Jump to content
naburowa

Patriotyzm Zakupowy

Recommended Posts

naburowa

Myślę sobie, że Polacy nie są chętni do wpierania swego państwa. To oczywiste, że kupujemy rzeczy tańsze, ale może powinniśmy więcej uwagi zwracać na to co polskie? Jest taka mądra akcja Patriotyzm Zakupowy. Pozdrawiam!

kasa10

Nie zadziała w naszym kraju, ludzie na patrzą na metki, tylko na ceny! A najniższe ceny to nie koniecznie made in Poland.

Rafał873

Ludzie nie przykładają zbytniej uwagi na to, czy kupowany towar jest Made in Poland. A szkoda, bo to na pewno pobudziłoby podaż wewnętrzną, zwiększyło zatrudnienie itp.

ZadluzonyDluznik

A Ty ten patriotyzm rozumiesz bardziej jako kupowanie tylko w polskich sklepach czy kupowanie polskich produktów? Bo o ile pierwsze uważam za głupie, to drugie już ma sensowne podstawy działania, które w dodatku aż tak nie utrudniają codziennego życia ;) Aczkolwiek w dzisiejszych czasach to ciężko nawet wskazać co jest "nasze" a co jest "ich".

PlanFinance.pl

Dlaczego głupie?. Zagraniczne firmy, szczególnie duże sieci żerują na polskich dostawcach oferując nisko-marżowe ceny zakupu , bardzo długo terminy płatności, wysoko-rygorystyczne warunki współpracy. W zamian podatku dochodowego nie płacą, pracownicy są nisko opłacani i pomiatani, niskie ceny to mit.

HomeBroke

Wiesz oprócz tego, że coś jest wyprodukowane w Polsce, dobrze byłoby, gdyby jeszcze przez polską firmę zostalo zrobione.

DomMichal

Zależy jakie towary masz na myśli, np. jedzenie. Made in Poland - jedzenie, zawsze dobra jakość i niska cena i na tym się jeszcze nigdy nie zawiodłem. Aczkolwiek co tu ukrywać, towary z branży elektronicznej, odzieżowej czy też samochodowej są lepsze za granicą.

Tomek_Kraków

Staram się kupować polskie produkty, nawet jeżeli są droższe.

Problem tylko w tym, jakie polskie samochody mam kupować? Ostatnie polskie auto jakie miałem to był Polonez i w sumie tyle.

Fajnie, VW Caddy jest produkowany w Polsce - tyle że auto drogie. Fiat Panda - za mały. Więc...?

Agnieszka.R

dobre pytanie tylko jak kupować Polskie produkty:

podstawowe polskie dobre marki są już kupione , ludzie nie mają świadomości że to nie jest już polskie !

 

Wedel - właściciel LOTTE Group ( JAPONIA)

Grupa żywiec ( żywiec, warka, desperados, leżajsk, królewskie,) właściciel Heineken 65%

Winiary - właściciel Nestle

Dębica - właściciel Goodyear 65%

 

i wiele innych naszych pięknych rodzimych firm

Chwilowkainfo

Fajne przedstawienie które to polskie produkty wykop.pl/ramka/1311547/kupuj-polskie-produkty-wydrukuj-ulotke-pomagajaca-w-zakupach/

Damian Hyjek

W dobie globalizacji patriotyzm zakupowy może być bardziej skomplikowany niż się wydaje.

 

Klasyczny przykład Biedronki. Właściciel z Portugalii, masa polskich produktów (sporo zagranicznych), pracują Polacy, sponsorują genialnych orłów Nawałki itd.

labomak

Patriotyzm zakupowy to dla mnie kupowanie na lokalnym rynku od ludzi, których znam. Także kupowanie produktów od producentów, którzy działają u nas - daja prac, płacą podatki.

 

Oczywiście jest to coraz trudniejsze. Przykład Biedry bardzo wymowny.

llzixry

Staram się kupować polskie produkty.

lotka66

Ja staram się kupować od polskich producentów. Rzadziej chodzić do wielkich marketów a częściej do lokalnych sklepów.

jacko1969

Od wielu lat często jestem w Niemczech i już teraz nie dziwi mnie to, że ten sam proszek np persil w Polsce jest droższy i gorszej jakości niż jego niemiecki odpowiednik, który jest o wiele lepszej jakości i znacznie tańszy. Tak więc mimo szczerych chęci wybieram zakupy w niemieckim sklepie. I jeszcze jedno kilka lat temu w Niemczech były sklepy amerykańskiej sieci Wallmart była ich powalająca na kolana i to w całych Niemczech liczba 9 szt słownie dziewięć. Obecnie w całym tym kraju nie ma żadnej sieci marketów, które są spoza Niemiec ... ile w Polsce jest Biedronek, Lidlów, Kauflandów, Tesków tego chyba nikt tak dokładnie nie jest w stanie zliczyć, a jeśli ktoś zadałby sobie ten mozolny trud to dane te bardzo szybko staną się nieaktualne gdyż na jakiejś pipidówce właśnie otworzyli Biedrone albo coś w tym rodzaju.

