Jump to content
ekspata

koszty zakupu mieszkania - obsługa i administracja

Recommended Posts

ekspata

Witam, jestem nowy na forum, przymierzam się do kredytu na zakup mieszkania.

Obecnie pracuję zagranicą mam dochody netto na poziomie 2100 euro, jestem jedyną osobą w gospodarstwie domowym, nie mam żadnych innych zobowiązań finansowych, nie utrzymuje samochodu

koszty utrzymania i koszty stałe jak dla terytorium Niemiec (pozostałe mniejsze miasta).

Po wstępnej orientacji, wiem, że kredyt mogę otrzymac na 80% wartości nieruchomości, jaką chciałbym kupić.

Rozumiem, że bedę musiał dysponować np 50 tyś przy zakupie mieszkania za 250.

 

Moje pytanie brzmi, ile jeszcze będę musiał wyłożyć na samym początku (koszty administracyjne, tłumaczenia, prowizje dla pośredników)? Jeśli odpowiedź na podobne pytania była już udzielana to proszę o wskazanie gdzie, ponieważ sam jej nie znalazłem.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Linki
Sentinel75

pracujesz na etacie, kontrakcie? jaki zawód/stanowisko? czy ww. kwota wpływa na konto bankowe? podatki płacisz w Polsce czy za granicą? gdzie odprowadzasz składki na ubezpieczenie zdrowotne?

 

w jakim celu masz zamiar kupić mieszkanie w Polsce?

 

koszty około transakcyjne zależne są od tego czy chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym czy pierwotnym? w pierwszym przypadku są wyższe i mogą sięgać nawet ok. 5-6% wartości mieszkania (PCC, w szczególności ew. prowizja dla biura nieruchomości, akt notarialny), na pierwotnym nie ma PCC oraz prowizji biura

 

jeżeli będzie konieczne tłumaczenie dokumentów to koszt uzależniony jest od tego ile ich będzie...

PlanFinance.pl

To wszystko zależy od ceny mieszkania, banku, czy z rynku wtórnego czy z rynku pierwotnego. Nie da się tak odpowiedzieć po prostu.

kruk.db

W Deutsche banku nie trzeba tłumaczyć dokumentów z angielskiego i niemieckiego wiec troszkę można zaoszczędzić. Wycena nieruchomosci ( mieszkań) za free. Za pośrednictwo finansowe sie nie płaci. Za nieruchomosc od 1 do 3 % wartosci nieruchomosci.

Ps. a gdzie szukasz nieruchomosci? LTV 90 % czyli 10 % musisz wyłożyć.

ekspata

Pracuję w branży marketing/IT, jako szeregowy specjalista. Mam pełen etat na bezterminową umowę o pracę, rozliczam się tutaj. Pensja wpływa na tutejsze konto. Wszystkie świadczenia odprowadzam zagranicą.

Szukam mieszkania do max 40m z wtórnego na wynajem we Wrocławiu.

Po wstępnej przymiarce dostałem 300tys z 20% wkładem albo 380 z 30%. W pierwszym banku akceptują dokumenty niemieckie, w drugim wymagaja ich po polsku lub po angielsku.

 

Skróty PPC i LTV są dla mnie niezrozumiałe (nawet po odpytaniu google) - jest może na forum jakiś post ze słowniczkiem?

PlanFinance.pl

PCC - podatek od czynności cywilnoprawnych 2% jeśli mieszkanie jest z rynku wtórnego

 

LTV - loan to value, kredyt do zabezpieczenia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • kredyt na zakup mieszkania 350 tys.

   Dzień dobry, W jakim banku mógłbym dostać najkorzystniejszy kredyt w mojej sytuacji? Czy brak historii kredytowej może istotnie wpłynąć na zdolność kredytową?   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 180 -200 msc. 3.Wysokość kredytu - 350 000 PLN 4.Wkład własny - 250 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 600 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności -  mieszkanie / własnościowe

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt mieszkaniowy - zakup mieszkania Śląsk

   Dzień dobry, Uprzejmie proszę o przesłanie propozycji kredytu.   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 25 lat 3.Wysokość kredytu - 297 500 4.Wkład własny - 75 000 5.Wartość nieruchomości - 372 500  6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - rynek pierwotny (na wykończenie mieszkania będziemy chcieli przeznaczyć gotówkę) 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie  8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 63 m2 9.

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt hipoteczny na współwłasność mieszkania

   Mam dosyć osobliwe pytanie: Aktualnie figuruję w BIK, ZBP, jestem w trakcie czyszczenia tych wpisów, aczkolwiek liczę się z tym, że mogę nie wyczyścić wszystkiego. Aktualnie prowadzę JDG z bardzo wysokimi dochodami, na mieszkanie w gotówce jestem w stanie odłożyć w ciągu dwóch lat, jednak z wielu względów chciałbym otrzymać je wcześniej. Czy w przypadku niepowodzenia czyszczenia BIK jest szansa na wzięcie kredytu hipotecznego przez partnera na połowę tego mieszkania? Wartość mieszkania

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na zakup mieszkania 250 000

   Czy z poniższymi dochodami uda nam się uzyskać kredyt hipoteczny na wnioskowaną kwotę .Proszę o najkorzystniejszą ofertę.   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania – 360 miesięcy 3.Wysokość kredytu – 250 000 4.Wkład własny – brak  5.Wartość nieruchomości – 250 000 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - rynek pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności – mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości – 59 m2

   in Kredyty z dopłatami MdM

  • Niezrozumiałe koszty w sprawie Kancelarii Medius.

   Witam. Mam problem. Jakiś czas temu miałem egzekucję komorniczą. Spłaciłem komornikowi całe zadłużenie i myślałem że będę miał spokój, kilka tygodni temu odezwała się do mnie kancelaria medius i żąda odemnie spłaty jeszcze jakiś zaległości. Nie wiem co mam z tym faktem zrobić , rozmowy telefoniczne nie przynoszą rezultatów. Posiadam zaświadczenie od komornika o zakończeniu egzekucji i spłaceniu całości wymaganej kwoty  

   in Dla zadłużonych

 • Similar Content

  • Marta124
   By Marta124
   Mam  pytanie - jestem z związku i chcę wspólnie z dziewczyną kupić mieszkanie. Ja mam wkład w postaci gotówki, ona będzie brała na siebie kredyt hipoteczny, czy możemy stać się wspólnie właścicielkami tego mieszkania ? 
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.