Jump to content
dłużniczka10

Ugoda z Eurobankiem - proszę o wzór takiego pisma.

Recommended Posts

dłużniczka10

W Eurobanku zaciągnęłam kredyt na dużą kwotę.Spłacałam go regularnie przez rok do chwili gdy moja sytuacja finansowa znacznie się pogorszyła.Rata była niewiele niższa niż mój dochód.Prosiłam o obniżenie raty ale powiedziano mi że rata może się zmniejszyć tylko o 100zł a to mi nic nie dało.Przestałam płacić bo nie miałam z czego.W tej chwili łącznie z % to prawie 70tyś.Na początku tego roku otrzymałam pismo od komornika o wszczęciu egzekucji.Nie pracuję i nie mam żadnych dochodów więc komornik nie miał czego zająć.Kilka dni temu odwiedził mnie windykator z banku.Nie dało się z nim negocjować,nakazał wpłacać po 500zł.Pomimo to poszłam do banku, kazano mi napisać prośbę o zawarcie ugody.Czy mogę podać moją proponowaną kwotę do wpłat niższą niż narzucił windykator bo tyle nie jestem w stanie płacić a po co się zobowiązywać do czegoś z czego nie jestem się w stanie wywiązać.Proszę o jakiś wzór takiego pisma.O co mogę w takim piśmie prosić?Czy znaczy to że sprawa jest wycofana od komornika bo w banku nikt mi tego nie był w stanie powiedzieć.Czy komornik może zająć mieszkanie które mąż nabył w drodze spadku?Wie ktoś coś czy eurobank podchodzi pozytywnie do próśb o ugodę?

Linki
lukaszb
Czy mogę podać moją proponowaną kwotę do wpłat niższą niż narzucił windykator bo tyle nie jestem w stanie płacić a po co się zobowiązywać do czegoś z czego nie jestem się w stanie wywiązać.Proszę o jakiś wzór takiego pisma.O co mogę w takim piśmie prosić?Czy znaczy to że sprawa jest wycofana od komornika bo w banku nikt mi tego nie był w stanie powiedzieć.Czy komornik może zająć mieszkanie które mąż nabył w drodze spadku?Wie ktoś coś czy eurobank podchodzi pozytywnie do próśb o ugodę?

 

Możesz oczywiście podać kwotę na jaką Cię stać. Nie podpisuj jakiejkolwiek ugody, a już na pewno takiej która będzie dla Ciebie niekorzystna, albo z której nie będziesz mogła sie wywiązać. Zwróć uwagę, że od kapitału naliczane Ci są odsetki karne w wysokości 17%, czyli od każdych 10 000 zł kapitału rocznie masz doliczanych 1700 zł odsetek. Miesięcznie 140 zł. Jesli masz kapitału 40 000 zł, to samych odsetek masz już 140 x 4 = 560 zł miesięcznie. Zwróć więc przede wszystkim uwage na to żeby nie zawrzeć ugody która odnowi Twoje zobowiązanie, a tak naprawdę nic nie spłacisz a dług będzie rósł. Mam nadzieję, że to co wyżej napisałem jest czytelne i rozumiesz co mam na myśli.

 

Ponadto standardem w podpisywaniu takich ugód jest: umorzenie odsetek karnych, przeksięgowanie wpłat na poczet kapitału, umorzenie egzekucji komorniczej.

 

Skoro egzekucja była nieskuteczna teraz Ty rozdajesz karty i naprawdę możesz się teraz dogadać na bardzo dobry warunkach.

 

Czy mąz był współkredytobiorcą, może poręczycielem, czy może wyrazał zgodę na ten kredyt?? Kiedy mąż odziedziczył to mieszkanie? Przed Waszym małżeństwem?

dłużniczka10

Mąż nie był współwłaścicielem ani poręczycielem ale zgodę podpisał.Mieszkanie otrzymał rok temu,małżeństwem jesteśmy o wiele dłużej a rozdzielności majątkowej nie mamy.

lukaszb
Mąż nie był współwłaścicielem ani poręczycielem ale zgodę podpisał.Mieszkanie otrzymał rok temu,małżeństwem jesteśmy o wiele dłużej a rozdzielności majątkowej nie mamy.

 

Niestety. Może się okazać że wierzyciel uzyska klazulę także przeciwko mężowi. Wtedy może skutecznie mógł dochodzić zaspokojenia z Waszego majątku.

dłużniczka10

Spróbuję napisać prośbę o ugodę ale co może być w sytuacji gdyby jednak bankowi kwota którą proponuję do wpłaty wydawała się za niska i narzucą swoją wyższą.Rozumiem że nie podpisywać ugody.

lukaszb
Spróbuję napisać prośbę o ugodę ale co może być w sytuacji gdyby jednak bankowi kwota którą proponuję do wpłaty wydawała się za niska i narzucą swoją wyższą.Rozumiem że nie podpisywać ugody.
Jeśli masz podpisać ugodę której postanowień nie jesteś w stanie spełnić... Bez sensu.
dłużniczka10

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

LexClara

Witam,

 

Generalnie z windykatorem z banku nie musiała Pani rozmawiać. Sugeruje z Bankiem rozmawiać tylko i wyłącznie ,,listownie,,.

karones

Eurobank,to francuski system finansowy,splacalem regularnie,nagle mam komornika,bez powiadomienia itd.zawsze twierdza,ze pismo zostalo wyslane,takowego nigdy nie bylo,dlatego zglaszam to pod nadzory bankowe,rozmowa z tzw.doradca przez telefon,doradzil,UGODA Z BANKIEM,CHOC PRZEDSTAWICIEL W REGIONIE ZAWARL TAKA UMOWE,DLACZEGO CENTRALA TEGO NIE WIE.TO CELOWE DZIALANIE EUROBANKU.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Ugoda Ultimo.

   Witam. Dostałem wiadomość od windykatora terenowego z ultimo że w poniedziałek kończy się czas na polubowne załatwienie sprawy. Dług wynosi ,3600 zł. Proponuję on 1 rata 10% wartości zł a następne minimalnie 250 zł. Jak do tego podejść? Podpisywać ? Negocjować ? Odmawiać ?

   in Chwilówki

  • Ugoda z Euro Bank a zwrot składki ubezpieczeniowej.

   To tak sytuacja wygląda tak kredyt wypowiedziany (miedzy czasem próba rezygnacji z ubezpieczenia) potem pismo o ugodę i propozycja ugody. I tu mam ale bo niby ugoda bez ubezpieczenia a po podliczeniu z ugody wynika że mm do spłaty więcej niż przed wypowiedzeniem ? Jak na razie nie podpisałem. Jak to wygląda z tymi ugodami ubezpieczenie nie powinno być zwracane albo suma do spłaty pomniejszana ?

   in Dla zadłużonych

  • Ugoda z Kruk a wygrana w sądzie.

   Czy ktoś z was wygrał sprawę w sądzie pomimo ugody z krukiem czy to już z góry przegrane sprawy 

   in Dla zadłużonych

  • Ugoda po wyroku. Z czym to się je?

   Szanowni Forumowicze,   W poniedziałek dostałem swój pierwszy, pewnie nie ostatni, sądowy nakaz zapłaty. Przeczytałem wiele artykułów na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czym w ogóle jest UGODA po wyroku (nakaz zapłaty w ręku) i z czym to się je. Jeśli ktoś z Was miał z tym do czynienia proszę napisać na czym w ogóle polega ugoda, w jakich sytuacjach i w jaki sposób można ją wywalczyć.   Wszystkiego dobrego wszystkim zadłużonym i cierpliwo

   in Dla zadłużonych

  • Ugoda i nakaz zapłaty wydane w tym samym dniu - Ultimo.

   Witam, Otrzymałem nakaz zapłaty z sądu wydanego 28 lutego 2019 roku a ugodę podpisałem 26 lutego czyli dwa dni przed wydaniem nakazu. Czy jest szansa aby ten nakaz został oddalony w całości w związku z podpisana ugodą i spłacie już 1k + dwie raty po 100zł ? Zostalo mi jeszcze 6 rat a nie chcialbym płacić kosztow sądowych. Pozdrawiam

   in Dla zadłużonych

 • Similar Content

  • Merix
   By Merix
   Witam,
    
   Mam dług w Polsce w wysokości około 180.000zł wliczając odsetki, sam kapitał pożyczki jest około 2-krotnie niższy (myślę że około 80.000zł dostałem łącznie od banku, ale już nie pamiętam). Moja sytuacja w Niemczech jest w miarę stabilna. Posiadam udział mieszkaniowy w Polsce, ale z tym krajem nic mnie nie wiąże.
    
   Myślę nad dwoma wariantami: upadłość konsumencka i pojechanie do UK na okres roku lub porozumienie się z bankiem, z którym nie rozmawiałem od około 3 lat (głównie dlatego, że nie chcę mówić gdzie mieszkam).
    
   NIE mam jeszcze rodziny (mam dziewczynę, która wie o sytuacji), NIE mam żadnego kontaktu w Polsce z kimkolwiek. NIE wiem na jakim etapie jest w ogóle mój dług. Na pewno jednak nie jestem pociągnięty do odpowiedzialności za to zadłużenie.
    
   Czy jeżeli zaproponuję bankowi spłatę ratalną zadłużenia, to na jaki % “zniżki” z łącznej kwoty do zapłaty mogę liczyć? Jestem gotowy spłacić około 25.000€, natomiast 40.000€ to dla mnie zdecydowanie za dużo. Raty na jakie mogę się zgodzić to około 600€ miesięcznie przy czym potrzebuję możliwość wzięcia “wakacji” 6-miesięcznych w razie nieprzewidzianych sytuacji (tutaj mogę się porozumieć, że w takim przypadku muszę spłacić np. 1 ratę więcej). Jednorazowo jestem w stanie wpłacić niewielką kwotę, powiedźmy 10% łącznego zadłużenia po ugodzie. 
    
   Drugie ważne dla mnie pytanie - jeżeli bank sprzedał mój kredyt, to jak wygląda możliwość dogadania się z podmiotami, które skupują takie kredyty?
    
   Pozdrawiam
   ------------------------------- dodano 3 minuty później ------------------------------- Dodam tylko, że ostatnie pieniądze ode mnie bank dostał około 4-5 lat temu, zaś ostatni kontakt był 3-4 lata temu. Korespondencji czy jakichkolwiek dokumentów nie posiadam, nie mam absolutnie żadnego kontaktu z osobami obecnie mieszkającymi pod moim starym adresem zameldowania w Polsce i to się nie zmieni. Myślę, że mogę potrzebować osoby z doświadczeniem, która może pomóc mi porozumieć się z wierzycielem i zaproponować ugodę, która w pewien sposób zaspokoi oczekiwania obydwu stron.
  • Bastian81
   By Bastian81
   To tak sytuacja wygląda tak kredyt wypowiedziany (miedzy czasem próba rezygnacji z ubezpieczenia) potem pismo o ugodę i propozycja ugody. I tu mam ale bo niby ugoda bez ubezpieczenia a po podliczeniu z ugody wynika że mm do spłaty więcej niż przed wypowiedzeniem ? Jak na razie nie podpisałem. Jak to wygląda z tymi ugodami ubezpieczenie nie powinno być zwracane albo suma do spłaty pomniejszana ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.