jacko1969

Niedawno się nieźle ubawiłem. Wielka posłanka Pawłowicz bełkotała coś w TV o bojkocie niemieckich towarów. Ciekawe czy prezydent Duda posłucha tej idiotki i zbojkotuje swoje służbowe BMW ? A może kolega Pawłowskiej Macierewicz Antoni zbojkotuje swojego nowego Volkswagena Passata ? Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ta idiotka Pawłowicz jeździła Audi ale, że to jest niemieckie auto by nie wiedziała. Ogólnie zabrałbym jej prawo jazdy i to dożywotnio...o tytule profesorskim, która ta idiotka posiada już nie wspomnę.

jacko1969

Niedawno wróciłem z Niemiec z podróży służbowej. Zauważyłem, że straż pożarna w tym kraju korzysta ze strażackich wozów bojowych produkcji niemieckiej głównie: Man i Mercedes. Jadąc już w Polsce zauważyłem, że nasza straż ma podobnie i zarówno we flocie Zawodowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej są wykorzystywane głównie wozy bojowe niemieckich marek: Man i Mercedes. W związku z tym mam pewne obawy o stan psychiczny tej idiotki Pawłowicz...przecież strażacy jadąc do pożaru mogliby zbojkotować niemieckie towary...całe szczęście, że strażacy na całym świecie to fajne chłopaki (nawet Walduś Pawlak), którzy nawet na tą idiotkę by nie spojrzeli, ale w razie potrzeby wyciągneliby tą nieprzeciętną idiotkę z płonącego domu po niemieckiej drabinie niemieckiego wozu bojowego POLSKIEJ STRAŻY POŻARNEJ.. i wcale bym się nie zdziwił, gdyby ta idiotka Pawłowicz zamiast podziękować strażakom odparła by im, że ona nie chciała być uratowana za pomocą niemieckich towarów, gdyż je bojkotuje. Jak znajdę trochę czasu to wyślę tej idiotce to na fejsa chociaż nie wiem czy nie szkoda czasu bo chyba i tak nie zrozumie...jej by się przydała wizyta pogotowia psychiatrycznego, która przyjechałaby jakimś ambulansem np Mercedesem Sprinterem, które też stanowią większość taboru we flocie POLSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO:)

jaune

Ja mieszkam w Bulgarii. I tu jezdza po ulicach Solarisy. W sklepach 1/10 towarow pochodzi z Polski. A jak chcesz kupic meble to innych niz polskiej produkcji to chyba nie znajdziesz...

jacko1969

Fajnie się masz. Piękny kraj. Jak kiedyś będziesz w Polsce w Zgorzelcu przejdź przez most nad Nysą Łużycką to zobaczysz, że w niemieckim Kauflandzie połowa klientów to Polacy, którzy dodatkowo wyjeżdżają z obładowanymi koszykami, nie tak jak niemiecki klient kupi 3 - 4 rzeczy i po zakupach. Jak znowu wrócisz do Zgorzelca też wejdź do Kauflandu to zobaczysz, że niemieccy konsumenci mają patryjotyczne nastawienie i w obcym kraju oprócz papierosów, które są ponad 2 x droższe niż w "polskim" Kauflandzie nic nie kupują. Najlepiej pojedź 11 listopada wtedy "polski" Kaufland jest zamknięty a w niemieckim Kauflandzie od Polaków dosłownie się roi. Acha Kaufland z niemieckiego na polski oznacza kraina zakupów :)

tolaruk

Co innego kupowanie w polskich firmach, które swoje siedziby mają za granicą i podatki płacą tam, niż u lokalnych producentów jak rolnicy, małe marki odzieżowe itp.

partyk88

Ja staram się w pierwszej kolejności patrzeć na stosunek cena/jakość. Jeśli mam zagraniczny produkt w podobnej cenie ale za to dużo lepszy niż polski - biorę ten lepszy. Jeśli jakość jest porównywalna to często biorę polski

paliuna

A skąd wiesz, że jakość jest lepsza? Zwłaszcza w przypadku żywności? Moim zdaniem nawet kupując w obcych sklepach, jak np. IKEA da się wspierać polskie marki, bo wiele z produktów tam oferowanych produkują polskie firmy. Ja wolę made in Poland, ale w rozsądnej cenie niż zakup w polskim sklepie ale obcego towaru. A co do takich rzeczy niszowych firm, jak te wszelkie hand made, to niestety ceny mają zaporowe. Nie jestem za tym, by za T-shirt dawać 300 zł.

Mortega
W dniu 24.07.2019 o 09:34, paliuna napisał:

A skąd wiesz, że jakość jest lepsza? Zwłaszcza w przypadku żywności?

Wystarczy chociażby spojrzeć na skład. Miło by było wspierać całym sobą polskie produkty ale ja też patrzę przede wszystkim na skład żywności, a nie na to skąd pochodzi. Niestety albo "stety" to co się znajduje w środku, jest dla mnie ważniejsze.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.