Jump to content
Dewiant

Poważny problem z bankiem Millenium! Pomocy!

Recommended Posts

Dewiant

Piszę w sprawie pomocy, dotyczącej chęci wypowiedzenia umowy przez mój bank Millenium. Chodzi tu dokładnie o kredy hipoteczny wraz z programem "Rodzina na Swoim". Na dzień dzisiejszy bank wypłacił kwotę 240 000zł. Zostało jeszcze 65 000zł. W poniedziałek otrzymałem informację, że moje dane znajdują się w BIK S.A. o zaległościach z poprzedniego banku "PKO BP", automatycznie jak to usłyszałem pojechałem do banku spłaciłem dług i zamknąłem konto. Zapłaciłem również za Zaświadczenie o uregulowaniu zadłużenia oraz zamknięciu konta. Czyli jestem "czysty"! Dziś przesłałem oświadczenia do naszego doradcy z placówki millenium we Wrocławiu, który przesłał to do centrali analityków. Po czym otrzymałem telefon, że i tak decyzja o wypłacie ostatniej transzy jest "negatywna!" dlaczego...? Ponieważ nie mogą sobie na to pozwolić. Dlug istniał 241dni, były to naliczane odsetki za prowadzenie "nie zamkniętego" konta... 2,71zł, 2,47zł, 2,56... itd. Oczywiście tego już nie ma! Dom już jest naszą własnością. Mieszkamy tam miesiąc, i nie wiem co mam już robić. Ta kobieta z placówki w niczym nam nie pomaga, i co lepsze - nie zna się w ogóle na kredytach hipotecznych! Serdecznie proszę o pomoc! Co powinienem teraz zrobić? Czy mogą tak łatwo wypowiedzieć umowę z programu "rodzina na swoim" (lada dzień?)? Czy mogę stracić to co mam...? :( naprawdę nie wiem co robić... Nie mam żadnych długów i nie wiem co robić...

Bożena Myszczyszyn

Kiedy był składany wniosek i podjęta decyzja kredytowa ?

 

Podejmując decyzję kredytową bank nie widział tej zaległości na raporcie ?

Dewiant

Też o tym myślałem... dlaczego wcześniej tego nie zauważyli? Może PKO wysłało zestawienie do BIK niedawno?Wniosek i decyzja padła już w ubiegłym roku. Dlatego dziwi mnie to bardzo! I to tak wychodzi ok 241dni, jest czas od kiedy przeszedłem do millenium a starego konta pko nie zamknąłem... i tak naliczali, naliczali... ok, przyszedł moment wypłaty ostatniej transzy, i nagle coś się pojawiło w BIK. Automatycznie ruszyłem do banku i spłaciłem wszystko, i po mimo wystawienia zaświadczenia o spłacie i zamknięcia rachunku za które również zapłaciłem, decyzja analityka była nadal negatywna! Co teraz mógłbym zrobić aby nie wypowiedzieli mi umowy?

RobertIND

Bank nie chce wypłacić ostatniej transzy z powodu tej zaległości? W systemie do obsługi hipotek millennium bardzo dobrze są widoczne powody wstrzymania wypłaty transzy. Idź do innego oddziału gdzie jest ktoś ogarnia hipoteki i niech przeczyta komentarz.

Jeśli to faktycznie będzie powód to zamów raport z BIK - http://www.bik.pl. Jeśli zobowiązanie o którym piszesz jest tam od dawna i millennium to widziało to jest to dziwna decyzja banku. Być może odsetki w pewnym momencie przekroczyły pewną kwotę po której dopiero PKO BP zaraportowało kredyt do BIK.

Pracownik niech się ruszy i zacznie ustalać co w takim przypadku można zrobić. Złóż reklamację z opisem sytuacji. Umowy raczej nie wypowiedzą co najwyżej nie dostaniesz ostatniej transzy.

Mr Tomek

nie dostawałaś zadnych ostrzeżeń z PKO o tym że są zaległości i mogą Cię wpisać do BIK ?

Na jakiej podstawie Mille sprawdziło powtórnie twój BIK ?

Jeszcze nie widziałem w żadnaj umowie kredytu takiego zastrzeżenia.

Jeśli Bank chce sprawdzić twój BIK to MUSI mieć twoją zgodę !!!

 

Sprawdź w umowie warunki wypowiedzenia umowy - powinny być tam rozpisane wszystkie sytuacje w których bank ma prawo umowę wypowiedzieć

Tak samo z warunkami wypłaty transz - sprawdź czy to co robią jest zgodne z umową

goguś
nie dostawałaś zadnych ostrzeżeń z PKO o tym że są zaległości i mogą Cię wpisać do BIK ?

Na jakiej podstawie Mille sprawdziło powtórnie twój BIK ?

Jeszcze nie widziałem w żadnaj umowie kredytu takiego zastrzeżenia.

Jeśli Bank chce sprawdzić twój BIK to MUSI mieć twoją zgodę !!!

 

nie musi, zapytanie monitorujące oraz w celu zarządzania klientem, każdy bank je robi swoim klientom

 

iqc746.png

Bożena Myszczyszyn

Obsługa transakcji kredytowych może być prowadzona przez dowolny oddział - i tak wszystko trafia do centrali, proszę złożyć reklamację w innym oddziale banku.

 

Można też złożyć reklamacje jeszcze dziś przez opcję Kontakt dostępną w systemie transakcyjnym Millenet

 

Propozycja treści:

 

"W nawiązaniu do umowy kredytowej nr ....... z dnia ...... w związku z odmową wypłaty ostatniej transzy kredytu wg informacji uzyskanych w oddziale banku z powodu informacji o zadłużeniu, która pojawiła się w BIK niniejszym składam skargę na działania banku i wnoszę o uruchomienie środków zgodnie z umową kredytową.

 

Zaznaczam iż zaległość, przez którą bank odmówił wypłaty dotyczy rachunku ROR w PKO BP, z którego to rachunku przestałem korzystać właśnie w związku z zaciągnięciem kredytu w banku Millennium i jest to kwota zaledwie kilku złotych . Przy takich kwotach banki nie powiadamiają klientów o zaległościach, z czego Państwo zapewne zdajecie sobie sprawę. Nie byłem przez bank PKO BP informowany ani pisemnie ani telefonicznie. W momencie otrzymania tej informacji zaległość bez zwłoki została uregulowana a rachunek zamknięty. Nawet jeśli zaległość trwała ponad 180 dni to jest to kwota poniżej 50 zł, a co za tym idzie w większości banków nie jest takie zadłużenie w ogóle brane pod uwagę.

Brak zamknięcia rachunku i brak świadomości doliczenia na tymże nieużywanym ROR kilkuzłotowych opłat w żaden sposób nie rzutuje na moją wiarygodność i rzetelność jako kredytobiorcy - to nie jest kwota, przy której bank mógłby się obawiać, iż "zapomnę" o racie kredytu.

Nie sądzę, by przez kilka złotych na rachunku ROR ryzyko banku w związku z moją osobą jako kredytobiorcy było większe niż w dniu podejmowania decyzji kredytowej.

 

Kwota zaległości i sam powód wstrzymania transzy jest absurdalny, w związku z czym proszę przeanalizować sytuację ponownie.

Zgodnie z umową kredytową zostały spełnione wszystkie warunki do wypłaty transzy.

 

Jednocześnie w związku z informacją nawet o ryzyku wypowiedzenia umowy kredytowej ( z powodu kilku złotych !) zaznaczam iż bank może wypowiedzieć umowę tylko z poniższych powodów:

1) ujawnienia rozbieżności pomiędzy danymi podanymi we wniosku o udzielenie kredytu lub dokumentami informacjami przedstawionymi w związku z rozpatrywaniem wniosku, jak również w trakcie obowiązywania Umowy, a rzeczywistym stanem faktycznym,

2) nie ustanowienia zabezpieczeń w terminie przewidzianym w Umowie,

3) niespłacenia przez Kredytobiorcę zadłużenia w terminie określonym w Umowie lub w monitach,

4) podjęcia w jakiejkolwiek formie działania pozbawiającego lub ograniczającego prawa Kredytobiorcy do przedmiotu kredytowania lub zabezpieczenia,

5) zmniejszenia wartości zabezpieczeń spowodowanego zawinionymi działaniami lub zaniechaniami Kredytobiorcy lub dłużnika z tytułu zabezpieczenia wierzytelności Banku

lub w innych przypadkach – zgodnie z przepisami prawa

 

Żadna z powyższych sytuacji nie wystąpiła, jak również postępowanie banku nie znajduje uzasadnienia w przepisach prawa. Jako kredytobiorca nie naruszyłem postanowień umowy kredytowej w związku z czym ponownie wnoszę o dotrzymanie warunków umowy ze strony banku i uruchomienie transzy zgodnie z dyspozycją uruchomienia.

Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie wniosku bez konieczności interwencji w Komisji Nadzoru Finansowego. "

 

Dewiant

Pani,która zajmowała się do dzisiaj tym kredytem to nie ogarnia nic co zwiazane z hipoteka.

Sprawe przekazałem też do doradcy kredytowego z open ktory to zalatwial. Teraz co prawda przedzedl do taxcare ale mam nadzieje ze cos pomoze. Dnia 11.03.2013 podpisywalismy juz pierwszy aneks o wydluzenie terminu i nie bylo problemu. Ta zaleglosc jest jakas swieza widocznie.Ale ja juz wszystko zaplacilem i mam na to ze 3 papiery. Napisalem tez o przyspieszenie wykreslenia z biku do pkobp.

Nie wiem co jeszcze moge zrobic? czekac az zniknie z biku i wtedy zlozyc kolejny wniosek? czy działać od razu?

 

Limit w rachunku ROR w pko byl 1000zł i od tego narosly odsetki na kwote ok. 260zł. Millenium wiedzial o 1000zł debecie w momencie podpisania kredytu. Ja po prostu przestałem korzystać i cholender narosło.

Nie mieszkam w miejscu zameldowania i stad ten problem z korespondencja standardowa.

 

W marcu zlozylismy wniosek o wydluzenie terminu wyplaty tych dwoch transz (55 i 10 tys) ze wzgledu na nieprzystapienie przez dewelopera do koncowej umowy sprzedazy do 28.02. Bank wydluzyl do 23.03. Deweloper znowu nie zdazyl.

Aneks podpisany z 11.03. z terminem 23.03.

 

29.04 podpisalismy akt koncowy, 30.04 dostarczylismy akt i pozwolenie na uzytkowanie.

3 tyg czekalismy na dokumenty do sądu zeby wpisac hipoteke banku.

28.05 wpisalismy bank w hipoteke i tego tez 28.05 zawiezlismy je do banku.

Hitopeka ustalona na calosc kredytu 300 zakup, 600 hipoteka

 

Kiedy w marcu podpisalismy aneks , bank nie mial zadnych zastrzezen.

 

Pko widocznie teraz musial to wpisac.

 

Jak tylko przyszlo info ze bik od razu polecialem zaplacic calosc ok 1260zl i zamknalem rachunek na amen.

 

Dostarczylem 3 dokumenty do banku millennium, zaswiadczenie ze nie ma zadnych zobowoazan , dokument potwierdzajacy zamkniecie rachunku i ostatni wyciag.

 

Dzisiaj dzwonia ze negatyw.

Bożena Myszczyszyn
Kiedy w marcu podpisalismy aneks , bank nie mial zadnych zastrzezen.

Pko widocznie teraz musial to wpisac.

może teraz po prostu przyszedł czas na wysłanie zapytania monitorującego, bo w BIK informacje są aktualizowane co miesiąc automatycznie, a nie na zasadzie zgłoszenia

 

Dlug istniał 241dni, były to naliczane odsetki za prowadzenie "nie zamkniętego" konta... 2,71zł, 2,47zł, 2,56... itd.
+
Limit w rachunku ROR w pko byl 1000zł i od tego narosly odsetki na kwote ok. 260zł. Millenium wiedzial o 1000zł debecie w momencie podpisania kredytu. Ja po prostu przestałem korzystać i cholender narosło.

sprawa się klaruje ....

 

z odsetek za prowadzenie konta w wysokości 2,56 zł (bezumowny debet w koncie ) robi się jednak limit w ROR i zaległość 1260 zł (kapitał + odsetki)

 

to, że Millennium wiedziało o limicie w ROR w momencie zaciągania kredytu nie ma nic do rzeczy - wtedy limit w ROR był zwyczajnie ujęty w zobowiązaniach i uwzględniony w badaniu zdolności, a teraz to zadłużenie przeterminowane

 

monity z pewnością bank wysyłał

 

jeśli kredyt w Millennium jest terminowo spłacany to ryzyka wypowiedzenia umowy kredytowej nie ma, nic by bank na tym nie zyskał, a pogorszył wynik, jednakże w tej sytuacji nie jest dziwne, że bank odmawia uruchomienia kolejnej transzy nie chcąc zwiększać kwoty kredytu, a tym samym ryzyka kredytowego, skoro kredytobiorca zapomina o zobowiązaniach kredytowych...

 

proszę na stronie BIK zamówić raport, żeby ocenić jak to faktycznie wygląda

 

w uzasadnieniu do banku proszę napisać, że nie nie było to celowe działanie, a przenosząc rachunek do Millennium przeoczył Pan termin złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku w PKO BP i tym samym nie zauważył, kiedy odsetki nie mogły się już pobierać w ramach dostępnego limitu ,

proszę uzasadnić dlaczego nie odbierał Pan korespondencji - nikt Panu nie przekazywał monitów ?

 

 

może bank ma jakieś propozycje na zasadzie kompromisu ? np. dodatkowe zabezpieczenie w postaci poręczyciela lub nieruchomości osoby trzeciej, co zmniejszy ryzyko banku, a w zamian transza ...

proszę się zastanowić, może jest coś co może Pan zaproponować ...

Dewiant

a co w momencie, gdy zniknie z biku w ciagu miesiaca, moge znowu pisac wniosek o wyplate transzy?

 

---------- Post dodany o 09:46 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 09:43 ----------

 

Wiesz, ja miałem tylko pozytywna historie od lat, nigdy sie nie zdazylo zebym byl w biku. NIGDY!

Co nie zmienia faktu ze nie zaplacilem w terminie i jest to moje zaniedbanie.

 

My juz ustanowilismy hipteke na bank w calej kwocie , co teraz?

 

---------- Post dodany o 09:47 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 09:46 ----------

 

aha dodam jeszcze ze to jest RNS

Bożena Myszczyszyn
a co w momencie, gdy zniknie z biku w ciagu miesiaca, moge znowu pisac wniosek o wyplate transzy?

to już nie ma znaczenia - bank już ma tę wiedzę, że kredytobiorca nie uregulował zobowiązania

 

Wiesz, ja miałem tylko pozytywna historie od lat, nigdy sie nie zdazylo zebym byl w biku. NIGDY! Co nie zmienia faktu ze nie zaplacilem w terminie i jest to moje zaniedbanie.

Jest to argument - informacja o tym, od ilu lat wszystko było terminowo.

Nawet bym dołączyła do wniosku pełny raport BIK z częścią przetwarzaną dla celów statystycznych, żeby bank zobaczył to czego nie widać na raportach bankowych i żeby rzeczywiście mógł potwierdzić długoterminową terminowość regulowania zobowiązań

 

uzyskanie raportu BIK jest możliwe "od ręki" - przed wysyłką do banku mogę go przeanalizować

 

My juz ustanowilismy hipteke na bank w calej kwocie , co teraz?

 

---------- Post dodany o 09:47 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 09:46 ----------

 

aha dodam jeszcze ze to jest Rodzina na Swoim

Rodzina na Swoim czy zwykły kredyt - nie ma znaczenia, ryzyko braku spłaty jest po stronie Millennium , a nie BGK

 

Kwota ustanowionej hipoteki też nie ma znaczenia - jest to zabezpieczenie już udzielonego kredytu, nie ma związku z omawianym problemem z transzą.

PlanFinance.pl

Problem w Mille powstał dopiero po przekroczeniu kwoty zaległości 200 PLN. Mille ma pewne zasady co do opóźnień. Myślę że jesteś w stanie to wyprostować, musisz jednak trafić na osobę w samym Mille co Ci pomoże i wyciągnie sprawę za uszy. Na wstępie przestudiuj dokładnie umowę i regulamin co do zasad wypłat transz.

Dewiant

Ale jak znalezc taka osobe, ktora bedzie to potrafila wyciagnac na proste tory?

Ta kobieta z mille na bank sie nie nadaje do tego. Gdzie mam sie udac?

 

Mam zamowic ten bik przez internet? tak sie chyba cos placi 99 czy 49? to jest to?

Bożena Myszczyszyn
Mam zamowic ten bik przez internet? tak sie chyba cos placi 99 czy 49? to jest to?

 

TAK - jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie była pobierana Informacja Ustawowa to wystarczy pakiet minimalny za 0 zł, żeby pobrać raport (Informację Ustawową)

 

wejdź na tę stronę

 

www(kropka)bik.pl/pakiet-minimalny

 

aktywuj PAKIET MINIMALNY

 

przejdź proces potwierdzania tożsamości

 

i pobierz INFORMACJĘ USTAWOWĄ (powinno być to możliwe w granicach 1-2 dni, zaraz po zweryfikowaniu tożsamości za pomocą np. dołączonego scanu dowodu osobistego i zrealizowanego przelewu na 1 zł na rachunek BIK)

 

raport będzie do pobrania elektronicznie

****************

lub tradycyjnie poprzez wydrukowanie i wysłanie wniosku papierowo , ale wtedy to dłużej potrwa ( ok. 2-3 tygodni)

www(kropka)bik.pl/informacja-ustawowa

 

raport przyjdzie pocztą

****************

lub poprzez konto w PKO BP - iPKO

 

raport ( płatny ) do pobrania elektronicznie

Dewiant

Ok, zrobiłem to, wysłałem skan dowodu, zaplacilem i teraz czekam.

Dewiant

Mam ta informacje ustawowa , ktos chetny zeby to przejrzec?

PlanFinance.pl

Podeślij do mnie jak chcesz.

Dewiant

przeslalem ci na maila

Dewiant

Hm....piszę ponieważ sprawa się wyjaśniła. Może komuś pomoże na przyszłość w Millennium. Napisałem prośbę o odwołanie od negatywnej decyzji wypłaty ostatniej transzy. Odrzucili. Biku nie wymazywałem. Złożyłem tylko nowy wniosek o wydłużenie wypłaty transz i proszę co??? PRZESZEDŁ PRZEZ SYSTEM. Aneks podpisany 500zł , Wczoraj kredyt został wypłacony w całości.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Mod
   By Mod
   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w Millenium Banku.
    
    

    
   Waluta kredytu: PLN.
   Okres kredytowania: do 35 lat.
   Maksymalna wysokość: do 90 % wartości nieruchomości.
    
   By poznać szczegóły oferty wypełnij formularz kontaktowy z doradcą Banku Millenium. Doradca odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:
    
   Zobacz szczegóły na bankmillennium.pl
    
   Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w Millenium? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o banku Millenium. Zadaj pytanie odnośnie oferty banku.
  • kruszom123
   By kruszom123
   Witam, mam w Millennium zobowiązanie na kwotę 18.500zł
   Rata miesięczna - 345zł
   Nie miałem pracy i zaległem z 3 ratami.
   Mam aktualnie saldo -980zł.
   Bank wysłał mi SMSa że brak spłaty spowodował wypowiedzenie kredytu.
   Listownie pewnie też przyjdzie i umowa wskazuje na 30dniowy okres wypowiedzenia
   Pożyczka nie była ubezpieczona.
   Podjął em pracę i 10tego dostane wypłatę 1000zl. Natomiast w Listopadzie i innych miesiącach będzie to już 3.000 netto.
    
   I tu moje pytania:
   1. Czy w okresie tych 30dni Bank Milennium jest skłonny pójść na ugodę gdy za 2tyg bym na przykład zaproponował wpłatę tych zaległych 3 rat (980zl) i powrócić do warunków umowy?
   2. Jeżeli nie to co możecie zaproponować. Bo mieszkam z rodzicami i przy zarobkach ponad 3k wiem, że jestem w stanie spłacić tę zobowiązanie w niecały rok, tylko potrzebuje czasu aż złapie płynność finansowa. A szkoda by było bawić się w sady i ew. komorników.
   Pozdrawiam.
    
  • barthol
   By barthol
   Witam.
   Dostałem ofertę refinansowania kredytu.
   Czy marża na poziomie 1,49 przy LTV 99,5 to dobra oferta?
   Oferta z Millenium.
   Z góry dzięki.
    
   ---------- Post dodany o 15:04 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 15:01 ----------
    
   Dodatkowo obowiązkowe ubezpieczenie ok.70 zł.m miesięcznie plus konto. Okres kredytowania 35 lat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.