Jump to content
teodorx

Negocjacja prowizji Millennium, wysoka kwota kredytu

Recommended Posts

teodorx

Czy możecie podzielić się doświadczeniami jak wygląda w praktyce negocjacja prowizji w Millennium przy wysokiej kwocie kredytu? Mówię o końcówce 2012 roku i kredycie na kwotę ok 470 000zł.

 

Mój konsultant z banku nic mi nie załatwił, ale dostaję sygnały, że w innych oddziałach byłoby to możliwe i dopiero niedawno dostali instrukcję, że z negocjacjami prowizji od udzielenia kredytu muszą zacząć się wstrzymywać.

 

Czy konstultant z banku dostaje procent od uzyskanej prowizji za udzielenie kredytu?

Linki
GPO Finanse

Nie ma możliwości negocjacji prowizji w Millennium.

Sentinel75

marża w Millennium jest określona w macierzy i zależy od kwoty kredytu i LTV, niestety bank jej nie negocjuje

 

niewielkie negocjacje były możliwe w przypadku prowizji, ale przy kwocie kredytu >350.000 zł byli w stanie zejść max. o 0,2 p.p.

 

przy takiej kwocie kredytu można było znaleźć banki, w których warunki cenowe były lepsze

teodorx

mam informacje, że w określonych regionach negocjacje były możliwe i była to decyzja dyrektora lub kierownika regionalnego. sam już nie wiem.

Millennium może nie jest szczytem rewelacji (Pocztowy dał nam lepsze warunki na przykład), jednak był on jednym z niewielu banków, który mógł nam sfinansować wykończenie.

Czy był sens brać kredyt niehipoteczny na wykończenie i korzystniejszy hipoteczny? Nie wiem czy to by się kalkulowało.

Sentinel75

W systemie Milleflow jest specjalna zakładka negocjacyjna. Doradca/pośrednik może z niej skorzystać przy negocjacji prowizji, ale ostatnio albo nie chcieli wcale obniżać albo jedynie symbolicznie i to jeszcze pod warunkami.

 

O tym czy prowizja będzie niższa czy nie, nie decydował dyrektor z takiego czy innego oddziału, ale osoba w c-li banku w Warszawie. Dlatego też region czy oddział złożenia wniosku nie miał żadnego znaczenia.

 

Skoro dostałeś decyzję i w Pocztowym i w Mille i dodatkowo ten drugi dał kasę na wykończenie to nie zastanawiaj się i wypłacaj kredyt. Banki nie są już tak elastyczne i skore do negocjacji warunków kredytu jak były np. jeszcze rok temu.

 

Hipoteczny na wykończenie będzie o niebo tańszy niż jakikolwiek gotówkowy. Poza tym okres kredytowania kredytu hipotecznego może być znacznie dłuższy niż kredytu, który nie jest zabezpieczony hipoteką. Bez dwóch zdań bierz hipoteczny na wykończenie! To najtańszy kredyt na rynku. Każdy doradca Ci to powie.

teodorx

Tak, zdaję sobie sprawę, że hipoteczny na wykończenie to najlepsza opcja, ale mówiłem o sytuacji skorzystania z innego bardzo korzystnego hipotecznego podstawowego i gotówkowego, ponieważ hipoteczny podstawowy w okresie dziesięcioleci może wygenerować więcej zysku niż stracimy na drogim gotówkowym.

Pomijając oczywiście refinansowanie po 8 latach. W sumie to jestem zadowolony - podstawowy już wypłacony, dodatkowy w trakcie, więc jest ok.

 

Millennium dało mi na wykończenie 6,22% (OIDP), ale konsultantka wspominała coś o gotówkowym za 7,9% jeśli utrzymam swoje przychody jakie wykazałem przy hipotecznym. Narazie dali za 11%.

