Jump to content
asiha

rozliczenie kredytu w PKO SA - Rodzina Na Swoim

Recommended Posts

asiha

kredyt 300tys. na 30 lat. wypłacona całość w transzach. w grudniu mija 3 rok budowy, więc ostateczny czas dla banku na rozliczenie się.Od pierwszej transzy należności płacimy regularnie. Dom oddany do użytku, ze wszystkimi odbiorami. Mieszkamy od roku. Pomiędzy wypłatami transz byli wizytatorzy po fotki:) było ok.

Teraz mamy problem. Nie zostały wykonane wszystkie prace z harmonogramu, po ostatniej transzy (kier. budowy, który ułożył nam harmonogram zrobił to po prostu źle, a my wtedy nie znaliśmy się na tym.

Nie mamy zrobionej jednej łazienki i wyłożonej kostki wokół domu. Pani, która "opiekuje się" nami w banku jest bardzo nie miła i nie pomocna. Na przedstawioną sytuację odpowiedziała, że jeśli nie będzie wszystko wykonane, bank rozwiąże z nami umowę. Znam ludzi, u których w trakcie budowy nikogo z banku nie było i nikt nie wnikał a tutaj jest masakra. Czy możecie napisać co zrobić. Będę wdzięczna.

Linki
PlanFinance.pl

Do wniosku dostarczaliście kosztorys wraz z deklaracja realizacji inwestycji do określonego planu. Bank udzielił kredytu na podstawie dokumentów dostarczonych do wniosku.

 

Macie 2 wyjścia: wnioskować o dodatkowe środki lub inwestycje doprowadzić do końca z własnych środków.

 

Niestety nie jest żadnym tłumaczeniem: nie znam się, nie wiedziałem, kierownik się pomylił, u innych nie było inspekcji. To nie są tłumaczenia. Jeśli byście we wniosku dopisali że się nie znacie, kierownik Was oszuka, liczycie że u Was nie będzie inspekcji jak u innych to bank nie udzieliłyby Wam kredytu bo potraktowałby to niepoważnie.

WMichal

Dodam tylko, że Pekao jest (w porównaniu z innymi bankami) strasznie czepialskie odnośnie rozliczeń remontów i budów domu. Stąd trzeba być bardzo skrupulantym w wypełnianiu prac przedstawionych w harmonogrami.

 

Pozdrawiam

Michał Wójtowicz

Salomon Finance

szczepan2816

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy w pko sa rozliczenie transzy następuje poprzez wizytę pracownika banku na budowie i robieniu przez niego zdjęć czy też bank wynajmuje niezależnego eksperta?.

I czy trzeba mieć faktury na wszystko?.

Dodam że u mnie budowa jest systemem gospodarczym?.

PlanFinance.pl
Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy w pko sa rozliczenie transzy następuje poprzez wizytę pracownika banku na budowie i robieniu przez niego zdjęć czy też bank wynajmuje niezależnego eksperta?.

I czy trzeba mieć faktury na wszystko?.

Dodam że u mnie budowa jest systemem gospodarczym?.

 

Szczepan budujesz dom mając kredyt Rodzina na Swoim?

szczepan2816

Nie.

Mieszkaniowy kredyt budowlano hipoteczny dla osób fizyzcnych

szczepan2816

Pracownik z banku o zakończonym etapie prac był poinformowany w czwartek.

PlanFinance.pl
Pracownik z banku o zakończonym etapie prac był poinformowany w czwartek.

 

Szczepan odpowiadam Tobie 15 raz. Wszystkie odpowiedzi na pytania jakie zadajesz w tym momencie zależą od Twojej indywidualnej sytuacji. Jedyną osobą mogącą odpowiedzieć jest Twój doradca.

Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Similar Topics

  • ING nadpłata kredytu przed całkowitym uruchomieniem

   Witam, Podpisałem umowę kredyt hipoteczny na kwotę 254 000 PLN. Uruchomione mam już 154 tys, zostało do uruchomieniu transza wrzesień 70 tys, transza grudzień 30 tys. Sprzedałem teraz inną  nieruchomość i mam 80 tys wolnych środków, które chciał bym wrzucić w ten kredyt, czy mogę już go nadpłacić mimo, że nie wszystkie transze uruchomiłem ? 

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Czy można dobrać kwotę do skonsolidowanego wcześniej kredytu w pko bp

   Witam. Czy można dobrać potrzebną kwotę (inna pożyczka gotówkowa) do już wcześniej skonsolidowanego kredytu (kilka miesięcy temu) w PKO BP? Nie posiadam żadnych zadłużeń, ocenę w BIK mam dobrą. Wcześniejsza pożyczka gotówkowa w PKO BP została spłacana terminowo.

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Spłata rat kredytu.

   Dzień dobry.   Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie wiem, czy temat znalazł się w odpowiednim dziale, więc proszę go przenieść w razie potrzeby.   Moje pytanie dotyczy płatności rat kredytu.   Co w wypadku, gdy umowa kredytowa mówi, że po wystąpieniu 3-ech niezapłaconych rat zostanie ona wypowiedziana.   Załóżmy, że mam 2 niezapłacone raty, ale nie dopuszczam do tego, aby pojawiły się 3 niezapłacone. Z miesiąca na miesiąc dokonuję spłaty jednej raty, ale

   in Dla zadłużonych

  • Wypowiedzenie umowy kredytu.

   Witam. Proszę o pomoc w mojej sprawie. Otóż w kwietniu br. zmarł moj tata, od tego momentu dowiedzieliśmy się o pożyczkach wziętych w Skoku Stefczyka . W placówce Skoku zostaliśmy poinformowani o 3 pożyczkach które aktualnie spłacał tata do momentu śmierci, a także o tym iż takich pożyczek było jeszcze 9 ale są już spłacone. Oczywiście odrzuciliśmy spadek by nie płacić pozostałych 3 , jednak okazało się że jedna z pożyczek ( na największa kwotę 53tys) była poręczona przez mamę w 2014 roku. Do sp

   in Dla zadłużonych

  • wcześniejsza spłata kredytu hipotecznegołaty

   Witam Wszystkich Mam taki problem z którym nie umiem sobie poradzić. Mam kredyt hipoteczny który wziąłem w 2009r ze spłatą w 168 równych ratach na tzw.”dowolny cel” Wg planu spłaty termin spłaty ostatniej raty to 31.12.2026r. Obecnie rozważam spłatę całego pozostałego do spłaty kredytu z końcem m-ca października br., tj w terminie spłaty raty nr 83. Mogę dokonać wcześniejszej spłaty bo jest to tzw. „kredyt konsumencki” z przypisanym uprawnieniem do wcześniejszej spłaty. Ponieważ planow

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.