Jump to content
silu

Transze kredytu hipotecznego - lepiej więcej czy mniej?

Recommended Posts

silu

Witam

Czy kredyt lepiej wziąć w dwóch transzach, czy może spokojnie wziąć pięć transz? Jaki to będzie miało wpływ na ratę kredytu?

PlanFinance.pl

Jaki jest powód rozbicia na transze?. Budowa domu?.

 

Generalnie w większości banków do momentu wypłaty całego kredytu płacisz odsetki od kwoty kredytu wypłaconej. Większa wyłata wyższe odsetki, niższa wypłata niższe odsetki.. Co Ci się opłaca na daną chwile sam musisz określić.

GPO Finanse

Dochodzą jeszcze opłaty za kontrolę inwestycji (w różnych bankach różnie) - im więcej transz tym więcej dodatkowych opłat.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • m4rcin0991
   By m4rcin0991
   Dzień dobry. Chciałbym przedstawić mój problem. Zdecydowałem się na kredyt hipoteczny w banku BNP Paribas. Kredyt na mieszkanie wypłacany w transzach. Pierwsze 2 transze wypłacone w terminie. Aktualnie, zgodnie z harmonogramem, ustalonym przez dewelopera (bank zaakceptował) powinna zostać wypłacona trzecia transza i mimo, że są już 2 dni po terminie, transza nadal nie została wypłacona przez bank. Dyspozycja została podpisana 18.09. W umowie kredytowej bank określił czas wypłacania transzy na 6 dni roboczych od daty podpisania dyspozycji. Ze swojej strony dopełniliśmy formalności, co potwierdziła doradca klienta, która zajmuje się naszym kredytem ale zaznacza, że nie ma wpływu na terminy realizacji transz przez administrację.
   Tak jak wspominałem są już 2 dni po terminie a deweloper nadal nie otrzymał transzy naszego kredytu. A zgodnie z ustawą deweloper może naliczać odsetki. Co w takiej sytuacji można zrobić?
  • boo
   By boo
   Witam,
   Mam następujący problem. Wziąłem kredyt walutowy w Deutche Banku z wypłatą całości kredytu na depozyt. W dniu podpisywania umowy złożyłem dyspozycję wypłaty 1 i 2 transzy kredytu (obie miały termin płatności w tym samym dniu). Wypłata 1 transzy zgodnie z umową oznacza uruchomienie całości kredytu i przelanie pełnej kwoty kredytu na rachunek depozytowy wg kursu obowiązującego w dniu wypłaty. Dyspozycja była na jednym druku, ale obie transze były tam wyodrębnione w osobnych pozycjach. Mimo zapewnień konsultantki że wszystko jest ok i kredyt zostanie uruchomiony w ciągu 2 dni, po kilku dniach dowiedziałem się że kredyt nie został uruchomiony ponieważ nie spełniłem warunków wypłaty drugiej transzy (inspekcja na budowie) i konieczne jest przeprowadzenie tej inspekcji. Moje pytanie brzmi - czy bank mógł odmówić wypłaty 1 transzy kredytu w sytuacji gdy nie spełniałem warunków wypłaty transzy nr 2 w sytuacji gdy wydałem jedną dyspozycję wypłaty obu transz? Decyzja o nieuruchomieniu kredytu zgodnie z dyspozycją w określonym terminie oznacza dużą stratę związaną ze spadkiem kursu waluty.
   Czy są w tym przypadku podstawy do złożenia reklamacji i ubiegania się o zadośćuczynienie ze strony banku? Dodam że ani Umowa Kredytu ani Regulamin nie przewidują zaistniałej sytuacji, tj. wypłaty dwóch transz w ramach jednej dyspozycji.
  • aga86
   By aga86
   Witam!
   Mam pytanie dotyczące wypłaty transz..a dokładnie ile to trwa u Was..?
   Mam kredyt hipot.w banku pocztowym, na marginesie dodam że od samego początku mam jakieś "ekscesy" z tym bankiem, nie wiem czy wy też tak macie i to są standardowe procedury czy po prostu ja trafiłam na tak nie kompetentnego pośrednika..
   Na samym początku już się zaczęło, wniosek złożyłam na sam koniec sierpnia 2011r. a umowę podpisywałam 28 listopada (więc się trochę naczekałam), teraz kolejny problem, ponieważ staram się o wypłatę II transzy i doczekać się jej nie mogę 8 marca miałam rzeczoznawcę na budowie i wszystko ok, odpowiedzi z banku nie mam do dnia dzisiejszego.. Powiedzcie mi o co tutaj chodzi? czy wszyscy co maja kredyt w tym banku tyle czekają? czy to jest standardowa procedura wszystkich banków? bo już naprawdę tracę cierpliwość i mam ochotę nawrzeszczeć na mojego pośrednika, bo mam wrażenie że to on tak sobie wszystko olewa?
   Bardzo proszę napiszcie jak to wygląda u Was..
   Z góry dziękuje..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Najczęściej wybierane kredyty: