Jump to content
syringesss

Banki odmówiły mi kredytu konsolidacyjnego.. nie mam zdolności kredytowej bo raty przekraczają połowę mojego dochodu

Recommended Posts

syringesss

Pisałam już wcześniej o moim problemie z kredytem.

chciałam konsolidacje na 10000zł (2kredyty łacznie do spłaty 7.600zł i dodatkowa gotówka którą chce dobrać 2500zł) Niestety ale EuroBank odmówił mi kredytu. W Meritum powiedziano mi , że mam małe szanse ale mogę zapytać.. a ja nie chciałam robić sobie dodatkowych zapytań w biku. W Aliorze powiedziano mi że mam zdolność tylko na konsolidacje i 1200zł dodatkowej gotówki. ja potrzebuję 2500zł.....

Odmówiono mi ponieważ :

przy rencie 950zł netto i 2 ratach kredytu 300zł i 340zł nie mam zdolności kredytowej bo raty przekraczają połowę mojego dochodu.

 

Czy mam szansę na ten kredyt? Np w SKOKu ? lub gdziekolwiek indziej?

może jest tu jakiś przedstawiciel z SKOKU?

proszę o pomoc

ArturKredyty

W SKoku na 10 lat pewnie zdolność będzie

na konsolidacje i gotówkę

renta jest stała?

syringesss

tak jest stała. jedna pożyczka jest do listopada 2013r , druga do lipca 2014r. bik był sprawdzany i wszystko jest ok. chodzi im tylko o to że skoro mam 640zł a dochodu 950zł to nie mam tej zdolności. nie wiem czemu oni wciąż biorą pod uwagę te obecne raty skoro po konsolidacji będą przecież mniejsze... nie rozumiem jak oni to wyliczają.

pomocwkredycie
tak jest stała. jedna pożyczka jest do listopada 2013r , druga do lipca 2014r. bik był sprawdzany i wszystko jest ok. chodzi im tylko o to że skoro mam 640zł a dochodu 950zł to nie mam tej zdolności. nie wiem czemu oni wciąż biorą pod uwagę te obecne raty skoro po konsolidacji będą przecież mniejsze... nie rozumiem jak oni to wyliczają.

 

Większość banków liczy zdolność według swoich wewnętrzych wyliczeń, ale dużęgo dochodu niemasz, ale warto abyś podszedła do skoku np. Wspólnota a nóż ci pomogą.

PracownikBanku

Co to jest za renta: socjalna, chorobowa ? Na jaki okres bezterminowa ?

Możesz podać od pocztowy zameldowania zobaczę czy naprawdę w Alior nie ma zdolności.

Katarzyna Malinowska

Jakby tu najprościej ująć. Otóż udzielony kredyt konsolidacyjny zamiast zwiększyć zdolność kredytową – zmniejsza ją, bowiem kwota konsolidacyjna doliczana jest do obecnego zadłużenia. Banki mają swoje wewnętrzne procedury dla wyliczania zdolności kredytowej i żeby przepchnąć wniosek stosują różne sztuczki, aby system go „łyknął” .

Ale czasami te sztuczki zawodzą i wówczas nie wychodzi możliwość udzielenia kredytu konsolidacyjnego.

SKOK zdecydowanie odradzam. Nie polecam nikomu. Jest to instytucja parabankowa, słynąca z najwyższego oprocentowania kredytów gotówkowych. Do każdego udzielanego kredytu gotówkowego, SKOK obowiązkowo dodaje kredyt odnawialny z kartą kredytową, trzeba podpisać zgodę na polecenie zapłaty, żeby SKOK mógł samodzielnie pobierać sobie pieniądze z konta klienta.

A nie daj Boże, niech Ci się powinie noga, spóźnisz się z zapłatą jednej raty – naliczają koszty wezwania – 35 zł, które sobie potrącają bezkarnie z Twojej linii odnawialnej ,jeśli masz na niej środki.

Spóźnienie w okolicach 30 dni, skutkować będzie windykacją zewnętrzną – Kancelarią Prawniczą Wójcik Spółka Komandytowa, za usługi której SKOK nalicza opłatę w wysokości 150 zł.

Usługa Kancelarii to kilka telefonów od chamskiego Windykatora, który nigdy się nie przedstawia, potem przyjeżdża pod adres zamieszkania i jeśli uda mu się wejść – wrzuca wezwania z pogróżkami sądowymi do skrzynki na listy.

Odradzam SKOK !!!! Nie polecam nikomu. Z dala od tego parabanczku.

syringesss

renta jest stała. 09-400 kod pocztowy. tak powiedział jeden z doradców.... konsolidacja i tylko 1200zł dodatkowej gotowki. a musi to być koniecznie 2500zł. i obojętnie gdzie.

PracownikBanku

ale co to za renta jest ?

syringesss

renta rodzinna , po mężu . dożywotnia

 

---------- Post dodany o 10:27 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 10:21 ----------

 

ale nigdy nie było problemu ze spłacaniem rat. poza tym jedna pożyczka jest z SKOK rafineria. druga z santander (po orientacyjnym zapytaniu bez sprawdzania bik santander nie da konsolidacji ewentualnie coś mówili o dodatkowej gotówce ale przecież trzecia rata przy tym dochodzie to już jest chyba w ogóle nie możliwa...)

PracownikBanku
renta jest stała. 09-400 kod pocztowy. tak powiedział jeden z doradców.... konsolidacja i tylko 1200zł dodatkowej gotowki. a musi to być koniecznie 2500zł. i obojętnie gdzie.

 

 

Dobrze powiedział - nie ma zdolności na taką kwotę. Ponieważ zdolność się oblicza na podstawie kodu pocztowego w zależności od miasta i województwa. U Ciebie wychodzi że na życie odejmują 750 zł biorąc pod uwagę kod pocztowy. Czyli 950 zł - 750 zł zostaje 200 zł a to za mało na ratę przy tej konsolidacji + gotówka. Tak to wygląda w Alior.

 

Może lepiej zrobić tą konsolidacje a brakującą kwotę gdzieś wykombinować. W innych bankach tez ciężko będzie ze zdolnością.

syringesss

dziękuje za pomoc , szkoda że w bankach się nie uda... a co z tymi SKOKami? podchodzą do tego inaczej? jak to tam liczą? i który patrzy bardziej pobłażliwie... może jest tu jakiś doradca ze SKOKu?

 

 

ewentualnie czy da się zrobić konsolidacje na te 7600zł i wziąć pożyczkę w innym banku na te 2500zł?

pomocwkredycie
dziękuje za pomoc , szkoda że w bankach się nie uda... a co z tymi SKOKami? podchodzą do tego inaczej? jak to tam liczą? i który patrzy bardziej pobłażliwie... może jest tu jakiś doradca ze SKOKu?

 

 

ewentualnie czy da się zrobić konsolidacje na te 7600zł i wziąć pożyczkę w innym banku na te 2500zł?

 

Jeśli chcesz mogę się tym zająć, przypomni mi się w poniedziałek to podam ci ratę i też zobaczymy czy będziesz mieć zdolność kredytową.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Jomar
   By Jomar
   Witam mam problem z uzyskania kredytu na spłatę swoich zobowiązań. Posiadam kilka kredytów pozabankowych i dwa bankowe. Raty są w tej chwili kolosalne i zaczynam się obawiać że dalej nie dam rady ich spłacać. Chciałam uzyskać jeden kredyt bankowy na spłatę wszystkiego lecz nie posiadam zdolności kredytowej. Żaden bank nie udzieli mi kredytu. BIK mam ok, ale moje dochody to też czasem lekki problem gdyż utrzymuje się z renty rodzinnej i świadczeń spolecznych na córki co łącznie daje ok. 4600zl. Potrzebowałbym 50tys. i osoby która wzięła by mi ten kredyt. Oczywiście nie za darmo( procent od kwoty kredytu). Dodatkowo mogę spisać umowę z zabezpieczeniem, którym będzie moje mieszkanie, z taką osobą jeśli ktoś zdecyduje się mi pomóc. Nie mam już sił chodzić, prosić i słuchać wciąż odmowy i chciałabym w końcu spać spokojniej. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomoc to będę bardzo wdzięczna. 
  • tomlicht
   By tomlicht
   Prośba o opinie - czy jest szansa na kredy konsolidacyjny na spłate chwilówek - juz jestem po terminie , telefony sie urywają - w biku już pewnie jestem + mam dużo zapytań
   Lista  zobowiązań:
   Witam , założyłem wątek ale - jakby temat umarł i nie wiem czy sprawa jest beznadziejna 
   Potrzebowałbym pomocy jak poradzić sobie z  zadłużeniem chwilówkami. Mam 3 kredyty nieubezpieczone które spłacam regularnie a poza tym kilka zobowiazan w parabankach. Próbowałem wziąć kredyt na spłatę ale banki mi odmawiają . Na razie napisałem pisma z prośbą o wykreślenie  zapytań o pożyczki ( poradził mi tak znajomy ) i czekam
    
   Lista zobowiązań:
   1. Alior - do spłaty 4507,64 zl ( płatne terminowo) zawarta w lipcu 2018 do czerwca 2021 / rata 134 zł
   2. Alior - do spłaty 12 100,63 zl ( płatne terminowo) w sierpniu 2018 do lipca 2022 / rata 289 zł
   3.T Mobile Usługi bankowe - ok 85 000 ( płatne terminowo) do 2028 / nie mogę znaleźć dokumentów więc nie pamiętam dokładnie kiedy zawierałem ta umowę / rata 795 zł
    
