31 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 11:29 ----------

 

Podbijam temat -jeśli są tu na forum "zwyczajni" ludzie nie ubezpieczyciele to chciałabym się dowiedzieć czy jak ubezpieczaliście mieszkanie,to w przypadku np. zalania czy nie było jakiś problemów.

 

U mnie nigdy nie było problemu, a często nam się udawało zalewać sąsiadke i przy tym nas samych;/ Co Ciebie konkretnie interesuje to pomogę :)

Sentinel75

jeżeli masz zwyczaj zalewać sąsiadów itp...to ważne, aby mieć wykupione ubezpieczenie OC, aktualnie jest promocja w Hestii, jeżeli ubezpieczasz mieszkanie/dom (wersja dla banku to koszt ok. 70 zł przy SU w kwocie 250.000 zł) to OC masz za 1 zł ;-)

kahuni1

Informuję,iż obecnie w PZU ubezpieczenia nieruchomości są baardzo konkurencyjne cenowo. Niewiele osób wie,iż wracając do PZU za ubezpieczenie zapłaci dziś taniej niż u konkurencji. Przykładowo za ubezpieczenie czysto pod kredyt o wartości 100000zł,wraz z elementami stałymi zapłacimy za rok 49zł.Pozostałe dodatki są objęte -55% zniżki.Ubezpieczyłam tak mieszkanie pod kredyt.Za polisę na 300000zł zapłaciłam we Wrocławiu 141zł.

Z OC zalania i na terenie Polski OC w życiu prywatnym koszt byłby o 20zł droższy.

papalopi

odświeżę kotleta. Biorę kredyt w Pekao i chcę przekalkulować czy opłaca mi się brać ubezpieczenie w banku czy poza plus OC na życie - gdzie bank zwiększy marże o 0,05 pkt. Może ktoś miał ostatnio jakieś doświadczenie w tym temacie

Retro

Ja bym w ogóle nie kierował się kryterium ceny, jeśli potem mają być przeprawy z TU. Bardziej bym patrzyła na to czy jest formuła ALL RISKS.

liviaan

Formuła all risks bardzo się opłaca, zabezpiecza nawet przed naszym roztargnieniem kiedy zostawimy włączone żelazko albo garnek na gazie. Ja mam taka polisę w generali, w razie czego dają nawet lokat na 8 miesięcy.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • francuz2
   By francuz2
   Rozpoznaję temat - mam kredyt w DB - ubezpieczenie w TU EUROPA płacone w racie kredytowej. Można coś zaoszczędzić ubezpieczając dom na własną rękę?
  • Uinfo
   By Uinfo
   Właściwie prosta sprawa, bo ceny za polis majątkowych zabezpieczających kredyt są niezbyt wygórowane.
    
   Jednak oprócz wysokości składki za ubezpieczenie jest jeszcze kilka istotnych kwestii, o których mało kto wie - zwykle dowiadują się ci kredytobiorcy, którym przydarzy się poważniejsza szkoda po wystąpieniu pożaru lub innego zdarzenia losowego.
    
   Chodzi o wartość nieruchomości aktualną oraz z umowy kredytowej w kontekście zasady proporcji przy wypłacie odszkodowania:
   1/ jeśli dzisiaj wartość nieruchomości jest niższa to występuje tzw. nadubezpieczenie, więc przepłacana jest składka,
   2/ jeśli dzisiaj wartość nieruchomości jest wyższa, to występuje tzw. niedoubezpieczenie i wypłata odszkodowania będzie niższa niż wartość szkody (w proporcji niedoubezpieczenia).
  • Portalnet
   By Portalnet
   Witam
    
   Wziąłem kredyt na mieszkanko i odebrałem już klucze. Kiedy mogę ubezpieczyć owe mieszkanko - chodzi o mury ( do kredytu) oraz od włamania ,zalania itp. Czy dopiero jak moja czesc bloku zostanie oddana ( bo jeszcze nie została oddana) do użytku czy aż po akcie notarialnym a może już w momencie odebrania kluczy ?
   Na razie nie będę mieszkał w nim ale zamierzam wpuścić ekipę wykończeniowa i zwozić powoli do niego wyposażenie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.