RobertIND

Konsultant nie załatwił bo nie próbował czy próbował i mu się nie udało. Jeśli nie próbował to szkoda bo moim zdaniem szanse były. Zejście nawet o 0,2% to 900 zł w kieszeni.

teodorx

niby próbował, ale inny konsultant znający temat stwierdził, że nie będzie robił mu pod górkę i nie będzie mnie stresował po tym jak zakończyliśmy sprawę kredytu, po czym można wnioskowac, że zrobione było zbyt mało.

no nic, widocznie albo słabo trafiłem, albo nie dało się wówczas nic wynegocjować.

Sentinel75

a konsultantka powiedziała, że prowizja przy gotówce w Mille to 5% w standardzie (do negocjacji, ale niedużej)?

 

negocjacje odbywają się zawsze w kontekście konkretnego przypadku i teraz to już nie ma co gdybać co by było gdyby coś tam...

 

wnioski:

Mille to nie jest obecnie bank, który mocno zabiega o klientów na hipotekę (wolą robić gotówki, sprzedawać karty kredytowe) dlatego też nie są skłonni do negocjacji, w związku z tym załóż że Twój doradca zrobił wszystko co się dało, abyś uzyskał jak najlepsze warunki cenowe, zupełnie nie przejmuj się tym, że ktoś uważa iż (być może) mógłbyś mieć nieco niższą prowizję...prawdopodobnie to nie było (w Twoim przypadku) możliwe

teodorx

od gotówki 2 lub 3% i przy większych kwotach rzędu 20k możliwość negocjacji.

obecnie może i nie jest taki bank (dostali instrukcję ograniczającą negocjacje). możliwe, że zrobił wszystko co było w jego mocy, ale z tego co się dowiedziałem w innym regionie mógłbym liczyć niestety na więcej. wydaje mi się, że konstultant z innego regionu wykazał zdziwienie otrzymanymi przeze mnie warunkami, bo u nich nie byłoby takiego problemu.

 

nie wiem w takim razie jaki kredyt mógłby otrzymac lepsze warunki, jeśli za prawie pół bańki i z doskonałą historią dochodową i kredytową nie mogą negocjować.

Sentinel75

wybacz, ale jakie znaczenie ma to, że np. ktoś w Katowicach wynegocjował niższą prowizję, a Ty jesteś np. ze Szczecina...?

 

"mógłbyś liczyć" a dostać to niestety nie to samo, w hipotekach bazujemy na tym co ktoś otrzymał, a nie na obietnicach dlatego też możesz zauważyć, że na forum ZAWSZE podawane są wartości z cennika a nie te, które "być może" uda się wynegocjować

 

i zauważ jeszcze jedno, za chwilę może ktoś napisać, że w bankach X i Y być może mógłbyś dostać lepsze warunki niż w Mille i co wtedy? znowu będziesz miał pretensje do doradcy?

 

uwierz mi, warunki kredytu hipotecznego są sprawą czysto indywidualną, nie wiem jak wygląda Twoja doskonała historia dochodowa i kredytowa, a być może analityk nie oceniał jej tak samo jak TY albo z jakiegoś innego powodu nie mógł dać lepszych warunków

RobertIND

Prawdą jest że dla Millennium priorytetem są teraz inne produkty niż kredyty hipoteczne. Po udzielonym kredycie to jest gdybanie, ale też przy tej kwocie kredytu spokojnie mogli zejść jak nie na poziomie dyrektora regionu to na wyższym poziomie.

Sentinel75

może by zeszli, a może nie, po co teraz gdybać?

 

ostatnio miałem spotkanie z dyr z Mille (przyszedł zachęcać, abyśmy składali wnioski), na pytanie jak wyglądają możliwości negocjacyjne odp. że są BARDZO ograniczone i nie należy niczego klientom obiecywać...

 

i to na tyle w tym temacie

RobertIND

Ale wtedy by zeszli. Piszemy o sytuacji sprzed 2 miesięcy. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale na Mazowszu co najmniej o 0,5-1,0% mozna było zejść :)

lzalewski

Robert 2-3 miesiące temu rzeczywiście było łatwiej. W tej chwili Millennium negocjować prowizji nie chce.

RobertIND
Czy możecie podzielić się doświadczeniami jak wygląda w praktyce negocjacja prowizji w Millennium przy wysokiej kwocie kredytu? Mówię o końcówce 2012 roku i kredycie na kwotę ok 470 000zł.

 

 

I wszystko w temacie.

PlanFinance.pl

Bank ewidentnie nie chce udzielać kredytów hipotecznych. W ostatnim czasie pobiłem Mille poprzez Citi i Deutsche Bank. Godne uwagi jest to, iż kredytobiorcy to pracownicy Millennium. Można tylko gdybać. Wszystkie teksty "n1 100% by się udało należy traktować z przymrożeniem oka".

mars79

We wrześniu 2012 brałem kredyt. Wybierałem między ING, Millenium i CA. Chciałem 450 tys. Jako wkład własny miałem działkę wartości 250 tys. ING odpadł bo prowizję mieli zaporową - 2,9% i nie byli skłonni jej zmniejszyć. CA dawał najlepsze warunki, ale wyliczyli mi zdolność tylko na 430 tys. Wziąłem ofertę CA do Millenium i powiedziałem prosto, jak zejdą z prowizją do 0,25% to biorę u nich, jak nie to w CA. Nie wykazali jakiejkolwiek chęci do negocjacji.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Aasa a zwrot prowizji.

   Czy ktoś dostał dobrowolnie zwrot prowizji od Aasa? Czy jednak tylko mnie sąd czeka...

   in Chwilówki

  • Zwrot prowizji z Aasa itp.

   Witam, miałem w sumie 3 pożyczki w AASA. Pierwsza na rok w sumie 5 tys ale spłaciłem po 3 miesiącach refinansują kolejną pożyczką. Potem już było 10 tys. i kolejne refinansowanie po 6 miesiącach i ostatnia 15 tys. Miała być na dwa lata ale z bólem spłaciłem po ok 14 miesiącach. Czy z Waszego doswiadczenia jest szansa na odzyskanie od nich prowizji z powodu wcześniejszej spłaty? Jak się za to zabrać? Ktoś miał z nimi doświadczenia w tym temacie?

   in Dla zadłużonych

  • Konsolidacja około 65 tyś zł bez prowizji?

   Czy jest teraz jakaś oferta konsolidacji kredytów ale bez prowizji? Kilka miesięcy temu brałem też większy kredyt ale na słabych warunkach. Chciałbym teraz połączyć 3 w jedną niższą ratę. Opłacalne by było dla mnie jakby nie było prowizji bankowej. Czy jest teraz taka oferta na rynku?

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Zwrot prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu Skok Stefczyka

   Mam pytanie odnośnie prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu w Skok Stefczyka. Dokładnie sprawa wygląda tak Mąż miała kilka razy konsolidacje w Skok Stefczyka pożyczek wziętych u nich, np. Po 4 miesiącach od wzięcia pierwszej była zrobiona konsolidacja cała prowizja z konsolidowanej pozyczki przepadła plus naliczono nową prowizje. 

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Zwrot prowizji z tyt. wcześniejszej spłaty w Provident.

   Witajcie,   Potrzebuje pomocy z obliczeniami zwrotu jaki (chyba) przysługuje mi z racji wcześniejszej spłaty pożyczki samoobsługowej w Providencie. Oto jest koszta:   A. Całkowita kwota pożyczki 9 000,00 zł B. Roczna stopa oprocentowania/ Łączna kwota odsetek 10,00 % 2 319,26 zł C. Prowizja za udzielenie pożyczki 3 780,00 zł D. Opłata za Plan Komfort 1 620,00 zł E. Całkowity koszt pożyczki (poz. B+C+D) 7 719,26 zł F. Całkowita kwota do zapłaty przez K

   in Chwilówki

 • Similar Content

  • Mod
   By Mod
   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Millenium Banku.
    
    

    
   Waluta kredytu: PLN.
   Okres kredytowania: do 35 lat.
   Maksymalna wysokość: do 90 % wartości nieruchomości.
    
   By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą Banku Millenium. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:
    
    
   Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w Millenium? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o banku Millenium. Zadaj pytanie odnośnie oferty banku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.