   Kuki - 3000 zł , termin płatności 05-05-19 /była przedłużana na 30 dni 
   Szybka gotówka - 3486,11 zl termin 05-05-19
   Finbo - 3865,01 - termin spłaty 20-04-19
   Zaplo - 15000 / do spłaty 29 684 zl ( płatne terminowo)
   SuperGrosz - 5000 zł / do spłaty 11 086,58 zl / spłacono  923,92 
   NetCredit - 491 zl - termin spłaty 01-06-2019 ( ta spłacę po wyplacie w czerwcu)
   Vivus - 9030,20 zł / termin spłaty 05-04-19 /przedłużana 2 razy na 30 dni
    
   O mnie:
   Lat -31
   Zatrudnienie - umowa o pracę na czas nieokreślony
   Zarobki - 3750 zł brutto / ok 2800 - 3000 zł netto ( z dodatkami za nocki i prace w weekendy - mamy za to dodatki ) + 2150 zł brutto premii co 3 miesiące
  • erfau
   By erfau
   Witam wszystkich. Trafilem przypadkiem na to forum, poczytalem troche tematow, troche sie uspokoilem. Mam 26 lat, dlugi na ponad 200 tys zl. Mam umowe na czas nieokreslony od prawie 5lat, chwilowo jednak w pracy maly przestoj, stad spadek dochodow. Obecnie z trzech ostatnich miesiecy wychodzi mi srednia kolo 4800zl. W tamtym roku byla to nawet srednia w okolicach 6200. Mieszkam z rodzicami, takze moje koszty zycia nie sa za wysokie, kilkaset zl dorzucam sie rodzicom, dojazd do pracy itp. Narobilem glupot w swoim zyciu, wiem, ze przedemna dluga i zmudna droga, ale mysle, ze warto sie wziac w garsc, poswiecic te kilka lat na prace " za darmo ", aby z czasem odetchnac z ulga i korzystac z zycia.
    
   Moja sytuacja na chwile obecna przedstawia sie tak ( tabelka na dole )
    
   Dodatkowo mam tez pozyczki od bliskich mi osob:
   - od jednej osoby lacznie 4 pozyczki na jakies 5-6 lat, laczna rata 550 zl
   - druga pozyczka od rodzicow na 36 miesiecy po 450zl
    
   Lacznie daje to dodatkowy tysiac, niestety te pozyczki musze splacac regularnie. 
    
   Podsumowujac: 1110 (bnp) + 1400 (ing) + 320 (wonga) = 2830zl
   po za bankiem: 1000zl
    
   Lacznie jakies 3900 zl
   Doliczajac jakies 1500zl lacznie na zycie daje to 5400. 
    
   Jest to kwota, ktora mysle bede w stanie zarobic tylko zostaje ten nieszczesny vivus. Nie wiem jak do tego podejsc. Dodatkowo wyplate ktora przyjdzie za tydzie bedzie wyjatkowo niska, okolo 4200zl wiec calkiem mnie to udupia. 
    
   Pobralem raporty z BIK, KRD, zerkne jeszcze w BIG i KRD. 
   Opoznienia w BIKU jakies sa, zazwyczaj do 7dni, jedna sytuacja z aliorem byla gdzie opoznienie wynioslo kolo 40dni, ale to moja pomylka, po prostu zapomnialem przelac pieniadze na rate. 
   BIK 51/100, sporo zapytan w ostatnim czasie
    
   Teraz kilka pytan: 
   1. Interesowalby mnie kredyt na jakies 12000, ktory pokryl by wonge ( w tej chwili przy wczesniejszej splacie do zamkniecia pozyczki potrzeba 6800 ) + vivus 4200. Czy w ogole jest szansa na jakikolwiek kredyt? 
   2. Jakbyscie podeszli do tego vivusa? kontaktowac sie z nimi i probowac dogadac, placic 400zl za przedluzenie o miesiac? czy po prostu nie zaplacic w ogole bez zadnej reakcji ani informowania ich?
   3. Mialem 18 chwilowek branych z vivusa, splacane wszsytkie terminowo i czesto przed czasem oraz 26x wonge, rowniez wszystko na czas. Czy moge starac sie o jakiekolwiek zwroty?
   4. Czy jest mozliwosc abym skontaktowal sie z aliorem w sprawie usuniecia tych wpisow. Pozyczka dawno zamknieta, zreszta splacona przed czasem. Czy usuniecie wpisu mialoby wplyw na scoring ?
   5. Czy moglby ktos fachowym okiem rzucic na moj raport BIK i powiedziec mi jak to wyglada ?
    
   Pozdrawiam
    
    

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: