Jump to content
Doradca Biznesowy

Masz kredyt hipoteczny? Spłać go szybciej !

Recommended Posts

Doradca Biznesowy

W interesie banku jest oczywiście udzielanie długoterminowych kredytów tak, aby kredytobiorca zapłacił więcej odsetek. Ale długi okres kredytowania leży również w interesie klienta banku. Dzięki temu zyskuje on większą płynność finansową, czyli więcej pieniędzy zostaje mu w portfelu.

Jeżeli uzyskane w ten sposób nadwyżki finansowe przeznaczone zostaną na regularne oszczędzanie bądź inwestowanie (pod warunkiem osiągania wyższego zysku z inwestycji od kosztu kredytu), pozwoli to szybciej spłacić zobowiązanie.

 

Nie każdy liczy koszty związane z długoletnią spłatą kredytu. Często zdarza się tak, że oddajemy bankom dwukrotnie więcej niż wzięliśmy.

 

Dlatego warto spłacić kredyt szybciej w 10 lub 15 lat i nie płacić bankowi odsetek.

 

 

Pozdrawiam

Doradca Biznesowy

Linki
expert
Jeżeli uzyskane w ten sposób nadwyżki finansowe przeznaczone zostaną na regularne oszczędzanie bądź inwestowanie (pod warunkiem osiągania wyższego zysku z inwestycji od kosztu kredytu), pozwoli to szybciej spłacić zobowiązanie.

 

Pozdrawiam

Doradca Biznesowy

 

A da Pan gwarancję, że inwestycje osiągną wyższą rentowność dla klienta niż kredyt dla banku? Ci, którzy tak zrobili w zeszłym roku lub 2 lata wstecz jeszcze długo nominalnie nie odzyskają swojego kapitału.

 

Koncepcja jak najbardziej słuszna, ale dla osób, które lubią ryzyko i mogą sobie na to pozwolić... poza tym jak ktoś ma "dobre warunki" kredytu niech lepiej go nie rusza, bo bank może zgodzić się na wydłużenie okresu kredytowania, ale w zamian może zaproponować wyższe marże (obecne).

 

Poza tym pisze Pani na stronie, że zajmuje się finansami od 5 lat... jaką stopę zwrotu z inwestycji muszą mieć osoby, które weszły w plan inwestycyjny w lipcu 2007 r gdy WIG20 podchodził pod 4000 pkt? :)

Kolejne pytanie: jak sądzę zajmuje się Pani sprzedażą AEGONA, AXA lub Scandia... z teorii ekonomii - kiedy można założyć procent składany przy inwestycji finansowej? zresztą ostatnie 2 lata dowiodły, że przy tych wszystkich "inwestycjach" nie był spełniony warunek konieczny, aby przeprowadzać takie symulacje...

 

Oczywiście pomysł jest bardzo dobry, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób z wysoką zdolnością kredytową i wysokim poziomem akceptacji ryzyka. Oczywiście lepiej kupować teraz jak przy 3500 pkt ale myślę, że jeszcze jedna korekta przed nami...a poza tym to polecam inwestycje w fundusze otwarte, a nie zamknięte, bo to o czym mówią ich sprzedawcy (czyli jeden podatek po zbyciu) moim zdaniem jest mniej ważny niż brak dostępu do kapitału przez 10 lat (możemy mieć sytuację kryzysową po 5 latach i co wówczas?). Inwestycje w fundusze polecam, bo na ZUS to naprawdę nie ma co liczyć... ale wszystko z głową i nie wierzcie w cuda, że przecież wszyscy zarabiają... aby ktoś mógł zarobić - ktoś musi stracić...


 • Similar Topics

  • Wypowiedziany kredyt w Pekao.

   Moim rodzicom bank Pekao SA wypowiedział dość duży kredyt. W ciągu 30 dni mieli spłacić 6 000, a spłacili tylko 2000. Na profilu w banku widzę, że wypowiedzenie już jest skuteczne. Windykacja z jakiejs smiesznej kancelarii mówi, że w ciągu półtorej tygodnia komornik będzie licytować mieszkanie, jak nie spłacą całości... Na infolinii banku zaś mówili, że sprawa teraz przejdzie do nich z powrotem i będzie można podpisać ugodę. Pani z windykacji śmiała się, że to niemożliwe, i że niekompetentni lud

   in Komornik, windykacja

  • Kredyt dla nowej firmy 1,25 mln

   Dzień dobry,  sprawa wygląda następująco, chcemy z mężem (lub jedno z nas) kupić nieruchomość na Mazurach (działka około 1 ha plus dom mieszkalny), postawić tam domki, zamieszkać i wynajmować. Szacujemy, że będzie to nas kosztowało około 2,5 mln łącznie. Dysponujemy wkładem w wysokości 1,25 mln, możliwe zwiększenie ale niechętnie.  Mąż sprzedał gospodarstwo rolne, obecnie bezrobotny, ja umowa o pracę z dochodem 7 k netto, zlecenie 2 k netto plus wynajem mieszkania 1100 netto (obciążeni

   in Kredyty dla firm

  • Kredyt konsolidacyjny w Nest Bank

   Witam. Czy jest ktos z wads kto brał kredyt konsolidacyjny w NEST bank? Mam pytanie jak to wygląda z konsolidacja,czy potrzebuja pisma w sprawie zamkniecia zobowiazan? Bo gotowke dostane na ich konto

   in Dyskusje Ogólne

  • Kredyt bez stałej umowy

   Cześć, Zwracam się z prośba do ekspertów kredytowych o informację, czy i w jakim banku mogę starać się o kredyt, będąc na umowie na czas określony. Umowa trwa od 5 miesięcy i kończy się za 7 miesięcy. Jeśli to istotna informacja ma ciągłość zatrudnienia od 3 lat (bez jednego dnia na bezrobociu ;) )

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt Hipoteczny 300tys na zakup mieszkania

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300miesięcy 3.Wysokość kredytu - 270 000 PLN 4.Wkład własny - 30 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 300 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 60mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Dolny Śląsk/Świdnica 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - 100% 1

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.