Jump to content
krezang

Kiedy można wyczyścić bik ???

Recommended Posts

krezang

Proszę o informację, czy można wyczyścić bik jeśli zobowiązanie jest w trakcie spłaty ?

Pewna osoba oferuje mi pożyczkę prywatną pod zastaw mieszkania - pożyczka pozwoliłaby mi spłacić tylko 60% kredytu gotówkowego,mimo to pożyczkodawca zapewnia mnie, że po spłacie 60 % zobowiązania wyczyści mi bik i przeniesie pożyczkę do banku. Proszę o odpowiedż bo wydaje mi się, że niemożliwe jest wyczyszczenie biku jeśli zobowiązanie nie jest spłacone całkowicie. Nie będę mieć z czego spłacić pożyczki prywatnej i stracę mieszkanie. Szukam wszędzie pomocy, marzę tylko o spłacie wypowiedzianej umowy i wyjściu z długów i zastanawiam się nad ofertą ale jednocześnie boję się, że sprawa wyczyszczenia bik w tym przypadku będzie niemożliwa do wykonania.

goguś

........... nie można

 

pozyczkodawca jest bardziej zainteresowany Twoim kwadratem niż Twoją sytuacją, tak właśnie wiele osób działa, liczy się zysk i prowizja, weź prywatną pożyczkę potem Ci wyczyścimy bik i dostaniesz tani kredyt

 

napisz coś więcej o swojej sytuacji, dochody, zobowiązania ilość dni zaległości itp.

krezang

- całkowite zadłużenie 120.000, w tym wypowiedziane dwie umowy łącznie ponad 113tys, plus trzeci kredyty gdzie do spłaty całkowitej zostało 7tys .

Zobowiązania to:

1. Kredyt w Alior banku, wspólny z mężem. Do spłaty 90tys + 13tys odsetki. Umowa wypowiedziana, obawiam się, że komornika. Jeszcze nie ma ale to tylko kwestia czasu.

2. Karta w Mbanku, moja. Do spłaty 9800 zł. umowa wypowiedziana/

3. Kredyt w Mbanku, męża. Do spłaty zostało 7200 zł. Tu nie ma problemów, są opóźnienia w spłacie, ale nie ma zaległości bieżących

 

-Nasz ochód netto 2900 z umów o pracę na czas nieokreślony w budżetówce, plus moja praca dodatkowa (stała od 2005r) 357 zł netto

-Hipoteka czysta (mieszkanie 68,40m2) wartość rynkowa 180 tys.

Opóźnienia w BIK 155 dni. Zostaliśmy oszukani przez osobę działającą na gumtree, zanim zaczęła nam "pomagać"mieliśmy opóźnienia w BIK do 50 dni teraz to jest masakra.

lukaszb
weź prywatną pożyczkę potem Ci wyczyścimy bik i dostaniesz tani kredyt.
Najpierw polecam zajrzeć w BIK żeby nie było że ktoś się weźmie pożyczkę prywatną (drogą jak diabli) i nic nie wyjdzie z kredytu bo coś jest w BIK i nie do usunięcia....
goguś

Łukasz źle zrozumiałeś, ja nic nie proponowałem, przeczytaj jeszcze raz całą moją wypowiedź, napisałem że inni tak proponują, mają gdzieś klienta co się stanie później: weź prywatną pożyczkę potem Ci wyczyścimy bik i dostaniesz tani kredyt / zapomniałem dodać zesra... się a nie zrobimy

lukaszb
Łukasz źle zrozumiałeś, ja nic nie proponowałem, przeczytaj jeszcze raz całą moją wypowiedź, napisałem że inni tak proponują, mają gdzieś klienta co się stanie później: weź prywatną pożyczkę potem Ci wyczyścimy bik i dostaniesz tani kredyt / zapomniałem dodać zesra... się a nie zrobimy
To pełna zgoda @goguś. Najłatwiej natomiast komuś wcisnąc prywatną pożyczkę i utopić klienta do końca bo nie wszystkie wpisy w BIK można wyczyścić. Nie tak dawno - ze dwa tygodnie temu był tu taki klient, któremu ktoś wciskał (z naszego forum) prywatną pożyczkę przy czym jak kilku doradców spojrzało w BIK to się za głowe złapało. Uważam że prywatne pożyczki to już ostateczność.
krezang

Dziękuję za wypowiedzi, boję się bardzo pożyczki prywatnej. Również uważam, że to już ostateczność. Myślę, że ta ostateczność nastąpiła w moim przypadku bo co ja teraz mogę zrobić ? Czy mam na cokolwiek innego szansę ? Jestem załamana.

DoradcaKrak

Tak jak napisali koledzy wyżej, nie ma bezpiecznych pożyczek prywatnych. Zanim się na taką ktokolwiek zdecyduje, musi mieć pewność, że doradca, który go prowadzi jest w stanie to zrobić.

A już takie fikołki , że można wyczyścić BIK mając niespłacone zobowiązanie, skreśla całkowicie tego, który Ci proponuje to rozwiązanie.

Napisz, skąd jesteś, mogę spróbować Ci pomóc. Nie pożyczką prywatną ale w skoku.

Ekspert_Kredytowy

PS. Albo pomyśl o sprzedaży nieruchomości, odciążysz się z rat kredytowych...

 

Później środki, które przezanczyłbyś na spłatę kredytów - odkładaj, po dwóch trzech latach będziesz miał niezły zapas na wkład własny do zakupu nowego mieszkania.

 

Oczywiście jest to teoretyzowanie i sytuacja czysto hipotetyczna, być może znajdzie się inne - prostsze rozwiązanie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • toffeefeet
   By toffeefeet
   hej,
   powiedzcie jak to wygląda w przyszłości, jak juz pozbędziemy sie wszystkich zobowiązań-czy mamy szanse jeszcze kiedyś na normalny kredyt-i tu moje pytanie sie pojawia-co z Bikiem czy jest możliwość jego wyczyszczenia? Czy to samo sie resetuje po jakimś czasie?
  • matador
   By matador
   Witam
   Mam nastepujace pytanie : Czy mozliwe jest usuniecie histori w BIK .Moja status brzmi kredyt spłacony w 2007 rku za pomoca windykacji.
   Pisałem do Banku z prosba o wykreslenie ale stwierdzili ze nie usuna zgodnie z artykułem o prztwarzaniu danych przez banki.Czy ktos mi jest w stanie pomóc usunąc ten wpis?
   Pozdrawiam i dziekuje
  • sami
   By sami
   witam,
   proszę o kontakt osoby , które skutecznie potrafi wyczyścić bika
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK