Jump to content
asiha

rozliczenie kredytu w PKO SA - Rodzina Na Swoim

Recommended Posts

asiha

kredyt 300tys. na 30 lat. wypłacona całość w transzach. w grudniu mija 3 rok budowy, więc ostateczny czas dla banku na rozliczenie się.Od pierwszej transzy należności płacimy regularnie. Dom oddany do użytku, ze wszystkimi odbiorami. Mieszkamy od roku. Pomiędzy wypłatami transz byli wizytatorzy po fotki:) było ok.

Teraz mamy problem. Nie zostały wykonane wszystkie prace z harmonogramu, po ostatniej transzy (kier. budowy, który ułożył nam harmonogram zrobił to po prostu źle, a my wtedy nie znaliśmy się na tym.

Nie mamy zrobionej jednej łazienki i wyłożonej kostki wokół domu. Pani, która "opiekuje się" nami w banku jest bardzo nie miła i nie pomocna. Na przedstawioną sytuację odpowiedziała, że jeśli nie będzie wszystko wykonane, bank rozwiąże z nami umowę. Znam ludzi, u których w trakcie budowy nikogo z banku nie było i nikt nie wnikał a tutaj jest masakra. Czy możecie napisać co zrobić. Będę wdzięczna.

Linki
PlanFinance.pl

Do wniosku dostarczaliście kosztorys wraz z deklaracja realizacji inwestycji do określonego planu. Bank udzielił kredytu na podstawie dokumentów dostarczonych do wniosku.

 

Macie 2 wyjścia: wnioskować o dodatkowe środki lub inwestycje doprowadzić do końca z własnych środków.

 

Niestety nie jest żadnym tłumaczeniem: nie znam się, nie wiedziałem, kierownik się pomylił, u innych nie było inspekcji. To nie są tłumaczenia. Jeśli byście we wniosku dopisali że się nie znacie, kierownik Was oszuka, liczycie że u Was nie będzie inspekcji jak u innych to bank nie udzieliłyby Wam kredytu bo potraktowałby to niepoważnie.

WMichal

Dodam tylko, że Pekao jest (w porównaniu z innymi bankami) strasznie czepialskie odnośnie rozliczeń remontów i budów domu. Stąd trzeba być bardzo skrupulantym w wypełnianiu prac przedstawionych w harmonogrami.

 

Pozdrawiam

Michał Wójtowicz

Salomon Finance

szczepan2816

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy w pko sa rozliczenie transzy następuje poprzez wizytę pracownika banku na budowie i robieniu przez niego zdjęć czy też bank wynajmuje niezależnego eksperta?.

I czy trzeba mieć faktury na wszystko?.

Dodam że u mnie budowa jest systemem gospodarczym?.

PlanFinance.pl
Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy w pko sa rozliczenie transzy następuje poprzez wizytę pracownika banku na budowie i robieniu przez niego zdjęć czy też bank wynajmuje niezależnego eksperta?.

I czy trzeba mieć faktury na wszystko?.

Dodam że u mnie budowa jest systemem gospodarczym?.

 

Szczepan budujesz dom mając kredyt Rodzina na Swoim?

szczepan2816

Nie.

Mieszkaniowy kredyt budowlano hipoteczny dla osób fizyzcnych

szczepan2816

Pracownik z banku o zakończonym etapie prac był poinformowany w czwartek.

PlanFinance.pl
Pracownik z banku o zakończonym etapie prac był poinformowany w czwartek.

 

Szczepan odpowiadam Tobie 15 raz. Wszystkie odpowiedzi na pytania jakie zadajesz w tym momencie zależą od Twojej indywidualnej sytuacji. Jedyną osobą mogącą odpowiedzieć jest Twój doradca.

Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Similar Topics

  • Co napisać we wniosku o restrukturyzację kredytu.

   Mam pytanie bede staral sie o  restrukturyzacje kredytu  w Alior Banku na 6 miesiecy .Mam problem ze splata rat i mam duzo chwilowek do splacenia , czy jako powod moge podac ze mam inne zobowiazania  do splaty czy lepiej tego nie pisac , i napisac cos innego we wniosku . Co radzicie .

   in Dla zadłużonych

  • Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu w santander bank

   Dzień dobry.   Moja rodzicielka wzięła kredyt gotówkowy w santander bank, i jak się dowiedziałem ile ma do spłacenia to się za głowę chwyciłem Wypłacone zostało 14600 zł a do spłaty jest 48 x 615 zł czyli wychodzi prawie 30 tys . Samo ubezpieczenie wynosi prawie 9000 zł. Czy istnieje możliwość , rezygnacji z ubezpieczenia po spłacie 2 rat kredytu ? Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam  

   in Ubezpieczenia

  • Obniżenie raty kredytu.

   Witam. (Mateusz 24 l)  Mam problem, a mianowicie spłaca kredyt gotówkowy, pozostało mi 83 tysiące złotych. Miesięczna rata wynosi 1250 złotych.  W tym momencie pracuje jeszcze za granicą, ale chcę wrócić do polski dlatego bardzo potrzebuje zmniejszyć ratę kredytu w jakikolwiek sposób. I tutaj moja prośba o radę. Jakie są możliwości aby zmniejszyć ratę lub rozłożyć na dłuższy czas cokolwiek.  83 tys kredytu, miesięczna rata 1250, mój wiek 24 lata. Pracuje na podstawie umowy o pracę, nie

   in Dla zadłużonych

  • Współkredytobiorca innego kredytu a wpływ na nowy kredyt

   Witajcie!  Mam szybkie pytanie. 5 lat temu zostałam wraz z rodzicami współkredytobiorcą pewnej nieruchomości. Powód tego był taki, że owa nieruchomość została zakupiona właśnie na 3 osoby - mnie i moich rodziców. Jesteśmy właścicielami w równych częściach. Rata kredytu spłacana jest z konta mojej mamy, która otrzymuje emeryturę. Nigdy do tej pory rata kredytu nie była spłacana z innego źródła. Do końca spłaty zostało 5 lat. Czy w sytuacji kiedy chcę teraz wziąć inny kredyt hipotec

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Sankcja kredytu darmowego.

   Część, może mi ktoś na chłopski rozum wyjaśnić jak podejść do tego zagadnienia ? Teoretycznie opisów w sieci jest sporo, np taki:     Wysyłam oświadczenie, spłacam do końca trwania umowy i co dalej ? Wątpię by jakakolwiek firma pożyczkowa po dobroci przyznała się do błędu i tak z ochotą przyznała nam sankcje darmowego kredytu.   Bo teoretycznie to każdy zapis który ma nawet minimalne braki można pod to podciągnąć np.:   Brak informacji o odsetka, czyli nie pełna informacja i to

   in Chwilówki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.